Special-Ops.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

IED

| 2011-06-10

Improvised Explosive Device - samodziałowe urządzenie wybuchowe - ładunek wybuchowy przygotowany niefabrycznie celem użycia w zamachu terrorystycznym lub akcie dywersji.

Do jego konstrukcji mogą zostać wykorzystane fabrycznie przygotowane elementy (materiały wybuchowe, amunicja lotnicza lub artyleryjska) lub może on być w całości wytworem "domowej roboty". Terminem IED określa się każdy tego rodzaju ładunek wybuchowy (np. samochód - pułapkę), mimo że najczęściej w mediach terminem tym określa się miny umieszczane przy szlakach komunikacyjnych.

Komentarze

Powiązane

Michał Piekarski Anatomia Zamachu

Anatomia Zamachu Anatomia Zamachu

Na polskim rynku od kilkunastu lat wydano już wiele książek traktujących o tematyce terroryzmu. W tym morzu pozycji czasem trudno zauważyć te które niosą ze sobą najbardziej merytoryczny przekaz.

Na polskim rynku od kilkunastu lat wydano już wiele książek traktujących o tematyce terroryzmu. W tym morzu pozycji czasem trudno zauważyć te które niosą ze sobą najbardziej merytoryczny przekaz.

Michał Piekarski Inspirowane ataki

Inspirowane ataki Inspirowane ataki

Ataki terrorystyczne we Francji i Niemczech, choć przeprowadzone w zupełnie odmienny sposób, mają bardzo ważną cechę wspólną: zarówno zabójczy rajd ciężarówką, jak i atak siekierą skierowane były w przypadkowych...

Ataki terrorystyczne we Francji i Niemczech, choć przeprowadzone w zupełnie odmienny sposób, mają bardzo ważną cechę wspólną: zarówno zabójczy rajd ciężarówką, jak i atak siekierą skierowane były w przypadkowych ludzi, cywilów, którzy po prostu znaleźli się w miejscu wytypowanym przez zamachowców. Jedyną „winą” ofiar było to, że znalazły się w niewłaściwym czasie, w niewłaściwym miejscu.

Michał Piekarski Zamachy w Brukseli – pierwsze hipotezy

Zamachy w Brukseli – pierwsze hipotezy Zamachy w Brukseli – pierwsze hipotezy

Ponad dwanaście godzin po eksplozjach bomb w stolicy Belgii można pozwolić sobie na pierwszą, jeszcze wstępną ocenę tych wydarzeń i ich kontekstu politycznego oraz strategicznego.

Ponad dwanaście godzin po eksplozjach bomb w stolicy Belgii można pozwolić sobie na pierwszą, jeszcze wstępną ocenę tych wydarzeń i ich kontekstu politycznego oraz strategicznego.

Michał Piekarski Zamach w Paryżu – co wiadomo?

Zamach w Paryżu – co wiadomo? Zamach w Paryżu – co wiadomo?

Ataki, do jakich doszło w nocy z trzynastego na czternastego listopada można już z pewnością określić najbardziej dotkliwymi pod względem ofiar w Europie od czasu zamachów w Madrycie jedenaście lat temu....

Ataki, do jakich doszło w nocy z trzynastego na czternastego listopada można już z pewnością określić najbardziej dotkliwymi pod względem ofiar w Europie od czasu zamachów w Madrycie jedenaście lat temu. Są to jednak zdarzenia, których szereg aspektów jest jeszcze niejasny a opisy niepełne.

Michał Piekarski Zagrożenie z Lewantu

Zagrożenie z Lewantu Zagrożenie z Lewantu

Od około dwóch lat zauważalny jest nowy kierunek zagrożenia terrorystycznego, jakim są powracający do Europy i innych państw zachodnich dżihadyści, walczący w szeregach tzw. Państwa Islamskiego (ang. Islamic...

Od około dwóch lat zauważalny jest nowy kierunek zagrożenia terrorystycznego, jakim są powracający do Europy i innych państw zachodnich dżihadyści, walczący w szeregach tzw. Państwa Islamskiego (ang. Islamic State of Iraq and Levant, ISIL) oraz powiązani z innymi ugrupowaniami islamskich fundamentalistów, w tym Al-Kaidą Półwyspu Arabskiego (ang. Al-Qaeda in the Arabian Penisula, AQAP).

Michał Piekarski Zamach we Francji – pierwsze refleksje

Zamach we Francji – pierwsze refleksje Zamach we Francji – pierwsze refleksje

Wydarzenia ostatnich dni wywołały już szereg komentarzy opinii i polemik dotyczących samych zamachów, do których doszło we Francji oraz ich tła społecznego i politycznego. Analizowana już wielokrotnie,...

Wydarzenia ostatnich dni wywołały już szereg komentarzy opinii i polemik dotyczących samych zamachów, do których doszło we Francji oraz ich tła społecznego i politycznego. Analizowana już wielokrotnie, także na gorąco była reakcja służb policyjnych. Dziś można już pokusić się o pierwsze syntetyczne oceny tych zdarzeń.

Michał Piekarski „Samotne wilki” po raz kolejny

„Samotne wilki” po raz kolejny „Samotne wilki” po raz kolejny

Niedawne zamachy w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych dokonane przez sprawców dysponujących skromnymi środkami mogą umknąć w powodzi innych doniesień o zamachach bombowych lub innych bardziej wyrafinowanych...

Niedawne zamachy w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych dokonane przez sprawców dysponujących skromnymi środkami mogą umknąć w powodzi innych doniesień o zamachach bombowych lub innych bardziej wyrafinowanych atakach jako pozornie niewiele znaczące epizody. Czy tak jest jednak rzeczywiście?

Michał Piekarski Zamach w Madrycie

Zamach w Madrycie Zamach w Madrycie

11 marca 2004 roku doszło do jednego najpoważniejszych w skutkach ataków terrorystycznych w Europie. Detonacja dziesięciu podłożonych w pociągach podmiejskich urządzeń wybuchowych, spowodowała śmierć...

11 marca 2004 roku doszło do jednego najpoważniejszych w skutkach ataków terrorystycznych w Europie. Detonacja dziesięciu podłożonych w pociągach podmiejskich urządzeń wybuchowych, spowodowała śmierć prawie dwustu osób, raniła ponad dwa tysiące i wywołała poważny kryzys polityczny.

Michał Piekarski Polscy dżihadyści?

Polscy dżihadyści? Polscy dżihadyści?

W ostatnich dniach w polskich mediach pojawiły się informacje o Polakach walczących w Syrii po stronie islamskich fundamentalistów. Zważywszy na to że jak dotąd są to informacje niepotwierdzone, należy...

W ostatnich dniach w polskich mediach pojawiły się informacje o Polakach walczących w Syrii po stronie islamskich fundamentalistów. Zważywszy na to że jak dotąd są to informacje niepotwierdzone, należy do nich podchodzić ostrożnie. Nie oznacza to jednak że nie jest to informacja nieprawdopodobna i sam problem udziału osób związanych w różny sposób z Polską w globalnym ruchu jakim jest salaficki dżihad, zasługuje na szerszy komentarz.

Michał Piekarski Zagrożenie ze Wschodu?

Zagrożenie ze Wschodu? Zagrożenie ze Wschodu?

Zamach do którego doszło dwudziestego pierwszego października w Wołgogradzie po raz kolejny przypomniał o zagrożeniu terrorystycznym na obszarze Rosji i innych państw postradzieckich.

Zamach do którego doszło dwudziestego pierwszego października w Wołgogradzie po raz kolejny przypomniał o zagrożeniu terrorystycznym na obszarze Rosji i innych państw postradzieckich.

Michał Piekarski Czarny scenariusz

Czarny scenariusz Czarny scenariusz

Analizując zjawisko terroryzmu, nie można uciec od pesymistycznych prognoz, dotyczących możliwych zamachów terrorystycznych o szczególnie dużym rozmiarze lub konsekwencjach politycznych i społecznych....

Analizując zjawisko terroryzmu, nie można uciec od pesymistycznych prognoz, dotyczących możliwych zamachów terrorystycznych o szczególnie dużym rozmiarze lub konsekwencjach politycznych i społecznych. Aby móc dokonać racjonalnej analizy tego problemu należy porównać możliwe technicznie scenariusze wydarzeń z wiedzą jakiej dostarcza analiza całokształtu zjawiska.

Michał Piekarski Zamach w Nairobi – pierwsze wnioski

Zamach w Nairobi – pierwsze wnioski Zamach w Nairobi – pierwsze wnioski

Zamach, do którego doszło w Nairobi, można uznać za najpoważniejszy od ataku w Bombaju w roku 2008 przypadek „ataku fedainów”, przynajmniej jeśli rozpatrywane będą jedynie ataki do jakich dochodziło poza...

Zamach, do którego doszło w Nairobi, można uznać za najpoważniejszy od ataku w Bombaju w roku 2008 przypadek „ataku fedainów”, przynajmniej jeśli rozpatrywane będą jedynie ataki do jakich dochodziło poza strefami konfliktów zbrojnych. Widać w nim także szereg charakterystycznych dla współczesnego terroryzmu elementów.

Michał Piekarski Następny 11 września?

Następny 11 września? Następny 11 września?

Zamachy do których doszło dwanaście lat temu w Stanach Zjednoczonych, pod względem liczby ofiar i rozmiaru strat niewątpliwie są największym jak dotąd odnotowanym atakiem terrorystycznym w historii. Można...

Zamachy do których doszło dwanaście lat temu w Stanach Zjednoczonych, pod względem liczby ofiar i rozmiaru strat niewątpliwie są największym jak dotąd odnotowanym atakiem terrorystycznym w historii. Można jednak zadać pytanie, czy po ponad dekadzie „długiej wojny” możliwy jest zamach o porównywalnej lub jeszcze większą skalę?

Michał Piekarski Iluzja siły

Iluzja siły Iluzja siły

Pierwsze dni września to rocznica jednego z najbardziej znaczących dla historii jednostek specjalnych wydarzenia, jakim była tragedia podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w roku 1972.

Pierwsze dni września to rocznica jednego z najbardziej znaczących dla historii jednostek specjalnych wydarzenia, jakim była tragedia podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w roku 1972.

Michał Piekarski Decyzyjność i adaptacja

Decyzyjność i adaptacja Decyzyjność i adaptacja

Zajścia różnego rodzaju, do jakich dochodzi przy okazji imprez masowych, a zwłaszcza meczów piłki nożnej, nie są niczym nowym, ani rzadkim w Polsce. Niczym nowym nie jest też dyskusja dotycząca postępowania...

Zajścia różnego rodzaju, do jakich dochodzi przy okazji imprez masowych, a zwłaszcza meczów piłki nożnej, nie są niczym nowym, ani rzadkim w Polsce. Niczym nowym nie jest też dyskusja dotycząca postępowania osób i instytucji odpowiedzialnych za organizację i bezpieczeństwo tych imprez. Jednakże fala krytyki jaka spadła na Policję po niedawnych zajściach w Gdyni, ma szerszy niż „okołostadionowy” wymiar.

Michał Piekarski Polowanie na „samotne wilki”

Polowanie na „samotne wilki” Polowanie na „samotne wilki”

Problem samotnie działających sprawców, określanych mianem „samotnych wilków” jest jednym z najpoważniejszych wyzwań we współczesnych działaniach przeciwterrorystycznych. Wydarzenia w Bostonie po raz...

Problem samotnie działających sprawców, określanych mianem „samotnych wilków” jest jednym z najpoważniejszych wyzwań we współczesnych działaniach przeciwterrorystycznych. Wydarzenia w Bostonie po raz kolejny potwierdziły aktualność tego zagadnienia.

Michał Piekarski Zamach w Bostonie - pierwsze pytania i wnioski

Zamach w Bostonie - pierwsze pytania i wnioski Zamach w Bostonie - pierwsze pytania i wnioski

Po zatrzymaniu Dżochara Carnajewa zakończyła się najbardziej dramatyczna część wydarzeń związanych z zamachem, do którego doszło piętnastego kwietnia w Bostonie. Jest więc możliwe ogólne i wstępne podsumowanie,...

Po zatrzymaniu Dżochara Carnajewa zakończyła się najbardziej dramatyczna część wydarzeń związanych z zamachem, do którego doszło piętnastego kwietnia w Bostonie. Jest więc możliwe ogólne i wstępne podsumowanie, zwłaszcza, że są w tej sprawie pewne zaskakujące i dyskusyjne elementy.

Michał Piekarski Zamach w Bostonie – co wiadomo?

Zamach w Bostonie – co wiadomo? Zamach w Bostonie – co wiadomo?

Atak do którego doszło 15 kwietnia w Stanach Zjednoczonych, wciąż pod wieloma względami pozostaje zagadką. Zginęły trzy osoby, rany odniosło niemal dwieście. Jest to więc największy w zakresie liczby...

Atak do którego doszło 15 kwietnia w Stanach Zjednoczonych, wciąż pod wieloma względami pozostaje zagadką. Zginęły trzy osoby, rany odniosło niemal dwieście. Jest to więc największy w zakresie liczby poszkodowanych, atak do jakiego doszło w Stanach Zjednoczonych od 11 września 2001 roku. I to są jedne z niewielu pewnych informacji dotyczących tej tragedii.

Michał Piekarski Zakładnicy i sytuacje zakładnicze

Zakładnicy i sytuacje zakładnicze Zakładnicy i sytuacje zakładnicze

Niedawny atak w Algierii i krwawo zakończona operacja algierskich sił zbrojnych, nieudana operacja odbicia zakładnika z rąk somalijskich terrorystów przez francuskie siły specjalne, podobnie jak nie wygasająca...

Niedawny atak w Algierii i krwawo zakończona operacja algierskich sił zbrojnych, nieudana operacja odbicia zakładnika z rąk somalijskich terrorystów przez francuskie siły specjalne, podobnie jak nie wygasająca fala uprowadzeń osób, przypominają o problemie jakim są sytuacje zakładnicze.

Michał Piekarski Polska jako cel terrorystów: taktyka

Polska jako cel terrorystów: taktyka Polska jako cel terrorystów: taktyka

Poza czynnikami geograficznymi oraz politycznymi, na stopień zagrożenia Polski zamachem terrorystycznym, wpływ mają także uwarunkowania taktyczne i techniczne, a więc możliwe do wykorzystania metody dokonania...

Poza czynnikami geograficznymi oraz politycznymi, na stopień zagrożenia Polski zamachem terrorystycznym, wpływ mają także uwarunkowania taktyczne i techniczne, a więc możliwe do wykorzystania metody dokonania zamachu terrorystycznego.

Michał Piekarski Polski terroryzm – nowy epizod

Polski terroryzm – nowy epizod Polski terroryzm – nowy epizod

Dzisiejsze ujawnienie przez prokuraturę i ABW zatrzymania osoby planującej dokonanie zamachu na budynek parlamentu dodało nowy element do układanki jaką jest problem zagrożenia terrorystycznego w Polsce.

Dzisiejsze ujawnienie przez prokuraturę i ABW zatrzymania osoby planującej dokonanie zamachu na budynek parlamentu dodało nowy element do układanki jaką jest problem zagrożenia terrorystycznego w Polsce.

Michał Piekarski Polska jako cel terrorystów. Część druga – islamscy fundamentaliści.

Polska jako cel terrorystów. Część druga – islamscy fundamentaliści. Polska jako cel terrorystów. Część druga – islamscy fundamentaliści.

Polityczne czynniki, które kształtują aktualne i możliwe w przyszłości zagrożenia konfliktami mogącymi wystąpić na terytorium Polski, są drugim elementem oprócz geograficznych, wpływającymi na charakter...

Polityczne czynniki, które kształtują aktualne i możliwe w przyszłości zagrożenia konfliktami mogącymi wystąpić na terytorium Polski, są drugim elementem oprócz geograficznych, wpływającymi na charakter zagrożenia terrorystycznego w Polsce.

Michał Piekarski Gdyby nie było 11 września?

Gdyby nie było 11 września? Gdyby nie było 11 września?

Rozważania na temat alternatywnego biegu wydarzeń są jednym z najciekawszych i zarazem najbardziej nadużywanych sposobów dyskusji o historii. Przy okazji daty 11 września, trudno nie poświęcić chwili na...

Rozważania na temat alternatywnego biegu wydarzeń są jednym z najciekawszych i zarazem najbardziej nadużywanych sposobów dyskusji o historii. Przy okazji daty 11 września, trudno nie poświęcić chwili na refleksję o tym, jak potoczyłby się bieg wydarzeń, gdyby do zamachów w roku 2001 nie doszło.

Michał Piekarski Raport komisji norweskiej

Raport komisji norweskiej Raport komisji norweskiej

Wczoraj niezależna komisja badająca przyczyny przebieg i sposób reakcji na atak Andreasa Breivika w lipcu ubiegłego roku opublikowała raport zawierający wyniki jej prac. Jak dotąd dostępne jest jedynie...

Wczoraj niezależna komisja badająca przyczyny przebieg i sposób reakcji na atak Andreasa Breivika w lipcu ubiegłego roku opublikowała raport zawierający wyniki jej prac. Jak dotąd dostępne jest jedynie fragmentaryczne tłumaczenie na język angielski obejmujące wnioski i propozycje zmian, natomiast całość dostępna jest w języku norweskim.

Najnowsze produkty i technologie

Radosław Tyślewicz MOSKITO TI - szwajcarska precyzja znowu w natarciu

MOSKITO TI - szwajcarska precyzja znowu w natarciu MOSKITO TI - szwajcarska precyzja znowu w natarciu

Francuski koncern zbrojeniowy Safran Defense po premierze swojego urządzenia na targach Eurosatory w Paryżu w 2014 r. oraz w Polsce podczas VII Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych...

Francuski koncern zbrojeniowy Safran Defense po premierze swojego urządzenia na targach Eurosatory w Paryżu w 2014 r. oraz w Polsce podczas VII Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech 2015, wprowadzał go w ostatnich latach na wyposażenie kolejnych armii świata. MOSKITO TI to produkt szwajcarskiej spółki Safran Vectronix AG, producenta specjalistycznego sprzętu optoelektronicznego – między innymi dalmierzy Vector (IV, 21, 23,...

trzypiora.pl Czym powinna cechować się kamizelka taktyczna dla ratownika medycznego?

Czym powinna cechować się kamizelka taktyczna dla ratownika medycznego? Czym powinna cechować się kamizelka taktyczna dla ratownika medycznego?

Jeśli zastanawiasz się nad optymalnym rozwiązaniem w kontekście swojego wyposażenia jako ratownika medycznego podczas akcji, z pewnością na myśl przychodzi Ci kamizelka taktyczna. Czego powinieneś od niej...

Jeśli zastanawiasz się nad optymalnym rozwiązaniem w kontekście swojego wyposażenia jako ratownika medycznego podczas akcji, z pewnością na myśl przychodzi Ci kamizelka taktyczna. Czego powinieneś od niej wymagać? Co najbardziej się przyda? Co jest koniecznością? Jaka kamizelka taktyczna spełni wszystkie stawiane jej wymagania?

Militaria.pl Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem?

Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem? Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem?

Rozsądne rozłożenie ekwipunku może nie być łatwą sprawą, szczególnie kiedy bagażu jest sporo. Jednym z najlepszych sposobów na rozplanowanie umiejscowienia przedmiotów jest stosowanie się do zasad linii...

Rozsądne rozłożenie ekwipunku może nie być łatwą sprawą, szczególnie kiedy bagażu jest sporo. Jednym z najlepszych sposobów na rozplanowanie umiejscowienia przedmiotów jest stosowanie się do zasad linii oporządzenia.

Transactor Security Sp. z o.o. Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych

Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych

Ochrona granic stanowi jedną z podstawowych funkcji państwa. Ich nienaruszalność jest ważnym czynnikiem zapewnienia bytu narodowego i suwerenności kraju. Każde państwo dysponuje określoną organizacją do...

Ochrona granic stanowi jedną z podstawowych funkcji państwa. Ich nienaruszalność jest ważnym czynnikiem zapewnienia bytu narodowego i suwerenności kraju. Każde państwo dysponuje określoną organizacją do ochrony swoich granic, albowiem jest to jeden z najważniejszych czynników, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne.

Dariusz Leżała, Transactor Security Sp. z o.o. Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E

Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E

Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E, do których zaliczamy zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne, nuklearne oraz zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi, wymaga ciągłego...

Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E, do których zaliczamy zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne, nuklearne oraz zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi, wymaga ciągłego rozwoju sprzętu specjalistycznego umożliwiającego ich ujawnienie i identyfikację. Naprzeciw tym wymogom wychodzi firma Transactor Security Sp. z o.o., która w ofercie ma najnowsze rozwiązania sprzętowe firm VIDISCO Ltd. oraz Viken Detection.

Militaria.pl Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne

Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne

Wyposażenie medyczne w służbach mundurowych to kluczowy element ekwipunku taktycznego. Wyposażenie to obejmuje szeroki zakres narzędzi, sprzętu i środków, które służą do udzielenia pierwszej pomocy w warunkach...

Wyposażenie medyczne w służbach mundurowych to kluczowy element ekwipunku taktycznego. Wyposażenie to obejmuje szeroki zakres narzędzi, sprzętu i środków, które służą do udzielenia pierwszej pomocy w warunkach polowych, w tym także podczas sytuacji kryzysowych czy akcji ratunkowych. Bardzo ważne jest to, aby taktyczne wyposażenie medyczne było łatwe w transporcie i szybkie w użyciu. W tym artykule omawiamy najpotrzebniejsze wyposażenie medyczne, które warto mieć przy sobie.

Ha3o Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS

Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS

Współcześnie wszechstronnie używane okulary taktyczne mają za zadanie chronić oczy operatora, jak również pozwolić na dokładną i precyzyjną obserwację otoczenia. Od ich jakości oraz możliwości dostosowania...

Współcześnie wszechstronnie używane okulary taktyczne mają za zadanie chronić oczy operatora, jak również pozwolić na dokładną i precyzyjną obserwację otoczenia. Od ich jakości oraz możliwości dostosowania do warunków zależy jakość obserwacji przekładająca się na bezpieczeństwo indywidualne oraz powodzenie całego wykonanego zadania. I choć wydawać by się mogło, że obecne rozwiązania w zakresie optyki taktycznej oferują bardzo wiele, to okazuje się, że w tej materii można pójść jeszcze o krok dalej,...

Militaria.pl Ekwipunek na wyprawę - czyli co zabrać na survival i bushraft

Ekwipunek na wyprawę - czyli co zabrać na survival i bushraft Ekwipunek na wyprawę - czyli co zabrać na survival i bushraft

Odpowiednio skompletowany ekwipunek to podstawa bezpieczeństwa i komfortu podczas survivalu czy bushraftu. Przekłada się on na skuteczność i satysfakcję z doświadczenia. Zarówno wytrawni weterani, jak...

Odpowiednio skompletowany ekwipunek to podstawa bezpieczeństwa i komfortu podczas survivalu czy bushraftu. Przekłada się on na skuteczność i satysfakcję z doświadczenia. Zarówno wytrawni weterani, jak i początkujący entuzjaści survivalu i bushcraftu docenią znaczenie starannie dobranego zestawu niezbędnych przedmiotów.

Griffin Group Defence Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych

Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych

Firma Griffin Group Defence posiada w swojej ofercie najwyższej klasy doręczne urządzenia termowizyjne, które umożliwiają obserwację w warunkach dziennych jak i nocnych. Dzięki wykorzystaniu termowizji,...

Firma Griffin Group Defence posiada w swojej ofercie najwyższej klasy doręczne urządzenia termowizyjne, które umożliwiają obserwację w warunkach dziennych jak i nocnych. Dzięki wykorzystaniu termowizji, pozwalają one na wykrycie nawet mało widocznych celów - w kamuflażu lub w otoczeniu, które utrudnia rozpoznanie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.special-ops.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.special-ops.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.