Zawody strzeleckie z cyklu Mykita Rifle Series na stałe zapisały się w kalendarzu wielu strzelców w naszym kraju. Śmiało można powiedzieć, że w chwili obecnej środowisko strzeleckie w Polsce dzieli się na strzelców tarczowych oraz strzelców praktycznych.
W dniach 24 i 25 maja 2022 roku odbyła się VIII edycja zawodów SOF Delta Cup, zorganizowana przez Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych z okazji obchodów 15-lecia Wojsk Specjalnych (2007–2022). O Puchar...
W dniach 24 i 25 maja 2022 roku odbyła się VIII edycja zawodów SOF Delta Cup, zorganizowana przez Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych z okazji obchodów 15-lecia Wojsk Specjalnych (2007–2022). O Puchar Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych rywalizowało dziewięć drużyn wystawionych przez jednostki WS podległe MON i MSWiA.
W Gdyni, 23 kwietnia 2022 r., na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Edukacyjnego Strzelnicy Playground odbyły się pierwsze w Polsce zawody oparte na walce z zagrożeniami terrorystycznymi i zatrzymywaniem niebezpiecznych...
W Gdyni, 23 kwietnia 2022 r., na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Edukacyjnego Strzelnicy Playground odbyły się pierwsze w Polsce zawody oparte na walce z zagrożeniami terrorystycznymi i zatrzymywaniem niebezpiecznych przestępców przy użyciu różnorodnych sił i środków pn. „Counter-Terrorist Challenge, Poland 2022”. Scenariusz zawodów oparty został na elementach szkoleń i realizacji bojowych Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji.
W dniach 23-27 maja w Kaliszu odbyły się VII Międzynarodowe Manewry Ratowniczo-Taktyczne „Tactical Prison Rescue 2022” dla Grup Specjalnych. Przez pięć dni 30 drużyn z całej Polski, a także z zagranicy...
W dniach 23-27 maja w Kaliszu odbyły się VII Międzynarodowe Manewry Ratowniczo-Taktyczne „Tactical Prison Rescue 2022” dla Grup Specjalnych. Przez pięć dni 30 drużyn z całej Polski, a także z zagranicy zmagało się z ekstremalnymi przypadkami, gdzie trzeba nieść pomoc.
Zawody Mid Range MYKITA
Pierwsza grupa prowadzi strzelania na znanych i powtarzalnych dystansach (przeważnie to 300, 600 i 800 m) z postawy leżąc do celów papierowych. Druga grupa strzelców, to natomiast ludzie, którzy chcą wyjść czasami poza strefę komfortu (w tym przypadku to znane i powtarzane dystanse oraz najwygodniejsza postawa) i spróbować swoich sił w rywalizacji sportowej opartej na trochę innych zasadach oraz wymaganiach stawianych zawodnikom.
Osoby startujące w zawodach z zakresu strzelectwa praktycznego, czyli w MYKITA, to strzelcy, którzy zdecydowanie bardziej wolą realne strzelanie. Przynajmniej jeżeli chodzi o wymuszone postawy strzeleckie oraz bardzo nietypowe dystanse do celu. To wszystko dodatkowo okraszone jest jeszcze limitem czasu na wykonanie zadania strzeleckiego. Znaczna ich część to myśliwi oraz mundurowi. Zawody MYKITA realizowane są konsekwentnie od 2016 roku. Pierwsza edycja została zorganizowana z wykorzystaniem infrastruktury Ośrodka Szkolenia Poligonowego Marynarki Wojennej w Strzepczu.
W chwili obecnej nazwa poligonu to Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Specjalnych w Strzepczu. Świetna kadra, doskonale rozumiejąca wartość dodaną dla naszego społeczeństwa w kontekście współpracy Wojska Polskiego z instytucjami cywilnymi oraz ukształtowanie terenu poligonu czynią to miejsce idealnym do prowadzenia zawodów z zakresu strzelectwa praktycznego.Pierwsza edycja zawodów w tym sezonie została zorganizowana 23 kwietnia br. Organizatorami był Klub Strzelecki KRYZA oraz Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM.
Było to pierwsze spotkanie z trzech planowanych do rozegrania w formule Mid Range w tym sezonie. Formuła Mid Range dopuszcza start zawodników tylko z bronią w kalibrze .223 Remington (5,56mmx45). Klasyfikacja zawodników odbywa się w dwóch klasach sprzętowych: Repetier i Semi-Auto. Limit miejsc startowych na kwietniową edycję został ustalony na 50 osób. W związku z ogromnym zainteresowaniem zawodami MYKITA w tej formule, miejsca startowe skończyły się w ciągu 22 godzin od otwarcia rejestracji, zapowiadała się ciekawa impreza strzelecka. Taka też była w opinii zawodników.
Pogoda, jaka dominowała w trakcie zawodów i kształtowała się następująco: temperatura 10-15 stopni Celsjusza, wiatr 4-5 m/s (w porywach do 15 m/s). Warunki idealne do czochrania blach ołowiem na średnim dystansie.Liczba konkurencji zaplanowanych do przeprowadzenia to 8 torów, nazwijmy je standardowymi + 1 konkurencja specjalna. Na starcie pojawiło się 50 zawodników. 18 startowało w klasie REPETIER, natomiast 32 zawodników w klasie SEMI-AUTO.
Opis i analiza statystyczna torów rozegranych w ramach zawodów Mid Range MYKITA – ep 1, 2022
KONKURENCJA NR 1 „COLD BORE SHOT”
Zadanie
Ostrzelać tarczę papierową 50x50 cm umieszczoną na dystansie 220 m jednym strzałem (tzw. „zimny strzał”) z postawy dowolnej w czasie do 60 sekund od komendy sędziego.
Analiza wyników zawodników
Najbliższa odległość trafienia od centralnego punktu tarczy: 0 cmLiczba zawodników, którzy uzyskali trafienie w promieniu 1 MOA: 24% Liczba zawodników, którzy nie trafili w tarczę (więcej niż 25 cm od środka): 4% Średnie zniesienie trafień od środka tarczy: 8 cm
Ostrzelać dwukrotnie cele metalowe o średnicy 10 i 30 cm (MTS RESHOOT i MTS RED) ustawione na dystansach 122, 211, 319 i 418 m. Strzelec wykonywał strzelanie z postawy leżąc.Czas limitowany – 180 sekund.
Analiza wyników zawodników
Liczba zawodników, którzy trafili 7-8 razy: 60% Liczba zawodników, którzy trafili 5-6 razy: 16% Liczba zawodników, którzy trafili 3-4 razy: 14% Liczba zawodników, którzy trafili 1-2 razy: 10% Średnia liczba trafień w cel: 6,1 trafienia
Tor nr 3 „STATION No 10”
Zadanie
Trafić cel metalowy o średnicy 25 cm ustawiony na odległości 365 m z wykorzystaniem dziesięciu różnych stanowisk ogniowych na barykadzie w czasie 3 minut.
Analiza wyników zawodników
Liczba zawodników, którzy trafili 9-10 razy cel: 6% Liczba zawodników, którzy trafili 7-8 razy: 14% Liczba zawodników, którzy trafili 5-6 razy: 24% Liczba zawodników, którzy trafili 3-4 razy: 30% Liczba zawodników, którzy trafili cele 1-2 razy: 18% Średnia liczba trafień w cel: 4,2
Tor nr 4 „MONOPOD CHALLENGE”
Zadanie
Trafić dwukrotnie cele metalowe o średnicy 25 i 30 cm ustawione na odległości 218 i 401 m z postawy stojąc i siedząc z użyciem tripodu lub pastotrału w czasie 3 minut.
Analiza wyników zawodników
Liczba zawodników, którzy trafili cel 7-8 razy: 16% Liczba zawodników, którzy trafili cel 5-6 razy: 24% Liczba zawodników, którzy trafili cel 3-4 razy: 34% Liczba zawodników, którzy trafili cel 1-2 razy: 16% Maksymalna liczba trafień w cel: 8 Średnia liczba trafień w cel: 4
Tor nr 5 „Mid Range MYKITA”
Zadanie
Trafić cel metalowy (MTS TOD) ustawiony na dystansie 604 m oddając nie więcej niż 10 strzałów w ciągu 180 sekund.
Analiza wyników zawodników
Liczba zawodników, którzy trafili 9-10 razy: 0% Liczba zawodników, którzy trafili 7-8 razy: 10% Liczba zawodników, którzy trafili 5-6 razy: 16% Liczba zawodników, którzy trafili 3-4 razy: 4% Liczba zawodników, którzy trafili 1-2 razy: 24% Średnia liczba trafień w cel: 2,13
Tor nr 6 „EXTREME TANK TRAP”
Zadanie
Ostrzelać pięciokrotnie cele o średnicy 30 cm ustawione na dystansie 345 m. Zawodnik wykonywał zadanie, strzelając z postawy dowolnej z wykorzystaniem trzech końców i dwóch nóg przeszkody (Tank Trap). Czas limitowany – 180 sekund.
Analiza wyników zawodników
Liczba zawodników, którzy trafili cel 9-10 razy: 18% Liczba zawodników, którzy trafili cel 7-8 razy: 22% Liczba zawodników, którzy trafili cel 5-6 razy: 30% Liczba zawodników, którzy trafili cel 3-4 razy: 12% Liczba zawodników, którzy trafili cel 1-2 razy: 18% Średnia liczba trafień w cel: 5,3
Tor nr 7 „POLE DANCE”
Zadanie
Ostrzelać dwukrotnie cel metalowy o średnicy 30 cm ustawiony na dystansie 415 m z wykorzystaniem 4 drewnianych palików wbitych pionowo w ziemię, w czasie nie dłuższym niż 3 minut.
Analiza wyników zawodników
Liczba zawodników, którzy trafili 7-8 razy: 16% Liczba zawodników, którzy trafili 5-6 razy: 18% Liczba zawodników, którzy trafili 3-4 razy: 32% Liczba zawodników, którzy trafili 1-2 razy: 24% Średnia liczba trafień w cel: 3,8
Tor specjalny, nr 8 „S4GM”
Zadanie
Trafić cel metalowy (przypisany do stanowiska) o średnicy 30 cm ustawiony na odległości 418, 122, 308 i 218 m z wykorzystaniem 3 stanowisk oddalonych od siebie o 25 m w jak najkrótszym czasie.
Analiza wyników zawodników
Najkrótszy czas pokonania toru: 57 sekund (i 3 trafienia) Liczba zawodników, którzy trafili cele za pierwszym strzałem: 2% Liczba zawodników, którzy trafili 4 razy: 54% Liczba zawodników, którzy trafili 3 razy: 24% Liczba zawodników, którzy trafili 2 razy: 10% Liczba zawodników, którzy trafili cele 1 raz: 6%
Podsumowanie zawodów
Podsumowując pierwszą edycję w tym roku, należy ją uznać za bardzo udaną. Dopisali zarówno uczestnicy, którzy z edycji na edycję wykazują coraz większe umiejętności strzeleckie, jak i dobra dawka humoru oraz odpowiednia pogoda. W szczególności w cross-sektorowym układzie: zawodnicy – zawodnicy i zawodnicy – sędziowie. Nie należy zapominać oczywiście o zespole organizującym zawody. Sędziowie swoim zaangażowaniem i osobistym poświęceniem przy realizacji przedsięwzięcia, stanęli na wysokości zadania.
A to wszystko za przysłowiową „miskę ryżu”, aż łezka się kręci w oku ze wzruszenia.
Na koniec - pogoda, a w szczególności wiatr, który był wymagającym przeciwnikiem dla naszych strzelców. Takie warunki, to najlepsze warunki, aby doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.Sponsorami, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców pierwszej edycji, byli: Salon Broni Czapla, 3gun.pl, TROP Centrum Myślistwa i Strzelectwa, Spec Ops oraz Green Men Clan. Kolejna edycja z cyklu Mid Range MYKITA zostanie rozegrana w Strzepczu w dniach 25-26 czerwca br. Będzie to edycja dwudniowa.
Dodatkowo przeprowadzona zostanie również konkurencja niespodzianka, poza klasyfikacją główną, dla ochotników. Tego na Mykicie jeszcze nie było!
Choć zapewne większość czytelników spędzała niedawno święta w rodzinnej atmosferze przy suto zastawionym stole, a potem winszowała sobie sukcesów w Nowym Roku to całkiem spora grupa 199 marynarzy stanowiących...
Choć zapewne większość czytelników spędzała niedawno święta w rodzinnej atmosferze przy suto zastawionym stole, a potem winszowała sobie sukcesów w Nowym Roku to całkiem spora grupa 199 marynarzy stanowiących załogi 13 statków i jednego jachtu spędziła ten okres w niewoli u Somalijskich piratów. Od 2008 roku, kiedy to drastycznie wzrosło piractwo w rejonie Rogu Afryki, a do ataków i uprowadzeń statków zaczęło dochodzić w odległości powyżej 1200 mil morskich od wybrzeża Somalii świat zobaczył, iż...
"Niczego się nie obawiać i nic nie nazywać niemożliwym..." (Prentice Mulford). Przywołane słowa amerykańskiego marynarza trafnie oddają ducha funkcjonariuszy pododdziałów specjalnych, którzy - zgodnie...
"Niczego się nie obawiać i nic nie nazywać niemożliwym..." (Prentice Mulford). Przywołane słowa amerykańskiego marynarza trafnie oddają ducha funkcjonariuszy pododdziałów specjalnych, którzy - zgodnie z łacińską dewizą zawartą w tytule - są zawsze gotowi...
Konsekwentna, długoterminowa, dokładnie zaplanowana, realizowana według jednoznacznie określonych zasad – tak należy scharakteryzować prowadzoną już od trzech lat przez Wydział Zabezpieczenia Działań Morskiego...
Konsekwentna, długoterminowa, dokładnie zaplanowana, realizowana według jednoznacznie określonych zasad – tak należy scharakteryzować prowadzoną już od trzech lat przez Wydział Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej ścisłą współpracę z Oddziałem Zatoka Fińska (Suomenlahden Merivartiosto) Straży Granicznej Finlandii.
Wydział Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej zorganizował szkolenie z zakresu czerwonej taktyki oraz przeciwdziałania aktom terroru na pokładach promów. Uczestniczyli w nim przedstawiciele...
Wydział Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej zorganizował szkolenie z zakresu czerwonej taktyki oraz przeciwdziałania aktom terroru na pokładach promów. Uczestniczyli w nim przedstawiciele służb mundurowych oraz medycznych.
Simo Häyhä, ps. „Biała śmierć”, fin. „Valkoinen Kuolema”, ros. „Белая смерть” (ur. 17 grudnia 1905 w Rautjärvi, zm. 1 kwietnia 2002 w Haminie) – fiński strzelec wyborowy, najskuteczniejszy snajper w historii...
Simo Häyhä, ps. „Biała śmierć”, fin. „Valkoinen Kuolema”, ros. „Белая смерть” (ur. 17 grudnia 1905 w Rautjärvi, zm. 1 kwietnia 2002 w Haminie) – fiński strzelec wyborowy, najskuteczniejszy snajper w historii wojen – na jego konto zalicza się 705 potwierdzonych trafień.
Na Kruczych Skałach w Szklarskiej Porębie 10 i 11 października odbyły się IX Karkonoskie Zawody Wysokościowe Jednostek MON i MSW „Mountain Warrior”. Za organizację przedsięwzięcia odpowiadała Sekcja Szkoleń...
Na Kruczych Skałach w Szklarskiej Porębie 10 i 11 października odbyły się IX Karkonoskie Zawody Wysokościowe Jednostek MON i MSW „Mountain Warrior”. Za organizację przedsięwzięcia odpowiadała Sekcja Szkoleń Wysokogórskich Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, współorganizatorami zaś byli: „Extreme Group” oraz Szkoła Górska „Quasar”.
W dniach 17-20 listopada 2014 r. na poligonie Centrum Szkolenia i Uzbrojenia Artylerii (CSiUA) w Toruniu zostały przeprowadzone warsztaty strzeleckie, w których udział wzięli strzelcy wyborowi z jednostek...
W dniach 17-20 listopada 2014 r. na poligonie Centrum Szkolenia i Uzbrojenia Artylerii (CSiUA) w Toruniu zostały przeprowadzone warsztaty strzeleckie, w których udział wzięli strzelcy wyborowi z jednostek wykonujących zadania policyjne.
W czerwcu na strzelnicy Regionu IPA Racibórz Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji odbyły się międzynarodowe konsultacje instruktorów wyszkolenia strzeleckiego. Instruktorzy...
W czerwcu na strzelnicy Regionu IPA Racibórz Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji odbyły się międzynarodowe konsultacje instruktorów wyszkolenia strzeleckiego. Instruktorzy przybyli na zaproszenie komendanta powiatowego w Raciborzu i instruktorów z raciborskiej komendy. Wymiana doświadczeń pomiędzy reprezentantami różnych formacji pozwoliła uczestnikom poznać inne, niż wykorzystywane na co dzień techniki posługiwania się bronią.
W dniach 29 czerwca – 3 lipca 2015 r. w obiektach szkoleniowych Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu odbywało się szkolenie z zakresu zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców w ramach...
W dniach 29 czerwca – 3 lipca 2015 r. w obiektach szkoleniowych Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu odbywało się szkolenie z zakresu zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców w ramach zwalczania przestępczości transgranicznej i zorganizowanej w sytuacji konieczności użycia broni palnej.
Reagowanie na szerokie spektrum sytuacji kryzysowych, wymuszających użycie wojska do pomocy służbom cywilnym, było tematem ćwiczeń o kryptonimie „Kryzys – 15” zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Oficerską...
Reagowanie na szerokie spektrum sytuacji kryzysowych, wymuszających użycie wojska do pomocy służbom cywilnym, było tematem ćwiczeń o kryptonimie „Kryzys – 15” zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych w pierwszej połowie czerwca.
W dniach 13-14 czerwca 2015 poligon Marynarki Wojennej w Strzepczu gościł kolejną, piątą już edycję zawodów par snajperskich Tactical Polish Sniper. To jedna z dwóch imprez strzeleckich dla par snajperskich...
W dniach 13-14 czerwca 2015 poligon Marynarki Wojennej w Strzepczu gościł kolejną, piątą już edycję zawodów par snajperskich Tactical Polish Sniper. To jedna z dwóch imprez strzeleckich dla par snajperskich rozgrywanych w Polsce, różniąca się znacznie od zawodów sportowych Long Shot rozgrywanych np. w Nowej Dębie, Bartoszycach czy Międzyrzeczu.
W dniach 19-26 lipca br. odbyło się w Polsce „Trzecie Światowe Seminarium dla Młodych Funkcjonariuszy” organizowane przez International Police Association (IPA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów).
W dniach 19-26 lipca br. odbyło się w Polsce „Trzecie Światowe Seminarium dla Młodych Funkcjonariuszy” organizowane przez International Police Association (IPA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów).
Pod koniec czerwca z inicjatywy grupy rekonstrukcyjnej SPAP Katowice oraz jej czeskich kolegów z RZJ SOS odbyły się ćwiczenia niespotykane dotąd w skali środowisk pasjonatów jednostek specjalnych i policyjnych...
Pod koniec czerwca z inicjatywy grupy rekonstrukcyjnej SPAP Katowice oraz jej czeskich kolegów z RZJ SOS odbyły się ćwiczenia niespotykane dotąd w skali środowisk pasjonatów jednostek specjalnych i policyjnych pododdziałów AT. Niecodzienny był bowiem obiekt, który stanowił motyw przewodni warsztatów, a był nim samolot pasażerski Boeing 737.
2 lipca 2015 r. na strzelnicy „Pasternik” w Krakowie odbyły się po raz drugi ekskluzywne zawody strzeleckie „SOF Delta Cup 2015” pod egidą Dowódcy Centrum Operacji Specjalnych – Dowództwa Komponentu Wojsk...
2 lipca 2015 r. na strzelnicy „Pasternik” w Krakowie odbyły się po raz drugi ekskluzywne zawody strzeleckie „SOF Delta Cup 2015” pod egidą Dowódcy Centrum Operacji Specjalnych – Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych. Do udziału w zawodach organizatorzy zaprosili żołnierzy i funkcjonariuszy jednostek specjalnych służb mundurowych.
„Przygotowujemy najlepszych na najgorsze i każde życie jest dla nas najważniejsze, bez względu, po której stronie kraty się znajdujesz” - pod tym hasłem w dniach 19-22 maja 2015 r. odbyła się druga edycja...
„Przygotowujemy najlepszych na najgorsze i każde życie jest dla nas najważniejsze, bez względu, po której stronie kraty się znajdujesz” - pod tym hasłem w dniach 19-22 maja 2015 r. odbyła się druga edycja Warsztatów i Zawodów Ratownictwa Taktycznego Grup Interwencyjnych Służby Więziennej, zorganizowana w Brzegu Dolnym i Wrocławiu przez Centralny Zarząd SW, pod patronatem medialnym m.in. „Special Ops”.
W dniach 6-8 listopada odbyło się I Ogólnopolskie Szkolenie Rezerwistów Pododdziałów Specjalnych. Profesjonalny, kompleksowy program, obejmujący zagadnienia poświęcone współczesnemu polu walki, przygotowali...
W dniach 6-8 listopada odbyło się I Ogólnopolskie Szkolenie Rezerwistów Pododdziałów Specjalnych. Profesjonalny, kompleksowy program, obejmujący zagadnienia poświęcone współczesnemu polu walki, przygotowali i zrealizowali obecni operatorzy JWK Lubliniec oraz byli żołnierze jednostki, działający w Fundacji Szturman.
Brytyjska policja wprowadza zmiany w swoich procedurach i taktyce działania w przypadku aktów terrorystycznych. Zamiast na negocjacje, nacisk zostanie położony na sprawną interwencję oddziałów mających...
Brytyjska policja wprowadza zmiany w swoich procedurach i taktyce działania w przypadku aktów terrorystycznych. Zamiast na negocjacje, nacisk zostanie położony na sprawną interwencję oddziałów mających jak najszybciej zlikwidować zagrożenie. Trwają 15-tygodniowe ćwiczenia mające przygotować policjantów do nowego typu działań.
W dniach 30 listopada – 4 grudnia, 2. Pułk Komandosów (2nd Commando Regiment) przeprowadził coroczne ćwiczenia Mars Olympics w zakresie działań antyterrorystycznych dla sił zbrojnych Australii i przedstawicieli...
W dniach 30 listopada – 4 grudnia, 2. Pułk Komandosów (2nd Commando Regiment) przeprowadził coroczne ćwiczenia Mars Olympics w zakresie działań antyterrorystycznych dla sił zbrojnych Australii i przedstawicieli innych służb mundurowych.
Notka dotycząca międzynarodowych ćwiczeń jednostek antyterrorystycznych i ratowniczych, jakie miały miejsce we Wrocławiu w dniach 25-27 listopada 2015 r.
Notka dotycząca międzynarodowych ćwiczeń jednostek antyterrorystycznych i ratowniczych, jakie miały miejsce we Wrocławiu w dniach 25-27 listopada 2015 r.
Reporter Special OPS przeprowadził wywiad z Prezesem Klubu Strzeleckiego "KRYZA" na temat zawodów Tactical Warrior Challenge: co je wyróżnia na tle innych zawodów strzelecko-taktycznych, jaki był ich przebieg,...
Reporter Special OPS przeprowadził wywiad z Prezesem Klubu Strzeleckiego "KRYZA" na temat zawodów Tactical Warrior Challenge: co je wyróżnia na tle innych zawodów strzelecko-taktycznych, jaki był ich przebieg, jak kondycyjnie cywile wypadają na tle służb mundurowych, a także podsumowania TWC 2gun 2015.
Fotoreportaż z ćwiczeń antyterrorystycznych przeprowadzonych w styczniu 2016 r. przez Wydział Działań Specjalnych Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie w jednej ze stołecznych zajezdni...
Fotoreportaż z ćwiczeń antyterrorystycznych przeprowadzonych w styczniu 2016 r. przez Wydział Działań Specjalnych Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie w jednej ze stołecznych zajezdni autobusowych.
Sekcja Realizacji i Zabezpieczenia Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) przeprowadziła w Warszawie w dniach 8-11 marca 2016 r. szkolenie z zakresu pokonywania przeszkód technicznych...
Sekcja Realizacji i Zabezpieczenia Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) przeprowadziła w Warszawie w dniach 8-11 marca 2016 r. szkolenie z zakresu pokonywania przeszkód technicznych za pomocą środków technicznych i broni gładkolufowej podczas zdobywania pomieszczeń.
W piątek, 13 maja, ze strzelnicy IPA Racibórz jak co dzień dochodziły dźwięki wystrzałów różnego rodzaju broni. Tym razem jednak nie były to zwykłe ćwiczenia, a organizowane już po raz trzeci konsultacje...
W piątek, 13 maja, ze strzelnicy IPA Racibórz jak co dzień dochodziły dźwięki wystrzałów różnego rodzaju broni. Tym razem jednak nie były to zwykłe ćwiczenia, a organizowane już po raz trzeci konsultacje strzeleckie dla instruktorów wyszkolenia strzeleckiego. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele wojska i policji, a biorąc pod uwagę zdobyte umiejętności i wiedzy, „piątek trzynastego” z pewnością był bardzo udanym dniem.