Special-Ops.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

SERE (Survival, Evasion, Resistance and Escape)

| 2011-08-10

Program szkoleniowy dla personelu wojskowego USA w zakresie przetrwania na wrogim terenie.

Zapoczątkowany podczas wojny w Korei w latach 1950-53 dla personelu Sił Powietrznych USA (USAF). Duża część kursantów tego kursu to personel wchodzący w skład jednostek podlegających Dowództwu Wojsk Specjalnych USA. Kurs obejmuje naukę wszystkich praktycznych i teoretycznych środków (umiejętności) niezbędnych do nauki przetrwania w izolacji, niewoli i odzyskania personelu.

W Wielkiej Brytanii SERE to akronim dla słów Survive, Evade, Resist, Extract – co przedstawia panujący w Wielkiej Brytanii pogląd, polegający na przygotowaniu osoby do przetrwania w warunkach niewoli i unikania przekazywania wrogowi informacji istotnych z punktu widzenia działań wojennych. W Wielkiej Brytanii ucieczkę z niewoli uważa się za mało prawdopodobną, w związku z tym podczas szkolenia, nacisk jest położony na inne aspekty. 

Komentarze

Powiązane

Krzysztof Mątecki news Szkolenie lawinowe przyszłych instruktorów SERE

Szkolenie lawinowe przyszłych instruktorów SERE Szkolenie lawinowe przyszłych instruktorów SERE

Przez osiem dni w Masywie Śnieżnika odbywało się szkolenie śnieżno-lawinowe bedące czwartym i ostatnim etapem kursu dla dziewięciu kandydatów na instruktorów zaawansowanych SERE. Od 11 lat szkolenie to...

Przez osiem dni w Masywie Śnieżnika odbywało się szkolenie śnieżno-lawinowe bedące czwartym i ostatnim etapem kursu dla dziewięciu kandydatów na instruktorów zaawansowanych SERE. Od 11 lat szkolenie to jest prowadzone przez instruktorów Cyklu Rozpoznania z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu we współpracy z ratownikami GOPR.

Krzysztof Mątecki news Kurs przetrwania dla żołnierzy 1.WBPanc

Kurs przetrwania dla żołnierzy 1.WBPanc Kurs przetrwania dla żołnierzy 1.WBPanc

W pierwszych dniach listopada 2022 roku rozpoczął się kurs SERE poziomu B dla żołnierzy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki.

W pierwszych dniach listopada 2022 roku rozpoczął się kurs SERE poziomu B dla żołnierzy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki.

Redakcja news Żołnierze 3PBOT na drugim miejscu zawodów "Recon Clash-22".

Żołnierze 3PBOT na drugim miejscu zawodów "Recon Clash-22". Żołnierze 3PBOT na drugim miejscu zawodów "Recon Clash-22".

W dniach 10-15 października 2022 roku w Bieszczadach odbyła się druga edycja zawodów użyteczno-bojowych Wojsk Obrony Terytorialnej pk. "Recon Clash-22". W trwających pięć dni zawodach zorganizowanych przez...

W dniach 10-15 października 2022 roku w Bieszczadach odbyła się druga edycja zawodów użyteczno-bojowych Wojsk Obrony Terytorialnej pk. "Recon Clash-22". W trwających pięć dni zawodach zorganizowanych przez 3PBOT i CSWOT wzięło udział siedemnaście dwunastoosobowych drużyn z Polski, USA i Estonii.

Redakcja Wydanie Specjalne SURVIVAL - nie pytaj, czy być albo nie być! Czytaj i przeżyj!

Wydanie Specjalne SURVIVAL - nie pytaj, czy być albo nie być! Czytaj i przeżyj! Wydanie Specjalne SURVIVAL - nie pytaj, czy być albo nie być! Czytaj i przeżyj!

Wydania Specjalne SPECIAL OPS EXTRA to już tradycja. Obok publikacji poświęconych Wojskom Specjalnym, w tym jubileuszowego wydania o Jednostce Wojskowej GROM, redakcja "Magazynu Ludzi Akcji" skupiła się...

Wydania Specjalne SPECIAL OPS EXTRA to już tradycja. Obok publikacji poświęconych Wojskom Specjalnym, w tym jubileuszowego wydania o Jednostce Wojskowej GROM, redakcja "Magazynu Ludzi Akcji" skupiła się też na zagadnieniach związanych z konkretnymi specjalizacjami, które opisała w publikacjach "Snajperzy" i "Ratownictwo Taktyczne". Na tym jednak nie koniec! Mamy przyjemność przedstawić najnowszy owoc ekspertów-praktyków: SPECIAL OPS EXTRA SURVIVAL. To Wydanie Specjalne, które "sztukę przetrwania"...

BS Buzdygany wręczone!

Buzdygany wręczone! Buzdygany wręczone!

Po raz osiemnasty tygodnik Polska Zbrojna przyznał Buzdygany – wyróżnienia nazywane często wojskowymi Oskarami. Buzdygany przyznawane są corocznie przez Polskę Zbrojną dla wyróżniających się osobowości...

Po raz osiemnasty tygodnik Polska Zbrojna przyznał Buzdygany – wyróżnienia nazywane często wojskowymi Oskarami. Buzdygany przyznawane są corocznie przez Polskę Zbrojną dla wyróżniających się osobowości Wojska Polskiego. Statuetka jest 37-cm długości, posrebrzaną repliką XVI-wiecznej oznaki godności rotmistrzowskiej.

Jednostka Wojskowa Agat

Jednostka Wojskowa Agat

Jednostka specjalna wchodząca w skład Dowództwa Wojsk Specjalnych. Utworzona z dniem 1 lipca 2011 roku, na bazie Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Gliwicach, na mocy Decyzji Ministra Obrony...

Jednostka specjalna wchodząca w skład Dowództwa Wojsk Specjalnych. Utworzona z dniem 1 lipca 2011 roku, na bazie Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Gliwicach, na mocy Decyzji Ministra Obrony Narodowej z dnia 18 marca 2011 r. Pierwszym dowódcą jednostki został wieloletni oficer GROM-u, płk Sławomir Berdychowski.

Multicam

Multicam

opracowany przez firmę Crye Precision uniwersalny wzór maskujący.

opracowany przez firmę Crye Precision uniwersalny wzór maskujący.

Jednostka Wojskowa NIL

Jednostka Wojskowa NIL

Powstała jako Jednostka Wsparcia Dowodzenia i Zabezpieczenia Wojsk Specjalnych im. gen. bryg. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" jest jedną z 5 Jednostek Wojskowych podległych Dowództwu Wojsk Specjalnych.

Powstała jako Jednostka Wsparcia Dowodzenia i Zabezpieczenia Wojsk Specjalnych im. gen. bryg. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" jest jedną z 5 Jednostek Wojskowych podległych Dowództwu Wojsk Specjalnych.

Dowództwo Wojsk Specjalnych

Dowództwo Wojsk Specjalnych

Organ dowodzenia Wojskami Specjalnymi Rzeczpospolitej Polskiej. Wojska Specjalne są czwartym rodzajem sił zbrojnych (obok Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych), utworzonym w roku 2007....

Organ dowodzenia Wojskami Specjalnymi Rzeczpospolitej Polskiej. Wojska Specjalne są czwartym rodzajem sił zbrojnych (obok Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych), utworzonym w roku 2007. Samo Dowództwo zaczęto organizować wcześniej, na bazie istniejących komórek Szefostwa Działań Specjalnych w Sztabie Generalnym WP.

Michał Piekarski Rok 2013 – podsumowanie

Rok 2013 – podsumowanie Rok 2013 – podsumowanie

Mijający rok, podobnie jak poprzednie, w sferze bezpieczeństwa można uznać za obfitujący w wydarzenia. Można także uznać, że prognozy dokonywane rok temu, w większości przypadków potwierdziły się.

Mijający rok, podobnie jak poprzednie, w sferze bezpieczeństwa można uznać za obfitujący w wydarzenia. Można także uznać, że prognozy dokonywane rok temu, w większości przypadków potwierdziły się.

Michał Piekarski Budżet obronny i inwestycje

Budżet obronny i inwestycje Budżet obronny i inwestycje

Szereg pojawiających się w ostatnich miesiącach wypowiedzi polityków, wojskowych oraz analityków i dziennikarzy, dotyczących budżetu i przyszłości Sił Zbrojnych a w szczególności długoterminowych programów...

Szereg pojawiających się w ostatnich miesiącach wypowiedzi polityków, wojskowych oraz analityków i dziennikarzy, dotyczących budżetu i przyszłości Sił Zbrojnych a w szczególności długoterminowych programów modernizacji technicznej, nakazuje postawić kilka istotnych pytań na temat celowości poszczególnych wydatków.

Michał Piekarski Walka z terrorystami w Polsce, część trzecia: Siły Zbrojne

Walka z terrorystami w Polsce, część trzecia: Siły Zbrojne Walka z terrorystami w Polsce, część trzecia: Siły Zbrojne

Wojsko jest w sposób naturalny kojarzone z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa w sytuacji kryzysowej, zwłaszcza gdy siły i środki innych służb nie są wystarczające. Jednak siły zbrojne nie są panaceum...

Wojsko jest w sposób naturalny kojarzone z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa w sytuacji kryzysowej, zwłaszcza gdy siły i środki innych służb nie są wystarczające. Jednak siły zbrojne nie są panaceum na każde zagrożenie a ich zadania się zmieniają.

Michał Piekarski Nowa ustawa i stare wątpliwości

Nowa ustawa i stare wątpliwości Nowa ustawa i stare wątpliwości

W dniu 5 czerwca, w życie wchodzi nowa ustawa o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej. W porównaniu z omawianym już wcześniej projektem, zmiany dokonane w toku prac legislacyjnych są ograniczone....

W dniu 5 czerwca, w życie wchodzi nowa ustawa o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej. W porównaniu z omawianym już wcześniej projektem, zmiany dokonane w toku prac legislacyjnych są ograniczone. Nie może to zaskakiwać, zważywszy na wynikający z wyroku Trybunału Konstytucyjnego okres, w którym nowa ustawa musiała wejść w życie. Pozostaje jednak szereg wątpliwości i problemów.

Michał Piekarski Ustawy, snajperzy i terroryści

Ustawy, snajperzy i terroryści Ustawy, snajperzy i terroryści

Trwające od około czterech lat prace nad projektem ustawy o zasadach użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej zaowocowały skierowaniem dokumentu do Sejmu, który po pierwszym czytaniu skierował...

Trwające od około czterech lat prace nad projektem ustawy o zasadach użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej zaowocowały skierowaniem dokumentu do Sejmu, który po pierwszym czytaniu skierował projekt do dalszych prac w komisji spraw wewnętrznych.

Michał Piekarski Płonąca Afryka i PKW Mali

Płonąca Afryka i PKW Mali Płonąca Afryka i PKW Mali

Skierowany 29 stycznia do Prezydenta RP wniosek Rady Ministrów o wysłanie do Mali polskiego kontyngentu wojskowego oznacza, że konflikt malijski, w który zaangażowane są na dużą skalę siły francuskie niedługo...

Skierowany 29 stycznia do Prezydenta RP wniosek Rady Ministrów o wysłanie do Mali polskiego kontyngentu wojskowego oznacza, że konflikt malijski, w który zaangażowane są na dużą skalę siły francuskie niedługo ujrzy także skromne, polskie oblicze.

Michał Piekarski Zakładnicy i sytuacje zakładnicze

Zakładnicy i sytuacje zakładnicze Zakładnicy i sytuacje zakładnicze

Niedawny atak w Algierii i krwawo zakończona operacja algierskich sił zbrojnych, nieudana operacja odbicia zakładnika z rąk somalijskich terrorystów przez francuskie siły specjalne, podobnie jak nie wygasająca...

Niedawny atak w Algierii i krwawo zakończona operacja algierskich sił zbrojnych, nieudana operacja odbicia zakładnika z rąk somalijskich terrorystów przez francuskie siły specjalne, podobnie jak nie wygasająca fala uprowadzeń osób, przypominają o problemie jakim są sytuacje zakładnicze.

Michał Piekarski Ustawa antyterrorystyczna - cześć trzecia. Zwalczanie

Ustawa antyterrorystyczna - cześć trzecia. Zwalczanie Ustawa antyterrorystyczna - cześć trzecia. Zwalczanie

Problemy związane z fizycznym zwalczaniem zagrożeń terrorystycznych są drugim, obok rozpoznania, fundamentem walki z terrorystami.

Problemy związane z fizycznym zwalczaniem zagrożeń terrorystycznych są drugim, obok rozpoznania, fundamentem walki z terrorystami.

Michał Piekarski Ustawa antyterrorystycza - część druga. Organizacja i informacja

Ustawa antyterrorystycza - część druga. Organizacja i informacja Ustawa antyterrorystycza - część druga. Organizacja i informacja

Żaden akt prawny nie funkcjonuje w próżni, ani prawnej, ani tym bardziej społecznej. Jeśli w Polsce uchwalona zostałaby ustawa antyterrorystyczna, co jest od lat przedmiotem sporów, a obecny stan rzeczy...

Żaden akt prawny nie funkcjonuje w próżni, ani prawnej, ani tym bardziej społecznej. Jeśli w Polsce uchwalona zostałaby ustawa antyterrorystyczna, co jest od lat przedmiotem sporów, a obecny stan rzeczy sugeruje, że taki akt prawny jest potrzebny, ustawa ta musiałaby uwzględniać istniejące i możliwe w przyszłości uwarunkowania.

Michał Piekarski Ustawa antyterrorystyczna – część pierwsza

Ustawa antyterrorystyczna – część pierwsza Ustawa antyterrorystyczna – część pierwsza

W Polsce po roku 2001, pod wpływem szokujących dla wielu zdarzeń z 11 września, na szeroką skalę zaczęto wprowadzać do różnych aktów prawnych zapisy dotyczące reagowania na zagrożenie terrorystyczne.

W Polsce po roku 2001, pod wpływem szokujących dla wielu zdarzeń z 11 września, na szeroką skalę zaczęto wprowadzać do różnych aktów prawnych zapisy dotyczące reagowania na zagrożenie terrorystyczne.

Michał Piekarski Polska kultura strategiczna: historyczny balast, część druga

Polska kultura strategiczna: historyczny balast, część druga Polska kultura strategiczna: historyczny balast, część druga

Może wydawać się zadziwiające, jak po dwóch dekadach przemian ustrojowych, dyskusje o bezpieczeństwie Polski odwołują się pojęć, wartości czy rozwiązań sprzed wielu lat.

Może wydawać się zadziwiające, jak po dwóch dekadach przemian ustrojowych, dyskusje o bezpieczeństwie Polski odwołują się pojęć, wartości czy rozwiązań sprzed wielu lat.

Michał Piekarski Polska kultura strategiczna: historyczny balast, część pierwsza

Polska kultura strategiczna: historyczny balast, część pierwsza Polska kultura strategiczna: historyczny balast, część pierwsza

Połowa maja to rocznica jednego z najbardziej kontrowersyjnych, a zarazem nieco zapomnianych wydarzeń polskiej historii jaką jest zamach majowy. Nie było to pierwsze ani ostanie wyprowadzenie wojska na...

Połowa maja to rocznica jednego z najbardziej kontrowersyjnych, a zarazem nieco zapomnianych wydarzeń polskiej historii jaką jest zamach majowy. Nie było to pierwsze ani ostanie wyprowadzenie wojska na ulice, dla realizacji doraźnych celów politycznych ale szereg tragicznych wydarzeń wiążących się z takim sposobem użycia sił zbrojnych kładzie się długim cieniem na naszych czasach.

Michał Piekarski Polska: ćwiczenia „Cobra -13”

Polska: ćwiczenia „Cobra -13”

Polska jest gospodarzem największych w roku bieżącym ćwiczeń wojsk specjalnych państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Polska jest gospodarzem największych w roku bieżącym ćwiczeń wojsk specjalnych państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Michał Piekarski Polska: sekretarz stanu USA odznaczył oficera Wojsk Specjalnych

Polska: sekretarz stanu USA odznaczył oficera Wojsk Specjalnych

Przebywający z wizytą w Polsce Sekretarz Stanu Stanów Zjednoczonych John Kerry odznaczył Medalem za Zaszczytną Służbę (Meritorious Service Medal) oficera Jednostki Wojskowej GROM.

Przebywający z wizytą w Polsce Sekretarz Stanu Stanów Zjednoczonych John Kerry odznaczył Medalem za Zaszczytną Służbę (Meritorious Service Medal) oficera Jednostki Wojskowej GROM.

Michał Piekarski Żołnierz Jednostki Wojskowej NIL zginął w Stanach Zjednoczonych

Żołnierz Jednostki Wojskowej NIL zginął w Stanach Zjednoczonych

Jak podaje oficjalny komunikat Dowództwa Wojsk Specjalnych, pełniący służbę w jednostce Wojskowej NIL, chorąży Sebastian Kinasiewicz zginął podczas wspinaczki górskiej na górze Mount Hood w stanie Oregon.

Jak podaje oficjalny komunikat Dowództwa Wojsk Specjalnych, pełniący służbę w jednostce Wojskowej NIL, chorąży Sebastian Kinasiewicz zginął podczas wspinaczki górskiej na górze Mount Hood w stanie Oregon.

Najnowsze produkty i technologie

Militaria.pl Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem?

Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem? Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem?

Rozsądne rozłożenie ekwipunku może nie być łatwą sprawą, szczególnie kiedy bagażu jest sporo. Jednym z najlepszych sposobów na rozplanowanie umiejscowienia przedmiotów jest stosowanie się do zasad linii...

Rozsądne rozłożenie ekwipunku może nie być łatwą sprawą, szczególnie kiedy bagażu jest sporo. Jednym z najlepszych sposobów na rozplanowanie umiejscowienia przedmiotów jest stosowanie się do zasad linii oporządzenia.

Transactor Security Sp. z o.o. Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych

Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych

Ochrona granic stanowi jedną z podstawowych funkcji państwa. Ich nienaruszalność jest ważnym czynnikiem zapewnienia bytu narodowego i suwerenności kraju. Każde państwo dysponuje określoną organizacją do...

Ochrona granic stanowi jedną z podstawowych funkcji państwa. Ich nienaruszalność jest ważnym czynnikiem zapewnienia bytu narodowego i suwerenności kraju. Każde państwo dysponuje określoną organizacją do ochrony swoich granic, albowiem jest to jeden z najważniejszych czynników, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne.

Dariusz Leżała, Transactor Security Sp. z o.o. Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E

Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E

Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E, do których zaliczamy zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne, nuklearne oraz zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi, wymaga ciągłego...

Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E, do których zaliczamy zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne, nuklearne oraz zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi, wymaga ciągłego rozwoju sprzętu specjalistycznego umożliwiającego ich ujawnienie i identyfikację. Naprzeciw tym wymogom wychodzi firma Transactor Security Sp. z o.o., która w ofercie ma najnowsze rozwiązania sprzętowe firm VIDISCO Ltd. oraz Viken Detection.

Militaria.pl Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne

Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne

Wyposażenie medyczne w służbach mundurowych to kluczowy element ekwipunku taktycznego. Wyposażenie to obejmuje szeroki zakres narzędzi, sprzętu i środków, które służą do udzielenia pierwszej pomocy w warunkach...

Wyposażenie medyczne w służbach mundurowych to kluczowy element ekwipunku taktycznego. Wyposażenie to obejmuje szeroki zakres narzędzi, sprzętu i środków, które służą do udzielenia pierwszej pomocy w warunkach polowych, w tym także podczas sytuacji kryzysowych czy akcji ratunkowych. Bardzo ważne jest to, aby taktyczne wyposażenie medyczne było łatwe w transporcie i szybkie w użyciu. W tym artykule omawiamy najpotrzebniejsze wyposażenie medyczne, które warto mieć przy sobie.

Ha3o Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS

Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS

Współcześnie wszechstronnie używane okulary taktyczne mają za zadanie chronić oczy operatora, jak również pozwolić na dokładną i precyzyjną obserwację otoczenia. Od ich jakości oraz możliwości dostosowania...

Współcześnie wszechstronnie używane okulary taktyczne mają za zadanie chronić oczy operatora, jak również pozwolić na dokładną i precyzyjną obserwację otoczenia. Od ich jakości oraz możliwości dostosowania do warunków zależy jakość obserwacji przekładająca się na bezpieczeństwo indywidualne oraz powodzenie całego wykonanego zadania. I choć wydawać by się mogło, że obecne rozwiązania w zakresie optyki taktycznej oferują bardzo wiele, to okazuje się, że w tej materii można pójść jeszcze o krok dalej,...

Militaria.pl Ekwipunek na wyprawę - czyli co zabrać na survival i bushraft

Ekwipunek na wyprawę - czyli co zabrać na survival i bushraft Ekwipunek na wyprawę - czyli co zabrać na survival i bushraft

Odpowiednio skompletowany ekwipunek to podstawa bezpieczeństwa i komfortu podczas survivalu czy bushraftu. Przekłada się on na skuteczność i satysfakcję z doświadczenia. Zarówno wytrawni weterani, jak...

Odpowiednio skompletowany ekwipunek to podstawa bezpieczeństwa i komfortu podczas survivalu czy bushraftu. Przekłada się on na skuteczność i satysfakcję z doświadczenia. Zarówno wytrawni weterani, jak i początkujący entuzjaści survivalu i bushcraftu docenią znaczenie starannie dobranego zestawu niezbędnych przedmiotów.

Griffin Group Defence Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych

Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych

Firma Griffin Group Defence posiada w swojej ofercie najwyższej klasy doręczne urządzenia termowizyjne, które umożliwiają obserwację w warunkach dziennych jak i nocnych. Dzięki wykorzystaniu termowizji,...

Firma Griffin Group Defence posiada w swojej ofercie najwyższej klasy doręczne urządzenia termowizyjne, które umożliwiają obserwację w warunkach dziennych jak i nocnych. Dzięki wykorzystaniu termowizji, pozwalają one na wykrycie nawet mało widocznych celów - w kamuflażu lub w otoczeniu, które utrudnia rozpoznanie.

Patryk Kościński Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania

Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania

Jak podaje producent, firma Prabos - Grizzly 933 to wytrzymałe zimowe buty wojskowe, skonstruowane z myślą o użyciu w skrajnie mroźnych warunkach. Przeznaczone są dla osób, które potrzebują wytrzymałego...

Jak podaje producent, firma Prabos - Grizzly 933 to wytrzymałe zimowe buty wojskowe, skonstruowane z myślą o użyciu w skrajnie mroźnych warunkach. Przeznaczone są dla osób, które potrzebują wytrzymałego i ciepłego obuwia na zimę. Polecane są dla żołnierzy, pracowników leśnych, służb mundurowych oraz osób, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu w zimie. Wykonane są ze skóry i materiału izolacyjnego Gore-Tex THERMIUM, który zapewnia dobrą izolację termiczną. Dzięki temu w butach można...

Militaria.pl Obierz jasny cel misji: przegląd latarek czołowych i kątowych

Obierz jasny cel misji: przegląd latarek czołowych i kątowych Obierz jasny cel misji: przegląd latarek czołowych i kątowych

Latarki czołowe i kątowe są praktycznymi urządzeniami, które znajdują szerokie zastosowanie podczas różnych czynności. Wiele profesji zawodowych i aktywności wymaga solidnego źródła światła, a przy tym...

Latarki czołowe i kątowe są praktycznymi urządzeniami, które znajdują szerokie zastosowanie podczas różnych czynności. Wiele profesji zawodowych i aktywności wymaga solidnego źródła światła, a przy tym możliwości dostosowywania kąta padania strumienia światła przy zachowaniu swobody ruchów. Wszystkie te udogodnienia zapewniają latarki czołowe i kątowe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.special-ops.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.special-ops.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.