Special-Ops.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Ochrona osób

| 2011-06-10

Zespół czynności mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom ochranianym (np. funkcjonariusze państwowi, dyplomaci, politycy, świadkowie lub pokrzywdzeni objęci ochroną). Pojęcie to obejmuje kilka zakresów ochrony, w tym ochronę fizyczną, pirotechniczna, informacyjną.

Komentarze

Powiązane

Redakcja news Jak rozpoznać potencjalnego zamachowca i przygotować obiekt na zamachy terrorystyczne? Warsztaty online!

Jak rozpoznać potencjalnego zamachowca i przygotować obiekt na zamachy terrorystyczne? Warsztaty online! Jak rozpoznać potencjalnego zamachowca i przygotować obiekt na zamachy terrorystyczne? Warsztaty online!

W dniu 25 stycznia 2024 roku w godzinach 10:00-14:30 na Platformie MS Teams odbędą się warsztaty online pod hasłem „Przygotowanie obiektów i przestrzeni publicznych na zamachy uzbrojonych sprawców. Dobre...

W dniu 25 stycznia 2024 roku w godzinach 10:00-14:30 na Platformie MS Teams odbędą się warsztaty online pod hasłem „Przygotowanie obiektów i przestrzeni publicznych na zamachy uzbrojonych sprawców. Dobre praktyki i rekomendacje”. Organizatorem warsztatów jest Safety Project – partner SPECIAL OPS.

Tomasz Łukaszewski Bezpieczeństwo, jako pewna kategoria, zyskuje na popularności

Bezpieczeństwo, jako pewna kategoria, zyskuje na popularności Bezpieczeństwo, jako pewna kategoria, zyskuje na popularności

W czerwcu 2023 r. w Słupsku odbędzie się I Kongres Nauk o Bezpieczeństwie. Będzie to przedsięwzięcie skupiające kadrę wywodzącą się z różnych środowisk naukowych mogące wpłynąć na rozszerzenie wiedzy o...

W czerwcu 2023 r. w Słupsku odbędzie się I Kongres Nauk o Bezpieczeństwie. Będzie to przedsięwzięcie skupiające kadrę wywodzącą się z różnych środowisk naukowych mogące wpłynąć na rozszerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i jego istocie oraz modernizację programów kształcenia w poszczególnych uczelniach. O kierunku rozwoju nauk o bezpieczeństwie rozmawiamy z prof. dr. hab. Bogdanem M. Szulcem – przewodniczącym Rady Programowej Kongresu.

Redakcja I Kongres Nauk o Bezpieczeństwie

I Kongres Nauk o Bezpieczeństwie I Kongres Nauk o Bezpieczeństwie

W dniach od 21 do 22 czerwca 2023 roku w 15 – lecie powstania Katedry Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej w Słupsku, Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania AP organizuje I Kongres Nauk o Bezpieczeństwie,...

W dniach od 21 do 22 czerwca 2023 roku w 15 – lecie powstania Katedry Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej w Słupsku, Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania AP organizuje I Kongres Nauk o Bezpieczeństwie, pt. „Paradygmaty – Przedmiot Poznania – Subdyscypliny”. Dodatkowo w jego ramach odbędzie się IV Interdyscyplinarny zjazd Katedr oraz Zakładów Bezpieczeństwa wiodących uczelni z całego kraju oraz z zagranicy.

Redakcja Jak reagować na zamachy terrorystyczne i zagrożenia wojenne?

Jak reagować na zamachy terrorystyczne i zagrożenia wojenne? Jak reagować na zamachy terrorystyczne i zagrożenia wojenne?

W dniach od 12 do 13 czerwca 2023 roku w Hotelu Kuźnia Napoleońska w Paprotni k. Warszawy odbędzie się trzecia edycja Ogólnopolskich Warsztatów „Reagowanie na zamachy – przygotowanie do zagrożeń wojennych,...

W dniach od 12 do 13 czerwca 2023 roku w Hotelu Kuźnia Napoleońska w Paprotni k. Warszawy odbędzie się trzecia edycja Ogólnopolskich Warsztatów „Reagowanie na zamachy – przygotowanie do zagrożeń wojennych, hybrydowych i terrorystycznych”.

ISAF - Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa

ISAF - Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa

Są strukturą militarną istniejącą w ramach NATO, której celem jest utrzymanie pokoju w Afganistanie. Utworzone na mocy Porozumienia z Bonn zawartego 5 grudnia 2001 i usankcjonowane prawnie na mocy rezolucji...

Są strukturą militarną istniejącą w ramach NATO, której celem jest utrzymanie pokoju w Afganistanie. Utworzone na mocy Porozumienia z Bonn zawartego 5 grudnia 2001 i usankcjonowane prawnie na mocy rezolucji nr 1386 Rady Bezpieczeństwa ONZ z 20 grudnia 2001. 11 sierpnia 2003 siły ISAF przeszły pod kierownictwo NATO. Działalność ISAF reguluje 12 rezolucji ONZ.

Michał Piekarski Jeszcze o aktywnym strzelcu

Jeszcze o aktywnym strzelcu Jeszcze o aktywnym strzelcu

Nieprzebrzmiewające echa tragicznych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych, dają o sobie znać w wielu miejscach w postaci sporów i dyskusji dotyczących przeciwdziałania i reagowania na takie zagrożenia.

Nieprzebrzmiewające echa tragicznych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych, dają o sobie znać w wielu miejscach w postaci sporów i dyskusji dotyczących przeciwdziałania i reagowania na takie zagrożenia.

Michał Piekarski Polski terroryzm – nowy epizod

Polski terroryzm – nowy epizod Polski terroryzm – nowy epizod

Dzisiejsze ujawnienie przez prokuraturę i ABW zatrzymania osoby planującej dokonanie zamachu na budynek parlamentu dodało nowy element do układanki jaką jest problem zagrożenia terrorystycznego w Polsce.

Dzisiejsze ujawnienie przez prokuraturę i ABW zatrzymania osoby planującej dokonanie zamachu na budynek parlamentu dodało nowy element do układanki jaką jest problem zagrożenia terrorystycznego w Polsce.

Michał Piekarski Polska jako cel terrorystów. Część pierwsza

Polska jako cel terrorystów. Część pierwsza Polska jako cel terrorystów. Część pierwsza

Mimo rozmaitych pesymistycznych prognoz, zwłaszcza dotyczących przebiegu finałów piłkarskich mistrzostw Europy w roku bieżącym, nasz kraj jak dotąd nie stał się miejscem udanego zamachu terrorystycznego...

Mimo rozmaitych pesymistycznych prognoz, zwłaszcza dotyczących przebiegu finałów piłkarskich mistrzostw Europy w roku bieżącym, nasz kraj jak dotąd nie stał się miejscem udanego zamachu terrorystycznego na skalę porównywalną z państwami Europy Zachodniej. Nie oznacza to jednak, że taki zamach jest zupełnie nieprawdopodobny.

Jacek Kulka Bunkier do samochodu

Bunkier do samochodu Bunkier do samochodu

Niedawno opisałem dwa sejfy domowe na pistolety, wykorzystujące zamki biometryczne. Teraz chciałbym przedstawić model mobilny. Jest to pewne rozwiązanie problemu jak bezpiecznie przewozić broń długą.

Niedawno opisałem dwa sejfy domowe na pistolety, wykorzystujące zamki biometryczne. Teraz chciałbym przedstawić model mobilny. Jest to pewne rozwiązanie problemu jak bezpiecznie przewozić broń długą.

Michał Piekarski Amerykańska reelekcja

Amerykańska reelekcja Amerykańska reelekcja

Wybór urzędującego prezydenta USA, Baracka Obamy na drugą kadencję ma swój bezpośredni związek z operacjami specjalnymi i bezpieczeństwem.

Wybór urzędującego prezydenta USA, Baracka Obamy na drugą kadencję ma swój bezpośredni związek z operacjami specjalnymi i bezpieczeństwem.

Jacek Kulka Jak za pomocą palca zabezpieczyć broń?

Jak za pomocą palca zabezpieczyć broń? Jak za pomocą palca zabezpieczyć broń?

Jak należy właściwie przechowywać broń palną, wie jej każdy właściciel. Dziś chciałbym zaprezentować dwa produkty, które mogą służyć do tego celu. Uprzedzam, nie spełniają warunków określonych w naszej...

Jak należy właściwie przechowywać broń palną, wie jej każdy właściciel. Dziś chciałbym zaprezentować dwa produkty, które mogą służyć do tego celu. Uprzedzam, nie spełniają warunków określonych w naszej Ustawie.

Michał Piekarski Państwa w rozpadzie - problem narzędzi

Państwa w rozpadzie - problem narzędzi Państwa w rozpadzie - problem narzędzi

Zagrożenia, jakie wiążą się z osłabieniem, a zwłaszcza destrukcją ustrojów państwowych, wymagają posiadania adekwatnych narzędzi do ich zwalczania, jak również odpowiedniej doktryny ich użycia.

Zagrożenia, jakie wiążą się z osłabieniem, a zwłaszcza destrukcją ustrojów państwowych, wymagają posiadania adekwatnych narzędzi do ich zwalczania, jak również odpowiedniej doktryny ich użycia.

Michał Piekarski Państwa w rozpadzie - Bliski Wschód?

Państwa w rozpadzie - Bliski Wschód?

Operacja w Iraku zakończyła się wycofaniem sił amerykańskich, taktycznym zwycięstwem i niepewnością co do długoterminowego wyniku tego konfliktu. Jak dotąd, przemoc wewnętrzna w tym państwie nie ustaje....

Operacja w Iraku zakończyła się wycofaniem sił amerykańskich, taktycznym zwycięstwem i niepewnością co do długoterminowego wyniku tego konfliktu. Jak dotąd, przemoc wewnętrzna w tym państwie nie ustaje. Ale Irak nie jest jedyny.

Michał Piekarski Państwa w rozpadzie - Irak

Państwa w rozpadzie - Irak Państwa w rozpadzie - Irak

Podczas trwającej ponad siedem lat operacji „Iraqi Freedom”, zwłaszcza podczas najbardziej frustrującej i krwawej jej części, media, analitycy, politycy i komentatorzy wielokrotnie porównywali operację...

Podczas trwającej ponad siedem lat operacji „Iraqi Freedom”, zwłaszcza podczas najbardziej frustrującej i krwawej jej części, media, analitycy, politycy i komentatorzy wielokrotnie porównywali operację w Iraku z okresem amerykańskiej interwencji w Wietnamie.

Sebastian Miernik „Policja, wojsko i inne służby są niepotrzebne”

„Policja, wojsko i inne służby są niepotrzebne”

Sporo tematów do przemyśleń, które chciałbym poruszyć na blogu dostarczają mi znajomi. Szczególnie ci którzy mają biznesowe podejście do wielu tematów, także bezpieczeństwa i funkcjonowania państwa. Uważają,...

Sporo tematów do przemyśleń, które chciałbym poruszyć na blogu dostarczają mi znajomi. Szczególnie ci którzy mają biznesowe podejście do wielu tematów, także bezpieczeństwa i funkcjonowania państwa. Uważają, że wszystko można zmierzyć, policzyć, oszacować zwroty z inwestycji… Jednym słowem wszystko co się robi musi mieć swoje uzasadnienie rozumiane jako –koszt – zysk – wyrażony w złotówkach.

Michał Piekarski Polska kultura strategiczna: historyczny balast, część pierwsza

Polska kultura strategiczna: historyczny balast, część pierwsza Polska kultura strategiczna: historyczny balast, część pierwsza

Połowa maja to rocznica jednego z najbardziej kontrowersyjnych, a zarazem nieco zapomnianych wydarzeń polskiej historii jaką jest zamach majowy. Nie było to pierwsze ani ostanie wyprowadzenie wojska na...

Połowa maja to rocznica jednego z najbardziej kontrowersyjnych, a zarazem nieco zapomnianych wydarzeń polskiej historii jaką jest zamach majowy. Nie było to pierwsze ani ostanie wyprowadzenie wojska na ulice, dla realizacji doraźnych celów politycznych ale szereg tragicznych wydarzeń wiążących się z takim sposobem użycia sił zbrojnych kładzie się długim cieniem na naszych czasach.

Michał Piekarski Kosmos a bezpieczeństwo. Historia.

Kosmos a bezpieczeństwo. Historia. Kosmos a bezpieczeństwo. Historia.

Dwunasty dzień kwietnia jest rocznicą szczególną, i to podwójną. Tego dnia w 1961 roku miał miejsce pierwszy lot kosmiczny człowieka. Dwadzieścia lat później, pierwszy raz wystrzelony został prom kosmiczny.

Dwunasty dzień kwietnia jest rocznicą szczególną, i to podwójną. Tego dnia w 1961 roku miał miejsce pierwszy lot kosmiczny człowieka. Dwadzieścia lat później, pierwszy raz wystrzelony został prom kosmiczny.

Michał Piekarski Rocznica Falklandów a bezpieczeństwo Polski

Rocznica Falklandów a bezpieczeństwo Polski Rocznica Falklandów a bezpieczeństwo Polski

W tym roku przypada trzydziesta rocznica argentyńsko–brytyjskiego starcia o Falklandy (znane także jako Malwiny). Mimo znacznej egzotyki tego konfliktu, okrągła rocznica skłania do przypomnienia kilku...

W tym roku przypada trzydziesta rocznica argentyńsko–brytyjskiego starcia o Falklandy (znane także jako Malwiny). Mimo znacznej egzotyki tego konfliktu, okrągła rocznica skłania do przypomnienia kilku ważnych także dla Polski wniosków.

Michał Piekarski Znów morze

Znów morze Znów morze

Brytyjski okręt desantowy, HMS Bulwark, odwiedził niedawno port w Gdyni, wzbudzając uzasadnione zainteresowanie mediów. To wydarzenie po raz kolejny przywołuje szerszy problem, a mianowicie przydatność...

Brytyjski okręt desantowy, HMS Bulwark, odwiedził niedawno port w Gdyni, wzbudzając uzasadnione zainteresowanie mediów. To wydarzenie po raz kolejny przywołuje szerszy problem, a mianowicie przydatność Marynarki Wojennej dla bezpieczeństwa Polski.

Michał Piekarski Bilans Iraku

Bilans Iraku Bilans Iraku

Operacja iracka oficjalnie została zakończona w tym tygodniu, po ośmiu latach i niespełna dziewięciu miesiącach. Jak można ją podsumować?

Operacja iracka oficjalnie została zakończona w tym tygodniu, po ośmiu latach i niespełna dziewięciu miesiącach. Jak można ją podsumować?

Redakcja Odbyła się konferencja INSEC 2019

Odbyła się konferencja INSEC 2019 Odbyła się konferencja INSEC 2019

Już po raz trzeci w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Wystawa i Konferencja INSEC. To coroczne wydarzenie tworzone w konsultacji z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, spełnia funkcję transparentnego...

Już po raz trzeci w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Wystawa i Konferencja INSEC. To coroczne wydarzenie tworzone w konsultacji z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, spełnia funkcję transparentnego forum dialogu i wymiany wiedzy dotyczącej dobrych praktyk i nowoczesnego wyposażenia wszystkich formacji zaangażowanych w ochronę granic i bezpieczeństwo wewnętrzne w Polsce, z wykorzystaniem dorobku i doświadczeń podobnych formacji z zagranicy.

Redakcja Dwie dekady polityczno-wojskowego wymiaru członkostwa Polski w NATO

Dwie dekady polityczno-wojskowego wymiaru członkostwa Polski w NATO Dwie dekady polityczno-wojskowego wymiaru członkostwa Polski w NATO

Dwadzieścia lat temu, Polska dokonała historycznego kroku pod względem swojej polityki obronnej, stając się członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego, jednej z najsilniejszych i najefektywniejszych organizacji...

Dwadzieścia lat temu, Polska dokonała historycznego kroku pod względem swojej polityki obronnej, stając się członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego, jednej z najsilniejszych i najefektywniejszych organizacji obronnych w dziejach. Było to wydarzenie symbolizujące znaczący przełom w historii Europy Środkowej, sprawiający że pod względem obronnym nastąpił powrót Polski do zachodniej, demokratycznej strefy wpływów.

Redakcja Mudżahedini, Talibowie i opium

Mudżahedini, Talibowie i opium Mudżahedini, Talibowie i opium

Rozmowa z Wiceadmirałem (rez.) dr inż. Ryszardem Demczukiem - pełniącym przez rok obowiązki zastępcy dowódcy Amerykańskiej Grupy Zadaniowej CJIATF-SHAFAFIYAT w Afganistanie - autorem książki "Mudżahedini,...

Rozmowa z Wiceadmirałem (rez.) dr inż. Ryszardem Demczukiem - pełniącym przez rok obowiązki zastępcy dowódcy Amerykańskiej Grupy Zadaniowej CJIATF-SHAFAFIYAT w Afganistanie - autorem książki "Mudżahedini, Talibowie i opium".

Sebastian Miernik Polska: Ćwiczenia antyterrorystów przed Euro 2012

Polska: Ćwiczenia antyterrorystów przed Euro 2012 Polska: Ćwiczenia antyterrorystów przed Euro 2012

Zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012 są powodem wielu ćwiczeń policji, straży granicznej, wojska oraz innych instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa podczas tej...

Zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012 są powodem wielu ćwiczeń policji, straży granicznej, wojska oraz innych instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa podczas tej imprezy. Kolejne ćwiczenia zrealizowano w Poznaniu, Gdańsku oraz w Kłodzku.

Najnowsze produkty i technologie

Militaria.pl Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem?

Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem? Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem?

Rozsądne rozłożenie ekwipunku może nie być łatwą sprawą, szczególnie kiedy bagażu jest sporo. Jednym z najlepszych sposobów na rozplanowanie umiejscowienia przedmiotów jest stosowanie się do zasad linii...

Rozsądne rozłożenie ekwipunku może nie być łatwą sprawą, szczególnie kiedy bagażu jest sporo. Jednym z najlepszych sposobów na rozplanowanie umiejscowienia przedmiotów jest stosowanie się do zasad linii oporządzenia.

Transactor Security Sp. z o.o. Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych

Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych

Ochrona granic stanowi jedną z podstawowych funkcji państwa. Ich nienaruszalność jest ważnym czynnikiem zapewnienia bytu narodowego i suwerenności kraju. Każde państwo dysponuje określoną organizacją do...

Ochrona granic stanowi jedną z podstawowych funkcji państwa. Ich nienaruszalność jest ważnym czynnikiem zapewnienia bytu narodowego i suwerenności kraju. Każde państwo dysponuje określoną organizacją do ochrony swoich granic, albowiem jest to jeden z najważniejszych czynników, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne.

Dariusz Leżała, Transactor Security Sp. z o.o. Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E

Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E

Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E, do których zaliczamy zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne, nuklearne oraz zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi, wymaga ciągłego...

Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E, do których zaliczamy zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne, nuklearne oraz zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi, wymaga ciągłego rozwoju sprzętu specjalistycznego umożliwiającego ich ujawnienie i identyfikację. Naprzeciw tym wymogom wychodzi firma Transactor Security Sp. z o.o., która w ofercie ma najnowsze rozwiązania sprzętowe firm VIDISCO Ltd. oraz Viken Detection.

Militaria.pl Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne

Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne

Wyposażenie medyczne w służbach mundurowych to kluczowy element ekwipunku taktycznego. Wyposażenie to obejmuje szeroki zakres narzędzi, sprzętu i środków, które służą do udzielenia pierwszej pomocy w warunkach...

Wyposażenie medyczne w służbach mundurowych to kluczowy element ekwipunku taktycznego. Wyposażenie to obejmuje szeroki zakres narzędzi, sprzętu i środków, które służą do udzielenia pierwszej pomocy w warunkach polowych, w tym także podczas sytuacji kryzysowych czy akcji ratunkowych. Bardzo ważne jest to, aby taktyczne wyposażenie medyczne było łatwe w transporcie i szybkie w użyciu. W tym artykule omawiamy najpotrzebniejsze wyposażenie medyczne, które warto mieć przy sobie.

Ha3o Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS

Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS

Współcześnie wszechstronnie używane okulary taktyczne mają za zadanie chronić oczy operatora, jak również pozwolić na dokładną i precyzyjną obserwację otoczenia. Od ich jakości oraz możliwości dostosowania...

Współcześnie wszechstronnie używane okulary taktyczne mają za zadanie chronić oczy operatora, jak również pozwolić na dokładną i precyzyjną obserwację otoczenia. Od ich jakości oraz możliwości dostosowania do warunków zależy jakość obserwacji przekładająca się na bezpieczeństwo indywidualne oraz powodzenie całego wykonanego zadania. I choć wydawać by się mogło, że obecne rozwiązania w zakresie optyki taktycznej oferują bardzo wiele, to okazuje się, że w tej materii można pójść jeszcze o krok dalej,...

Militaria.pl Ekwipunek na wyprawę - czyli co zabrać na survival i bushraft

Ekwipunek na wyprawę - czyli co zabrać na survival i bushraft Ekwipunek na wyprawę - czyli co zabrać na survival i bushraft

Odpowiednio skompletowany ekwipunek to podstawa bezpieczeństwa i komfortu podczas survivalu czy bushraftu. Przekłada się on na skuteczność i satysfakcję z doświadczenia. Zarówno wytrawni weterani, jak...

Odpowiednio skompletowany ekwipunek to podstawa bezpieczeństwa i komfortu podczas survivalu czy bushraftu. Przekłada się on na skuteczność i satysfakcję z doświadczenia. Zarówno wytrawni weterani, jak i początkujący entuzjaści survivalu i bushcraftu docenią znaczenie starannie dobranego zestawu niezbędnych przedmiotów.

Griffin Group Defence Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych

Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych

Firma Griffin Group Defence posiada w swojej ofercie najwyższej klasy doręczne urządzenia termowizyjne, które umożliwiają obserwację w warunkach dziennych jak i nocnych. Dzięki wykorzystaniu termowizji,...

Firma Griffin Group Defence posiada w swojej ofercie najwyższej klasy doręczne urządzenia termowizyjne, które umożliwiają obserwację w warunkach dziennych jak i nocnych. Dzięki wykorzystaniu termowizji, pozwalają one na wykrycie nawet mało widocznych celów - w kamuflażu lub w otoczeniu, które utrudnia rozpoznanie.

Patryk Kościński Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania

Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania

Jak podaje producent, firma Prabos - Grizzly 933 to wytrzymałe zimowe buty wojskowe, skonstruowane z myślą o użyciu w skrajnie mroźnych warunkach. Przeznaczone są dla osób, które potrzebują wytrzymałego...

Jak podaje producent, firma Prabos - Grizzly 933 to wytrzymałe zimowe buty wojskowe, skonstruowane z myślą o użyciu w skrajnie mroźnych warunkach. Przeznaczone są dla osób, które potrzebują wytrzymałego i ciepłego obuwia na zimę. Polecane są dla żołnierzy, pracowników leśnych, służb mundurowych oraz osób, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu w zimie. Wykonane są ze skóry i materiału izolacyjnego Gore-Tex THERMIUM, który zapewnia dobrą izolację termiczną. Dzięki temu w butach można...

Militaria.pl Obierz jasny cel misji: przegląd latarek czołowych i kątowych

Obierz jasny cel misji: przegląd latarek czołowych i kątowych Obierz jasny cel misji: przegląd latarek czołowych i kątowych

Latarki czołowe i kątowe są praktycznymi urządzeniami, które znajdują szerokie zastosowanie podczas różnych czynności. Wiele profesji zawodowych i aktywności wymaga solidnego źródła światła, a przy tym...

Latarki czołowe i kątowe są praktycznymi urządzeniami, które znajdują szerokie zastosowanie podczas różnych czynności. Wiele profesji zawodowych i aktywności wymaga solidnego źródła światła, a przy tym możliwości dostosowywania kąta padania strumienia światła przy zachowaniu swobody ruchów. Wszystkie te udogodnienia zapewniają latarki czołowe i kątowe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.special-ops.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.special-ops.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.