Stulecie odzyskania niepodległości i MSPO po raz dwudziesty szósty

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  17-07-2018
mat. prasowe

Początek września w "naszej branży" utożsamiany jest głównie z jednym wydarzeniem. Mowa oczywiście o Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, który ma już za sobie ćwierć wieku wystawienniczej historii: promocji rodzimych firm, jak i prezentacji nowości zagranicznej "zbrojeniówki", a w ramach XXVI edycji odsłony będzie utrzymany w duchu 100-lecia odzyskania niepodległości. W tym roku największa impreza targowa tego typu w Polsce, adresowana dla producentów, dystrybutorów, odbiorców i użytkowników rozwiązań z zakresu obronności została zaplanowana na cztery dni między 4 a 7 września. Tuż po części oficjalnej, analogicznie do roku ubiegłego, w weekend 8 i 9 września Targi Kielce, z myślą m.in. o rodzinach i małych pasjonatach wojskowości, zorganizują Dni Otwarte.

W ostatnich latach wszystkie siedem pawilonów kieleckiego ośrodka wystawienniczego oraz tereny zewnętrzne były wypełnione wyposażeniem, uzbrojeniem, pojazdami, umundurowaniem, jak również stanowiskami jednostek wojskowych, w tym m.in. Wojsk Specjalnych czy Żandarmerii Wojskowej, która w ramach swojej ekspozycji prezentowała również warszawski Oddział Specjalny ŻW. Nie zabrakło też muzeów, które w tym roku – roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, będą miały szczególną rolę i misję do odegrania.

Zobacz także: MSPO 2017 - migawki z 25. edycji targów

Ubiegłoroczna edycja ściągnęła do Kielc 618 firm (ponad połowa z nich – 330 – stanowiły firmy polskie) z 27 krajów, w tym 67 oficjalnych delegacji z 43 państw, a łącznie 38 tys. osób. Organizatorzy spodziewają się, iż te wartości w tym roku pójdą w górę. Geopolityczna i militarna sytuacja na świecie sprawia, w tym charakter działań terrorystycznych, iż przemysł zbrojeniowy oraz rozwiązania w zakresie podnoszenie poziomu obronności i bezpieczeństwa odgrywają coraz większą rolę.

Od 2004 roku tradycją MSPO były Wystawy Narodowe, podczas których zaprezentowało się do tej pory 13 państw: Niemcy, Norwegia, Francja, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, Wielka Brytania, Włochy, Turcja, Izrael i Korea Południowa. Tegoroczna edycja będzie poświęcona naszemu krajowi z racji 100-lecia Niepodległego Państwa Polskiego.

Sprawdź szczegóły: Umowy na MSPO 2017

MSPO to, rzecz jasna, nie tylko ekspozycje targowe. Drugiego dnia targów, 5 września, odbędzie się Spotkanie Sekretarzy Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dyrektora NCBiR z przedstawicielami przemysłu obronnego. Podczas trzeciego dnia targowego uwaga skupi się na służbach podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zobaczyć będzie można pokazy psów policyjnych oraz pokaz dynamiczny Straży Pożarnej. Po raz szósty odbędzie Konferencja „Biznes z Wojskiem to pewne pieniądze”. Targom towarzyszyć będą muzyczne popisy orkiestry Straży Granicznej

Polecamy także: MSPO 2016 na gorąco

Dni Otwarte MSPO, które w ubiegłym roku dołączyły do programu imprezy, a w tym roku  zaplanowane są na 8-9 września, zaprezentują wyposażenie sił zbrojnych RP szerszemu gronu. Fragmenty wystawy MSPO zwiedzić będą mogli bezpłatnie wszyscy, bez ograniczeń wiekowych.

Partnerem strategicznym XXVI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego po raz kolejny została Polska Grupa Zbrojeniowa.

Źródło: mat. prasowe.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Jaką broń wybierają strzelcy wyborowi » Nie strać celu mimo ciemności »
bron palna oświetlenie taktyczne

 


Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego  »
kurs strzelecki

 


Namierz cel w ciemoności » Wypatrz swojego wroga z odległości »
hydrauliczny wyważacz

Spodnie taktyczne - zachowaj swobodę w najtrudniejszej sytuacji »
spodnie taktyczne

 


Nie daj się zaskoczyć w ciemności » Koszule taktyczne, które pozwalają wtopić się w tło »
latarka czołowa kurtka taktyczna

 

Na czym polega specyfika komunikacji w wojsku »

 


Sprzęt do wspinaczki, który zapewni maksimum swobody i bezpieczeństwa » Dobierz wyposażenie na miarę czasów  »
latarki czołowe

 


 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Ruszyło szkolenie na stopień podoficera w Szkole Podoficerskiej SONDA

Pierwszego czerwca ruszyło szkolenie na stopień sierżanta rozpoczęte testem sprawdzającym nabytą wiedzę podczas szkolenia e-learningowego, który stanowi niejako przepustkę do dalszej części kursu....

Aktualny numer

1/2020
SPECIAL OPS 1/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych
  • - Rangers z Lamego CTOE/FOE
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl