Jak co roku do udziału w jedynej tego typu imprezie strzeleckiej w naszym kraju, przygotowanej z tak dużym rozmachem, zaproszeni zostali strzelcy z jednostek specjalnych podlegających MON i MSWiA z Polski i zagranicy oraz strzelcy reprezentujący środowisko cywilne. W związku z wieloma przedsięwzięciami służbowymi, w które zaangażowane były wszystkie służby dbające na co dzień o bezpieczeństwo obywateli naszego kraju, w tym Szczyt NATO oraz Światowe Dni Młodzieży, spowodowały, że przedstawiciele niektórych jednostek i pododdziałów specjalnych niestety nie mogli przybyć i spróbować swoich sił w zawodach.
W roku 2016 wyzwanie podjęli przedstawiciele:
- Jednostki Wojskowej AGAT,
- Wydziału Realizacyjnego Centralnego Biura Antykorupcyjnego,
- Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji,
- Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej w Katowicach,
- Wojskowego Instytutu Techniki i Uzbrojenia,
- Fundacji „Szturman”
- oraz Fundacji Sprzymierzeni z GROM.
Z zagranicy pojawili się funkcjonariusze z Republiki Czeskiej, reprezentujący pododdział antyterrorystyczny policji z Kraju Morawsko-Śląskiego (Zasahova Jednotka z Ostrawy) oraz główna jednostka specjalna tamtejszego msw URNa. W tym roku na zaproszenie odpowiedzieli również żołnierze z Litwy, reprezentujący siły specjalne (Specialiųjų Operacijų Pajėgos) podległe MON.
Do udziału zaproszony został również jeden strzelec cywilny z krajowej czołówki Ligi 3 Gun. Zabieg ten ma na celu wymianę doświadczeń dotyczących szybkiego i celnego ostrzeliwania celów przewidzianych do likwidacji. Błyskawiczna identyfikacja celu swój – obcy oraz eliminacja uzbrojonego celu, to rzeczy najważniejsze zarówno dla żołnierza/funkcjonariusza, jak również dla sportowca.
Czytaj też: Legionowo w ogniu >>>
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera! |