Pierwsze zawody rozegrano w 2015 r. i brali w nich udział wyłącznie funkcjonariusze oraz żołnierze sił specjalnych. Kolejna edycja imprezy objęła już wszystkie służby mundurowe i przyjęła nazwę „Ogień na ogień”.
W tegorocznych zawodach do rywalizacji przystąpiło blisko 90 zawodników reprezentujących 28 drużyn wystawionych przez krajowe formacje i służby mundurowe. W Ząbkach pojawili się m.in. funkcjonariusze: Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, SOP, ABW, CBA, wszystkich Komend Wojewódzkich Policji, jak również żołnierze: Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, JW Agat, JW Formoza, 15. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka oraz gliwickiego 6. Batalionu Powietrznodesantowego 6. BPD.
Drużyny rywalizowały w czterech bojach sportowych, które wyłoniły trzy najlepsze drużyny turnieju. Wygrała drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, która była najlepsza w trzech konkurencjach (na cztery rozgrywane). Drugie miejsce przypadło KWP Olsztyn, a trzecie KWP Opole.
Najbardziej widowiskową konkurencją zawodów było wykonywanie pompek jednocześnie przez wszystkich uczestników „Ogień na ogień”. Rywalizacja trwała ponad pół godziny, do czasu, aż na placu boju pozostał tylko jeden zawodnik. Był nim sierż. sztabowy Artur Glensk z OPP w Katowicach, który w 33 minuty i 50 sekund zdołał wykonać aż 248 pompek.
„Ogień na ogień” to nie tylko rywalizacja fizyczna, ale także szacunek dla funkcjonariuszy, którzy odeszli w ciągu kilku ostatnich lat. Zawody poświęcono pamięci trojga z nich:
- asp. Kingi Kęsik (byłej wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy w fitnessie sylwetkowym),
- podkom. Mariusza Koziarskiego „Kozi’ego” (antyterrorysty, który oddał swoje życie w trakcie służby, podczas operacji w Wiszni Małej),
- oraz podinsp. Piotra Brzezinki (zmarłego w tym roku zastępcy dowódcy SPKP w Warszawie).
Zbierano także fundusze na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, licytując różne gadżety związane z imprezą.
Czytaj też: Paramedyk 2019 >>>
Jak przystało na wydarzenie dużego kalibru, w tym roku zawody zyskały wyjątkową oprawę. Drużyny witano z pompą, prezentując zawodników i ich dokonania. Podobnie było przy rozdaniu nagród, gdzie najlepsi stawali na podium, a wszyscy otrzymali medale w uznaniu za trud włożony w przygotowania i wysiłek pozostawiony na murawie podczas samych zawodów.
– Wszystkie drużyny były bardzo dobrze przygotowane, co było widać podczas zawodów, a rywalizacja odbywała się na najwyższym sportowym poziomie – podsumowali tegoroczne zawody „Ogień na ogień” ich organizatorzy Marcin i Łukasz, dodając: – Tegoroczny finał, nam organizatorom w pełni zrekompensował pół roku przygotowań do imprezy oraz ostatnie dwa tygodnie nieprzespanych nocy. Gramy dalej i czekamy na „Ogień na ogień” – być może – 2020.
Organizatorem zawodów „Ogień na ogień 2019” byli: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie, Stowarzyszenie IPA, NSZZP, Stowarzyszenie Lodołamacze oraz MOSiR Ząbki. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera! |
[trening, szkolenie, ogień na ogień, rywalizacja, zawody, mistrzostwa polski w konkurencjach wytrzymałościowo-siłowych o puchar komendanta głównego policji]