Special-Ops.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Co zaprezentowały firmy na PolSecure 2023?

Tomasz Łukaszewski | 2023-06-19
Stoisko PGZ na PolSecure 2023. Foto.  Agnieszka Szwed

Stoisko PGZ na PolSecure 2023. Foto.  Agnieszka Szwed

Pod koniec kwietnia 2023 roku w Kielcach odbyły się II Międzynarodowe Targi POLSECURE, na których firmy pokazały sprzęt, uzbrojenie i nowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa skierowane do służb mundurowych oraz z przeznaczeniem na rynek cywilny. Wybraliśmy dla Was kilka propozycji, które przedstawiamy w poniższym przeglądzie.

Zobacz także

Direct Action Direct Action® na targach Eurosatory 2024 w Paryżu

Direct Action® na targach Eurosatory 2024 w Paryżu Direct Action® na targach Eurosatory 2024 w Paryżu

Direct Action®, lider w produkcji zaawansowanego sprzętu taktycznego, z dumą potwierdza swoją obecność na Eurosatory 2024 – prestiżowym, międzynarodowym wydarzeniu prezentującym najnowsze technologie obronne...

Direct Action®, lider w produkcji zaawansowanego sprzętu taktycznego, z dumą potwierdza swoją obecność na Eurosatory 2024 – prestiżowym, międzynarodowym wydarzeniu prezentującym najnowsze technologie obronne i bezpieczeństwa. Nasza obecność na tej imprezie podkreśla zaangażowanie Direct Action w najwyższą jakość i zaawansowane produkty dla sektora wojskowego i publicznego bezpieczeństwa.

Redakcja Targi POLSECURE 2024 – międzynarodowo, merytorycznie i spektakularnie!

Targi POLSECURE 2024 – międzynarodowo, merytorycznie i spektakularnie! Targi POLSECURE 2024 – międzynarodowo, merytorycznie i spektakularnie!

Trzecia edycja Międzynarodowych Targów POLSECURE po raz kolejny sprawdziła się jako wydarzenie dla służb dbających o bezpieczeństwo publiczne w naszym kraju. Wystawę odwiedziło blisko 6000 zwiedzających.

Trzecia edycja Międzynarodowych Targów POLSECURE po raz kolejny sprawdziła się jako wydarzenie dla służb dbających o bezpieczeństwo publiczne w naszym kraju. Wystawę odwiedziło blisko 6000 zwiedzających.

Redakcja Laureaci targów Polsecure 2024!

Laureaci targów Polsecure 2024! Laureaci targów Polsecure 2024!

W dniach od 23 do 25 kwietnia 2024 roku w Kielcach odbywały się III Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego Polsecure 2024, dedykowane służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo publiczne....

W dniach od 23 do 25 kwietnia 2024 roku w Kielcach odbywały się III Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego Polsecure 2024, dedykowane służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo publiczne. Ostatniego dnia targów, podczas uroczystej gali wręczono nagrody specjalne służb mundurowych oraz medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska.

Latarki Olight dla służb mundurowych

Na stoisku Militaria.pl, największego w kraju sklepu ze sprzętem militarnym i outdoorowym, pokazano różne modele latarek Olight z przeznaczeniem dla służb mundurowych, przede wszystkim lekkie i kompaktowe latarki z celownikiem do montażu na broni krótkiej i długiej.

Dzięki wydajnej diodzie LED oraz reflektorowi, latarki generują skupiony strumień światła o mocy do 600 lumenów i zasięgu do 130 m. Czerwony laser ułatwia szybkie namierzenie celu, bez konieczności zgrywania muszki ze szczerbinką.

Na stoisku pokazano także inne modele Olight – latarki taktyczne, czołówki, latarki poszukiwawcze oraz szperacze. Dodatkowo można było zobaczyć m.in. klasyczne i nowe multitoole firmy Leatherman oraz rękawice taktyczne i ochronne Mechanixa.

BIZON do zadań specjalnych

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych zaprezentował nową, bezzałogową autonomiczną platformę do zadań specjalnych BIZON. Pojazd przeznaczony dla służb mundurowych, w szczególności dla straży granicznej, policji czy straży pożarnej, może być wykorzystany w strefach skażenia czy w strefach wyłączonych dla działalności człowieka.

Ta autonomiczna bezzałogowa platforma ma charakter wielozadaniowy. Sprawdzi się zarówno w rozpoznaniu, ale także w dostarczeniu ładunku o wadze do 4 ton, ciągnąc lub  zabierając go na pokład.

Dodatkowo BIZON wyposażony jest w lądowisko dla bezzałogowych statków powietrznych. Platforma, jak i dron, obsługiwane są przez Naziemną Stację Kontroli, nadzorującą autonomię pojazdu, która pozwala pojazdowi na podejmowanie decyzji w zakresie omijania czy przejechania przez przeszkodę. BIZON może poruszać się w sposób ciągły przez 8 godzin i osiąga zasięg około 30 km.

Nowe modele butów Bates z systemem Dry GUARD+

Na stoisku producenta butów taktycznych marki Bates pokazano nowe modele butów wyposażone w innowacyjną, wodoodporną i oddychającą membranę Dry GUARD+, zapewniającą komfort użytkowania i utrzymanie suchej stopy przez dłuższy czas.

Rozwiązanie zastosowano w prezentowanych na targach modelach 3882 i 3862 oraz 1045 butów męskich, różniących się wysokością i kolorem oraz w damskim modelu 3582.

Wszystkie wspomniane buty mają piankową konstrukcję podeszwy, pochłaniającą drgania, wyściółkę absorbującą wilgoć, podeszwę antypoślizgową – testowaną w temperaturze 300ºC. Dodatkowo buty są wulkanizowane i nie mają elementów metalowych, przez co są niewykrywalne przez elektroniczne środki bezpieczeństwa.

Kamizelki KKP-02 dla polskiej policji

Firma MASKPOL S.A., wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zaprezentowała na targach wyposażenie indywidualne z przeznaczeniem dla służb mundurowych, w tym: maski, hełmy, kamizelki, pałki, tarcze, kaski oraz umundurowanie.

Wyróżnić należy balistyczne kamizelki typu KKP-02, które na mocy podpisanej w Kielcach umowy ramowej z Komendą Główną Policji niebawem trafią na wyposażenie polskich funkcjonariuszy. Dzięki użyciu specjalnie dobranych materiałów kamizelki typu KKP-02 nie mają negatywnego wpływu na ludzkie ciało, dlatego można je nosić bezpośrednio na nim.

Dodatkowo kształt elastycznych wkładów balistycznych zapewnia swobodę ruchów nawet w czasie dynamicznych pościgów pieszych. Kamizelka KKP-02 wytrzymuje nie tylko strzały z broni palnej, ale również ataki nożem.

Maskpol pokazał także, przeznaczone do ochrony głowy użytkownika przed bezpośrednimi uderzeniami odłamkami i niektórymi pociskami broni strzeleckiej, hełmy kuloodporne HB-04 zgodne ze standardem hełmu typu MICH i ACH. Opracowane z myślą o potrzebach jednostek policyjnych, straży granicznej oraz innych formacji mundurowych wykonane zostały z nowoczesnych materiałów balistycznych o wysokiej odporności na trafienia z broni palnej i odłamki.

Hełm ma niewielką masę od 1,4 do 1,6 kg i dostępny jest w trzech rozmiarach. System rozmiarowo-amortyzujący umożliwia właściwe dopasowanie do obwodu głowy użytkownika. Dodatkowo hełm wyposażony został w szyny akcesoryjne i gniazdo montażu gogli noktowizyjnych. HB-04 jest kompatybilny z wyposażeniem użytkownika: kamizelką kuloodporną, maską przeciwgazową, ochroną oczu, systemem łączności z aktywną ochroną słuchu.

Nowe rozwiązania dla łączności od RTCom

Na stoisku firmy RTCom, oferującej rozwiązania z zakresu szeroko pojętej profesjonalnej łączności PMR dla służb mundurowych i branży ochrony, naszą uwagę przykuł nowy terminal TETRA PT590 przeznaczony dla misji o znaczeniu krytycznym.

To druga generacja radiotelefonu TETRA firmy Hyper, w którym dodano wiele nowych funkcji. Dzięki innowacyjnej technologii audio, najlepszym w swojej klasie parametrom radiowym i ulepszonemu systemowi pozycjonowania GPS, PT590 oferuje lepszą jakość głosu, szerszy zasięg komunikacji i dokładniejsze lokalizowanie. Ponadto, ergonomiczna konstrukcja i intuicyjny wyświetlacz pozwalają użytkownikom na łatwą obsługę. Terminal ma uniwersalny port USB typu C, możliwość sterowania głosem i zdalnego zarządzania radiem. 

Innym ciekawym rozwiązaniem prezentowanym podczas PolSecure przez RTCom był interfejs TTT z technologią E.S.P. do ochronników słuchu OTTO NoizeBarrier. Funkcja E.S.P. została opracowania z myślą o dynamicznych środowiskach i indywidualnych potrzebach operatora.

Umożliwia użytkownikom skupienie się na indywidualnym kierunkowym źródle dźwięku, nawet jeśli w tym samym czasie aktywne są inne kanały. Ponadto PTT E.S.P. oferuje modułową kompatybilność z interkomami w pojazdach, samolotach lub śmigłowcach (ICS).

Karabin ZMT MWS-25 dla Wojsk Specjalnych i rodzina UKM

Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. zaprezentowały karabiny, karabinki, granatnik, strzelnicę kontenerową oraz lekki obserwacyjno-obronny kontener LOOK. 

Pokazany został m.in. samopowtarzalny karabin wyborowy ZMT MWS-25 (Modular Weapon System) z lufą o długości 16” w wariancie przeznaczonym dla Wojsk Specjalnych. Karabin charakteryzuje się obniżoną masą o 100 g w porównaniu z wersją bazową, stałą kolbą, zwężonym łożem karabinu oraz specjalnym regulatorem gazowym przystosowanym do strzelań nocnych. 

Na stoisku ZMT można było zobaczyć także rodzinę Uniwersalnych Karabinów Maszynowych (UKM), w tym UKM-2020S na amunicję 7,62x51 mm, który trafił na wyposażenie Straży Granicznej. W stosunku do wersji podstawowej wariant ten został opracowany w celu zmniejszenia gabarytów i masy przy zachowaniu niezawodności działania.

W karabinie zastosowano skróconą lufę 440 mm, składaną na lewą stronę kolbę z tworzywa sztucznego oraz dwójnóg z możliwością regulacji wysokości, składany do przodu i do tyłu. 

Innym modelem z rodziny UKM pokazanym w Kielcach był karabin UKM-2000C zmodyfikowany do amunicji 7,62 mm, z zasilaniem prawostronnym, przystosowanym do strzelania z pokładów pojazdów i szybkich łodzi wykorzystywanych przez jednostki specjalne. UKM-2000C przeznaczony jest do zwalczania siły żywej czy środków ogniowych przeciwnika w każdym terenie i w dowolnych warunkach meteorologicznych.

Karabiny i karabinki Robinson Armament XCR 

Firma MILDAT, oferująca sprzęt i uzbrojenie dla wojska, policji oraz innych służb mundurowych, pokazała na stoisku m.in. rozwiązania z zakresu optyki i ochrony balistycznej.

Naszą uwagę zwrócił jednak modułowy karabin Robinson Armament XCR-M – nowość na polskim rynku. Zaprojektowany, aby spełnić wymagania programu SCAR (Special Operations Combat Assault Rifle) – mającego wyłonić nową, podstawową rodzinę broni dla amerykańskich sił specjalnych. Karabinek XCR charakteryzuje modułowa konstrukcja, dzięki czemu można go dostosować do różnych zadań.

XCR jest aktualnie oferowany w kalibrze 5,56×45, .300 BLK (7,62×35) oraz 6,8×43 SPC, natomiast karabin XCR-M w 7,62×51/.308 Win oraz 6.5 Creedmoor. Na tle konkurencji wyróżnia go szereg unikalnych cech konstrukcyjnych. Wykrzystuje system gazowy z długim skokiem tłoka, inspirowany rozwiązaniem z AK.

Dodatkowo, standardowo wyposażony jest w łatwy w obsłudze 9-pozycyjny regulator gazowy, umożliwiający dostosowanie broni do optymalnego działania z szerokim zakresem amunicji i urządzeń wylotowych – co zmniejsza odrzut i zużycie części. XCR stawiają na ergonomię, która ma zwiększyć komfort i kontrolę użytkownika nad bronią.

Karabin ma w pełni regulowaną kolbę, obsutronne manipulatory, dzięki czemu zarówno prawo-, jak i leworęczni strzelcy mogą wygodnie obsługiwać broń, a nieruchoma podczas strzału dźwignia przeładowania dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo użytkownika podczas strzału.

Karabinek XCR dostępny jest nie tylko dla służb mundurowych, ale także, w odmianach samopowtarzalnych, dla strzelców cywilnych.

Mobilne laboratorium ZEUS-2 od Grupy WB

Jedno z największych stoisk na targach PolSecure 2023 w Kielcach miała Grupa WB, która zaprezentowała m.in. mobilny zestaw do analizy oraz likwidacji skażeń ZEUS-2, wspierający działania kontrterrorystyczne na miejscu zdarzenia CBRN-E. Niebawem sprzęt wykorzystywany będzie przez policyjnych kontrterrorystów z CBKP „BOA” oraz techników kryminalistycznych z CLKP.

ZEUS-2 umożliwia na miejscu określenie rodzaju użytego czynnika chemicznego, promieniotwórczego, biologicznego oraz materiałów wybuchowych i ich prekursorów. Zestaw tworzą: dron i robot, umożliwiające rozpoznanie terenu, ocenę zagrożenia i pobranie próbek do analizy; laboratorium umożliwiające analizę próbek; specjalistyczna odzież ochronna CBRN-E oraz niezależny system wytwarzania energii elektrycznej.

ZEUS-2 posiada przedział sanitarny na przyczepie oraz komorę dekontaminacyjną, które umożliwiają udzielenie pierwszej pomocy osobom, które uległy skażeniu, oraz likwidację skażenia sprzętu (broń, amunicja, łączność, noktowizja, elektronika i inny sprzęt). 

Firma w Kielcach prezentowała także m.in. systemy automatycznej analizy obrazu, wideorejestratory zdolne śledzić na drodze jednocześnie kilkadziesiąt pojazdów oraz systemy bezzałogowe FlyEye i systemy amunicji krążącej Warmate od WB Electronics.

Nowa kamera noktowizyjna SIONYX 

Firma TV Przemysłowa – zajmująca się dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań z zakresu elektronicznych i optoelektronicznych systemów zabezpieczeń, bezzałogowych systemów latających, analityki obrazu oraz taktycznych systemów wizyjnych – zaprezentowała m.in. najnowszy model cyfrowych kamer noktowizyjnych SIONYX – Opsin.

Kamera może być w nim używana jako noktowizor ręczny lub z wykorzystaniem montażu na hełm. Potencjometr jasności wyświetlacza pozwala operować bez prześwietlania oka, a specjalny montaż na dwie kamery łatwo pozwala zamienić Opsina w binokular.

Kamera zapewnia widzenie w kolorze w ciemności oraz pozwala rejestrować zarówno zdjęcia, jak i filmy. Na stoisku firmy zwróciliśmy także uwagę na autonomiczny dron SKYDIO X2D, spełniający rygorystyczne wymogi SRR (Short-Range Reconnaissance) armii amerykańskiej.

X2D przystosowany jest do szybkiego startu (90 sekund po wyjęciu z etui) i umożliwia szyfrowanie danych w wysokim standardzie AES256. Jest wyposażony w wytrzymały, składany kadłub, światła stroboskopowe emitujące światło widzialne i w podczerwieni oraz payload z dwoma sensorami – kolorową kamerą 12MP i przetwornikiem termowizyjnym.

Dodatkowo wykorzystując sześć kamer 4K zamontowanych na ramionach, dron tworzy trójwymiarową mapę otoczenia w czasie rzeczywistym. Lot wspomagany jest przez sztuczną inteligencję, zapewniając wysoką skuteczność i możliwość realizacji lotów w środowisku zakłóceń.

Okulary balistyczne z soczewkami z technologią I-VIS

Sklep ze sprzętem specjalistycznym Ha3o na PolSecure pokazał m.in. okulary balistyczne wyposażone w soczewki balistyczne nowej generacji I-VIS, opracowane przez Revision Military.

Soczewki podwyższają parametry separacji kolorów, dzięki czemu użytkownik dostrzega wiele odcieni danego koloru w odróżnieniu od pojedynczej barwy, którą widziałby gołym okiem lub przy zastosowaniu tradycyjnych barwnych soczewek. Dzięki temu można uchwycić i rozpoznać więcej szczegółów i uzyskać bardziej precyzyjny obraz terenu.

Dodatkowo soczewki pozwalają na redukcję wpływu czynników powodujących zmęczenie oczu, ponieważ nie wprowadzają nużącego efektu przebarwienia lub przyciemnienia obrazu. Zostały opracowane z myślą o bezproblemowej adaptacji do różnych warunków otoczenia, zapewniając pełną ochronę balistyczną, ochronę przed promieniowaniem UVA i AVB. Soczewki dostępne są w okularach balistycznych StingerHawk, goglach balistycznych SnowHawk oraz okularach SpeedDemon.

Hełmy balistyczne OPTIO

Na stoisku WORKS 11 – firmy specjalizującej się w dostarczaniu uzbrojenia, wyposażenia oraz świadczeniu usług dla wojska i policji – zwróciliśmy uwagę na nowy hełm OPTIO austriackiej firmy ULBRICHTS.

To lekki (1,2 kg) i bezśrubowy hełm z dodatkową osłoną czołową FORTIS, zapewniający wysoką ochronę balistyczną odpowiadającą poziomowi ochrony VPAM 6 (podobnie do europejskich wytycznych HVN2009).

Przeczytaj także: Nagrody targów Polsecure rozdane! >>

Gwarantuje to ochronę nie tylko przed strzałami z broni krótkiej, ale również zatrzymuje kaliber NATO 7,62×52 mm. Dodatkowo hełm zapewnia skuteczną ochronę użytkownika przed śmiertelnym urazem głowy spowodowanym deformacją tylnej części hełmu. OPTIO sprawdzi się jako hełm dla elitarnych sił specjalnych wojska i policji, a także dla policji patrolowej i zwykłych żołnierzy.

Connexis Force Air od Haixa

Niemiecka firma Haix zaprezentowała, obok obuwia taktycznego z przeznaczeniem dla służb mundurowych, nowy model pozbawionych membrany wodoodpornej butów o charakterze trekkingowym – Connexis Force Air.

To lekkie, średniej wysokości obuwie wykonane z wytrzymałej dwoiny skóry bydlęcej, wyposażone w podeszwę ze specjalnej mieszanki gumy i innowacyjnej konstrukcji bieżnik, które zapewniają wysoką odporność na poślizg i przyczepność na różnego rodzaju powierzchniach. Zaprojektowane zostało z myślą o oddychalności i komforcie użytkowania.

Buty zostały wyposażone w wewnętrzny system stymulowania mięśni stopy CONNEXIS, który poprawia użytkownikowi komfort noszenia. Szybkie wiązanie zapewnia system Smart Lacing System – to sznurówki wyposażone w specjalną przelotkę. Connexis Force Air nie mają elementów metalowych, co ułatwia przechodzenie przez bramki kontroli.

 

Karabin precyzyjny FN SCAR-H PR i pm APC Pro 

Najnowsze technologie oraz sprawdzone produkty w zakresie uzbrojenia i techniki policyjnej oraz wojskowej zaprezentowała na swoim stoisku firma Griffin Group Defence.

Zwróciliśmy uwagę na karabin precyzyjny belgijskiego producenta uzbrojenia FN SCAR-H PR z komputerem balistycznym FN Elity oraz pistolety maszynowe APC Pro. 

System broni FN SCAR (Special Operations Forces Combat Assault Rifle) jest stosowany przez formacje specjalne na całym świecie. Został skonstruowany dla US SOCOM w ramach przetargu na karabin dla sił specjalnych. Skrót PR pochodzi od słów „Precision Rifle” – karabin precyzyjny.

Wersja SCAR-H na amunicję 7,62×51 mm NATO ma wydłużoną komorę zamkową i cięższą lufę oraz precyzyjny układ spustowy o stałej sile. Jest to modułowa broń samopowtarzalna przeznaczona do prowadzenia ognia o podwyższonej celności do 600 metrów.

Prezentowany model wyposażony został w komputer balistyczny FN Elity, który składa się z dalmierza laserowego (pozwalającego mierzyć odległość do obiektu oddalonego do 2200 m), komputera balistycznego AFS (zapewniającego odpowiednie i precyzyjne korekty strzału, uwzględniające prędkość i kierunek wiatru). FN Elity posiada sensory mierzące wilgotność powietrza, temperaturę, ciśnienie czy kąt nachylenia i wysokości. Wszystkie niezbędne dane wyświetlane są na specjalnym wyświetlaczu OLED. 

Firma zaprezentowała także rodzinę 9 mm pm APC Pro w różnych konfiguracjach oraz tłumiki dźwięku różnego typu i przeznaczenia, również w najnowszej konstrukcji RBS. Produkowana w całości w Szwajcarii rodzina pm APC PRO to broń nowej generacji, zaprojektowana z myślą o sprostaniu rosnącym potrzebom współczesnych operatorów, jako rozwinięcie rodziny wcześniejszych pm APC.

Oferowany przez B&T pm to broń modułowa. Wymiana części w obszarze całej rodziny APC sięga 54 proc. (62 ze 114 elementów), a dodatkowe elementy (w tym możliwość zamontowania tłumików różnych producentów), opcje i kompatybilność z magazynkami do pistoletów Glock (wszystkie dwurzędowe magazynki odpowiedniego kalibru) oraz pistoletów SIG P320/M17, pozwalają na stworzenie wielu różnych konfiguracji w kilku kalibrach i dostosowanie tej broni do potrzeb różnych jednostek.

 

Zdjęcia: Agnieszka Szwed

 

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Redakcja MSPO 2020 w gotowości, ruszyła rejestracja online

MSPO 2020 w gotowości, ruszyła rejestracja online MSPO 2020 w gotowości, ruszyła rejestracja online

Przygotowania do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wkraczają na ostatnią prostą. Targi Kielce staną się centrum światowego przemysłu obronnego od 8 do 10 września. Ruszyła rejestracja...

Przygotowania do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wkraczają na ostatnią prostą. Targi Kielce staną się centrum światowego przemysłu obronnego od 8 do 10 września. Ruszyła rejestracja zwiedzających.

Redakcja Rekonesans przed MSPO pod znakiem bezpieczeństwa

Rekonesans przed MSPO pod znakiem bezpieczeństwa Rekonesans przed MSPO pod znakiem bezpieczeństwa

Każdego roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce służbę pełni kilkuset żołnierzy. Przygotowanie Wystawy Sił Zbrojnych traktowane jest jako zadanie bojowe i jako takie wymaga...

Każdego roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce służbę pełni kilkuset żołnierzy. Przygotowanie Wystawy Sił Zbrojnych traktowane jest jako zadanie bojowe i jako takie wymaga rekonesansu. Podczas tegorocznego spotkania głównym tematem było bezpieczeństwo wydarzenia targowego w czasie pandemii COVID-19.

Redakcja Podczas MSPO 2020 w Kielcach rozdano nagrody DEFENDER

Podczas MSPO 2020 w Kielcach rozdano nagrody DEFENDER Podczas MSPO 2020 w Kielcach rozdano nagrody DEFENDER

Za nami kolejne targi MSPO w Kielcach. W ostatnim dniu (10 września), jak co roku, przyznano nagrody i wyróżnienia. Nagrody DEFENDER 2020 trafiły do Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie,...

Za nami kolejne targi MSPO w Kielcach. W ostatnim dniu (10 września), jak co roku, przyznano nagrody i wyróżnienia. Nagrody DEFENDER 2020 trafiły do Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie, Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia z Zielonki oraz spółki ZURAD z Ostrowa Mazowieckiego.

Redakcja Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020

Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020 Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020

Dzisiaj, 8 września w kieleckim ośrodku wystawienniczym rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który potrwa do czwartku, 10 września. Podczas militarnego wydarzenia nie zabraknie podniebnego...

Dzisiaj, 8 września w kieleckim ośrodku wystawienniczym rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który potrwa do czwartku, 10 września. Podczas militarnego wydarzenia nie zabraknie podniebnego debiutu, gdzie w głównej roli wystąpi Bell 407 GXi. Partnerem Strategicznym targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Po raz kolejny Salon został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Redakcja Patriot po raz pierwszy na MSPO

Patriot po raz pierwszy na MSPO Patriot po raz pierwszy na MSPO

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wojsko amerykańskie zaprezentuje system rakietowy Patriot. Chociaż wystawa w roku pandemii może być mniej okazała niż zazwyczaj nie zabraknie...

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wojsko amerykańskie zaprezentuje system rakietowy Patriot. Chociaż wystawa w roku pandemii może być mniej okazała niż zazwyczaj nie zabraknie ciekawych eksponatów czy biznesowych rozmów na najwyższym szczeblu. Integralną częścią MSPO 2020 będzie Brytyjska Wystawa Narodowa. Partnerem Strategicznym targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Po raz kolejny Salon został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja...

Redakcja MSPO 2020 w gotowości, ruszyła rejestracja online

MSPO 2020 w gotowości, ruszyła rejestracja online MSPO 2020 w gotowości, ruszyła rejestracja online

Przygotowania do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wkraczają na ostatnią prostą. Targi Kielce staną się centrum światowego przemysłu obronnego od 8 do 10 września. Ruszyła rejestracja...

Przygotowania do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wkraczają na ostatnią prostą. Targi Kielce staną się centrum światowego przemysłu obronnego od 8 do 10 września. Ruszyła rejestracja zwiedzających.

Redakcja Rekonesans przed MSPO pod znakiem bezpieczeństwa

Rekonesans przed MSPO pod znakiem bezpieczeństwa Rekonesans przed MSPO pod znakiem bezpieczeństwa

Każdego roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce służbę pełni kilkuset żołnierzy. Przygotowanie Wystawy Sił Zbrojnych traktowane jest jako zadanie bojowe i jako takie wymaga...

Każdego roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce służbę pełni kilkuset żołnierzy. Przygotowanie Wystawy Sił Zbrojnych traktowane jest jako zadanie bojowe i jako takie wymaga rekonesansu. Podczas tegorocznego spotkania głównym tematem było bezpieczeństwo wydarzenia targowego w czasie pandemii COVID-19.

Ireneusz Chloupek MSPO ‘19 - XX wystawa Sił Zbrojnych

MSPO ‘19 - XX wystawa Sił Zbrojnych MSPO ‘19 - XX wystawa Sił Zbrojnych

Wystawa Sił Zbrojnych RP już od 20 lat uatrakcyjnia Międzynarodowe Salony Przemysłu Obronnego w Kielcach, które w 2019 roku odbywały się w dniach od 3 do 6 września. Zainaugurowana w 1999 r. dla uczczenia...

Wystawa Sił Zbrojnych RP już od 20 lat uatrakcyjnia Międzynarodowe Salony Przemysłu Obronnego w Kielcach, które w 2019 roku odbywały się w dniach od 3 do 6 września. Zainaugurowana w 1999 r. dla uczczenia wstąpienia Polski do NATO, przedstawiała początkowo potencjał Wojsk Lądowych, a w kolejnych latach rosła, uzupełniając statyczne prezentacje wyposażenia naszych jednostek o pokazy dynamiczne. Dzięki niej kieleckie MSPO stały się nie tylko miejscem promocji komercyjnych ofert na rynek militarny,...

Ireneusz Chloupek MSPO 2018 (cz. 1)

MSPO 2018 (cz. 1) MSPO 2018 (cz. 1)

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w 2018 roku odbywał się równocześnie wraz z 24. Międzynarodowymi Targami Logistyki i trwał od 4 do 7 września. Wystawie przez dwa kolejne dni towarzyszyły Dni...

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w 2018 roku odbywał się równocześnie wraz z 24. Międzynarodowymi Targami Logistyki i trwał od 4 do 7 września. Wystawie przez dwa kolejne dni towarzyszyły Dni Otwarte. Tematem wiodącym 26. Edycji MSPO 2018 było 100-lecie Odzyskania Niepodległości, dlatego po raz drugi w historii tych targów krajem wiodącym z Wystawą Narodową została Polska. Tradycyjnie przygotowano także Wystawę Sił Zbrojnych RP, w tym oczywiście Wojsk Specjalnych. Na powierzchni około 27...

Redakcja DEFENDERY 2018

DEFENDERY 2018 DEFENDERY 2018

W ostatni dzień Salonu Obronnego w Targach Kielce, 7 września, podczas uroczystej gali wręczono nagrody Defender oraz wyróżnienia i nagrody specjalne MSPO i Międzynarodowych Targów Logistycznych LOGISTYKA.

W ostatni dzień Salonu Obronnego w Targach Kielce, 7 września, podczas uroczystej gali wręczono nagrody Defender oraz wyróżnienia i nagrody specjalne MSPO i Międzynarodowych Targów Logistycznych LOGISTYKA.

Redakcja MSPO 2018 - co warto będzie zobaczyć

MSPO 2018 - co warto będzie zobaczyć MSPO 2018 - co warto będzie zobaczyć

W trakcie nadchodzącej XXVI edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, która odbędzie się w dniach 4 - 7 września, prezentowanych będzie wiele typów uzbrojenia oraz wyposażenia oferowanych Siłom...

W trakcie nadchodzącej XXVI edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, która odbędzie się w dniach 4 - 7 września, prezentowanych będzie wiele typów uzbrojenia oraz wyposażenia oferowanych Siłom Zbrojnym RP, służbom podległym MSWiA, jak i znajdujących się na ich wyposażeniu. Tegoroczna edycja MSPO odbywa się w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Co dodatkowo podkreśla rangę targów, które od ponad ćwierć wieku są wizytówka polskiej branży przemysłu obronnego.

Błażej Bierczyński, Ireneusz Chloupek, Mateusz J. Multarzyński MSPO 2017

MSPO 2017 MSPO 2017

XXV edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego [MSPO] odbyła się w tym roku w dniach 5-8 września 2017 r. Z uwagi na jubileuszowy charakter wydarzenia, tym razem Targi Kielce otworzyły swoje podwoje...

XXV edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego [MSPO] odbyła się w tym roku w dniach 5-8 września 2017 r. Z uwagi na jubileuszowy charakter wydarzenia, tym razem Targi Kielce otworzyły swoje podwoje nie tylko dla "branżowych gości", ale i dla okolicznych mieszkańców, realizując "Dni Otwarte MSPO" w weekend 9-10 września 2017 r. Dzięki wydłużeniu czasu prezentacji ekspozycji, z wyposażeniem, uzbrojeniem i pojazdami Sił Zbrojnych RP oraz nowościami technologicznymi mogło zapoznać się jeszcze...

Redakcja MSPO 2016 – kierunek: nowoczesność!

MSPO 2016 – kierunek: nowoczesność! MSPO 2016 – kierunek: nowoczesność!

Ponad 14 tysięcy mkw powierzchni zajmie w tym roku ekspozycja Sił Zbrojnych RP. Zaprezentują się wojska lądowe, siły powietrzne, marynarka wojenna i wojska specjalne. Ciężki sprzęt, broń, pojazdy już docierają...

Ponad 14 tysięcy mkw powierzchni zajmie w tym roku ekspozycja Sił Zbrojnych RP. Zaprezentują się wojska lądowe, siły powietrzne, marynarka wojenna i wojska specjalne. Ciężki sprzęt, broń, pojazdy już docierają do Targów Kielce. Tuż obok swoją ofertę przedstawi Polska Grupa Zbrojeniowa. Potencjał militarny Polski będzie reprezentowało ponad 300 krajowych wystawców z branży obronnej. Hasłem przewodnim wystawy MSPO 2016 jest „Kierunek nowoczesność”.

Redakcja Wrześniowe spotkania zbrojeniowe - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2016

Wrześniowe spotkania zbrojeniowe - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2016 Wrześniowe spotkania zbrojeniowe - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2016

Na przełomie lata i jesieni, Kielce tradycyjnie, jak co roku, znają się w centrum zainteresowania firm, organizacji i instytucji działających w sferze bezpieczeństwa i obronności. W dniach 6-9 września...

Na przełomie lata i jesieni, Kielce tradycyjnie, jak co roku, znają się w centrum zainteresowania firm, organizacji i instytucji działających w sferze bezpieczeństwa i obronności. W dniach 6-9 września 2016 r. odbędzie się XXIV edycja trzecich co do wielkości targów militarnych w Europie i jedno z najważniejszych wydarzeń w skali globalnej - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO). W obliczu współczesnych zagrożeń i toczących się konfliktów, organizatorzy spodziewają się jeszcze większego...

Andrzej Krugler, Adam Gawron Targi Milipol 2009

Targi Milipol 2009 Targi Milipol 2009

Paryskie targi Milipol to najważniejsza w Europie impreza wystawiennicza poświęcona branży ogólnie pojętego bezpieczeństwa publicznego. Kolejna edycja, która odbyła się w dniach 17-20 listopada ubiegłego...

Paryskie targi Milipol to najważniejsza w Europie impreza wystawiennicza poświęcona branży ogólnie pojętego bezpieczeństwa publicznego. Kolejna edycja, która odbyła się w dniach 17-20 listopada ubiegłego roku, była szesnastą umiejscowioną w Europie. Co dwa lata, zamiennie z zasadniczymi targami w Paryżu, organizowane są także edycje bliskowschodnie, w Katarze.

Andrzej Krugler EUROPOLTECH 2011

EUROPOLTECH 2011 EUROPOLTECH 2011

Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2011 po raz piąty gościły w dniach 13-15 kwietnia w halach warszawskiego Expo XXI. Tegoroczna...

Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2011 po raz piąty gościły w dniach 13-15 kwietnia w halach warszawskiego Expo XXI. Tegoroczna edycja przyciągnęła około 150 wystawców, co nie jest może liczbą oszałamiającą i świadczy o skali imprezy, jednak o jej randze decyduje przede wszystkim liczba prezentowanych nowych produktów. A tych było dość sporo, w tym znaczna liczba premier, czyli produktów, które wcześniej można było oglądać...

Andrzej Krugler, Bartosz Szołucha Paryskie targi Milipol 2011

Paryskie targi Milipol 2011 Paryskie targi Milipol 2011

Siedemnasta paryska edycja targów Milipol odbyła się między 18 a 21 października bieżącego roku i zgromadziła imponującą liczbę 888 wystawców z 47 krajów. W tym roku dużo bardziej zauważalna była obecność...

Siedemnasta paryska edycja targów Milipol odbyła się między 18 a 21 października bieżącego roku i zgromadziła imponującą liczbę 888 wystawców z 47 krajów. W tym roku dużo bardziej zauważalna była obecność firm amerykańskich, co we wcześniejszych edycjach nie było regułą. Tegoroczne targi pokazały, że Europa staje się atrakcyjnym rynkiem dla firm zza oceanu. Milipol, jako impreza przeznaczona dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa, obfituje w produkty znajdujące się w kręgu...

Mateusz J. Multarzyński Co nowego zaprezentowano na targach EUROSATORY 2012?

Co nowego zaprezentowano na targach EUROSATORY 2012? Co nowego zaprezentowano na targach EUROSATORY 2012?

Na paryskich terenach wystawowych Paris Nord Villepinte w dniach 11-15 czerwca odbyły się targi przemysłu zbrojeniowego EUROSATORY 2012. Były to drugie co do wielkości targi na świecie, w pełni poświęcone...

Na paryskich terenach wystawowych Paris Nord Villepinte w dniach 11-15 czerwca odbyły się targi przemysłu zbrojeniowego EUROSATORY 2012. Były to drugie co do wielkości targi na świecie, w pełni poświęcone sprzętowi i wyposażeniu dla wojsk oraz służb porządku publicznego. Zgromadziły ponad 1300 wystawców z 54 krajów świata. Wśród nich - osiemnastu przedstawicieli z Polski.

Michał Sitarski Europoltech po raz czwarty

Europoltech po raz czwarty Europoltech po raz czwarty

W dniach 17-19 kwietnia 2013 roku w warszawskim centrum wystawienniczym Expo XXI odbyły się IV Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech...

W dniach 17-19 kwietnia 2013 roku w warszawskim centrum wystawienniczym Expo XXI odbyły się IV Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech 2013. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 150 wystawców, w tym także z zagranicy, zaś liczbę gości odwiedzających imprezę oszacowano na około 6000 – należy pamiętać, że jest ona zamknięta i dostępna jedynie dla posiadaczy zaproszeń.

Ireneusz Chloupek, Mateusz J. Multarzyński Milipol 2015 cz.1

Milipol 2015 cz.1 Milipol 2015 cz.1

Dziennikarze Magazynu Ludzi Akcji SPECIAL OPS prezentują nowości obecne na XIX edycji Międzynarodowej Wystawie Bezpieczeństwa Wewnętrznego MILIPOL zorganizowanej w Paryżu w dniach 17-20 listopada 2015...

Dziennikarze Magazynu Ludzi Akcji SPECIAL OPS prezentują nowości obecne na XIX edycji Międzynarodowej Wystawie Bezpieczeństwa Wewnętrznego MILIPOL zorganizowanej w Paryżu w dniach 17-20 listopada 2015 roku.

Błażej Bierczyński, Jerzy Bielecki, Mateusz J. Multarzyński Enforce Tac & IWA 2016 (cz.2)

Enforce Tac & IWA 2016 (cz.2) Enforce Tac & IWA 2016 (cz.2)

Prezentacja wybranych nowości produktowych prezentowanych podczas targów Enforce Tac oraz IWA OutdoorClassic 2016.

Prezentacja wybranych nowości produktowych prezentowanych podczas targów Enforce Tac oraz IWA OutdoorClassic 2016.

Błażej Bierczyński Za mundurem… zaopatrzenie sznurem

Za mundurem… zaopatrzenie sznurem Za mundurem… zaopatrzenie sznurem

Reportaż z IV Targów Logistyki Służb Mundurowych w Łodzi

Reportaż z IV Targów Logistyki Służb Mundurowych w Łodzi

Mateusz J. Multarzyński Pro Defense 2016

Pro Defense 2016 Pro Defense 2016

Reportaż z pierwszej edycji Targów Proobronnych „Pro Defense”.

Reportaż z pierwszej edycji Targów Proobronnych „Pro Defense”.

Marcin Kruk Targi SOFIC

Targi SOFIC Targi SOFIC

Reportaż z międzynarodowych targów i konferencji Special Operations Forces Industry Conference (SOFIC) w Tampie na Florydzie, które miały miejsce w dniach 23–26 maja 2016 roku.

Reportaż z międzynarodowych targów i konferencji Special Operations Forces Industry Conference (SOFIC) w Tampie na Florydzie, które miały miejsce w dniach 23–26 maja 2016 roku.

Wybrane dla Ciebie

Gdzie przygotujesz się na najgorsze »

Gdzie przygotujesz się na najgorsze » Gdzie przygotujesz się na najgorsze »

Jak przeprowadzić skuteczna obronę »

Jak przeprowadzić skuteczna obronę » Jak przeprowadzić skuteczna obronę »

Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »

Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »  Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »

Kamizelki taktyczne którą wybrać »

Kamizelki taktyczne którą wybrać » Kamizelki taktyczne którą wybrać »

Gdzie doposażysz się taktycznie »

Gdzie doposażysz się taktycznie » Gdzie doposażysz się taktycznie »

Kompletna ochrona balistyczna »

Kompletna ochrona balistyczna » Kompletna ochrona balistyczna »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach »

Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach » Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach »

Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych »

Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych » Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych »

Buty, butom nierównie - dowiedz się które Cię nie zawiodą »

Buty, butom nierównie - dowiedz się które Cię nie zawiodą » Buty, butom nierównie - dowiedz się które Cię nie zawiodą »

Dobierz buty do warunków pogodowych »

Dobierz buty do warunków pogodowych » Dobierz buty do warunków pogodowych »

Buty odporne na wszystko »

Buty odporne na wszystko » Buty odporne na wszystko »

Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego »

Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego » Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego »

Czym bezpiecznie wypijesz wodę prosto z rzeki

Czym bezpiecznie wypijesz wodę prosto z rzeki Czym bezpiecznie wypijesz wodę prosto z rzeki

Zaplanuj wakacje z dobrym sprzętem »

Zaplanuj wakacje z dobrym sprzętem » Zaplanuj wakacje z dobrym sprzętem »

Najnowsze produkty i technologie

Mariusz H. BATES Rush Shield Mid E01044 i E01045 DRYGuard

BATES Rush Shield Mid E01044 i E01045 DRYGuard BATES Rush Shield Mid E01044 i E01045 DRYGuard

Solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów obuwie to niezaprzeczalnie bardzo ważny element ubioru. Dzięki unikalnej konstrukcji kostno-stawowo-więzadłowo-mięśniowej, stopa to pierwszy amortyzator...

Solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów obuwie to niezaprzeczalnie bardzo ważny element ubioru. Dzięki unikalnej konstrukcji kostno-stawowo-więzadłowo-mięśniowej, stopa to pierwszy amortyzator w układzie ruchu człowieka, Odpowiednie wyprofilowanie podeszwy oraz wkładki stanowi podstawę wzmacniającą utrzymanie sklepienia stopy i ochronę przed urazami.

Militaria.pl Z Helikonem w terenie, czyli bezpieczne biwakowanie

Z Helikonem w terenie, czyli bezpieczne biwakowanie Z Helikonem w terenie, czyli bezpieczne biwakowanie

Biwakowanie to okazja do oderwania się od codziennej rutyny i zresetowania w otoczeniu dzikiej przyrody. Jednak podstawą udanego i bezpiecznego biwaku jest przede wszystkim wiedza o tym, jak i gdzie biwakować,...

Biwakowanie to okazja do oderwania się od codziennej rutyny i zresetowania w otoczeniu dzikiej przyrody. Jednak podstawą udanego i bezpiecznego biwaku jest przede wszystkim wiedza o tym, jak i gdzie biwakować, a także jaki sprzęt ze sobą zabrać.

Radosław Tyślewicz MOSKITO TI - szwajcarska precyzja znowu w natarciu

MOSKITO TI - szwajcarska precyzja znowu w natarciu MOSKITO TI - szwajcarska precyzja znowu w natarciu

Francuski koncern zbrojeniowy Safran Defense po premierze swojego urządzenia na targach Eurosatory w Paryżu w 2014 r. oraz w Polsce podczas VII Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych...

Francuski koncern zbrojeniowy Safran Defense po premierze swojego urządzenia na targach Eurosatory w Paryżu w 2014 r. oraz w Polsce podczas VII Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech 2015, wprowadzał go w ostatnich latach na wyposażenie kolejnych armii świata. MOSKITO TI to produkt szwajcarskiej spółki Safran Vectronix AG, producenta specjalistycznego sprzętu optoelektronicznego – między innymi dalmierzy Vector (IV, 21, 23,...

BMF Centrum Specjalistycznego Sprzętu Mobilnego Profesjonalne rozwiązania dla służb od Winmate

Profesjonalne rozwiązania dla służb od Winmate Profesjonalne rozwiązania dla służb od Winmate

Firma BMF od 1998 roku dostarcza rozwiązania w dziedzinie specjalistycznego sprzętu mobilnego. To sprzęt dostosowany do pracy w trudnych i niekiedy bardzo wymagających warunkach. Od lat produkty oferowane...

Firma BMF od 1998 roku dostarcza rozwiązania w dziedzinie specjalistycznego sprzętu mobilnego. To sprzęt dostosowany do pracy w trudnych i niekiedy bardzo wymagających warunkach. Od lat produkty oferowane przez BMF trafiają m.in. do pojazdów wojskowych i specjalnych.

trzypiora.pl Czym powinna cechować się kamizelka taktyczna dla ratownika medycznego?

Czym powinna cechować się kamizelka taktyczna dla ratownika medycznego? Czym powinna cechować się kamizelka taktyczna dla ratownika medycznego?

Jeśli zastanawiasz się nad optymalnym rozwiązaniem w kontekście swojego wyposażenia jako ratownika medycznego podczas akcji, z pewnością na myśl przychodzi Ci kamizelka taktyczna. Czego powinieneś od niej...

Jeśli zastanawiasz się nad optymalnym rozwiązaniem w kontekście swojego wyposażenia jako ratownika medycznego podczas akcji, z pewnością na myśl przychodzi Ci kamizelka taktyczna. Czego powinieneś od niej wymagać? Co najbardziej się przyda? Co jest koniecznością? Jaka kamizelka taktyczna spełni wszystkie stawiane jej wymagania?

Militaria.pl Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem?

Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem? Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem?

Rozsądne rozłożenie ekwipunku może nie być łatwą sprawą, szczególnie kiedy bagażu jest sporo. Jednym z najlepszych sposobów na rozplanowanie umiejscowienia przedmiotów jest stosowanie się do zasad linii...

Rozsądne rozłożenie ekwipunku może nie być łatwą sprawą, szczególnie kiedy bagażu jest sporo. Jednym z najlepszych sposobów na rozplanowanie umiejscowienia przedmiotów jest stosowanie się do zasad linii oporządzenia.

Radosław Tyślewicz Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip

Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip

Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip testowaliśmy już dla was w warunkach trekkingowo-desantowych na polskim wybrzeżu („SPECIAL OPS” 3/2023). Jest to obuwie taktyczne przeznaczone do pracy w klimacie...

Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip testowaliśmy już dla was w warunkach trekkingowo-desantowych na polskim wybrzeżu („SPECIAL OPS” 3/2023). Jest to obuwie taktyczne przeznaczone do pracy w klimacie zimnym i wilgotnym, jaki panuje w Europie Środkowej i Północnej. Sprawdziły się przy zadaniach linowych oraz na portowych nabrzeżach i pokładach łodzi typu RIB. Nadszedł czas na weryfikację tego modelu w bardziej typowych dla Polski i całej niziny europejskiej warunkach, czyli w lesie i na niskich pagórkach.

Transactor Security Sp. z o.o. Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych

Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych

Ochrona granic stanowi jedną z podstawowych funkcji państwa. Ich nienaruszalność jest ważnym czynnikiem zapewnienia bytu narodowego i suwerenności kraju. Każde państwo dysponuje określoną organizacją do...

Ochrona granic stanowi jedną z podstawowych funkcji państwa. Ich nienaruszalność jest ważnym czynnikiem zapewnienia bytu narodowego i suwerenności kraju. Każde państwo dysponuje określoną organizacją do ochrony swoich granic, albowiem jest to jeden z najważniejszych czynników, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne.

Dariusz Leżała, Transactor Security Sp. z o.o. Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E

Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E

Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E, do których zaliczamy zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne, nuklearne oraz zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi, wymaga ciągłego...

Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E, do których zaliczamy zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne, nuklearne oraz zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi, wymaga ciągłego rozwoju sprzętu specjalistycznego umożliwiającego ich ujawnienie i identyfikację. Naprzeciw tym wymogom wychodzi firma Transactor Security Sp. z o.o., która w ofercie ma najnowsze rozwiązania sprzętowe firm VIDISCO Ltd. oraz Viken Detection.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.special-ops.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.special-ops.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.