Special-Ops.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Co zaprezentowały firmy na PolSecure 2023?

Tomasz Łukaszewski | 2023-06-19
Stoisko PGZ na PolSecure 2023. Foto.  Agnieszka Szwed

Stoisko PGZ na PolSecure 2023. Foto.  Agnieszka Szwed

Pod koniec kwietnia 2023 roku w Kielcach odbyły się II Międzynarodowe Targi POLSECURE, na których firmy pokazały sprzęt, uzbrojenie i nowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa skierowane do służb mundurowych oraz z przeznaczeniem na rynek cywilny. Wybraliśmy dla Was kilka propozycji, które przedstawiamy w poniższym przeglądzie.

Zobacz także

Redakcja Targi dla bezpieczeństwa – czyli POLSECURE w 2024 roku!

Targi dla bezpieczeństwa – czyli POLSECURE w 2024 roku! Targi dla bezpieczeństwa – czyli POLSECURE w 2024 roku!

Nowoczesny sprzęt, bieżące tematy konferencji – szeroko pojęte bezpieczeństwo wciąż jest tematem ważnym i aktualnym. Kolejna edycja wydarzenia, poświęconego tej tematyce, która odbędzie się w 2024 roku...

Nowoczesny sprzęt, bieżące tematy konferencji – szeroko pojęte bezpieczeństwo wciąż jest tematem ważnym i aktualnym. Kolejna edycja wydarzenia, poświęconego tej tematyce, która odbędzie się w 2024 roku w Targach Kielce zapowiada się interesująco. Obok ważnego wsparcia Komendy Głównej Policji, organizatorzy kieleckich targów mogą również liczyć na zaangażowanie innych służb.

Tomasz Łukaszewski Co pokazały firmy na MSPO 2023? – cz. 3

Co pokazały firmy na MSPO 2023? – cz. 3 Co pokazały firmy na MSPO 2023? – cz. 3

Za nami największy, jak do tej pory, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. 31. edycja MSPO zgromadziła rekordową liczbę 711 wystawców z 35 krajów świata, w tym 350 firm polskich, pokazujących...

Za nami największy, jak do tej pory, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. 31. edycja MSPO zgromadziła rekordową liczbę 711 wystawców z 35 krajów świata, w tym 350 firm polskich, pokazujących na stoiskach nowoczesne produkty i rozwiązania dla wojska i służb mundurowych. Jak co roku prezentujemy kilka wybranych firm, ich produkty i nowości, jakie przedstawiły podczas targów.

Tomasz Łukaszewski Co pokazały firmy na MSPO 2023? – cz.2

Co pokazały firmy na MSPO 2023? – cz.2 Co pokazały firmy na MSPO 2023? – cz.2

Za nami największy, jak do tej pory, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. 31. edycja MSPO zgromadziła rekordową liczbę 711 wystawców z 35 krajów świata, w tym 350 firm polskich, pokazujących...

Za nami największy, jak do tej pory, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. 31. edycja MSPO zgromadziła rekordową liczbę 711 wystawców z 35 krajów świata, w tym 350 firm polskich, pokazujących na stoiskach nowoczesne produkty i rozwiązania dla wojska i służb mundurowych. Jak co roku prezentujemy kilka wybranych firm, ich produkty i nowości, jakie przedstawiły podczas targów.

Latarki Olight dla służb mundurowych

Na stoisku Militaria.pl, największego w kraju sklepu ze sprzętem militarnym i outdoorowym, pokazano różne modele latarek Olight z przeznaczeniem dla służb mundurowych, przede wszystkim lekkie i kompaktowe latarki z celownikiem do montażu na broni krótkiej i długiej.

Dzięki wydajnej diodzie LED oraz reflektorowi, latarki generują skupiony strumień światła o mocy do 600 lumenów i zasięgu do 130 m. Czerwony laser ułatwia szybkie namierzenie celu, bez konieczności zgrywania muszki ze szczerbinką.

Na stoisku pokazano także inne modele Olight – latarki taktyczne, czołówki, latarki poszukiwawcze oraz szperacze. Dodatkowo można było zobaczyć m.in. klasyczne i nowe multitoole firmy Leatherman oraz rękawice taktyczne i ochronne Mechanixa.

BIZON do zadań specjalnych

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych zaprezentował nową, bezzałogową autonomiczną platformę do zadań specjalnych BIZON. Pojazd przeznaczony dla służb mundurowych, w szczególności dla straży granicznej, policji czy straży pożarnej, może być wykorzystany w strefach skażenia czy w strefach wyłączonych dla działalności człowieka.

Ta autonomiczna bezzałogowa platforma ma charakter wielozadaniowy. Sprawdzi się zarówno w rozpoznaniu, ale także w dostarczeniu ładunku o wadze do 4 ton, ciągnąc lub  zabierając go na pokład.

Dodatkowo BIZON wyposażony jest w lądowisko dla bezzałogowych statków powietrznych. Platforma, jak i dron, obsługiwane są przez Naziemną Stację Kontroli, nadzorującą autonomię pojazdu, która pozwala pojazdowi na podejmowanie decyzji w zakresie omijania czy przejechania przez przeszkodę. BIZON może poruszać się w sposób ciągły przez 8 godzin i osiąga zasięg około 30 km.

Nowe modele butów Bates z systemem Dry GUARD+

Na stoisku producenta butów taktycznych marki Bates pokazano nowe modele butów wyposażone w innowacyjną, wodoodporną i oddychającą membranę Dry GUARD+, zapewniającą komfort użytkowania i utrzymanie suchej stopy przez dłuższy czas.

Rozwiązanie zastosowano w prezentowanych na targach modelach 3882 i 3862 oraz 1045 butów męskich, różniących się wysokością i kolorem oraz w damskim modelu 3582.

Wszystkie wspomniane buty mają piankową konstrukcję podeszwy, pochłaniającą drgania, wyściółkę absorbującą wilgoć, podeszwę antypoślizgową – testowaną w temperaturze 300ºC. Dodatkowo buty są wulkanizowane i nie mają elementów metalowych, przez co są niewykrywalne przez elektroniczne środki bezpieczeństwa.

Kamizelki KKP-02 dla polskiej policji

Firma MASKPOL S.A., wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zaprezentowała na targach wyposażenie indywidualne z przeznaczeniem dla służb mundurowych, w tym: maski, hełmy, kamizelki, pałki, tarcze, kaski oraz umundurowanie.

Wyróżnić należy balistyczne kamizelki typu KKP-02, które na mocy podpisanej w Kielcach umowy ramowej z Komendą Główną Policji niebawem trafią na wyposażenie polskich funkcjonariuszy. Dzięki użyciu specjalnie dobranych materiałów kamizelki typu KKP-02 nie mają negatywnego wpływu na ludzkie ciało, dlatego można je nosić bezpośrednio na nim.

Dodatkowo kształt elastycznych wkładów balistycznych zapewnia swobodę ruchów nawet w czasie dynamicznych pościgów pieszych. Kamizelka KKP-02 wytrzymuje nie tylko strzały z broni palnej, ale również ataki nożem.

Maskpol pokazał także, przeznaczone do ochrony głowy użytkownika przed bezpośrednimi uderzeniami odłamkami i niektórymi pociskami broni strzeleckiej, hełmy kuloodporne HB-04 zgodne ze standardem hełmu typu MICH i ACH. Opracowane z myślą o potrzebach jednostek policyjnych, straży granicznej oraz innych formacji mundurowych wykonane zostały z nowoczesnych materiałów balistycznych o wysokiej odporności na trafienia z broni palnej i odłamki.

Hełm ma niewielką masę od 1,4 do 1,6 kg i dostępny jest w trzech rozmiarach. System rozmiarowo-amortyzujący umożliwia właściwe dopasowanie do obwodu głowy użytkownika. Dodatkowo hełm wyposażony został w szyny akcesoryjne i gniazdo montażu gogli noktowizyjnych. HB-04 jest kompatybilny z wyposażeniem użytkownika: kamizelką kuloodporną, maską przeciwgazową, ochroną oczu, systemem łączności z aktywną ochroną słuchu.

Nowe rozwiązania dla łączności od RTCom

Na stoisku firmy RTCom, oferującej rozwiązania z zakresu szeroko pojętej profesjonalnej łączności PMR dla służb mundurowych i branży ochrony, naszą uwagę przykuł nowy terminal TETRA PT590 przeznaczony dla misji o znaczeniu krytycznym.

To druga generacja radiotelefonu TETRA firmy Hyper, w którym dodano wiele nowych funkcji. Dzięki innowacyjnej technologii audio, najlepszym w swojej klasie parametrom radiowym i ulepszonemu systemowi pozycjonowania GPS, PT590 oferuje lepszą jakość głosu, szerszy zasięg komunikacji i dokładniejsze lokalizowanie. Ponadto, ergonomiczna konstrukcja i intuicyjny wyświetlacz pozwalają użytkownikom na łatwą obsługę. Terminal ma uniwersalny port USB typu C, możliwość sterowania głosem i zdalnego zarządzania radiem. 

Innym ciekawym rozwiązaniem prezentowanym podczas PolSecure przez RTCom był interfejs TTT z technologią E.S.P. do ochronników słuchu OTTO NoizeBarrier. Funkcja E.S.P. została opracowania z myślą o dynamicznych środowiskach i indywidualnych potrzebach operatora.

Umożliwia użytkownikom skupienie się na indywidualnym kierunkowym źródle dźwięku, nawet jeśli w tym samym czasie aktywne są inne kanały. Ponadto PTT E.S.P. oferuje modułową kompatybilność z interkomami w pojazdach, samolotach lub śmigłowcach (ICS).

Karabin ZMT MWS-25 dla Wojsk Specjalnych i rodzina UKM

Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. zaprezentowały karabiny, karabinki, granatnik, strzelnicę kontenerową oraz lekki obserwacyjno-obronny kontener LOOK. 

Pokazany został m.in. samopowtarzalny karabin wyborowy ZMT MWS-25 (Modular Weapon System) z lufą o długości 16” w wariancie przeznaczonym dla Wojsk Specjalnych. Karabin charakteryzuje się obniżoną masą o 100 g w porównaniu z wersją bazową, stałą kolbą, zwężonym łożem karabinu oraz specjalnym regulatorem gazowym przystosowanym do strzelań nocnych. 

Na stoisku ZMT można było zobaczyć także rodzinę Uniwersalnych Karabinów Maszynowych (UKM), w tym UKM-2020S na amunicję 7,62x51 mm, który trafił na wyposażenie Straży Granicznej. W stosunku do wersji podstawowej wariant ten został opracowany w celu zmniejszenia gabarytów i masy przy zachowaniu niezawodności działania.

W karabinie zastosowano skróconą lufę 440 mm, składaną na lewą stronę kolbę z tworzywa sztucznego oraz dwójnóg z możliwością regulacji wysokości, składany do przodu i do tyłu. 

Innym modelem z rodziny UKM pokazanym w Kielcach był karabin UKM-2000C zmodyfikowany do amunicji 7,62 mm, z zasilaniem prawostronnym, przystosowanym do strzelania z pokładów pojazdów i szybkich łodzi wykorzystywanych przez jednostki specjalne. UKM-2000C przeznaczony jest do zwalczania siły żywej czy środków ogniowych przeciwnika w każdym terenie i w dowolnych warunkach meteorologicznych.

Karabiny i karabinki Robinson Armament XCR 

Firma MILDAT, oferująca sprzęt i uzbrojenie dla wojska, policji oraz innych służb mundurowych, pokazała na stoisku m.in. rozwiązania z zakresu optyki i ochrony balistycznej.

Naszą uwagę zwrócił jednak modułowy karabin Robinson Armament XCR-M – nowość na polskim rynku. Zaprojektowany, aby spełnić wymagania programu SCAR (Special Operations Combat Assault Rifle) – mającego wyłonić nową, podstawową rodzinę broni dla amerykańskich sił specjalnych. Karabinek XCR charakteryzuje modułowa konstrukcja, dzięki czemu można go dostosować do różnych zadań.

XCR jest aktualnie oferowany w kalibrze 5,56×45, .300 BLK (7,62×35) oraz 6,8×43 SPC, natomiast karabin XCR-M w 7,62×51/.308 Win oraz 6.5 Creedmoor. Na tle konkurencji wyróżnia go szereg unikalnych cech konstrukcyjnych. Wykrzystuje system gazowy z długim skokiem tłoka, inspirowany rozwiązaniem z AK.

Dodatkowo, standardowo wyposażony jest w łatwy w obsłudze 9-pozycyjny regulator gazowy, umożliwiający dostosowanie broni do optymalnego działania z szerokim zakresem amunicji i urządzeń wylotowych – co zmniejsza odrzut i zużycie części. XCR stawiają na ergonomię, która ma zwiększyć komfort i kontrolę użytkownika nad bronią.

Karabin ma w pełni regulowaną kolbę, obsutronne manipulatory, dzięki czemu zarówno prawo-, jak i leworęczni strzelcy mogą wygodnie obsługiwać broń, a nieruchoma podczas strzału dźwignia przeładowania dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo użytkownika podczas strzału.

Karabinek XCR dostępny jest nie tylko dla służb mundurowych, ale także, w odmianach samopowtarzalnych, dla strzelców cywilnych.

Mobilne laboratorium ZEUS-2 od Grupy WB

Jedno z największych stoisk na targach PolSecure 2023 w Kielcach miała Grupa WB, która zaprezentowała m.in. mobilny zestaw do analizy oraz likwidacji skażeń ZEUS-2, wspierający działania kontrterrorystyczne na miejscu zdarzenia CBRN-E. Niebawem sprzęt wykorzystywany będzie przez policyjnych kontrterrorystów z CBKP „BOA” oraz techników kryminalistycznych z CLKP.

ZEUS-2 umożliwia na miejscu określenie rodzaju użytego czynnika chemicznego, promieniotwórczego, biologicznego oraz materiałów wybuchowych i ich prekursorów. Zestaw tworzą: dron i robot, umożliwiające rozpoznanie terenu, ocenę zagrożenia i pobranie próbek do analizy; laboratorium umożliwiające analizę próbek; specjalistyczna odzież ochronna CBRN-E oraz niezależny system wytwarzania energii elektrycznej.

ZEUS-2 posiada przedział sanitarny na przyczepie oraz komorę dekontaminacyjną, które umożliwiają udzielenie pierwszej pomocy osobom, które uległy skażeniu, oraz likwidację skażenia sprzętu (broń, amunicja, łączność, noktowizja, elektronika i inny sprzęt). 

Firma w Kielcach prezentowała także m.in. systemy automatycznej analizy obrazu, wideorejestratory zdolne śledzić na drodze jednocześnie kilkadziesiąt pojazdów oraz systemy bezzałogowe FlyEye i systemy amunicji krążącej Warmate od WB Electronics.

Nowa kamera noktowizyjna SIONYX 

Firma TV Przemysłowa – zajmująca się dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań z zakresu elektronicznych i optoelektronicznych systemów zabezpieczeń, bezzałogowych systemów latających, analityki obrazu oraz taktycznych systemów wizyjnych – zaprezentowała m.in. najnowszy model cyfrowych kamer noktowizyjnych SIONYX – Opsin.

Kamera może być w nim używana jako noktowizor ręczny lub z wykorzystaniem montażu na hełm. Potencjometr jasności wyświetlacza pozwala operować bez prześwietlania oka, a specjalny montaż na dwie kamery łatwo pozwala zamienić Opsina w binokular.

Kamera zapewnia widzenie w kolorze w ciemności oraz pozwala rejestrować zarówno zdjęcia, jak i filmy. Na stoisku firmy zwróciliśmy także uwagę na autonomiczny dron SKYDIO X2D, spełniający rygorystyczne wymogi SRR (Short-Range Reconnaissance) armii amerykańskiej.

X2D przystosowany jest do szybkiego startu (90 sekund po wyjęciu z etui) i umożliwia szyfrowanie danych w wysokim standardzie AES256. Jest wyposażony w wytrzymały, składany kadłub, światła stroboskopowe emitujące światło widzialne i w podczerwieni oraz payload z dwoma sensorami – kolorową kamerą 12MP i przetwornikiem termowizyjnym.

Dodatkowo wykorzystując sześć kamer 4K zamontowanych na ramionach, dron tworzy trójwymiarową mapę otoczenia w czasie rzeczywistym. Lot wspomagany jest przez sztuczną inteligencję, zapewniając wysoką skuteczność i możliwość realizacji lotów w środowisku zakłóceń.

Okulary balistyczne z soczewkami z technologią I-VIS

Sklep ze sprzętem specjalistycznym Ha3o na PolSecure pokazał m.in. okulary balistyczne wyposażone w soczewki balistyczne nowej generacji I-VIS, opracowane przez Revision Military.

Soczewki podwyższają parametry separacji kolorów, dzięki czemu użytkownik dostrzega wiele odcieni danego koloru w odróżnieniu od pojedynczej barwy, którą widziałby gołym okiem lub przy zastosowaniu tradycyjnych barwnych soczewek. Dzięki temu można uchwycić i rozpoznać więcej szczegółów i uzyskać bardziej precyzyjny obraz terenu.

Dodatkowo soczewki pozwalają na redukcję wpływu czynników powodujących zmęczenie oczu, ponieważ nie wprowadzają nużącego efektu przebarwienia lub przyciemnienia obrazu. Zostały opracowane z myślą o bezproblemowej adaptacji do różnych warunków otoczenia, zapewniając pełną ochronę balistyczną, ochronę przed promieniowaniem UVA i AVB. Soczewki dostępne są w okularach balistycznych StingerHawk, goglach balistycznych SnowHawk oraz okularach SpeedDemon.

Hełmy balistyczne OPTIO

Na stoisku WORKS 11 – firmy specjalizującej się w dostarczaniu uzbrojenia, wyposażenia oraz świadczeniu usług dla wojska i policji – zwróciliśmy uwagę na nowy hełm OPTIO austriackiej firmy ULBRICHTS.

To lekki (1,2 kg) i bezśrubowy hełm z dodatkową osłoną czołową FORTIS, zapewniający wysoką ochronę balistyczną odpowiadającą poziomowi ochrony VPAM 6 (podobnie do europejskich wytycznych HVN2009).

Przeczytaj także: Nagrody targów Polsecure rozdane! >>

Gwarantuje to ochronę nie tylko przed strzałami z broni krótkiej, ale również zatrzymuje kaliber NATO 7,62×52 mm. Dodatkowo hełm zapewnia skuteczną ochronę użytkownika przed śmiertelnym urazem głowy spowodowanym deformacją tylnej części hełmu. OPTIO sprawdzi się jako hełm dla elitarnych sił specjalnych wojska i policji, a także dla policji patrolowej i zwykłych żołnierzy.

Connexis Force Air od Haixa

Niemiecka firma Haix zaprezentowała, obok obuwia taktycznego z przeznaczeniem dla służb mundurowych, nowy model pozbawionych membrany wodoodpornej butów o charakterze trekkingowym – Connexis Force Air.

To lekkie, średniej wysokości obuwie wykonane z wytrzymałej dwoiny skóry bydlęcej, wyposażone w podeszwę ze specjalnej mieszanki gumy i innowacyjnej konstrukcji bieżnik, które zapewniają wysoką odporność na poślizg i przyczepność na różnego rodzaju powierzchniach. Zaprojektowane zostało z myślą o oddychalności i komforcie użytkowania.

Buty zostały wyposażone w wewnętrzny system stymulowania mięśni stopy CONNEXIS, który poprawia użytkownikowi komfort noszenia. Szybkie wiązanie zapewnia system Smart Lacing System – to sznurówki wyposażone w specjalną przelotkę. Connexis Force Air nie mają elementów metalowych, co ułatwia przechodzenie przez bramki kontroli.

 

Karabin precyzyjny FN SCAR-H PR i pm APC Pro 

Najnowsze technologie oraz sprawdzone produkty w zakresie uzbrojenia i techniki policyjnej oraz wojskowej zaprezentowała na swoim stoisku firma Griffin Group Defence.

Zwróciliśmy uwagę na karabin precyzyjny belgijskiego producenta uzbrojenia FN SCAR-H PR z komputerem balistycznym FN Elity oraz pistolety maszynowe APC Pro. 

System broni FN SCAR (Special Operations Forces Combat Assault Rifle) jest stosowany przez formacje specjalne na całym świecie. Został skonstruowany dla US SOCOM w ramach przetargu na karabin dla sił specjalnych. Skrót PR pochodzi od słów „Precision Rifle” – karabin precyzyjny.

Wersja SCAR-H na amunicję 7,62×51 mm NATO ma wydłużoną komorę zamkową i cięższą lufę oraz precyzyjny układ spustowy o stałej sile. Jest to modułowa broń samopowtarzalna przeznaczona do prowadzenia ognia o podwyższonej celności do 600 metrów.

Prezentowany model wyposażony został w komputer balistyczny FN Elity, który składa się z dalmierza laserowego (pozwalającego mierzyć odległość do obiektu oddalonego do 2200 m), komputera balistycznego AFS (zapewniającego odpowiednie i precyzyjne korekty strzału, uwzględniające prędkość i kierunek wiatru). FN Elity posiada sensory mierzące wilgotność powietrza, temperaturę, ciśnienie czy kąt nachylenia i wysokości. Wszystkie niezbędne dane wyświetlane są na specjalnym wyświetlaczu OLED. 

Firma zaprezentowała także rodzinę 9 mm pm APC Pro w różnych konfiguracjach oraz tłumiki dźwięku różnego typu i przeznaczenia, również w najnowszej konstrukcji RBS. Produkowana w całości w Szwajcarii rodzina pm APC PRO to broń nowej generacji, zaprojektowana z myślą o sprostaniu rosnącym potrzebom współczesnych operatorów, jako rozwinięcie rodziny wcześniejszych pm APC.

Oferowany przez B&T pm to broń modułowa. Wymiana części w obszarze całej rodziny APC sięga 54 proc. (62 ze 114 elementów), a dodatkowe elementy (w tym możliwość zamontowania tłumików różnych producentów), opcje i kompatybilność z magazynkami do pistoletów Glock (wszystkie dwurzędowe magazynki odpowiedniego kalibru) oraz pistoletów SIG P320/M17, pozwalają na stworzenie wielu różnych konfiguracji w kilku kalibrach i dostosowanie tej broni do potrzeb różnych jednostek.

 

Zdjęcia: Agnieszka Szwed

 

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Redakcja POLSECURE: międzynarodowe targi i konferencja dotycząca bezpieczeństwa publicznego

POLSECURE: międzynarodowe targi i konferencja dotycząca bezpieczeństwa publicznego POLSECURE: międzynarodowe targi i konferencja dotycząca bezpieczeństwa publicznego

Polskie służby mundurowe są w trakcie modernizacji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zakłada, że między 2022 a 2025 rokiem na doposażenie oraz podwyższenie umiejętności policjantów, strażaków...

Polskie służby mundurowe są w trakcie modernizacji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zakłada, że między 2022 a 2025 rokiem na doposażenie oraz podwyższenie umiejętności policjantów, strażaków i strażników granicznych wyda ponad 10 miliardów złotych. To największe wsparcie finansowe dla służb mundurowych od lat. Dlatego to najlepszy czas, aby zaprezentować swoją ofertę podczas targów Polsecure.

Redakcja news Prezydent RP Andrzej Duda objął jubileuszowy Salon Obronny Honorowym Patronatem

Prezydent RP Andrzej Duda objął jubileuszowy Salon Obronny Honorowym Patronatem Prezydent RP Andrzej Duda objął jubileuszowy Salon Obronny Honorowym Patronatem

Po raz kolejny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce uzyskał wsparcie wyjątkowego patrona.

Po raz kolejny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce uzyskał wsparcie wyjątkowego patrona.

Redakcja Targi POLSECURE w Kielcach już w listopadzie

Targi POLSECURE w Kielcach już w listopadzie Targi POLSECURE w Kielcach już w listopadzie

Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE to nowe wydarzenie targowe dedykowane służbom mundurowym, które odbędzie się w Targach Kielce od 15 do 17 listopada 2021 r. Patronat...

Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE to nowe wydarzenie targowe dedykowane służbom mundurowym, które odbędzie się w Targach Kielce od 15 do 17 listopada 2021 r. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Tomasz Łukaszewski MSPO 2021 - podsumowanie

MSPO 2021 - podsumowanie MSPO 2021 - podsumowanie

Za nami 29. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach, który od lat stanowi miejsce spotkań potentatów światowego przemysłu obronnego. W tegorocznej imprezie zaprezentowało się 400 firm...

Za nami 29. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach, który od lat stanowi miejsce spotkań potentatów światowego przemysłu obronnego. W tegorocznej imprezie zaprezentowało się 400 firm z 27 krajów, a wystawy obejrzało niemal 11 tys. zwiedzających. Impreza miała miejsce w dniach 7-10.09.2021 r. Zdjęcia: Tomasz Łukaszewski, Agnieszka Szwed

Redakcja Pawilony narodowe na MSPO 2021

Pawilony narodowe na MSPO 2021 Pawilony narodowe na MSPO 2021

Trwają przygotowania do 29. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Jedną z nowości jaka pojawi się we wrześniu w Targach Kielce będą pawilony narodowe.

Trwają przygotowania do 29. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Jedną z nowości jaka pojawi się we wrześniu w Targach Kielce będą pawilony narodowe.

Redakcja MSPO 2021 z pawilonami narodowymi

MSPO 2021 z pawilonami narodowymi MSPO 2021 z pawilonami narodowymi

Trwają przygotowania do 29. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Swój udział zgłosiło już blisko 150 wystawców z całego świata.

Trwają przygotowania do 29. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Swój udział zgłosiło już blisko 150 wystawców z całego świata.

Redakcja Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE z nową datą

Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE z nową datą Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE z nową datą

Blisko 98 tysięcy policjantów i policjantek na co dzień strzeże bezpieczeństwa państwa. To właśnie im dedykowane jest wydarzenie, które Komenda Główna Policji organizuje wspólnie z Targami Kielce. POLSECURE...

Blisko 98 tysięcy policjantów i policjantek na co dzień strzeże bezpieczeństwa państwa. To właśnie im dedykowane jest wydarzenie, które Komenda Główna Policji organizuje wspólnie z Targami Kielce. POLSECURE to wystawa w pełni dedykowana bezpieczeństwu publicznemu i służbom mundurowym.

Redakcja Podczas MSPO 2020 w Kielcach rozdano nagrody DEFENDER

Podczas MSPO 2020 w Kielcach rozdano nagrody DEFENDER Podczas MSPO 2020 w Kielcach rozdano nagrody DEFENDER

Za nami kolejne targi MSPO w Kielcach. W ostatnim dniu (10 września), jak co roku, przyznano nagrody i wyróżnienia. Nagrody DEFENDER 2020 trafiły do Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie,...

Za nami kolejne targi MSPO w Kielcach. W ostatnim dniu (10 września), jak co roku, przyznano nagrody i wyróżnienia. Nagrody DEFENDER 2020 trafiły do Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie, Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia z Zielonki oraz spółki ZURAD z Ostrowa Mazowieckiego.

Redakcja Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020

Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020 Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020

Dzisiaj, 8 września w kieleckim ośrodku wystawienniczym rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który potrwa do czwartku, 10 września. Podczas militarnego wydarzenia nie zabraknie podniebnego...

Dzisiaj, 8 września w kieleckim ośrodku wystawienniczym rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który potrwa do czwartku, 10 września. Podczas militarnego wydarzenia nie zabraknie podniebnego debiutu, gdzie w głównej roli wystąpi Bell 407 GXi. Partnerem Strategicznym targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Po raz kolejny Salon został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Redakcja Patriot po raz pierwszy na MSPO

Patriot po raz pierwszy na MSPO Patriot po raz pierwszy na MSPO

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wojsko amerykańskie zaprezentuje system rakietowy Patriot. Chociaż wystawa w roku pandemii może być mniej okazała niż zazwyczaj nie zabraknie...

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wojsko amerykańskie zaprezentuje system rakietowy Patriot. Chociaż wystawa w roku pandemii może być mniej okazała niż zazwyczaj nie zabraknie ciekawych eksponatów czy biznesowych rozmów na najwyższym szczeblu. Integralną częścią MSPO 2020 będzie Brytyjska Wystawa Narodowa. Partnerem Strategicznym targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Po raz kolejny Salon został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja...

Redakcja MSPO 2020 w gotowości, ruszyła rejestracja online

MSPO 2020 w gotowości, ruszyła rejestracja online MSPO 2020 w gotowości, ruszyła rejestracja online

Przygotowania do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wkraczają na ostatnią prostą. Targi Kielce staną się centrum światowego przemysłu obronnego od 8 do 10 września. Ruszyła rejestracja...

Przygotowania do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wkraczają na ostatnią prostą. Targi Kielce staną się centrum światowego przemysłu obronnego od 8 do 10 września. Ruszyła rejestracja zwiedzających.

Redakcja Rekonesans przed MSPO pod znakiem bezpieczeństwa

Rekonesans przed MSPO pod znakiem bezpieczeństwa Rekonesans przed MSPO pod znakiem bezpieczeństwa

Każdego roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce służbę pełni kilkuset żołnierzy. Przygotowanie Wystawy Sił Zbrojnych traktowane jest jako zadanie bojowe i jako takie wymaga...

Każdego roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce służbę pełni kilkuset żołnierzy. Przygotowanie Wystawy Sił Zbrojnych traktowane jest jako zadanie bojowe i jako takie wymaga rekonesansu. Podczas tegorocznego spotkania głównym tematem było bezpieczeństwo wydarzenia targowego w czasie pandemii COVID-19.

Redakcja Podczas MSPO 2020 w Kielcach rozdano nagrody DEFENDER

Podczas MSPO 2020 w Kielcach rozdano nagrody DEFENDER Podczas MSPO 2020 w Kielcach rozdano nagrody DEFENDER

Za nami kolejne targi MSPO w Kielcach. W ostatnim dniu (10 września), jak co roku, przyznano nagrody i wyróżnienia. Nagrody DEFENDER 2020 trafiły do Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie,...

Za nami kolejne targi MSPO w Kielcach. W ostatnim dniu (10 września), jak co roku, przyznano nagrody i wyróżnienia. Nagrody DEFENDER 2020 trafiły do Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie, Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia z Zielonki oraz spółki ZURAD z Ostrowa Mazowieckiego.

Redakcja Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020

Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020 Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020

Dzisiaj, 8 września w kieleckim ośrodku wystawienniczym rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który potrwa do czwartku, 10 września. Podczas militarnego wydarzenia nie zabraknie podniebnego...

Dzisiaj, 8 września w kieleckim ośrodku wystawienniczym rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który potrwa do czwartku, 10 września. Podczas militarnego wydarzenia nie zabraknie podniebnego debiutu, gdzie w głównej roli wystąpi Bell 407 GXi. Partnerem Strategicznym targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Po raz kolejny Salon został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Redakcja Patriot po raz pierwszy na MSPO

Patriot po raz pierwszy na MSPO Patriot po raz pierwszy na MSPO

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wojsko amerykańskie zaprezentuje system rakietowy Patriot. Chociaż wystawa w roku pandemii może być mniej okazała niż zazwyczaj nie zabraknie...

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wojsko amerykańskie zaprezentuje system rakietowy Patriot. Chociaż wystawa w roku pandemii może być mniej okazała niż zazwyczaj nie zabraknie ciekawych eksponatów czy biznesowych rozmów na najwyższym szczeblu. Integralną częścią MSPO 2020 będzie Brytyjska Wystawa Narodowa. Partnerem Strategicznym targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Po raz kolejny Salon został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja...

Redakcja MSPO 2020 w gotowości, ruszyła rejestracja online

MSPO 2020 w gotowości, ruszyła rejestracja online MSPO 2020 w gotowości, ruszyła rejestracja online

Przygotowania do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wkraczają na ostatnią prostą. Targi Kielce staną się centrum światowego przemysłu obronnego od 8 do 10 września. Ruszyła rejestracja...

Przygotowania do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wkraczają na ostatnią prostą. Targi Kielce staną się centrum światowego przemysłu obronnego od 8 do 10 września. Ruszyła rejestracja zwiedzających.

Redakcja Rekonesans przed MSPO pod znakiem bezpieczeństwa

Rekonesans przed MSPO pod znakiem bezpieczeństwa Rekonesans przed MSPO pod znakiem bezpieczeństwa

Każdego roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce służbę pełni kilkuset żołnierzy. Przygotowanie Wystawy Sił Zbrojnych traktowane jest jako zadanie bojowe i jako takie wymaga...

Każdego roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce służbę pełni kilkuset żołnierzy. Przygotowanie Wystawy Sił Zbrojnych traktowane jest jako zadanie bojowe i jako takie wymaga rekonesansu. Podczas tegorocznego spotkania głównym tematem było bezpieczeństwo wydarzenia targowego w czasie pandemii COVID-19.

Ireneusz Chloupek MSPO ‘19 - XX wystawa Sił Zbrojnych

MSPO ‘19 - XX wystawa Sił Zbrojnych MSPO ‘19 - XX wystawa Sił Zbrojnych

Wystawa Sił Zbrojnych RP już od 20 lat uatrakcyjnia Międzynarodowe Salony Przemysłu Obronnego w Kielcach, które w 2019 roku odbywały się w dniach od 3 do 6 września. Zainaugurowana w 1999 r. dla uczczenia...

Wystawa Sił Zbrojnych RP już od 20 lat uatrakcyjnia Międzynarodowe Salony Przemysłu Obronnego w Kielcach, które w 2019 roku odbywały się w dniach od 3 do 6 września. Zainaugurowana w 1999 r. dla uczczenia wstąpienia Polski do NATO, przedstawiała początkowo potencjał Wojsk Lądowych, a w kolejnych latach rosła, uzupełniając statyczne prezentacje wyposażenia naszych jednostek o pokazy dynamiczne. Dzięki niej kieleckie MSPO stały się nie tylko miejscem promocji komercyjnych ofert na rynek militarny,...

Ireneusz Chloupek MSPO 2018 (cz. 1)

MSPO 2018 (cz. 1) MSPO 2018 (cz. 1)

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w 2018 roku odbywał się równocześnie wraz z 24. Międzynarodowymi Targami Logistyki i trwał od 4 do 7 września. Wystawie przez dwa kolejne dni towarzyszyły Dni...

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w 2018 roku odbywał się równocześnie wraz z 24. Międzynarodowymi Targami Logistyki i trwał od 4 do 7 września. Wystawie przez dwa kolejne dni towarzyszyły Dni Otwarte. Tematem wiodącym 26. Edycji MSPO 2018 było 100-lecie Odzyskania Niepodległości, dlatego po raz drugi w historii tych targów krajem wiodącym z Wystawą Narodową została Polska. Tradycyjnie przygotowano także Wystawę Sił Zbrojnych RP, w tym oczywiście Wojsk Specjalnych. Na powierzchni około 27...

Redakcja DEFENDERY 2018

DEFENDERY 2018 DEFENDERY 2018

W ostatni dzień Salonu Obronnego w Targach Kielce, 7 września, podczas uroczystej gali wręczono nagrody Defender oraz wyróżnienia i nagrody specjalne MSPO i Międzynarodowych Targów Logistycznych LOGISTYKA.

W ostatni dzień Salonu Obronnego w Targach Kielce, 7 września, podczas uroczystej gali wręczono nagrody Defender oraz wyróżnienia i nagrody specjalne MSPO i Międzynarodowych Targów Logistycznych LOGISTYKA.

Redakcja MSPO 2018 - co warto będzie zobaczyć

MSPO 2018 - co warto będzie zobaczyć MSPO 2018 - co warto będzie zobaczyć

W trakcie nadchodzącej XXVI edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, która odbędzie się w dniach 4 - 7 września, prezentowanych będzie wiele typów uzbrojenia oraz wyposażenia oferowanych Siłom...

W trakcie nadchodzącej XXVI edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, która odbędzie się w dniach 4 - 7 września, prezentowanych będzie wiele typów uzbrojenia oraz wyposażenia oferowanych Siłom Zbrojnym RP, służbom podległym MSWiA, jak i znajdujących się na ich wyposażeniu. Tegoroczna edycja MSPO odbywa się w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Co dodatkowo podkreśla rangę targów, które od ponad ćwierć wieku są wizytówka polskiej branży przemysłu obronnego.

Błażej Bierczyński, Ireneusz Chloupek, Mateusz J. Multarzyński MSPO 2017

MSPO 2017 MSPO 2017

XXV edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego [MSPO] odbyła się w tym roku w dniach 5-8 września 2017 r. Z uwagi na jubileuszowy charakter wydarzenia, tym razem Targi Kielce otworzyły swoje podwoje...

XXV edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego [MSPO] odbyła się w tym roku w dniach 5-8 września 2017 r. Z uwagi na jubileuszowy charakter wydarzenia, tym razem Targi Kielce otworzyły swoje podwoje nie tylko dla "branżowych gości", ale i dla okolicznych mieszkańców, realizując "Dni Otwarte MSPO" w weekend 9-10 września 2017 r. Dzięki wydłużeniu czasu prezentacji ekspozycji, z wyposażeniem, uzbrojeniem i pojazdami Sił Zbrojnych RP oraz nowościami technologicznymi mogło zapoznać się jeszcze...

Redakcja MSPO 2016 – kierunek: nowoczesność!

MSPO 2016 – kierunek: nowoczesność! MSPO 2016 – kierunek: nowoczesność!

Ponad 14 tysięcy mkw powierzchni zajmie w tym roku ekspozycja Sił Zbrojnych RP. Zaprezentują się wojska lądowe, siły powietrzne, marynarka wojenna i wojska specjalne. Ciężki sprzęt, broń, pojazdy już docierają...

Ponad 14 tysięcy mkw powierzchni zajmie w tym roku ekspozycja Sił Zbrojnych RP. Zaprezentują się wojska lądowe, siły powietrzne, marynarka wojenna i wojska specjalne. Ciężki sprzęt, broń, pojazdy już docierają do Targów Kielce. Tuż obok swoją ofertę przedstawi Polska Grupa Zbrojeniowa. Potencjał militarny Polski będzie reprezentowało ponad 300 krajowych wystawców z branży obronnej. Hasłem przewodnim wystawy MSPO 2016 jest „Kierunek nowoczesność”.

Redakcja Wrześniowe spotkania zbrojeniowe - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2016

Wrześniowe spotkania zbrojeniowe - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2016 Wrześniowe spotkania zbrojeniowe - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2016

Na przełomie lata i jesieni, Kielce tradycyjnie, jak co roku, znają się w centrum zainteresowania firm, organizacji i instytucji działających w sferze bezpieczeństwa i obronności. W dniach 6-9 września...

Na przełomie lata i jesieni, Kielce tradycyjnie, jak co roku, znają się w centrum zainteresowania firm, organizacji i instytucji działających w sferze bezpieczeństwa i obronności. W dniach 6-9 września 2016 r. odbędzie się XXIV edycja trzecich co do wielkości targów militarnych w Europie i jedno z najważniejszych wydarzeń w skali globalnej - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO). W obliczu współczesnych zagrożeń i toczących się konfliktów, organizatorzy spodziewają się jeszcze większego...

Wybrane dla Ciebie

Kompaktowy statyw taktyczny mniejszy niż jakikolwiek »

Kompaktowy statyw taktyczny mniejszy niż jakikolwiek »  Kompaktowy statyw taktyczny mniejszy niż jakikolwiek »

Poznaj tajną broń letnich butów taktycznych

Poznaj tajną broń letnich butów taktycznych Poznaj tajną broń letnich butów taktycznych

Szukasz sprawdzonego sprzętu do prac na wysokości? Zajrzyj tu

Szukasz sprawdzonego sprzętu do prac na wysokości? Zajrzyj tu Szukasz sprawdzonego sprzętu do prac na wysokości? Zajrzyj tu

Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »

Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »  Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »

Jakie są zasady noszenia naszywek garnizonowych »

Jakie są zasady noszenia naszywek garnizonowych » Jakie są zasady noszenia naszywek garnizonowych  »

W czym wychodzisz sukces w misji?

W czym wychodzisz sukces w misji? W czym wychodzisz sukces w misji?

Kompletna ochrona balistyczna

Kompletna ochrona balistyczna Kompletna ochrona balistyczna

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach »

Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach » Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach »

Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych »

Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych » Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych »

Zima, to dobry czas na wyprawy. Zobacz jakie buty Cię nie zawiodą

Zima, to dobry czas na wyprawy. Zobacz jakie buty Cię nie zawiodą Zima, to dobry czas na wyprawy. Zobacz jakie buty Cię nie zawiodą

Jakim preparatem skutecznie wyczyścisz każdą broń

Jakim preparatem skutecznie wyczyścisz każdą broń Jakim preparatem  skutecznie wyczyścisz każdą broń

Po czym rozpoznasz żołnierza nowej generacji?

Po czym rozpoznasz żołnierza nowej generacji? Po czym rozpoznasz żołnierza nowej generacji?

Jak skutecznie chronić wzrok na poligonie?

Jak skutecznie chronić wzrok na poligonie? Jak skutecznie chronić wzrok na poligonie?

Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego

Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego

Czym wyróżnia się rodezyjski kamuflaż

Czym wyróżnia się rodezyjski kamuflaż Czym wyróżnia się rodezyjski kamuflaż

Jakiego oświetlenia potrzebuje ratownik

Jakiego oświetlenia potrzebuje ratownik Jakiego oświetlenia potrzebuje ratownik

Co zrobisz z tego poncho

Co zrobisz z tego poncho Co zrobisz z tego poncho

Dobierz wyposażanie do sytuacji zagrożenia

Dobierz wyposażanie do sytuacji zagrożenia Dobierz wyposażanie do sytuacji zagrożenia

Jak poprawić celność strzału

Jak poprawić celność strzału Jak poprawić celność strzału

Wybierz plecaki z dożywotnim serwisem pogwarancyjnym

Wybierz plecaki z dożywotnim serwisem pogwarancyjnym Wybierz plecaki z dożywotnim serwisem pogwarancyjnym

Najnowsze produkty i technologie

pcphunters.com Jak wybrać karabinek pneumatyczny dla siebie?

Jak wybrać karabinek pneumatyczny dla siebie? Jak wybrać karabinek pneumatyczny dla siebie?

W sprzedaży jest dostępnych kilka rodzai broni pneumatycznej. Różnią się wzajemnie m.in. sposobem zasilania, kalibrem czy możliwością zamontowania dodatkowego sprzętu ułatwiającego strzelanie. Jeśli interesuje...

W sprzedaży jest dostępnych kilka rodzai broni pneumatycznej. Różnią się wzajemnie m.in. sposobem zasilania, kalibrem czy możliwością zamontowania dodatkowego sprzętu ułatwiającego strzelanie. Jeśli interesuje Cię zakup karabinka pneumatycznego, powinieneś wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne typy wiatrówek oraz do czego będziesz ich używał. Czym jest karabinek pneumatyczny? Czym charakteryzują się poszczególne typy wiatrówek długich?

Helikon-Tex Guardian Plate Carrier

Guardian Plate Carrier Guardian Plate Carrier

Guardian Plate Carrier to nowoczesna kamizelka do przenoszenia płyt balistycznych z możliwością montażu dodatkowego wyposażenia, dzięki systemowi modułowemu zgodnemu z MOLLE/PALS. W skład serii produktów...

Guardian Plate Carrier to nowoczesna kamizelka do przenoszenia płyt balistycznych z możliwością montażu dodatkowego wyposażenia, dzięki systemowi modułowemu zgodnemu z MOLLE/PALS. W skład serii produktów Guardian wchodzi kamizelka oraz 16 elementów, które można dowolnie konfigurować. Kamizelka Guardian Plate Carrier umożliwia przenoszenie płyt w najbardziej popularnych standardach: E-Cut (SAPI/ESAPI), Swimmer Cut oraz Shooter Cut.

Krzysztof Miliński Latarka Mactronic T-Force XP – świetlny niezbędnik terytorialsa

Latarka Mactronic T-Force XP – świetlny niezbędnik terytorialsa Latarka Mactronic T-Force XP – świetlny niezbędnik terytorialsa

Niedawno do naszej redakcji dotarła na testy latarka Mactronic - T-Force XP. Tym razem będziemy sprawdzać model XP, który otrzymaliśmy w pełnym pakiecie taktycznym, umożliwiającym wykorzystanie światła...

Niedawno do naszej redakcji dotarła na testy latarka Mactronic - T-Force XP. Tym razem będziemy sprawdzać model XP, który otrzymaliśmy w pełnym pakiecie taktycznym, umożliwiającym wykorzystanie światła do różnych zadań służbowych, od montażu na broni po nocne kierowanie ruchem na drodze.

Militaria.pl Rękawice taktyczne - przegląd modeli Mechanix-Wear

Rękawice taktyczne - przegląd modeli Mechanix-Wear Rękawice taktyczne - przegląd modeli Mechanix-Wear

Rękawice są często niedocenionym elementem wyposażenia taktycznego, choć stanowią integralną część oporządzenia. Niezależnie od branży zawodowej czy podejmowanej aktywności, rękawice mogą znacząco poprawić...

Rękawice są często niedocenionym elementem wyposażenia taktycznego, choć stanowią integralną część oporządzenia. Niezależnie od branży zawodowej czy podejmowanej aktywności, rękawice mogą znacząco poprawić wydajność pracy i zapewnić bezpieczeństwo. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów profesjonalnych rękawic jest marka Mechanix-Wear. W artykule przyjrzymy się różnym modelom rękawic tej firmy, podpowiemy jakie technologie w nich zastosowano oraz do jakich celów warto się w nie wyposażyć.

Griffin Group Defence E-COSI i E-COTI - nowości dla żołnierza w zakresie nocnej obserwacji pola walki od GRIFFIN GROUP DEFENCE

E-COSI i E-COTI - nowości dla żołnierza w zakresie nocnej obserwacji pola walki od GRIFFIN GROUP DEFENCE E-COSI i E-COTI - nowości dla żołnierza w zakresie nocnej obserwacji pola walki od GRIFFIN GROUP DEFENCE

W tym roku znany na krajowym rynku dystrybutor i dostawca wyposażenia wojskowego, GRIFFIN GROUP DEFENCE, prezentuje kilka technologicznych nowości w dziale wyposażenia indywidualnego żołnierza w zakresie...

W tym roku znany na krajowym rynku dystrybutor i dostawca wyposażenia wojskowego, GRIFFIN GROUP DEFENCE, prezentuje kilka technologicznych nowości w dziale wyposażenia indywidualnego żołnierza w zakresie NVD (Night Vision Device). Trwający konflikt w Ukrainie, a szczególnie spektakularne sukcesy ukraińskich sił specjalnych, potwierdziły wpływ tego rodzaju wyposażenia indywidualnego na uzyskiwanie przewagi nad przeciwnikiem i w konsekwencji skuteczność w zakresie wykonywanych zadań w porze nocnej.

Militaria.pl “Do broni, cel, pal!” - optyka strzelecka Bushnell

“Do broni, cel, pal!” - optyka strzelecka Bushnell “Do broni, cel, pal!” - optyka strzelecka Bushnell

Celem każdego strzelca jest oddawanie jak najbardziej precyzyjnych strzałów. Niezależnie od profesji strzelca, zarówno w służbach mundurowych, jak i w strzelectwie sportowym, odpowiednia optyka wspiera...

Celem każdego strzelca jest oddawanie jak najbardziej precyzyjnych strzałów. Niezależnie od profesji strzelca, zarówno w służbach mundurowych, jak i w strzelectwie sportowym, odpowiednia optyka wspiera jego celność. Rynek optyczny stale się rozwija, wprowadzając coraz to nowsze technologie w przyrządach optycznych. Znajdziemy tu między innymi urządzenia celownicze, jak na przykład kolimatory czy urządzenia do obserwacji takie jak lunety i lornetki.

Krzysztof Miliński Bates GX X2 Tall Side ZIP BE03882 – pierwsze starcie!

Bates GX X2 Tall Side ZIP BE03882 – pierwsze starcie! Bates GX X2 Tall Side ZIP BE03882  – pierwsze starcie!

Buty pretendujące do miana wysoce odpornych na wymagające warunki zewnętrzne z jednoczesną gwarancją swojej trwałości nie mogły zostać pominięte w rozkładzie redakcyjnych testów. Bates GX X2 Tall Side...

Buty pretendujące do miana wysoce odpornych na wymagające warunki zewnętrzne z jednoczesną gwarancją swojej trwałości nie mogły zostać pominięte w rozkładzie redakcyjnych testów. Bates GX X2 Tall Side Zip to obuwie taktyczne przeznaczone do pracy w wilgotnym i nieprzyjemnym dla operatora otoczeniu. Wykonanie krótkotrwałego zadania w trudnych warunkach spycha na tor boczny konsekwencje chwilowej ekspozycji organizmu i wyposażenia na wilgoć i mróz. Przetestowałem, na ile Bates GX X2 Tall Side Zip sprawdzą...

Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. Ultralekkie zwijane trójnogi taktyczne ROLATUBE

Ultralekkie zwijane trójnogi taktyczne ROLATUBE Ultralekkie zwijane trójnogi taktyczne ROLATUBE

Żołnierze i operatorzy wojsk specjalnych, a także funkcjonariusze służb porządku publicznego używają w trakcie działań operacyjnych sprzętu wymagającego podparcia lub zamontowania na dedykowanym maszcie...

Żołnierze i operatorzy wojsk specjalnych, a także funkcjonariusze służb porządku publicznego używają w trakcie działań operacyjnych sprzętu wymagającego podparcia lub zamontowania na dedykowanym maszcie lub trójnogu, które nierzadko są dość ciężkie i nieporęczne. Doskonałymi rozwiązaniami, zarówno z perspektywy zespołu bojowego, jak i pojedynczego operatora, żołnierza czy funkcjonariusza są nowoczesne, innowacyjne systemy rozwijanych masztów i trójnogów firmy ROLATUBE. Umożliwiają one zabezpieczenie...

Helikon-Tex Kultowy kamuflaż rodezyjski od Helikon-Tex

Kultowy kamuflaż rodezyjski od Helikon-Tex Kultowy kamuflaż rodezyjski od Helikon-Tex

Poznaj historię kamuflażu z Helikon-Tex i Rhodesian Camo. To niezwykły wzór, który wywodzi się wprost z klasycznych kamuflaży brytyjskich sił specjalnych z czasów II wojny światowej. Jest on dziś prawie...

Poznaj historię kamuflażu z Helikon-Tex i Rhodesian Camo. To niezwykły wzór, który wywodzi się wprost z klasycznych kamuflaży brytyjskich sił specjalnych z czasów II wojny światowej. Jest on dziś prawie niedostępny we współczesnej odzieży. Dlatego Rhodesian Camo od Helikon-Tex to prawdziwa gratka dla miłośników kamuflaży i odzieży militarnej.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.special-ops.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.special-ops.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.