To nie zabawa dla amatorów ani miejsce dla słabych duchem. To miejsce, gdzie możesz poznać granice swoich możliwości i przekonać się, na co naprawdę cię stać. Podejmiesz wyzwanie? Jeżeli tak, to pamiętaj – w sierpniu już po raz dwudziesty drugi rozpocznie się SELEKCJA.
Zdjęcia: Danuta Kups
Marzy Ci się praca w służbach kontrerrorystycznych Policji? Wiesz, że po ubiegłorocznej zmianie przepisów teraz także z cywila można zostać policyjnym kontrterrorystą? Nie wiesz, od czego zacząć? Koniecznie...
Marzy Ci się praca w służbach kontrerrorystycznych Policji? Wiesz, że po ubiegłorocznej zmianie przepisów teraz także z cywila można zostać policyjnym kontrterrorystą? Nie wiesz, od czego zacząć? Koniecznie od przeczytania tego tekstu – dzięki temu będziesz wiedzieć, jaki musisz zrobić kolejny krok, aby spełnić swoje marzenie. Po pomyślnym zakończeniu procesu rekrutacji i ukończeniu kursu podstawowego, możesz rozpocząć wymarzoną pracę w wybranym pododdziale kontrterrorystycznym, czy to centralnym,...
Buty niewątpliwie stanowią tę część wyposażenia, która w dużej mierze odpowiada za nasz komfort, poczucie bezpieczeństwa oraz zdolność do długotrwałego działania. Tym razem w „SPECIAL OPS” próbie poddajemy...
Buty niewątpliwie stanowią tę część wyposażenia, która w dużej mierze odpowiada za nasz komfort, poczucie bezpieczeństwa oraz zdolność do długotrwałego działania. Tym razem w „SPECIAL OPS” próbie poddajemy buty Bates Rush Shield MID w wersji kolorystycznej Black i Coyote.
Dziewiątego października 2021 r. w Bieszczadach odbyła się V edycja Maratonu-Selekcji, memoriału im. płk. Sławomira Berdychowskiego, twórcy i pierwszego dowódcy Jednostki Wojskowej AGAT (JWA). Tegoroczne...
Dziewiątego października 2021 r. w Bieszczadach odbyła się V edycja Maratonu-Selekcji, memoriału im. płk. Sławomira Berdychowskiego, twórcy i pierwszego dowódcy Jednostki Wojskowej AGAT (JWA). Tegoroczne wydarzenie zorganizowane zostało przez mjr. rez Wojciecha Zacharków oraz Fundację „Bieg Rzeźnika” i odbyło się pod patronatem redakcji „SPECIAL OPS”.
Te wyjątkowe zawody, które rozgrywane są od 1998 roku, od początku organizuje mjr (rez.) Arkadiusz Kups – weteran szczecińskiej 56. Kompanii Specjalnej i 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. W 2020 roku odbędą się one w dniach 18–22 sierpnia na Poligonie Drawskim. Warto podkreślić, że podobnie jak w latach ubiegłych, udział w Selekcji jest bezpłatny.
Kto może wziąć udział w Selekcji?
W Selekcji udział mogą wziąć osoby pełnoletnie, które w dniu jej rozpoczęcia ukończyły osiemnaście lat. Uczestnicy muszą posiadać nienaganny stan zdrowia potwierdzony własnoręcznym oświadczeniem lub posiadać książeczkę sportowca, lub książeczkę wojskową. W Selekcji 2020 nie mogą brać udziału zwycięzcy z poprzednich edycji zawodów.
Chętni powinni wysłać swoje zgłoszenie (UWAGA: po 1 sierpnia 2020 r.) z podaniem imienia i nazwiska oraz daty urodzenia na adres: d.kups@combat56.pl (z dopiskiem SELEKCJA).
Każdy, kto spełni podstawowe kryteria, zostanie wpisany na listę startową. Do zakwalifikowanych uczestników w ciągu pięciu dni na podany mail organizatorzy prześlą zaproszenie do udziału w imprezie.
Preselekcja 2020
Podobnie jak w latach poprzednich, w 2020 roku etapem wstępnym dla kandydatów chętnych zmierzyć się w Selekcji będzie udział w Preselekcji, która odbędzie się 18 sierpnia (miejsce jej odbycia podane zostanie 1 sierpnia 2020 r.).
Z czym na wstępie będą musieli zmierzyć się uczestnicy?
Organizatorzy przeprowadzą szereg ćwiczeń i na podstawie uzyskanych wyników wytypują najlepszych (nie więcej niż 100 osób), którzy zostaną zaproszeni do udziału w grze głównej. Zakres testów obejmą ćwiczenia:
w podporze – wyrzut nóg (delfinki),
w staniu – pajacyki z obciążeniem,
w podporze – uginanie ramion szeroko,
w leżeniu tyłem – wznosy nóg do pionu,
w leżeniu tyłem – wznosy tułowia,
w podporze – uginanie ramion wąsko,
test z historii Polski „BITWA WARSZAWSKA”,
przysiady z obciążeniem na barkach,
uginanie ramion na poręczach.
Każde ćwiczenie potrwa 60 sekund, a przerwa między nimi wyniesie 30 sekund.
Na Selekcji wyposażeniem obowiązkowym jest mundur (krój, kamuflaż i przynależność nie mają znaczenia) oraz spodenki kąpielowe.
Sprzęt, ubrania i inne przedmioty (telefon, dokumenty, pieniądze itp.), które nie są uwzględnione przez organizatorów, będą zdawane do depozytu przed rozpoczęciem imprezy.
Kompletując wyposażenie, należy zwrócić uwagę na to, że warunki atmosferyczne mogą być zmienne. Noce w sierpniu na Drawskim Poligonie mogą być zimne i mokre, a podczas Selekcji uczestnicy nie śpią w namiotach, lecz w warunkach terenowych.
Należy pamiętać, że wszystkie rzeczy zabrane ze sobą do końca imprezy noszone będą na własnych plecach, dlatego nie należy przesadzać z ich ilością i wagą.
Na Selekcji obowiązuje także zakaz posiadania takich przedmiotów, jak: telefony komórkowe, kompasy, zegarki, zapałki, GPS, urządzenia odtwarzające i kopiujące, aparaty fotograficzne, mapy, camelbacki, latarki itp. Sprzęt ten można zdać do wspomnianego wcześniej depozytu.
Ostatnie dni, oprócz rocznicy operacji „Neptune Spear” oraz świąt państwowych, przebiegają pod znakiem egzaminów maturalnych i kolejnych sporów o polską edukację. Ponieważ bezpieczeństwo bez edukacji nie...
Ostatnie dni, oprócz rocznicy operacji „Neptune Spear” oraz świąt państwowych, przebiegają pod znakiem egzaminów maturalnych i kolejnych sporów o polską edukację. Ponieważ bezpieczeństwo bez edukacji nie jest możliwe, wskazane jest odnieść się w tym miejscu do kilku problemów, które z bezpieczeństwem mają bezpośredni związek.
W czerwcu 2019 r. pod egidą Dowództwa Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych w Europie (SOCEUR) odbyło się doroczne ćwiczenie „Ślad trojana”, w którym uczestniczyło 1400 żołnierzy sił specjalnych z...
W czerwcu 2019 r. pod egidą Dowództwa Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych w Europie (SOCEUR) odbyło się doroczne ćwiczenie „Ślad trojana”, w którym uczestniczyło 1400 żołnierzy sił specjalnych z 10 krajów.
W dniach 20–26 lipca 2019 r. na bawarskim poligonie Grafenwoehr Training Area rozegrano kolejne europejskie zawody snajperskie EBSTC, zorganizowane przez Dowództwo Szkolenia 7 Armii amerykańskiej w Niemczech...
W dniach 20–26 lipca 2019 r. na bawarskim poligonie Grafenwoehr Training Area rozegrano kolejne europejskie zawody snajperskie EBSTC, zorganizowane przez Dowództwo Szkolenia 7 Armii amerykańskiej w Niemczech (7th A rmy Training Command 7ATC).
Selekcja to nie tylko legendarna impreza, która przez dwadzieścia lat otwierała finalistom drzwi do polskich jednostek specjalnych. To też granicząca z szaleństwem determinacja i poświęcenie, ale i charyzma...
Selekcja to nie tylko legendarna impreza, która przez dwadzieścia lat otwierała finalistom drzwi do polskich jednostek specjalnych. To też granicząca z szaleństwem determinacja i poświęcenie, ale i charyzma oraz starania majora Arkadiusza Kupsa. Właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Bellona książka o tej wyjątkowej imprezie.
Selekcja to nie tylko legendarna impreza, która przez dwadzieścia lat otwierała finalistom drzwi do polskich jednostek specjalnych. To też granicząca z szaleństwem determinacja i poświęcenie, ale i charyzma...
Selekcja to nie tylko legendarna impreza, która przez dwadzieścia lat otwierała finalistom drzwi do polskich jednostek specjalnych. To też granicząca z szaleństwem determinacja i poświęcenie, ale i charyzma oraz starania majora Arkadiusza Kupsa. Właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Bellona książka o tej wyjątkowej imprezie.
W bazie EULEX w Mitrovicy w Kosowie żołnierze kompani manewrowej XL zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR oraz funkcjonariusze kosowskiej Policja szkolili się z "Czarnej Taktyki", której celem jest...
W bazie EULEX w Mitrovicy w Kosowie żołnierze kompani manewrowej XL zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR oraz funkcjonariusze kosowskiej Policja szkolili się z "Czarnej Taktyki", której celem jest realizacja zadań na terenie zamkniętym.
Pod koniec czerwca w Zakładzie Interwencji Policyjnych CSP odbyło się szkolenie, którego tematem były: „Ogólne zasady taktycznego poruszania się zespołu bojowego ciągami komunikacyjnymi oraz jego rola...
Pod koniec czerwca w Zakładzie Interwencji Policyjnych CSP odbyło się szkolenie, którego tematem były: „Ogólne zasady taktycznego poruszania się zespołu bojowego ciągami komunikacyjnymi oraz jego rola i zadania”.
Zgłosiło się 261 chętnych, ale odwagę wzięcia udziału w Preselekcji wykazało tylko 47 (tylu zjawiło się na poligonie). Po Preselekcji organizatorzy zostawili 29, z których jedynie 7 ukończyło Selekcję.
Zgłosiło się 261 chętnych, ale odwagę wzięcia udziału w Preselekcji wykazało tylko 47 (tylu zjawiło się na poligonie). Po Preselekcji organizatorzy zostawili 29, z których jedynie 7 ukończyło Selekcję.
„Stres w pracy kierowniczej i profilaktyka wypalenia zawodowego” to tytuł kursu doskonalącego dla kadry kierowniczej niższego i średniego szczebla zarządzania Straży Granicznej, jaki odbył się pod koniec...
„Stres w pracy kierowniczej i profilaktyka wypalenia zawodowego” to tytuł kursu doskonalącego dla kadry kierowniczej niższego i średniego szczebla zarządzania Straży Granicznej, jaki odbył się pod koniec czerwca w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG. W tym roku to pierwsza edycja takich warsztatów.
Funkcjonariusze z Zakładu Zabezpieczenia Działań pod koniec czerwca zrealizowali kurs doskonalący pt. „Posługiwanie się bronią palną indywidualną i zespołową – karabinek, karabin maszynowy”.
Funkcjonariusze z Zakładu Zabezpieczenia Działań pod koniec czerwca zrealizowali kurs doskonalący pt. „Posługiwanie się bronią palną indywidualną i zespołową – karabinek, karabin maszynowy”.
Kolejnych 49 funkcjonariuszy Straży Granicznej pod koniec marca br. ukończyło szkolenie specjalistyczne dla kadry kierowniczej i dowódczej SG, realizowane w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej...
Kolejnych 49 funkcjonariuszy Straży Granicznej pod koniec marca br. ukończyło szkolenie specjalistyczne dla kadry kierowniczej i dowódczej SG, realizowane w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie.
Zwiadowcy Czarnej Dywizji ćwiczyli w ramach zajęć zgrywających systemu rozpoznania dywizji pod kryptonimem Raróg-19, w których udział wzięło blisko dwustu żołnierzy oraz ponad 50 jednostek sprzętu.
Zwiadowcy Czarnej Dywizji ćwiczyli w ramach zajęć zgrywających systemu rozpoznania dywizji pod kryptonimem Raróg-19, w których udział wzięło blisko dwustu żołnierzy oraz ponad 50 jednostek sprzętu.
W dniach od 31 marca do 5 kwietnia br. 120 żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej realizowało szkolenie wysokogórskie w Ośrodku Szkolenia Piechoty Górskiej „JODŁA” oraz w rejonach Kotliny Kłodzkiej.
W dniach od 31 marca do 5 kwietnia br. 120 żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej realizowało szkolenie wysokogórskie w Ośrodku Szkolenia Piechoty Górskiej „JODŁA” oraz w rejonach Kotliny Kłodzkiej.
Dowództwo US Air Force uznało, że specjalność SOWT (Special Operation Weather Team – „SPECIAL OPS” nr 6/2018), mająca krytyczne znaczenie podczas dotychczasowych operacji związanych z przerzutem drogą...
Dowództwo US Air Force uznało, że specjalność SOWT (Special Operation Weather Team – „SPECIAL OPS” nr 6/2018), mająca krytyczne znaczenie podczas dotychczasowych operacji związanych z przerzutem drogą powietrzną, traci je w obliczu nowych technologii prognozowania pogody i rozszerzania zdolności rozpoznawczych (ISR) takich żołnierzy sił specjalnych AFSOC (Air Force Special Operations Command), dlatego zostanie od kwietnia br. zastąpiona zupełnie nowym polem kariery i misją: Special Reconnaissance.
27 lutego odbyło się szkolenie strzeleckie dla funkcjonariuszy GISW OISW Koszalin, które odbyło się na terenie strzelnicy Zakładu Karnego w Wierzchowie.
27 lutego odbyło się szkolenie strzeleckie dla funkcjonariuszy GISW OISW Koszalin, które odbyło się na terenie strzelnicy Zakładu Karnego w Wierzchowie.
W dniach 9 - 15 kwietnia 2018 roku na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie żołnierze Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie doskonalili umiejętności taktyczne...
W dniach 9 - 15 kwietnia 2018 roku na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie żołnierze Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie doskonalili umiejętności taktyczne oraz kondycję strzelecką.
W piątek 23 lutego zakończyło się szkolenie żołnierzy pododdziałów rozpoznawczych Wielkopolskiej Brygady. Szkolenie górskie odbyło się w Sudetach Wschodnich i trwało tydzień.
W piątek 23 lutego zakończyło się szkolenie żołnierzy pododdziałów rozpoznawczych Wielkopolskiej Brygady. Szkolenie górskie odbyło się w Sudetach Wschodnich i trwało tydzień.
Ćwiczenia jednostek sił specjalnych wybranych państw NATO pod kryptonimem "Kobra" to już tradycja. I w tym roku, we wrześniu, wykorzystując polskie poligony oraz tereny poza nimi -w Polsce i na Słowacji,...
Ćwiczenia jednostek sił specjalnych wybranych państw NATO pod kryptonimem "Kobra" to już tradycja. I w tym roku, we wrześniu, wykorzystując polskie poligony oraz tereny poza nimi -w Polsce i na Słowacji, zrealizowano kolejne manewry. Tegoroczna edycja była wyjątkowa dla naszych "specjalsów", którzy pierwszy raz znaleźli się w roli oceniających, sprawdzając natowskie procedury w wykonaniu gruzińskich sił specjalnych.
W dniach 13-15 maja 2016 r. grupa pasjonatów jednostek specjalnych SGO (Specjalne Grupy Operacyjne) odbyła podstawowe przeszkolenie w zakresie "Taktycznych procedur dowodzenia w walce". Szkolenie, zorganizowane...
W dniach 13-15 maja 2016 r. grupa pasjonatów jednostek specjalnych SGO (Specjalne Grupy Operacyjne) odbyła podstawowe przeszkolenie w zakresie "Taktycznych procedur dowodzenia w walce". Szkolenie, zorganizowane w obiektach i przy wsparciu Camp Formoza, zostało przeprowadzone przez byłych dowódców pododdziałów oraz instruktorów szkolenia bojowego w Jednostce Wojskowej FORMOZA.
Czescy komandosi z 601. Grupy Sił Specjalnych rozpoczną w 2010 roku szkolenie w unikalnym ośrodku szkoleniowym światowych jednostek specjalnych w Jordanii (Centrum Szkoleniowe Operacji Specjalnych im....
Czescy komandosi z 601. Grupy Sił Specjalnych rozpoczną w 2010 roku szkolenie w unikalnym ośrodku szkoleniowym światowych jednostek specjalnych w Jordanii (Centrum Szkoleniowe Operacji Specjalnych im. Króla Abdullaha II – King Abdullah II Special Operations Training Center KASOTC). Informację tę potwierdził czeski minister obrony Martin Bartak. Stwierdził również, że koszt szkolenia w Jordanii nie jest stosunkowo duży, a korzyści są nie do przecenienia.
Inicjatywa Ogólnopolskiej Selekcji SGO nie jest wydarzeniem nowym, jednak obecna sytuacja epidemiologiczna i liczne obostrzenia sanitarne spowodowały, że w znaczny sposób utrudnione zostały warunki organizacyjne....
Inicjatywa Ogólnopolskiej Selekcji SGO nie jest wydarzeniem nowym, jednak obecna sytuacja epidemiologiczna i liczne obostrzenia sanitarne spowodowały, że w znaczny sposób utrudnione zostały warunki organizacyjne. Selekcja czasu kryzysu była wyzwaniem zarówno dla uczestników, jak i organizatorów. Ostatecznie próba ta nastąpiła pod koniec stycznia 2021 roku.
Zdjęcia: Wiktoria Dawidowska
Wchodzą do wyznaczonego celu zazwyczaj po godzinie szóstej rano. Działają zgodnie z wypracowaną przez lata podczas szkoleń pamięcią mięśniową. Najpierw „walenie” do drzwi i okrzyk: „Służba Celno-Skarbowa....
Wchodzą do wyznaczonego celu zazwyczaj po godzinie szóstej rano. Działają zgodnie z wypracowaną przez lata podczas szkoleń pamięcią mięśniową. Najpierw „walenie” do drzwi i okrzyk: „Służba Celno-Skarbowa. Otwierać drzwi!”. Jeśli nikt nie reaguje, w ruch idą taran albo strzelba do przestrzelenia zawiasów. Kiedy to zawodzi, w najtrudniejszych przypadkach, wsparcia udziela specjalna piła, której nie oparły się jeszcze żadne drzwi. To funkcjonariusze Grupy Zabezpieczenia Działań Mazowieckiego Urzędu...
W dniach 23-24 października 2020 roku na terenie poligonu OSPWL Wędrzyn odbyły się zawody Sniper Extreme 2020. Zorganizowane przez środowiska żołnierzy i weteranów z różnych jednostek i rodzajów sił zbrojnych...
W dniach 23-24 października 2020 roku na terenie poligonu OSPWL Wędrzyn odbyły się zawody Sniper Extreme 2020. Zorganizowane przez środowiska żołnierzy i weteranów z różnych jednostek i rodzajów sił zbrojnych zrzeszonych pod Fundacją Sprzymierzeni z GROM, w tym roku miały charakter unikatowy. Celem zawodów, poza rywalizacją czy zdobyciem nowych doświadczeń, była przede wszystkim zbiórka środków finansowych na leczenie żołnierza-weterana Piotra „Zięby” Ziębakowskiego, który rok temu uległ wypadkowi,...
W artykule zostały zamieszczone skuteczne wskazówki i metody treningowe, pomocne na etapie planowania przygotowania organizmu do udziału w najcięższych testach sprawności fizycznej i kondycyjnej, w tym...
W artykule zostały zamieszczone skuteczne wskazówki i metody treningowe, pomocne na etapie planowania przygotowania organizmu do udziału w najcięższych testach sprawności fizycznej i kondycyjnej, w tym selekcji do poszczególnych oddziałów specjalnych.
W życiu zdarzają się rozmaite sytuacje. Nawet jeśli mieszka się w dużym mieście, można doświadczyć problemów z dostawami energii elektrycznej. Warto zatem odpowiednio przygotować się na blackout, wykorzystując...
W życiu zdarzają się rozmaite sytuacje. Nawet jeśli mieszka się w dużym mieście, można doświadczyć problemów z dostawami energii elektrycznej. Warto zatem odpowiednio przygotować się na blackout, wykorzystując do tego rozwiązania dostosowane do zasięgu zaistniałej sytuacji.
Gdziekolwiek na świecie rozwija się konflikt zbrojny, potencjalnymi ofiarami działań przeciwnika jest na końcu żołnierz. I o ile dostawy na linię frontu uzbrojenia typu ofensywnego są niezmiernie istotne...
Gdziekolwiek na świecie rozwija się konflikt zbrojny, potencjalnymi ofiarami działań przeciwnika jest na końcu żołnierz. I o ile dostawy na linię frontu uzbrojenia typu ofensywnego są niezmiernie istotne ze strategicznego punktu widzenia, przede wszystkim należy chronić bez żadnych kompromisów ludzi, którzy bezpośrednio w walkach uczestniczą. Ten aspekt ochrony życia i zdrowia żołnierzy jest w centrum zainteresowania kanadyjskiej kompanii POLSYS INC. i jej siostrzanej firmy w Polsce - POLSYS EUROPE.
DryGuard i DryGuard+ to najnowsze rozwiązania w zakresie membran paroprzepuszczalnych opracowane przez producenta markowych butów taktycznych Bates. Wprowadzone obok membrany Gore-Tex w produktach firmy,...
DryGuard i DryGuard+ to najnowsze rozwiązania w zakresie membran paroprzepuszczalnych opracowane przez producenta markowych butów taktycznych Bates. Wprowadzone obok membrany Gore-Tex w produktach firmy, stanowią innowacyjne rozwiązanie uzupełniające ofertę butów tego producenta wyposażonych w membrany zwiększające wodoodporność i przez to komfort użytkowania obuwia.
ResGear to polski producent sprzętu taktycznego, który przebojem pojawił się na rodzimym rynku, zyskując wielu wiernych klientów nie tylko wśród funkcjonariuszy służb mundurowych, zarówno w Europie, jak...
ResGear to polski producent sprzętu taktycznego, który przebojem pojawił się na rodzimym rynku, zyskując wielu wiernych klientów nie tylko wśród funkcjonariuszy służb mundurowych, zarówno w Europie, jak i w USA. Sprzęt tej marki projektowany i szyty jest w Polsce, przy użyciu najnowszych światowych technologii oraz materiałów, dzięki którym wyznacza nową jakość na naszym rynku.
Czas wiosenno-letni to zdecydowanie ta pora roku, kiedy większość z nas podchodzi do tematu zakupu nowych okularów przeciwsłonecznych. Silne natężenie szkodliwego promieniowania UV powoduje, że nasz wzrok...
Czas wiosenno-letni to zdecydowanie ta pora roku, kiedy większość z nas podchodzi do tematu zakupu nowych okularów przeciwsłonecznych. Silne natężenie szkodliwego promieniowania UV powoduje, że nasz wzrok zaczyna się intensywniej męczyć, doskwiera nam obniżony komfort widzenia, a kolory przybierają przekłamane barwy.
Łucznictwo to szlachetny sport, jego historia sięga początków cywilizowanego świata a może nawet dalej. Długo był podstawowym narzędziem wykorzystywanym podczas polowań. Łuki wyszły z łask dopiero wraz...
Łucznictwo to szlachetny sport, jego historia sięga początków cywilizowanego świata a może nawet dalej. Długo był podstawowym narzędziem wykorzystywanym podczas polowań. Łuki wyszły z łask dopiero wraz z momentem pojawienia się broni palnej. Jednak nie zniknęły całkowicie. Zmienił się charakter ich użycia. W dzisiejszych czasach wykorzystywane są w sportach strzeleckich, na olimpiadach, a także hobbystycznie. Jeśli interesuje Cię łucznictwo, to sprawdź jaki łuk na początek będzie najlepszym wyborem.
„Czołówka” jest niezbędnym narzędziem pracy żołnierzy i medyków, ale nie tylko. Niektórzy sportowcy, turyści, miłośnicy kijów trekkingowych czy bywalcy biwaków nie wyobrażają sobie życia bez dobrej czołówki....
„Czołówka” jest niezbędnym narzędziem pracy żołnierzy i medyków, ale nie tylko. Niektórzy sportowcy, turyści, miłośnicy kijów trekkingowych czy bywalcy biwaków nie wyobrażają sobie życia bez dobrej czołówki. Dlatego przetestowaliśmy i sprawdziliśmy, czy warto zainwestować w latarkę TUNDRA THL0111 firmy MACTRONIC.
Jeśli trafiłeś na tę stronę świadomie, to najpewniej interesują Cię zagadnienia militarne, być może survival, ewentualnie bushcraft lub EDC. Te zainteresowania łączy dość specyficzna grupa przedmiotów,...
Jeśli trafiłeś na tę stronę świadomie, to najpewniej interesują Cię zagadnienia militarne, być może survival, ewentualnie bushcraft lub EDC. Te zainteresowania łączy dość specyficzna grupa przedmiotów, które zapewne chcesz posiadać – tak jak my. Zdobyć je można w licznych sklepach „wojskowych” zorientowanych na takich właśnie zapaleńców. Być może nie wiesz jeszcze, że do grona tych sklepów dołączył stosunkowo niedawno kolejny gracz – combat.pl.
Co jest najważniejsze w strzelectwie? Oczywiście dobra widoczność niezależnie od warunków terenowych i atmosferycznych. Kiedy zapadnie zmierzch i chmury zakryją niebo, profesjonalny termowizor pozwoli...
Co jest najważniejsze w strzelectwie? Oczywiście dobra widoczność niezależnie od warunków terenowych i atmosferycznych. Kiedy zapadnie zmierzch i chmury zakryją niebo, profesjonalny termowizor pozwoli łatwo zlokalizować cel nawet przy zupełnym braku światła zewnętrznego. W tym artykule skupimy się na urządzeniach z rodziny AGM Rattler, które oferują doskonały stosunek ceny do oferowanych możliwości.