Książka najlepszym prezentem pod choinkę!

Książki z autografem
Jeżeli nie masz jeszcze pomysłu, co kupić swoim najbliższym pod choinkę, to podpowiadamy, że najbardziej wartościowy prezent to oczywiście dobra książka. Tych nie brakuje w naszej księgarni internetowej i co warto dodać wszystkie polecane i zakupione u nas książki będą posiadały autograf od autora. Poniżej możecie zapoznać się z krótkim przeglądem polecanych przez SPECIAL OPS pozycji pod choinkę.
Zobacz także
Monika Wysocka Amazonki Mosadu Tajemnicza i kobieca twarz izraelskiej agencji wywiadowczej

Działalność „Amazonek Mosadu”, czyli lohemet – funkcjonariuszek operacyjnych, przez wiele lat pozostawała niewidzialna. Po wielu latach wychodzą z cienia organizacji i swoich kolegów, aby przedstawić nam...
Działalność „Amazonek Mosadu”, czyli lohemet – funkcjonariuszek operacyjnych, przez wiele lat pozostawała niewidzialna. Po wielu latach wychodzą z cienia organizacji i swoich kolegów, aby przedstawić nam swoją historię na stronach książki Michaela Bara-Zohara i Nissima Mishala.
Radosław Tyślewicz Talibowie. Przekleństwo czy nadzieja Afganistanu

Recenzja książki Piotra Łukasiewicza, czyli dlaczego muzułmanin o nic nie prosi i się nie kłania, czy można wygrać pokój za pomocQą Power Pointa i czy kiedy odbiorą ci wszystko, to bronisz już tylko nieba...
Recenzja książki Piotra Łukasiewicza, czyli dlaczego muzułmanin o nic nie prosi i się nie kłania, czy można wygrać pokój za pomocQą Power Pointa i czy kiedy odbiorą ci wszystko, to bronisz już tylko nieba i gwiazd nad głową…
Karolina Wojtasik W rękach somalijskich piratów

Współcześni piraci najczęściej noszą klapki, sprane koszulki, nie mówią po angielsku i bywają pod wpływem narkotyków. Wiedzą, jak trzymać broń, ale nie zawsze umieją korzystać z toalety; poza tym, bywają...
Współcześni piraci najczęściej noszą klapki, sprane koszulki, nie mówią po angielsku i bywają pod wpływem narkotyków. Wiedzą, jak trzymać broń, ale nie zawsze umieją korzystać z toalety; poza tym, bywają nieobliczalni i bezwzględni. Najczęściej nie mają nic do stracenia, co najwyżej własne życie, a w krajach, skąd pochodzą, życie ludzkie jest niewiele warte.
Lubliniec.pl
To nie tylko wznowienie książki, ale także akcja CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) byłych żołnierzy tej formacji, którzy obecnie świadczą usługi z zakresu bezpieczeństwa. To oni przekonali autora do uzupełnienia i wznowienia książki LUBLINIEC.PL.
Jest autorem wielu książek o polskich siłach specjalnych, m.in. „GROM.PL Tajne operacje w Afganistanie, Zatoce Perskiej i Iraku”, „GROM2.PL Tajne operacje polskich sił specjalnych”, Commando. Nieznana historia 62. Kompanii Specjalnej Wojska Polskiego, „Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie”.
W 2011 r. ukazał się „LUBLINIEC.PL. Cicho i skutecznie”. Przypadł do gustu Czytelnikom. Po ponad 10 latach od pierwszego wydania książki nie słabnie zainteresowanie tą publikacją. Czytelnicy systematycznie o nią pytają. Autor nie zamierzał ponownie jej wydawać do czasu, gdy nie odezwało się kilku komandosów z Lublińca. Co prawda już zdjęli mundury, ale nadal pamiętają o jednostce, w której służyli przez lata. Wspólnie postanowili, że do pierwszego wydania należy dodać ostatnią część zawierającą historię JWK z ostatniej dekady.
Książkę możesz kupić klikając w ten link.
Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie
To kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych.
Materiały do napisania „Bólu” autor zbierał w latach 2012-2017. Nigdy by mu się to nie udało, gdyby nie dwie okoliczności. Od 1997 r. pisze o wojsku. Jest pierwszym dziennikarzem, któremu odznaki honorowe przyznały najlepsze polskie oddziały specjalne: GROM i Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca. Obserwował żołnierzy w Kosowie, Macedonii, Bośni, Kuwejcie, Kongu, Iraku, Afganistanie. Tam zobaczył, że im trudniejsza misja, im łatwiej zostać rannym, tym medycy mają na niej wyższy status. Oni ratują innym życie.
Książkę możesz kupić klikając w ten link.
Reagowanie na zamachy. Dobre praktyki i rekomendacje
Monografia zawiera teoretyczne rozważania na temat uwarunkowań bezpieczeństwa personalnego w aspekcie zagrożenia zamachami. Autor przedstawia także elementy dobrych praktyk w reagowaniu wraz z możliwościami ich implementacji do budowania rekomendowanych modeli zachowań w czasie ataków. Częścią główną publikacji są rozdziały poświęcone wybranym metodom działania sprawców zamachów na życie i zdrowie. Składają się one z opisu charakteru i natury ataków, analiz oraz wniosków ze studium przypadków, rekomendowanych zachowań w obszarze reagowania oraz ze źródeł wiedzy i dobrych praktyk. Przyjęty układ książki gwarantuje możliwość wynikowego oraz logicznego zapoznawania się z kolejnymi propozycjami rozwiązań i rekomendacji w zakresie minimalizacji skutków potencjalnych zamachów. Książka została wzbogacona wieloma podświetleniami, wyróżnieniami, rysunkami oraz zdjęciami, które dzięki zastosowaniu kodów QR przenoszą czytelnika do wirtualnej rzeczywistości sieci internetowej.
Książkę możesz kupić klikając w ten link.
Commando. Nieznana historia 62 Kompanii Specjalnej Wojska Polskiego
Pierwsza edycja ksiażki ukazała się w 2008 r., druga w 2017 r. Wznowienie i uzupełnienie to w wielkiej mierze zasługa st. chor. sztab. rez. Mieczysława Kopacza, byłego dowódcy grupy specjalnej płetwonurków w 62. Kompanii Specjalnej (1986-1992), płetwonurek bojowy w jednostce GROM (1992-1998). Jego Agencja Commando-62 została bowiem partnerem wydania publikacji o bolesławieckich specjalsach.
Książka "Commando Nieznana historia 62 Kompanii Specjalnej Wojska Polskiego" to kompleksowa i bardzo ciekawa publikacja, która pozwoli na odkrycie historii tajnej jednostki wojskowej, istniejącej w latach 1967–1994, zakamuflowanej w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Zawarte w niej wspomnienia byłych żołnierzy pozbawione są politycznej poprawności! Przedstawione w książce fakty o morderczej służbie i szkoleniu, obecnie skończyłyby się skandalami w mediach, zarzutami w prokuraturze i wyrokami. Wówczas jednak komandosi jednostki przygotowywani byli do wojny Układu Warszawskiego z NATO. Z książki można dowiedzieć się jakie zadania w tym konflikcie stawiane były przed oddziałem. Z publikacji można się także dowiedzieć, co komandosi jednostki robili na wojnie w Wietnamie, w czasie interwencji w Czechosłowacji, podczas stanu wojennego. Gdzie na Dolnym Śląsku szukali „złota Hitlera”?
Książkę możesz kupić klikając w ten link.
Zielona droga
Obchodzone 13 czerwca 2020 roku trzydziestolecie Jednostki Woskowej GROM to doskonały moment, aby Andrzej Kruczyński pseudonim „Wódz” zabrał swoich czytelników w fascynującą drogę, którą najlepiej oddaje treść jego najnowszej książki.
Pułkownik w stanie spoczynku, były operator GROM-u staje na pierwszej linii boju. W nowej odsłonie. Mając za sobą doświadczenie w siłach specjalnych, wielu misjach poza granicami kraju i zderzenie z pozamilitarną rzeczywistością.
Snuta przez niego opowieść układa się w imponującą autobiografię świadka i uczestnika wydarzeń w miejscach, do których nie każdy ma dostęp. „Wódz” zabiera nas przy tym na plac budowy Stadionu Narodowego, gdzie uchyla rąbka tajemnicy na temat wydarzeń, które rozegrały się „na zapleczu” turnieju Euro 2012. Razem z nim poznamy nadto niektóre tajniki operatorów JW 2305, ale i innych służb, z którymi do dziś przychodzi mu współpracować.
Książkę możesz kupić klikając w ten link.
Tajemnice militarnego Dziwnowa
Publikacja składa się z trzech części: wspomnień żołnierzy 1. Batalionu Szturmowego, opowieści o ich następcach z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca oraz przewodnika turystycznego, który odkryje przed Czytelnikami militarne tajemnice Dziwnowa oraz pozwoli osobiście poznać bohaterów tej książki.
Książka „Tajemnice militarnego Dziwnowa” jest również przykładem niestandardowego pomysłu na promocję miejsca. Dziwnów zupełnie nie wykorzystuje swojego największego atutu, jakim jest „wojskowy background”, odróżniający miasteczko od setek innych miejscowości nad Bałtykiem. W efekcie gmina – w kontekście promocji miejsca – niczym nie odróżnia się innych miejscowości, które chcą przyciągnąć turystów reklamując się czystymi i rozległymi plażami.