Sportowa część marki Reebok należy do potentata na tym rynku, czyli Adidas Group. Za segment obuwia roboczego odpowiada oficjalny licencjobiorca Reebok International – Warson Brands (dawniej Warson Group Inc.), działający od 1989 roku światowy producent i dostawca butów wojskowych, taktycznych oraz BHP (m.in. dla USMail). W portfolio firmy znajdują się marki takie jak Reebok, Rockport Works, Florsheim, Iron Age, Grabbers oraz Knapp.
Duża część wojskowych i taktycznych Reeboków to sprawdzone i popularne modele produkowane do 2012 roku pod marką Convers, jak np. Dauntless, Hyper Velocity, czy Rapid Response. Niezależnie od logo są to wygodne i wytrzymałe buty, które poza wysokim poziomem komfortu dla stóp również chronią je przed urazami. Dodatkowo doświadczenie oraz technologie Reeboka wykorzystywane w produkcji obuwia sportowego są implementowane również do butów militarnych i taktycznych.
Dla potencjalnych użytkowników na największym, z punktu widzenia producenta, rynku istotnym elementem, decydującym często o wyborze danego modelu, jest jego zgodność z obowiązującym w US Army regulaminem mundurowym AR 670-1(Army Uniform Regulation – AR 670-1) a zwłaszcza z aktualizacją z marca 2014 r.
Regulamin rzecz święta
We wspomnianym dokumencie zapisane zostały m.in. wymagania, jakie muszą spełniać buty, zarówno te wydawane przez armię, jak i kupowane prywatnie przez żołnierzy, a używane w trakcie służby. Zgodnie z tym regulaminem muszą one być wykonane z naturalnej skóry (bydlęcej), która może zostać połączona z materiałowymi (nylon, cordura) wstawkami. Wysokość butów musi wynosić pomiędzy 8 a 10 cali.
Wykluczone jest zastosowanie w konstrukcji buta syntetycznej skóry oraz siatkowych (mesh) materiałów. Zabronione jest również wykorzystanie zamków błyskawicznych oraz rzepów.
Podeszwa buta musi być wykonana z gumy (część zewnętrzna) oraz poliuretanu (warstwa wewnętrzna), a jej wysokość, poza piętą oraz noskiem, nie może przekroczyć dwóch cali. Jedyny obowiązujący kolor dla całego buta – włącznie z podeszwą oraz systemem wiązania – piaskowy (Tan).
Zatem obuwie spełniające wymagania regulaminu AR 670-1 powinno być trwałe, nowoczesne, dobrze dopasowane, chroniące stopę przed urazami oraz wstrząsami oddziaływującymi negatywnie również na kręgosłup „piechura”.
Można uznać, że podana przez producenta informacja „AR 670-1 Compliant” jest swego rodzaju gwarancją jakości oferowanego obuwia, jak ma to miejsce w przypadku Reebok Rapid Response.
Czytaj też: MEINDL SAFARI MID >>>
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera! |