Special-Ops.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

„Heroes wear Haix”

100 km test butów Mid sage Black Eagle Athletic 2.0 V GTX

Mid sage Black Eagle Athletic 2.0 V GTX; Zdj. Radosław Tyślewicz

Mid sage Black Eagle Athletic 2.0 V GTX; Zdj. Radosław Tyślewicz

Tytułowy slogan reklamowy producenta zachęcił mnie do dość intensywnego testu tego modelu butów. Postanowiłem być herosem i w zaledwie cztery i pół dnia pokonać w nich od razu 100 km, sprawdzając jednocześnie, na ile model ten sprawdzi się podczas taktycznego pokonywania terenów leśnych oraz jako but miejski codziennego użytku.

Zdjęcia: Radosław Tyślewicz

Testując obuwie poza zwyczajowym maszerowaniem po bezdrożach sprawdziłem je również na dystansie rowerowym, biegowym oraz pływackim, a konkretnie, na ile te buty sprawdzają się w połączeniu z płetwami nurków bojowych. Uzupełnieniem było prowadzenie auta oraz całodzienne użytkowanie butów w pracy i w mieście, non stop przez 24 godziny.

Według informacji producenta, niemieckiej firmy Haix z siedzibą w Mainburgu (Bawaria) i 72-letnią tradycją produkcji obuwia specjalnego, w tym wojskowego i ochronnego, najnowszy model Black Eagle Athletic 2.0 V GTX mid to model z linii wyrobów sportowych. Świadczy o tym już sam wygląd butów, które są wykonane w większej części z materiału tekstylnego oraz skóry i mają trekkingowy fason. Jednak wspomniany sportowy charakter tak naprawdę determinowany jest bardzo niską masą własną tego modelu.

Black Eagle Athletic 2.0 V GTX mid - informacje wstępne

Testowana przeze mnie para butów w rozmiarze 14 UK według mojego pomiaru ważyła zaledwie 1492 g, co daje po 746 g na pojedynczy but (o 10 g więcej niż tej samej klasy but konkurencyjnej firmy dostępny na rynku). Faktycznie, po wyciągnięciu butów z pudełka pierwsze, co zwraca uwagę przyszłego użytkownika, to lekkość tego obuwia. W moim przypadku potwierdził to również eksperyment z wagą. Przy pierwszej próbie na wadze przeznaczonej dla ludzi, po postawieniu obu butów, cyfrowy wskaźnik w dalszym ciągu wskazywał zero kg! Dopiero zastosowanie wagi kuchennej o większej dokładności pozwoliło ustalić faktyczną masę butów.

Haix Black Eagle Athletic 2.0 V GTX mają certyfikat DIN EN 20347 (buty pozwalają na ochronę przed urazami, które mogą wystąpić w czasie wypadku w miejscach pracy; przeznaczone są do codziennego użytkowania tam, gdzie nie jest wymagana ochrona palców stopy za pomocą podnosków; obuwie takie często jest określane jako obuwie robocze) do użytku profesjonalnego i zapewniają najlepszą ochronę podczas służby wojskowej. Co więcej, buty są niemetalowe i antystatyczne. Dowiedz się więcej >>

Ten model buta ma również wariant z wyższą cholewką (oznaczony dopiskiem „High” o wysokości cholewki 18,5 cm), w testach używałem jednak modelu „mid” – czyli wysokości 3/4 (za kostkę, wysokość cholewki: 15 cm), pozwalającej na usztywnienie stawu skokowego i ochronę kostki.

Jedną z cech tego modelu jest bardzo dobre i mocne trzymanie stopy, szczególnie na odcinku stawu skokowego i więzadeł mięśni strzałkowych oraz skokowo-strzałkowych, czyli na odcinku sznurowanym.

Model Athletic 2.0 V GTX wyposażony jest w system szybkiego sznurowania, na który składają się przelotki ze sztucznego tworzywa na całej długości i znany z obuwia biegowego stoper/ściągacz, zastępujący klasyczne wiązanie kokardki.

Uzupełnieniem jest język wszyty na ¾ wysokości buta z wywijanym zakończeniem na zewnątrz, w którym znajduje się zamaskowana kieszeń na sznurowadła zapobiegająca ich plątaniu się.

Gumowa nasadka na przedzie nad palcami zapobiega szybkiemu zużyciu i rozdarciu oraz przyjmuje na siebie większą część wilgoci i wody, np. w postaci porannej rosy. Buty nie mają wszytego ochronnego noska przeciwko miażdzeniu palców, ale wspomniana nasadka zewnętrzna jest dość obszerna i w pewnym stopniu pełni również taką funkcję, przynajmniej w zakresie przypadkowych uderzeń palcami o przeszkody terenowe lub podczas potknięć.

Podeszwa zewnętrzna ma głęboki bieżnik, dzięki czemu zapewnia dobrą przyczepność do podłoża. Wykonana jest z wytrzymałej, specjalnej mieszanki gumy, dodatkowo w kolorze takim samym jak cała cholewka butów.

Podeszwa została zaprojektowana z uwzględnieniem wysokiego współczynnika tłumienia i amortyzacji uderzeń podczas marszu oddziałujących na ludzki układ mięśniowo-szkieletowy. Poszczególne warstwy oraz kształt mają amortyzować energię uderzeń od podłoża oraz odciążać stawy i dyski kręgowe.

Buty są wodoodporne i przystosowane do trudnych warunków klimatu zimnego i wilgotnego występującego w Europie. A wszystko po to, aby użytkownik mógł dać z siebie wszystko, nawet przy wietrze i złej pogodzie. Za wodoodporność Black Eagle Athletic 2.0 V GTX mid sage odpowiada trójwarstwowa membrana GORE-TEX® w wewnętrznej wyściółce cholewki, zapewniając jednocześnie najwyższy komfort wewnątrz butów – przy każdym kroku wilgoć i nadmiar ciepła są wyprowadzane na zewnątrz buta, zapewniając stopie wymagany komfort termiczny oraz pozostawiając ją suchą. Sprawdź >>

Wewnętrzna podszewka wykonana w technologii bezszwowej (gładki szew bez zgrubień) jest przyjemna w dotyku i odpowiednio śliska, dzięki czemu łatwo wkłada się stopę do środka.
Uzupełnieniem jest miękka i elastyczna, dość cienka, ale wygodna wkładka, która wchłania wilgoć (np. pot) i kieruje ją w dół izolując od stopy. Jest wyjmowana i ma właściwości antybakteryjne oraz zapobiega nieprzyjemnym zapachom. Autorskim rozwiązaniem firmy Haix jest miseczka na piętę, wszyta w konstrukcję buta w tylnej części, której zadaniem jest stabilizacja stopy i ochrona pięty.

Opakowanie i pierwsze wrażenie

Tyle informacji od producenta, w części potwierdzonych zaraz po rozpakowaniu kartonu z butami. Czy jednak faktycznie buty dostosowują się do stopy i wszystkie te opisane rozwiązania pozwoliły na stworzenie buta taktycznego o typowej dla obuwia sportowego lekkości i komforcie użytkowania? Temu właśnie miał posłużyć mój test na dystansie 100 km! Zacznijmy jednak od tzw. „pierwszego wrażenia”.

Już samo opakowanie butów utwierdza nas w przekonaniu, że dokonaliśmy właściwego wyboru, decydując się na ich zakup. Estetyczny karton z dużym nadrukowanym hasłem reklamowym „Heroes wear Haix” („Herosi noszą Haixy”) pozwala poczuć się dowartościowanym i zmotywowanym do dokonania w najbliższej przyszłości wielkich czynów. Sam sposób pakowania butów jest klasyczny, buty są wypchane papierem oraz przedzielone arkuszem cienkiego, granatowego papieru. Wewnątrz opakowania znajdziemy również instrukcję dotyczącą butów oraz informacje o zastosowanej w nich technicznej wersji membrany Gore-tex.

Black Eagle Athletic 2.0 V GTX mid - materiał i wykonanie

Same buty są wykonane z dużą precyzją i dbałością o szczegóły. Szwy są podwójne, gumowany czubek zachodzi dość obszernie na górną przednią część buta. Elementy skórzane są wulkanizowane w podeszwę z dużą dokładnością, bez żadnych zacieków czy widocznych resztek gumy na krawędziach. Dodatkowo producent zadbał o elementy estetyczne w postaci dwóch małych znaków na nosku oraz pięcie butów. Kolor zastosowanej gumy idealne pokrywa się z kolorem skóry i materiału tekstylnego całego buta.

Zewnętrzna część butów na całej wysokości cholewki zawiera w sobie wzmocnienia przebiegające od podeszwy do listwy sznurowadeł, usztywniające trzymanie stopy w bucie. Coś na kształt egzoszkieletu. Dodatkowo te naszyte fragmenty skóry układają się w litery „H” i „X”, oznaczające nazwę producenta.

Materiał tekstylny jest w 100% syntetyczny i ma fakturę materiału przypominającą tkaninę rip-stop z charakterystycznymi kwadracikami zapobiegającymi rozdarciom. Nie jest to więc typowa cordura, a raczej tkanina znana z modeli butów sportowych.

Język jest wszyty do wysokości kostki, co stanowi ok. ¾ wysokości całego buta. Wszycie również jest wykonane bardzo dokładnie i estetycznie. Uzupełnieniem jest system szybkiego sznurowania z 10 przelotkami (po 5 na każdej stronie) ze sztucznego tworzywa oraz znajdującą się na przedzie pojedynczą szlufką z taśmy materiałowej.

Grube sznurowadła z suwakiem pozwalają na płynną regulację zaciśnięcia buta na stopie na całej długości listwy sznurowania. Suwak można łatwo zdemontować i przejść na standardowy system wiązania. Pozostające po założeniu buta i zawiązaniu/zaciśnięciu sznurowadeł końcówki można schować w specjalnej kieszeni na szczycie języka, co uchroni nas przed przypadkowymi zaczepieniami sznurowadeł podczas przechodzenia przez krzaki czy podczas jazdy rowerem. Nie musimy ich chować od cholewki buta jak w modelach innych producentów. Ponadto standardowo z tyłu buta znajduje się pętla z taśmy, ułatwiająca zakładanie butów lub ich zawieszenie.

Test butów w różnych warunkach

Wear it and GO! Model Haix Black Eagle Athletic 2.0 V GTX to kolejne buty, które nie wymagają „rozchodzenia” i długotrwałego układania się do stopy użytkownika, jak ma to miejsce w przypadku typowych butów wojskowych. Po prostu „wkładasz i idziesz” – to cecha butów sportowych, która u kolejnych producentów wysokiej jakości lekkich butów taktycznych wchodzi jako standard w kolejnych seriach oferowanych wyrobów.

Podobnie jest i w tym przypadku. Założyłem buty i od razu udałem się na 10-kilometrowy marsz, aby kolejnego dnia pokonać następne 35 km i mieć je na nogach non stop przez 12 godzin i sukcesywnie pokonywać kolejne dystanse w kolejnych dniach.

W moim odczuciu krytyczne są pierwsze cztery kilometry, następnie buty są już ułożone do stopy. Dlatego najlepiej jest zaczynać „ujeżdżanie” tego modelu od rana, kiedy stopa jest wypoczęta i wolna od „pamięci mięśniowej” związanej z używanymi wcześniej butami.

Buty optycznie robią wrażenie smukłych (wąskich). W Polsce ich premiera miała miejsce podczas targów MSPO we wrześniu 2020 r., gdzie wzbudzały powszechne zainteresowanie znajdując się na froncie ekspozycji firmy.

W ciągu pierwszych trzech dni pokonałem marszem w testowanym modelu 60 km. Podczas pierwszych 4 km nie byłem przekonany, czy właściwie dobrałem rozmiar, ponieważ z jednej strony, odczuwałem wyjątkowo dobre trzymanie stopy w środkowej części buta, przy jednoczesnym uczuciu ucisku w rejonie przyśrodkowej kości klinowatej i poczucia luzu w rejonie palców. Musiałem również się przyzwyczaić do sznurowania butów z wykorzystaniem suwaka. Jednak po wspomnianym dystansie ok. 4 km było dla mnie jasne, że rozmiar buta został dobrany właściwe, cechą tego modelu jest właśnie bardzo dobre stabilizowanie i trzymanie stopy na odcinku śródstopia, a wspominany ucisk ustępuje z każdym kolejnym krokiem i co najważniejsze, nie spowodował obtarć czy bólu stopy odczuwalnego w tym miejscu następnego dnia.

Buty są bardzo lekkie i dodatkowo wyprofilowane w sposób ułatwiający chodzenie z piętą lekko ściętą i palcami lekko wyprofilowanymi ku górze. Podeszwa jest miękka i elastyczna w miejscu zginania na wysokości przedstopia. Taka konstrukcja podeszwy sprawdza się zarówno w terenie (miękkim), jak i w betonowej miejskiej dżungli, ale może być uciążliwa na kamienistym podłożu. Bieżnik dobrze sprawuje się zarówno przy podchodzeniu pod górę, jak i przy zejściach po zboczach, na których zalegają już nadgniłe liście. Co ciekawe, test biegania na dystansie 6,5 km, na mojej standardowej trasie, wypadł również pozytywne. Dla porównania podam, że masa mojego buta biegowego o bieżniku trekkingowym i wysokości ¾ wynosi 615 g, czyli niewiele mniej niż testowanych Haixów. Niska masa butów oraz konstrukcja stabilizująca stopę w środkowej części buta i tym samym pozostawienie górnej części cholewki w miarę luźnej pozwalają na normalny bieg typowy dla obuwia trailowego. Dowiedz się więcej >>

To jednak nie był koniec testów! Jak na buty dla operatorów jednostek specjalnych przystało, powinny być wielofunkcyjne. Sprawdziły się lesie, w mieście, w biegu i podczas prowadzenia samochodu. Postanowiłem jednak zaryzykować i kolejne 20 km pokonać w nich rowerem.

W każdym dużym mieście rower jest obecnie w sezonie wiosna-lato szybkim i często wybieranym środkiem transportu, w tym również przez żołnierzy dojeżdżających do swoich jednostek i jednocześnie realizujących swój plan treningowy. W moim teście do jazdy wykorzystałem rower górski oraz typowy „turystyk” ze standardowymi, otwartymi pedałami (ze względów oczywistych wyścigowe modele szosowe odrzuciłem). Podczas tej próby doceniłem kieszenie na sznurowadła – bardzo praktyczne rozwiązanie! Siadasz i jedziesz, i nie trzeba się martwić o sznurówki wplątujące się w łańcuch i koła zębate głównej przekładni. Elastyczna podeszwa tego modelu, dobre trzymanie stopy w bucie nie w górnej, ale w środkowej części oraz wytrzymały bieżnik podeszwy sprawiają, że to model stworzony dla takich zurbanizowanych rowerzystów.

Odpornosć na wodę

Pozostało sprawdzić, jak buty faktycznie sprawdzają się w deszczu. Tu aura okazała się łaskawa i kolejne dni maszerowania odbyły się już „na mokro”. Nie omijałem również kałuż i błotnistych wyrobisk, które napotykałem na moim leśnym szlaku. Co ciekawe, buty praktycznie nie przyjmują brudu do elementów tekstylnych jak i skórzanych cholewki. Błotnista woda spływa momentalnie po wyjściu z kałuży nie pozostawiając śladu zabrudzenia. Jedynie w miejscach zagięć materiału u nasady palców pozostaje widoczny ślad zabrudzenia.

Jedynym elementem butów wchłaniającym wodę i brud są sznurowadła. Nie udało mi się doprowadzić testowanego modelu do przemoczenia, uszkodzenia albo trwałego zabrudzenia w wyniku marszów leśnymi drogami oraz pokonywania odcinków przełajowych. Śmiało można w nich iść w szkockie deszczowe Highlandy, co zresztą zamierzam uczynić w 2021 roku.

Tu warto wspomnieć o oddychalności Black Eagle Athletic 2.0 V GTX. Zarówno po pierwszych 12 godzinach, jak i drugiej próbie polegającej na nieściąganiu butów przez 24 godziny (tak, spałem w tych butach), nie doszło do nadmiernego spocenia stóp i odkładania się wilgoci w skarpecie. Minimalne ślady wilgoci były zauważalne zaraz po wyciągnięciu stopy z buta po takiej próbie jedynie w rejonie górnym skarpety (nad palcami u ich nasady). Potwierdza to, że producent tak zaprojektował buty, aby wilgoć była odprowadzana ku górze i dalej przez warstwę podszewki z membraną Gore-tex i tkaninę na zewnątrz buta. Nie stwierdziłem zawilgotnienia oraz symptomów nieprzyjemnych zapachów w przypadku wkładek (oczywiście po każdym zakończeniu noszenia butów wkładki były wyciągane na zewnątrz).

Odprowadzanie wilgotności

Wnętrze butów Haix zapewnia wysoki stopień higieny stóp

Test z płetwami militarnymi

Czując jednak pewien niedosyt z przeprowadzonych sprawdzianów, postanowiłem jeszcze przetestować Athletic 2.0 V GTX na okoliczność pracy z płetwami militarnymi. Co prawda ten model butów nie został stworzony z myślą o nurkach bojowych Formozy czy US Marine Corps, ale warto wiedzieć, czy w nagłej sytuacji będą mogły posłużyć do zapewnienia napędu w wodzie. Tu warto wspomnieć, że typowa militarna płetwa sięga do połowy długości podeszwy buta i z tego względu wymagana jest odpowiednia sztywność podeszwy. Wyjątek stanowi składana płetwa Exofin, która swoją konstrukcją obejmuje całą długość podeszwy buta.

Ten test wypadł pół na pół. To znaczy, buty dzięki zabezpieczonej i usztywnionej pięcie, specjalnemu rozwiązaniu firmy Haix oraz profilowi (wyżłobieniu) w tylnej i bocznej części podeszwy nadają się do poprawnego trzymania paska mocującego płetwę na bucie w rejonie pięty. Natomiast elastyczna podeszwa jest za miękka w przypadku typowych ciężkich płetw nurkowych typu Jet Fin.

Lepiej wypadł test tego modelu butów z płetwami składanymi, gdzie przełożenie obciążenia siły nośnej płetwy było przekładane na tylną część podeszwy buta. Łącznie pokonałem w tych butach z płetwami dystans 1 km – no ale te buty nie są stworzone z myślą o nurkach.

Black Eagle Athletic 2.0 V GTX mid - podsumowanie

Podsumowując test przejścia 100 km w butach mid sage Black Eagle Athletic 2.0 V GTX nie sposób nie odnieść się do hasła reklamowego z opakowania „Heroes wear Haix”. Na pewno nie trzeba być herosem, aby chodzić w tych butach, a z pewnością łatwiej nim zostać mając Haix Athletic 2.0 V GTX na swoich stopach.

Czytaj też: HAIX buty dla bohaterów >>>

Lekkie, estetyczne, nowocześnie sznurowane i funkcjonalne buty o dużej odporności na wilgoć, z doskonałym bieżnikiem i bardzo dobrym trzymaniem oraz stabilizacją i wentylacją stopy, to główne wyróżniki użytkowe tego modelu. Do tego należy dodać nowoczesny wygląd i kolorystykę (sage, czarny, brązowy) oraz konstrukcję zapewniającą zmniejszenie obciążenia stawów oraz zabezpieczenie pięty i przeciwdziałanie skręcaniu się stopy wewnątrz buta.

Wysoka precyzja i estetyka wykończenia oraz zastosowanych materiałów stawia ten model w czołówce aktualnie dostępnych butów taktycznych na rynku. Doskonale sprawdzą się w roli turystycznych lekkich butów trekkingowych oraz butów na co dzień do miasta dla ludzi aktywnych, chcących podkreślić swój charakter, ale jednocześnie stawiających na komfort i wygodę. Kwestia ceny również wypada korzystnie dla butów. W Polsce kształtuje się ona w przedziale 629–650 zł, a to o ok. 20–100 zł mniej niż wyroby konkurencyjnych firm dostępne na naszym rynku. Zobacz dostępne modele butów HAIX >>

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Redakcja MECHANIX Tactical

MECHANIX Tactical MECHANIX Tactical

Rękawiczki taktyczne to pozornie drugorzędny asortyment, ale w rzeczywistości bardzo istotny element profesjonalnego wyposażenia funkcjonariuszy i żołnierzy, skomplikowany konstrukcyjnie oraz wymagający...

Rękawiczki taktyczne to pozornie drugorzędny asortyment, ale w rzeczywistości bardzo istotny element profesjonalnego wyposażenia funkcjonariuszy i żołnierzy, skomplikowany konstrukcyjnie oraz wymagający pieczołowitego doboru materiałów i wykonania, by osiągnąć właściwe cechy użytkowe. Wiodącym producentem jest amerykański Mechanix Wear z bogatą ofertą modeli o różnym przeznaczeniu w przystępnych cenach, a wśród nich linią Tactical i Tactical Specialty.

Ireneusz Chloupek Latarki na broń Mactronic - T-FORCE PSL i LSR

Latarki na broń Mactronic - T-FORCE PSL i LSR Latarki na broń Mactronic - T-FORCE PSL i LSR

Spółka Mactronic z Wrocławia to najbardziej rozpoznawalny, czołowy producent oświetlenia bateryjnego oraz akumulatorowego i dostawca takiego sprzętu dla służb mundurowych w naszym kraju, z ofertą około...

Spółka Mactronic z Wrocławia to najbardziej rozpoznawalny, czołowy producent oświetlenia bateryjnego oraz akumulatorowego i dostawca takiego sprzętu dla służb mundurowych w naszym kraju, z ofertą około 500 modeli: od kieszonkowych, po wysokiej jakości szperacze. Działa na rynku już ponad 30 lat, sprzedając sprzedając 250 tys. latarek rocznie w kraju i za granicą.

P.S. Jak powstały spodnie taktyczne SFU NEXT PANTS Mk2

Jak powstały spodnie taktyczne SFU NEXT PANTS Mk2 Jak powstały spodnie taktyczne SFU NEXT PANTS Mk2

Sięganie do starych i sprawdzonych klasyków to jeden ze sposobów, by trafić w oczekiwania użytkowników, którzy mają już swoje ulubione modele odzieży. Jednak by nie były one nudne i trafiły w oczekiwania...

Sięganie do starych i sprawdzonych klasyków to jeden ze sposobów, by trafić w oczekiwania użytkowników, którzy mają już swoje ulubione modele odzieży. Jednak by nie były one nudne i trafiły w oczekiwania coraz szerszego i zróżnicowanego grona klientów, producenci dokonują przy tym znaczących korekt, by wyjść naprzeciw obecnie panującym oczekiwaniom i zaproponować użytkownikom rozwiązania, dzięki którym będą one lubiane jeszcze bardziej. Przykładem takiego działania jest modernizacja spodni taktycznych...

Ireneusz Chloupek Mactronic T-Force HP i VR - profesjonalne latarki na broń długą

Mactronic T-Force HP i VR - profesjonalne latarki na broń długą Mactronic T-Force HP i VR - profesjonalne latarki na broń długą

Spółka Mactronic z Wrocławia to najbardziej rozpoznawalny, czołowy producent oświetlenia bateryjnego oraz akumulatorowego i dostawca takiego sprzętu dla służb mundurowych w naszym kraju, z ofertą około...

Spółka Mactronic z Wrocławia to najbardziej rozpoznawalny, czołowy producent oświetlenia bateryjnego oraz akumulatorowego i dostawca takiego sprzętu dla służb mundurowych w naszym kraju, z ofertą około 500 modeli: od kieszonkowych, po wysokiej jakości szperacze. Działa na rynku już ponad 30 lat, sprzedając 250 tys. latarek rocznie w kraju i za granicą.

Radosław Tyślewicz Bojowo i wygodnie? Test użytkownika nowego Combat Shirt MCDU Helikon-Tex

Bojowo i wygodnie? Test użytkownika nowego Combat Shirt MCDU Helikon-Tex Bojowo i wygodnie? Test użytkownika nowego Combat Shirt MCDU Helikon-Tex

Skrzyżowanie bluzy mundurowej z bielizną termoaktywną podbiło rynek na początku XXI wieku. Sam pamiętam, jak podczas operacji w Iraku do obiegu wchodziły pierwsze tego typu modele, często z tzw. drugiego...

Skrzyżowanie bluzy mundurowej z bielizną termoaktywną podbiło rynek na początku XXI wieku. Sam pamiętam, jak podczas operacji w Iraku do obiegu wchodziły pierwsze tego typu modele, często z tzw. drugiego obiegu, zanim logistyka wojskowa przekonała się do innowacyjnych rozwiązań stosowanych już przecież przez Amerykanów czy Brytyjczyków. To zawsze był odwieczny dylemat żołnierza, ale i miłośnika Bushmakingu, survivalu czy gier typu ASG – jak dobrać odzież zapewniającą komfort i swobodę ruchów i...

Wojciech Jagielski Nowy miniszperacz TK22UE

Nowy miniszperacz TK22UE Nowy miniszperacz TK22UE

W 2020 roku Fenix powiększył swoją ofertę o nowego miniszperacza - TK22 Ultimate Edition. Poprzednik wersji UE TK22 V2 dostał w zestawie wydajny akumulator litowo-jonowy 21700 oraz zmieniony nieco wygląd...

W 2020 roku Fenix powiększył swoją ofertę o nowego miniszperacza - TK22 Ultimate Edition. Poprzednik wersji UE TK22 V2 dostał w zestawie wydajny akumulator litowo-jonowy 21700 oraz zmieniony nieco wygląd korony. Tak powstała wersja UE popularnego Feniksa.

Globemaster Liqui Moly. Środki do pielęgnacji broni najwyższej jakości

Liqui Moly. Środki do pielęgnacji broni najwyższej jakości Liqui Moly. Środki do pielęgnacji broni najwyższej jakości

Niemiecka chemia jest najlepsza. Proszki, płyny do zmywania, mydła itp. Powszechnie wiadomo. Ciężko się z tym nie zgodzić i polemizować. Na warsztat testowy wjechały kolejne produkty do konserwacji i czyszczenia...

Niemiecka chemia jest najlepsza. Proszki, płyny do zmywania, mydła itp. Powszechnie wiadomo. Ciężko się z tym nie zgodzić i polemizować. Na warsztat testowy wjechały kolejne produkty do konserwacji i czyszczenia broni palnej, tym razem marki Liqui Moly GmbH, od 1 stycznia 2018 r. będącej częścią grupy Würth. To niemiecka firma specjalizująca się w olejach, smarach i dodatkach do obsługi maszyn pracujących. W skrócie samochodów i motocykli. Użytkownicy broni palnej, którzy interesują się motoryzacją,...

Radosław Tyślewicz Pierwsza jazda testowa nowy plecak Wisport Crafter

Pierwsza jazda testowa nowy plecak Wisport Crafter Pierwsza jazda testowa nowy plecak Wisport Crafter

Ponoć wypowiedziane życzenia mają moc sprawczą i czasami się spełniają, dlatego trzeba uważać, o co prosimy los. Ja pomyślałem ostatnio o nowym plecaku na letni rajd w góry i… oto testuję nowość krajowej...

Ponoć wypowiedziane życzenia mają moc sprawczą i czasami się spełniają, dlatego trzeba uważać, o co prosimy los. Ja pomyślałem ostatnio o nowym plecaku na letni rajd w góry i… oto testuję nowość krajowej firmy Wisport, model Crafter z linii produktów militarnych o pojemności 55 l i przeznaczeniu dla użytkowania militarnego, survivalu, scoutingu, turystycznym i ASG. Prawdziwy test długodystansowy na górskim szlaku jeszcze przed nami, ale dziś czas na tzw. „first look” i próbę 12 x 12 (12 km z obciążeniem...

Globemaster Wikiński tłumik - Featherweight 269

Wikiński tłumik - Featherweight 269 Wikiński tłumik - Featherweight 269

Huk wystrzału, który towarzyszy strzelaniu z broni palnej, jest nieodłącznym zjawiskiem sprawiającym dyskomfort niektórym strzelcom. Ludzki narząd słuchu może doznać trwałego mechanicznego uszczerbku w...

Huk wystrzału, który towarzyszy strzelaniu z broni palnej, jest nieodłącznym zjawiskiem sprawiającym dyskomfort niektórym strzelcom. Ludzki narząd słuchu może doznać trwałego mechanicznego uszczerbku w wyniku narażenia go na dźwięki przekraczające 120 dB. Dźwięk wystrzału waha się w przedziale 134 – 165 dB, przy czym przedział 157 – 160 dB jest tak silnie odczuwany, iż może kojarzyć sie z intensywnym bólem. Oczywiście wartości natężenia dźwięku są różne dla poszczególnych kalibrów oraz warunków,...

Globemaster ASE UTRA RADIEN - nowy tłumik z krainy Św. Mikołaja

ASE UTRA RADIEN - nowy tłumik z krainy Św. Mikołaja ASE UTRA RADIEN - nowy tłumik z krainy Św. Mikołaja

ASE UTRA Oy to fińska firma bardzo dobrze znana z produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń wylotowych montowanych na broni strzeleckiej. Od kompensatorów odrzutu zaczynając, a na tłumikach kończąc. Doskonale...

ASE UTRA Oy to fińska firma bardzo dobrze znana z produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń wylotowych montowanych na broni strzeleckiej. Od kompensatorów odrzutu zaczynając, a na tłumikach kończąc. Doskonale znana i ceniona przez użytkowników instytucji państwowych, które wyposażają swoich pracowników w urządzenia wylotowe typu tłumik, zapewniając jednocześnie komfortowe warunki pracy i bezpieczeństwo dla aparatu słuchu użytkownika.

Radosław Tyślewicz Wisport Crafter cz. 2

Wisport Crafter cz. 2 Wisport Crafter cz. 2

Obiecałem kolejny, tym razem długodystansowy test najnowszego plecaka firmy Wisport. Co prawda ze względów zawodowo-organizacyjnych udało się odbyć tylko część zaplanowanej trasy od Żywca przez „Westerplatte...

Obiecałem kolejny, tym razem długodystansowy test najnowszego plecaka firmy Wisport. Co prawda ze względów zawodowo-organizacyjnych udało się odbyć tylko część zaplanowanej trasy od Żywca przez „Westerplatte południa” z września 1939 r. na Węgierskiej Górce po Rysy w Tatrach i całość zakończyła się na przełęczy Głuchaczki, ale tych kilka dni marszu pozwoliło zweryfikować pierwsze obserwacje opisane wcześniej. Niestety, „korki” na szlakach oraz limit czasu nie pozwoliły na osiągnięcie najwyższego...

Konrad Brodewicz, Radosław Tyślewicz Nowe wcielenie noża od Benchmade z USA

Nowe wcielenie noża od Benchmade z USA Nowe wcielenie noża od Benchmade z USA

Firma Benchmade rozpoczęła swoją przygodę z produkcją różnego rodzaju noży już w latach 80., czyli nie mniej niż 30 lat temu. Początki były skromne. Pierwsze egzemplarze wykonywane były na używanych urządzeniach...

Firma Benchmade rozpoczęła swoją przygodę z produkcją różnego rodzaju noży już w latach 80., czyli nie mniej niż 30 lat temu. Początki były skromne. Pierwsze egzemplarze wykonywane były na używanych urządzeniach kupionych okazyjnie od przechodzącego na emeryturę producenta innego rodzaju ostrzy, który nie znalazł godnego następcy i kontynuatora swojej działalności. Obecnie po 30 latach firma zatrudnia kilkaset osób i produkuje różnego rodzaju wysoko cenione noże myśliwskie, ratownicze, outdoorowe,...

Wojciech Jagielski Defender RGB i IR - test nowych latarek Mactronic

Defender RGB i IR - test nowych latarek Mactronic Defender RGB i IR - test nowych latarek Mactronic

Wrocławska firma Mactronic wprowadziła w tym roku na rynek kolejne nowe latarki – Defender RGB i Defender +IR. Dzięki uprzejmości producenta mieliśmy możliwość przetestowania nowych produktów, sprawdzenia...

Wrocławska firma Mactronic wprowadziła w tym roku na rynek kolejne nowe latarki – Defender RGB i Defender +IR. Dzięki uprzejmości producenta mieliśmy możliwość przetestowania nowych produktów, sprawdzenia czym się różnią oraz przyjrzenia się ich mocnym i słabszym stronom.

Globemaster ASE Utra SL5i– stalowa puszka z Finlandii

ASE Utra SL5i– stalowa puszka z Finlandii ASE Utra SL5i– stalowa puszka z Finlandii

Fińska firma ASE UTRA, znany i ceniony producent akcesoriów do broni palnej, posiada w swojej ofercie bardzo ciekawe tłumiki serii SL. Tłumiki te są przeznaczone na rynek cywilny, dedykowane myśliwym i...

Fińska firma ASE UTRA, znany i ceniony producent akcesoriów do broni palnej, posiada w swojej ofercie bardzo ciekawe tłumiki serii SL. Tłumiki te są przeznaczone na rynek cywilny, dedykowane myśliwym i strzelcom sportowym. Dzięki polskiemu dystrybutorowi, firmie INCORSA, otrzymałem do testów tłumik SL5i do kalibru .223 (5.56 mm x 45). Tłumik dostępny jest z gwintami do montowania na karabinach wyposażonych w gwinty: M14 x1; M15 x1; M17 x1; M18 x1, 1/2” x20 i 5/8” x24.

Globemaster Czyszczenie tłumików - warto czy nie warto? Oto jest pytanie

Czyszczenie tłumików - warto czy nie warto? Oto jest pytanie Czyszczenie tłumików - warto czy nie warto? Oto jest pytanie

Każdy z nas, strzelających rekreacyjnie czy sportowo zna strzelców, którzy regularnie po każdej sesji na strzelnicy czyszczą z niebywałym pietyzmem swą broń. Podobnie zna również strzelca, który wygłasza...

Każdy z nas, strzelających rekreacyjnie czy sportowo zna strzelców, którzy regularnie po każdej sesji na strzelnicy czyszczą z niebywałym pietyzmem swą broń. Podobnie zna również strzelca, który wygłasza heretyczne wręcz stwierdzenia, że broni czyścić i smarować nie trzeba. Temat czyszczenia broni pozostawię jednak na inne rozważania, a dziś zajmę się niemniej ważną kwestią czyszczenia tłumików. I tu od razu przytoczę znane powiedzenie: „jak dbasz to masz”.

Redakcja Legginsy HOYDEN Range Tight od Helikon-Tex

Legginsy HOYDEN Range Tight od Helikon-Tex Legginsy HOYDEN Range Tight od Helikon-Tex

Legginsy HOYDEN Range Tight mają uniwersalne zastosowanie. Sprawdzają się zarówno na szlaku, strzelnicy czy podczas ćwiczeń fizycznych. Polski producent systematycznie wzbogaca swój asortyment o ten skierowany...

Legginsy HOYDEN Range Tight mają uniwersalne zastosowanie. Sprawdzają się zarówno na szlaku, strzelnicy czy podczas ćwiczeń fizycznych. Polski producent systematycznie wzbogaca swój asortyment o ten skierowany do pań, produkując odzież dla tych kobiet, które także korzystają z broni, są aktywne i wysportowane.

Wojciech Jagielski Test latarki Olight Odin

Test latarki Olight Odin Test latarki Olight Odin

Olight w 2020 roku zaproponował kilka nowych latarek, na szczególną uwagę zasługuje jednak nowa linia nazwana na cześć boga skandynawskich wojowników. Odyn to najważniejszy z bogów nordyckich, bóg wojny...

Olight w 2020 roku zaproponował kilka nowych latarek, na szczególną uwagę zasługuje jednak nowa linia nazwana na cześć boga skandynawskich wojowników. Odyn to najważniejszy z bogów nordyckich, bóg wojny i wojowników. Czy Olight Odin stanie się „świetlistym bogiem” żołnierzy? Przekonajmy się, ile Odin ma z Odyna.

Radosław Tyślewicz Drugi test butów Bates Delta 9 i Delta 8 Gore-Tex

Drugi test butów Bates Delta 9 i Delta 8 Gore-Tex Drugi test butów Bates Delta 9 i Delta 8 Gore-Tex

Buty Bates Delta 9 Gore-Tex w trakcie trwania testów zostały spakowane do plecaka jednego z uczestników jesiennej selekcji do Jednostki Specjalnej przeprowadzonej w Bieszczadach w 2020 roku. Zostały zabrane...

Buty Bates Delta 9 Gore-Tex w trakcie trwania testów zostały spakowane do plecaka jednego z uczestników jesiennej selekcji do Jednostki Specjalnej przeprowadzonej w Bieszczadach w 2020 roku. Zostały zabrane jako drugie buty na trudne warunki panujące w tym okresie w górach, zgodnie z listą rzeczy obowiązkowych dla uczestnika selekcji do oddziałów bojowych wojsk specjalnych. Błoto, śnieg, tereny podmokłe, ciągły deficyt ciepła i wszechobecna wilgoć – wszystkie te czynniki przy tak ekstremalnej próbie...

Wojciech Jagielski Sygnalizator taktyczny Olight Freyr

Sygnalizator taktyczny Olight Freyr Sygnalizator taktyczny Olight Freyr

Olight postanowił kontynuować sagę nordyckich bogów i kolejną latarkę nazwał imieniem fallicznego (cokolwiek miałoby to znaczyć) bóstwa Freyra – boga roślinności, pokoju, bogactwa i… płodności. Jak Freyr...

Olight postanowił kontynuować sagę nordyckich bogów i kolejną latarkę nazwał imieniem fallicznego (cokolwiek miałoby to znaczyć) bóstwa Freyra – boga roślinności, pokoju, bogactwa i… płodności. Jak Freyr sprawdzi się w świeceniu, zaraz sprawdzimy.

Kamil Słoma, Izabela Stanke TRACER UV – nie tylko dla specjalistów

TRACER UV – nie tylko dla specjalistów TRACER UV – nie tylko dla specjalistów

Mactronic zaoferował swoim klientom kolejną solidną latarkę. Nie jest to jednak sprzęt, który lekką ręką można wtłoczyć pomiędzy tabuny innych ultra pancernych latarek z bajerami. Model TRACER UV jest...

Mactronic zaoferował swoim klientom kolejną solidną latarkę. Nie jest to jednak sprzęt, który lekką ręką można wtłoczyć pomiędzy tabuny innych ultra pancernych latarek z bajerami. Model TRACER UV jest wyważoną i przemyślaną konstrukcją, która jednak nie jest adresowana do przeciętnych posiadaczy „taktycznego kałduna” i na pierwszy rzut oka może nie mieć szerokiego grona entuzjastów.

Tomasz Łukaszewski Miejski test butów Bates Delta 8 Gore-Tex i Bates Delta 9 Gore-Tex

Miejski test butów Bates Delta 8 Gore-Tex i Bates Delta 9 Gore-Tex Miejski test butów Bates Delta 8 Gore-Tex i Bates Delta 9 Gore-Tex

W poprzednich numerach „SPECIAL OPS” mogłeś zapoznać się z dwuetapowym testem butów Bates Delta 8 Gore-Tex 2368 i Bates Delta 9 Gore-Tex 2900, przeprowadzonym przez czynnych żołnierzy z WOT i Wojsk Specjalnych,...

W poprzednich numerach „SPECIAL OPS” mogłeś zapoznać się z dwuetapowym testem butów Bates Delta 8 Gore-Tex 2368 i Bates Delta 9 Gore-Tex 2900, przeprowadzonym przez czynnych żołnierzy z WOT i Wojsk Specjalnych, zrealizowanym w trudnym terenie i podczas sprawowania codziennej służby. Trzeci test, ostatni z serii, przeprowadzony przez użytkownika cywilnego, to sprawdzian użyteczność obuwia w warunkach „miejskiej dżungli”.

Izabela Stanke Night Hunter 03 - Nocny Łowca od Mactronic

Night Hunter 03 - Nocny Łowca od Mactronic Night Hunter 03 - Nocny Łowca od Mactronic

Od lat 80. XX wieku Mactronic oferuje sprzęt oświetleniowy najwyższej jakości. Obecnie firma z Wrocławia przedstawia kolejną ciekawą propozycję. Każdy, kto korzystał kiedyś z jej produktów, wie doskonale,...

Od lat 80. XX wieku Mactronic oferuje sprzęt oświetleniowy najwyższej jakości. Obecnie firma z Wrocławia przedstawia kolejną ciekawą propozycję. Każdy, kto korzystał kiedyś z jej produktów, wie doskonale, że to nie jest sprzęt, który ot tak można wrzucić pomiędzy inne latarki.

Izabela Stanke MIAŁAM WIZJĘ... Termowizja HIKMICRO Lynx Pro LH19

MIAŁAM WIZJĘ... Termowizja HIKMICRO Lynx Pro LH19 MIAŁAM WIZJĘ... Termowizja HIKMICRO Lynx Pro LH19

HIKVISION to wiodący na świecie dostawca, produkujący pełen zestaw kompleksowych, nowoczesnych technologii i rozwiązań bezpieczeństwa, oraz producent kamer przemysłowych, który poszerza ofertę o podręczne...

HIKVISION to wiodący na świecie dostawca, produkujący pełen zestaw kompleksowych, nowoczesnych technologii i rozwiązań bezpieczeństwa, oraz producent kamer przemysłowych, który poszerza ofertę o podręczne kamery termowizyjne, tworząc tym samym HIKMICRO. Jednym ze sztandarowych produktów jest seria kamer termowizyjnych Lynx Pro LH. Tym samym przełamuje monopol wielu firm wprowadzając na rynek niestandardową specyfikację w niespotykanej cenie i rozmiarach. Zdjęcia: Izabela Stanke

Piotr Górski Test lornetki Bushnell Legacy WP 10 x 50 mm

Test lornetki Bushnell Legacy WP 10 x 50 mm Test lornetki Bushnell Legacy WP 10 x 50 mm

Bushnell to znana, prestiżowa marka produkująca optykę, tj. lornetki, lunety, lunety celownicze, teleskopy, kolimatory, noktowizory, dalmierze, kompasy, statywy oraz przeróżne okulary i gogle. W USA Bushnell...

Bushnell to znana, prestiżowa marka produkująca optykę, tj. lornetki, lunety, lunety celownicze, teleskopy, kolimatory, noktowizory, dalmierze, kompasy, statywy oraz przeróżne okulary i gogle. W USA Bushnell w swojej dziedzinie jest rynkowym liderem, co zdaje się być wystarczającą rekomendacją dla jego produktów, choć istnieje oczywiście wielu rynkowych i godnych konkurentów Bushnella. Od 1948 roku ta firma z południowej Pensylwanii, założona przez Dave’a Bushnella, specjalizuje się w produkcji akcesoriów...

Najnowsze produkty i technologie

pcphunters.com Jak wybrać karabinek pneumatyczny dla siebie?

Jak wybrać karabinek pneumatyczny dla siebie? Jak wybrać karabinek pneumatyczny dla siebie?

W sprzedaży jest dostępnych kilka rodzai broni pneumatycznej. Różnią się wzajemnie m.in. sposobem zasilania, kalibrem czy możliwością zamontowania dodatkowego sprzętu ułatwiającego strzelanie. Jeśli interesuje...

W sprzedaży jest dostępnych kilka rodzai broni pneumatycznej. Różnią się wzajemnie m.in. sposobem zasilania, kalibrem czy możliwością zamontowania dodatkowego sprzętu ułatwiającego strzelanie. Jeśli interesuje Cię zakup karabinka pneumatycznego, powinieneś wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne typy wiatrówek oraz do czego będziesz ich używał. Czym jest karabinek pneumatyczny? Czym charakteryzują się poszczególne typy wiatrówek długich?

Helikon-Tex Guardian Plate Carrier

Guardian Plate Carrier Guardian Plate Carrier

Guardian Plate Carrier to nowoczesna kamizelka do przenoszenia płyt balistycznych z możliwością montażu dodatkowego wyposażenia, dzięki systemowi modułowemu zgodnemu z MOLLE/PALS. W skład serii produktów...

Guardian Plate Carrier to nowoczesna kamizelka do przenoszenia płyt balistycznych z możliwością montażu dodatkowego wyposażenia, dzięki systemowi modułowemu zgodnemu z MOLLE/PALS. W skład serii produktów Guardian wchodzi kamizelka oraz 16 elementów, które można dowolnie konfigurować. Kamizelka Guardian Plate Carrier umożliwia przenoszenie płyt w najbardziej popularnych standardach: E-Cut (SAPI/ESAPI), Swimmer Cut oraz Shooter Cut.

Krzysztof Miliński Latarka Mactronic T-Force XP – świetlny niezbędnik terytorialsa

Latarka Mactronic T-Force XP – świetlny niezbędnik terytorialsa Latarka Mactronic T-Force XP – świetlny niezbędnik terytorialsa

Niedawno do naszej redakcji dotarła na testy latarka Mactronic - T-Force XP. Tym razem będziemy sprawdzać model XP, który otrzymaliśmy w pełnym pakiecie taktycznym, umożliwiającym wykorzystanie światła...

Niedawno do naszej redakcji dotarła na testy latarka Mactronic - T-Force XP. Tym razem będziemy sprawdzać model XP, który otrzymaliśmy w pełnym pakiecie taktycznym, umożliwiającym wykorzystanie światła do różnych zadań służbowych, od montażu na broni po nocne kierowanie ruchem na drodze.

Militaria.pl Rękawice taktyczne - przegląd modeli Mechanix-Wear

Rękawice taktyczne - przegląd modeli Mechanix-Wear Rękawice taktyczne - przegląd modeli Mechanix-Wear

Rękawice są często niedocenionym elementem wyposażenia taktycznego, choć stanowią integralną część oporządzenia. Niezależnie od branży zawodowej czy podejmowanej aktywności, rękawice mogą znacząco poprawić...

Rękawice są często niedocenionym elementem wyposażenia taktycznego, choć stanowią integralną część oporządzenia. Niezależnie od branży zawodowej czy podejmowanej aktywności, rękawice mogą znacząco poprawić wydajność pracy i zapewnić bezpieczeństwo. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów profesjonalnych rękawic jest marka Mechanix-Wear. W artykule przyjrzymy się różnym modelom rękawic tej firmy, podpowiemy jakie technologie w nich zastosowano oraz do jakich celów warto się w nie wyposażyć.

Griffin Group Defence E-COSI i E-COTI - nowości dla żołnierza w zakresie nocnej obserwacji pola walki od GRIFFIN GROUP DEFENCE

E-COSI i E-COTI - nowości dla żołnierza w zakresie nocnej obserwacji pola walki od GRIFFIN GROUP DEFENCE E-COSI i E-COTI - nowości dla żołnierza w zakresie nocnej obserwacji pola walki od GRIFFIN GROUP DEFENCE

W tym roku znany na krajowym rynku dystrybutor i dostawca wyposażenia wojskowego, GRIFFIN GROUP DEFENCE, prezentuje kilka technologicznych nowości w dziale wyposażenia indywidualnego żołnierza w zakresie...

W tym roku znany na krajowym rynku dystrybutor i dostawca wyposażenia wojskowego, GRIFFIN GROUP DEFENCE, prezentuje kilka technologicznych nowości w dziale wyposażenia indywidualnego żołnierza w zakresie NVD (Night Vision Device). Trwający konflikt w Ukrainie, a szczególnie spektakularne sukcesy ukraińskich sił specjalnych, potwierdziły wpływ tego rodzaju wyposażenia indywidualnego na uzyskiwanie przewagi nad przeciwnikiem i w konsekwencji skuteczność w zakresie wykonywanych zadań w porze nocnej.

Militaria.pl “Do broni, cel, pal!” - optyka strzelecka Bushnell

“Do broni, cel, pal!” - optyka strzelecka Bushnell “Do broni, cel, pal!” - optyka strzelecka Bushnell

Celem każdego strzelca jest oddawanie jak najbardziej precyzyjnych strzałów. Niezależnie od profesji strzelca, zarówno w służbach mundurowych, jak i w strzelectwie sportowym, odpowiednia optyka wspiera...

Celem każdego strzelca jest oddawanie jak najbardziej precyzyjnych strzałów. Niezależnie od profesji strzelca, zarówno w służbach mundurowych, jak i w strzelectwie sportowym, odpowiednia optyka wspiera jego celność. Rynek optyczny stale się rozwija, wprowadzając coraz to nowsze technologie w przyrządach optycznych. Znajdziemy tu między innymi urządzenia celownicze, jak na przykład kolimatory czy urządzenia do obserwacji takie jak lunety i lornetki.

Krzysztof Miliński Bates GX X2 Tall Side ZIP BE03882 – pierwsze starcie!

Bates GX X2 Tall Side ZIP BE03882 – pierwsze starcie! Bates GX X2 Tall Side ZIP BE03882  – pierwsze starcie!

Buty pretendujące do miana wysoce odpornych na wymagające warunki zewnętrzne z jednoczesną gwarancją swojej trwałości nie mogły zostać pominięte w rozkładzie redakcyjnych testów. Bates GX X2 Tall Side...

Buty pretendujące do miana wysoce odpornych na wymagające warunki zewnętrzne z jednoczesną gwarancją swojej trwałości nie mogły zostać pominięte w rozkładzie redakcyjnych testów. Bates GX X2 Tall Side Zip to obuwie taktyczne przeznaczone do pracy w wilgotnym i nieprzyjemnym dla operatora otoczeniu. Wykonanie krótkotrwałego zadania w trudnych warunkach spycha na tor boczny konsekwencje chwilowej ekspozycji organizmu i wyposażenia na wilgoć i mróz. Przetestowałem, na ile Bates GX X2 Tall Side Zip sprawdzą...

Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. Ultralekkie zwijane trójnogi taktyczne ROLATUBE

Ultralekkie zwijane trójnogi taktyczne ROLATUBE Ultralekkie zwijane trójnogi taktyczne ROLATUBE

Żołnierze i operatorzy wojsk specjalnych, a także funkcjonariusze służb porządku publicznego używają w trakcie działań operacyjnych sprzętu wymagającego podparcia lub zamontowania na dedykowanym maszcie...

Żołnierze i operatorzy wojsk specjalnych, a także funkcjonariusze służb porządku publicznego używają w trakcie działań operacyjnych sprzętu wymagającego podparcia lub zamontowania na dedykowanym maszcie lub trójnogu, które nierzadko są dość ciężkie i nieporęczne. Doskonałymi rozwiązaniami, zarówno z perspektywy zespołu bojowego, jak i pojedynczego operatora, żołnierza czy funkcjonariusza są nowoczesne, innowacyjne systemy rozwijanych masztów i trójnogów firmy ROLATUBE. Umożliwiają one zabezpieczenie...

Helikon-Tex Kultowy kamuflaż rodezyjski od Helikon-Tex

Kultowy kamuflaż rodezyjski od Helikon-Tex Kultowy kamuflaż rodezyjski od Helikon-Tex

Poznaj historię kamuflażu z Helikon-Tex i Rhodesian Camo. To niezwykły wzór, który wywodzi się wprost z klasycznych kamuflaży brytyjskich sił specjalnych z czasów II wojny światowej. Jest on dziś prawie...

Poznaj historię kamuflażu z Helikon-Tex i Rhodesian Camo. To niezwykły wzór, który wywodzi się wprost z klasycznych kamuflaży brytyjskich sił specjalnych z czasów II wojny światowej. Jest on dziś prawie niedostępny we współczesnej odzieży. Dlatego Rhodesian Camo od Helikon-Tex to prawdziwa gratka dla miłośników kamuflaży i odzieży militarnej.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.special-ops.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.special-ops.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.