Sniper Extreme - South Baltic 2021

 Globemaster  /  SPECIAL OPS 6/2021  /  27-12-2021
Zdjęcie: Archiwum Fundacji Sprzymierzeni z GROM, portalstrzelecki.pl

Zawody Sniper Extreme to jedyna tego typu impreza w Europie, a być może i na świecie. Składa się na to kilka czynników. Jednym, pierwszym i najważniejszym, jest fakt, że jest to impreza charytatywna. Celem jest pomoc żołnierzom weteranom, funkcjonariuszom, którym w służbie zabrakło szczęścia, czy też ulegli życiowym wypadkom, oraz dla ich najbliższych.

Zdjęcia: Archiwum Fundacji Sprzymierzeni z GROM, portalstrzelecki.pl

Całkowity dochód z wpisowego oraz licytacji fantów był przeznaczony na leczenie podopiecznych Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM, która jest organizatorem przedmiotowych zawodów. Motorem napędowym imprezy jest Prezes Zarządu Fundacji Grzegorz Wydrowski, a spin doktorem – Marcin „Tokariew” Tokarski. Natomiast osoby wspierające organizacyjnie zawody to wolontariusze, bardzo często żołnierze, funkcjonariusze i medycy służący na co dzień społeczeństwu i Ojczyźnie.

Edycja zawodów AD 2021, druga z kolei, miała na celu wsparcie leczenia i rehabilitacji Arka Urbańskiego, syna żołnierza weterana. Zbiórkę dla Arka rozpoczął spływ kajakowy Wisłą „1047dla”. Natomiast dopełnieniem całej akcji wspierania były zawody Sniper Extreme – South Baltic 2021.

Arek, podopieczny fundacji SPRZYMIERZENI z GROM, w drugiej dobie życia przeszedł poważną operację serca TGA. Niestety, w trakcie operacji nastąpił wylew, o którym rodzice dowiedzieli się po dwóch tygodniach. W ciągu tych dwóch tygodni mózg Arka został poważnie uszkodzony. Jego rodzice codziennie walczą ze jego skutkami, przez niego Arek jest opóźniony psychoruchowo oraz choruje na padaczkę. Żeby ratować życie, lekarze założyli chłopcu zastawkę komorowo-otrzewnową. Arek stale wymaga intensywnej opieki i rehabilitacji.

Dla osób, śmiało można je nazwać społecznością fundacyjną, działających przy różnych projektach realizowanych przez Fundację SPRZYMIERZENI z GROM, pomaganie jest kwestią naturalną. Większość to weterani, żołnierze i funkcjonariusze. Zarówno pozostający w czynnej służbie lub będący już na emeryturach. Natomiast wzorce wypracowane podczas służby, niejednokrotnie podczas misji zagranicznych, wzmacniają chęć pomocy. Działa to też na prostej zasadzie – kumplowi z „paki” się nie odmawia. Dzwoni telefon „słuchaj, potrzebuję wsparcia przy imprezie charytatywnej”, odpowiedź, jaka pada, to: „kiedy i gdzie mam się stawić”. Nikt z biorących udział w organizacji przedsięwzięcia, oprócz własnej satysfakcji z niesienia dobra, nie uzyskuje żadnych korzyści materialnych.

Impreza została przeprowadzona na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. To całkowicie nowy obiekt dla strzelców cywilnych, żaden cywil do tej pory nie miał możliwości strzelać na terenie tego malowniczego poligonu. Ten natomiast zapewniał doskonałe warunki do strzelania długodystansowego, wiatr się pięknie rozpędzał po piaszczystych plażach. Zaplecze hotelowo-konferencyjne, które zostało udostępnione zawodnikom i obsługującym imprezę instruktorom, było na najwyższym poziomie. Strzelcy mieli do dyspozycji dwuosobowe pokoje z łazienką i prysznicem. To dawało organizatorowi bardzo dobre warunki do przeprowadzenia odprawy zarówno zawodników, jak i instruktorów. Co najważniejsze, warunki pozwoliły na zachowanie wszystkich niezbędnych zasad związanych z pandemią COVID-19.

Odprawa

To jest rzecz święta i absolutnie konieczna w przypadku tak logistycznie skomplikowanej imprezy. Organizatorzy dysponowali dużą salą odpraw, zapewniającą doskonałe warunki do jej przeprowadzenia. Rzutniki multimedialne dopełniały informacji werbalizowanych przez prowadzącego odprawę instruktora. Wszelkie niezbędne informacje zostały przekazane w sposób jasny i czytelny. Bardzo duży nacisk położony został na warunki bezpieczeństwa. Odprawa była również prowadzona w języku angielskim, z racji udziału w zawodach zawodników z zagranicy. Po odprawie dla zawodników została przeprowadzona odprawa dla instruktorów. Przydział zadań, godziny stawiennictwa na punktach, łączność itp. Spora dawka informacji i szczegółów.

Czytaj też: Sniper Extreme 2020 >>>

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

[Sniper Extreme, wydarzenia, trening i szkolenie, zawody strzeleckie, strzelectwo]

Ten artykuł jest PŁATNY. Aby go przeczytać, wykup dostęp.
DOSTĘP ABONAMENTOWY
DOSTĘP SMS
Dostęp za pomocą SMS czasowo zawieszonyReklamacje usługi prosimy zgłaszać przez formularz reklamacyjny
Masz już abonament - zaloguj się:
:
:
zapomniałem hasła
Nie posiadasz konta - kliknij i załóż »
Nie masz abonamentu - wykup dostęp:
Abonament umożliwia zalogowanym użytkownikom dostęp do wszystkich płatnych treści na naszym portalu.
Dostępne opcje abonamentowe:
Pakiet: roczna prenumerata papierowa (6 numerów) + roczny dostęp do wszystkich treści portalu - 70,00 zł
Prenumerata + on-line w promocyjnej cenie. Zamów już dziś! ► ZAMÓW
Pakiet: dwuletnia prenumerata papierowa (12 numerów) + dwuletni dostęp do wszystkich treści portalu - 130,00 zł
Prenumerata + on-line w promocyjnej cenie. Zamów już dziś! ► ZAMÓW
Roczny dostęp dla prenumeratorów w specjalnej cenie! - 0,00 zł
Jeśli zakupiłeś roczną prenumeratę papierową, masz możliwość dokupienia dostępu do wszystkich treści elektronicznych w promocyjnej cenie (prosimy o podanie nr faktury lub nr klienta w uwagach do zamówienia. Po weryfikacji danych skontaktujemy się z Tobą). Dostęp na czas trwania prenumeraty papierowej!
Dwuletni dostęp dla prenumeratorów w specjalnej cenie! - 0,00 zł
Jeśli zakupiłeś dwuletnią prenumeratę papierową, masz możliwość dokupienia dwuletniego dostępu do wszystkich treści elektronicznych w promocyjnej cenie (prosimy o podanie nr faktury lub nr klienta w uwagach do zamówienia. Po weryfikacji danych skontaktujemy się z Tobą). Dostęp na czas trwania prenumeraty papierowej!
30 dniowy dostęp dla prenumeratorów w specjalnej cenie! - 0,00 zł
Jeśli zakupiłeś wydaniepapierowe, masz możliwość dokupienia dostępu do wszystkich treści elektronicznych w promocyjnej cenie (prosimy o podanie nr faktury lub nr klienta w uwagach do zamówienia. Po weryfikacji danych skontaktujemy się z Tobą). Dostęp na czas trwania prenumeraty papierowej!
Prenumerata elektroniczna (30 dni) - 15,00 zł
30 dniowy dostęp do wszystkich płatnych treści naszego portalu.
Prenumerata elektroniczna (365 dni) - 52,50 zł
Roczny dostęp do wszystkich płatnych treści naszego portalu.
Prenumerata elektroniczna (730 dni) - 97,50 zł
Dwuletni dostęp do wszystkich płatnych treści naszego portalu.
Regulamin korzystania z portalu Special-Ops.pl - zobacz regulamin
Uwagi prosimy zgłaszać na adres:
Artykuł pochodzi z: magazynu SPECIAL OPS nr 6/2021

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl