Special-Ops.pl

Pelican prezentuje kolejną nowość

Jacek Kulka | 2012-07-30
Latarka 2370 LED Fot. Pelican 

Latarka 2370 LED Fot. Pelican 

Latarki nie są moją domeną. Jednak widząc najnowszy produkt znanej i cenionej firmy Pelican Products Inc pokusiłem się o dokonanie niniejszego wpisu.

Zobacz także

Jacek Kulka Springfield XD-S, czyli chorwacki sub-kompact w czterdziestce piątce

Springfield XD-S, czyli chorwacki sub-kompact w czterdziestce piątce Springfield XD-S, czyli chorwacki sub-kompact w czterdziestce piątce

Springfield nierozłącznie kojarzy się z bronią. To założone w roku 1636 miasto ( prawa miejskie otrzymało w roku 1852 ) położone jest w stanie Massachusetts. Już w 1777 powstał tu skład broni, a w roku...

Springfield nierozłącznie kojarzy się z bronią. To założone w roku 1636 miasto ( prawa miejskie otrzymało w roku 1852 ) położone jest w stanie Massachusetts. Już w 1777 powstał tu skład broni, a w roku 1794 podjęto produkcję muszkietów, by uniezależnić się od europejskich producentów.

Jacek Kulka Browe dla 300BLK

Browe dla 300BLK Browe dla 300BLK

300 BLK to oznaczenie wg SAAMI amunicji 300 AAC Blackout, wg europejskich norm – 7,62 X 35 mm. Została stworzona z myślą o karabinie M4 przez firmę Advanced Armament Corp. przy współpracy z Remington Defense....

300 BLK to oznaczenie wg SAAMI amunicji 300 AAC Blackout, wg europejskich norm – 7,62 X 35 mm. Została stworzona z myślą o karabinie M4 przez firmę Advanced Armament Corp. przy współpracy z Remington Defense. Stanowi alternatywę dla amunicji kalibru 5,56 X 45 mm. Ponad rok temu, tj. 23 października, 300 BLK została zatwierdzona przez SAAMI.

Jacek Kulka Włókno węglowe, aluminium, polimer czyli lekka łuska

Włókno węglowe, aluminium, polimer czyli lekka łuska Włókno węglowe, aluminium, polimer czyli lekka łuska

Nie jest to temat nowy. Już od lat czterdziestych ubiegłego wieku trwają poszukiwania technologii wykonania i materiałów pozwalających na zastąpienie „mosiądzu” w produkcji łusek. Nie jest to podyktowane...

Nie jest to temat nowy. Już od lat czterdziestych ubiegłego wieku trwają poszukiwania technologii wykonania i materiałów pozwalających na zastąpienie „mosiądzu” w produkcji łusek. Nie jest to podyktowane kosztem wytworzenia, lecz chęcią redukcji masy przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości.

Firma Pelican została założona w roku 1976, by projektować i produkować "niezniszczalne " modele latarek. Dzięki temu dziś możemy wybierać z 75 modeli odpornych na warunki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne czy głupotę użytkowników. Najnowszy produkt to 2370 LED z serii taktycznych. Czym zaskakuje? Zastosowano w nim technologię LED z czterema trybami pracy. Dwa pierwsze to światło białe o niskim ( 684 cd / 13 lumenów ) i wysokim ( 6283 cd / 106 lumenów ) natężeniu.

Pozostałe, to sprzyjające działaniom przy użyciu noktowizorów, światło niebieskie i czerwone. Dwie baterie AA zapeniają ponad trzy godziny użytkowania przy korzystaniu z najwyższej mocy. Pozostałe tryby pozwalają na pracę do czterdziestu godzin. Korpus wykonany jest z anodyzowanego lotniczego aluminium, co zabezpiecza przed korozją. Celem poprawy chwytu wykonano na nim moletowanie. Naturalnie kolor czarny, matowy. Długość - 16,3 cm, waga - 0,18 kg. Wodoszczelność zgodna jest ze standardem IPX4. Stalowy klips zapewnia bezpieczne noszenie latarki przypiętej do kieszeni, paska czy taśmy z systemu Molle. Definitywnie odchodzą do lamusa nakładki z kolorowymi szkiełkami na głowicę latarki.

Komentarze

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops