CSP zyskało nowoczesną symulatornię do działań specjalnych

 Redakcja  /  25-03-2019
Pokaz działań policyjnych podczas ceremonii oddania symulatorni do działań specjalnych w CSP w Legionowie.
Pokaz działań policyjnych podczas ceremonii oddania symulatorni do działań specjalnych w CSP w Legionowie. Fot. Źródło: Centrum Szkolenia Policji

W dniu 14 marca br. baza szkoleniowa Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wzbogaciła się o nowoczesną symulatornię do działań specjalnych. Nowoczesny obiekt uzupełnił dobrze wyposażoną infrastrukturę dydaktyczną największej szkoły policyjnej w Polsce.

Ceremonię otwarcia symulatorni zaszczycił swoją obecnością I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak. W wydarzeniu wzięli również udział dyrektorzy biur Komendy Głównej Policji, goście reprezentujący jednostki organizacyjne Policji, Straży Granicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej i wojska, przedstawiciele duchowieństwa, pracowni architektonicznej, a także kierownictwo i kadra CSP. Przybyłych na uroczystość powitała Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół. Okolicznościowe przemówienie wygłosił także I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

W pierwszej części spotkania Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Marcin Szyndler przedstawił prezentację multimedialną zatytułowaną „Szkolenie minersko-pirotechniczne w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie”, w której przybliżył strukturę oraz działalność dydaktyczną szkoły. Szczególną uwagę poświęcił zadaniom oraz kursom specjalistycznym realizowanym przez Zakład Szkoleń Specjalnych, podkreślając, że Zespół Minersko-Pirotechniczny jest jedyną w kraju komórką, która prowadzi szkolenia w tej dziedzinie. Goście zapoznali się również ze środkami dydaktycznymi stosowanymi w realizacji kursów minersko-pirotechnicznych, a także obejrzeli wykorzystywane do tego celu obiekty, umiejscowione zarówno w obrębie szkoły, jak i na terenach należących do podmiotów zewnętrznych współpracujących z CSP.

Przeczytaj także: Strzały w Porębie

Ostatnią część prezentacji, poświęconą nowo otwieranej symulatorni, omówiła Zastępca Komendanta ds. Logistycznych insp. Anna Gołąbek, która przedstawiła charakterystykę tego obiektu, jego przeznaczenie oraz możliwości wykorzystania podczas zajęć ze słuchaczami kursów realizowanych w Centrum Szkolenia Policji. Poinformowała też, że zadanie inwestycyjne o nazwie „Budowa obiektu do działań specjalnych na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie” realizowane było w latach 2017–2018. Wartość inwestycji wyniosła 365.690,02 zł., a środki na jej realizację zostały zapewnione z Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017–2020.

W drugiej części uroczystości I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak przekazał na ręce Komendanta Centrum Szkolenia Policji symboliczny klucz do nowego obiektu. Po tej ceremonii rozpoczął się dynamiczny pokaz z wykorzystaniem symulatorni, przeprowadzony przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP. Na zakończenie goście wzięli udział w prezentacji samodziałowego urządzenia wybuchowego oraz sprzętu pozostającego na wyposażeniu Centralnego Biura Śledczego Policji i Centrum Szkolenia Policji.

Warto przypomnieć, że Centrum Szkolenia Policji przygotowuje funkcjonariuszy do profesjonalnego wykonywania zadań w poszczególnych rodzajach służb policyjnych. Do tego celu niezbędne jest posiadanie dobrze wyposażonej bazy szkoleniowej, a w szczególności odpowiednio przygotowanych obiektów, w których adepci sztuki policyjnej mogą doskonalić swoje umiejętności. Nowo otwarta symulatornia jest właśnie takim obiektem, przeznaczonym przede wszystkim do prowadzenia w Centrum Szkolenia Policji zajęć dydaktycznych z obszaru działań minersko-pirotechnicznych oraz techniki kryminalistycznej, w szczególności obejmujących detonację ładunków i urządzeń wybuchowych wewnątrz pomieszczeń, a następnie prowadzenie oględzin miejsca wybuchu.

Wśród najistotniejszych cech obiektu warto wymienić m.in. dostęp do jego wnętrza z kilku stron oraz umiejscowienie budynku w konkretnym kontekście topograficznym. Walory te umożliwiają wykorzystanie go do szeregu symulacji obejmujących oględziny miejsc zdarzeń o charakterze kryminalnym, a także ćwiczeń związanych z zabezpieczaniem miejsca zdarzenia do chwili oględzin.

[policja, centrum szkolenia policji, symulatornia do działań specjalnych, Legionowo, szkolenia, centralne biuro śledcze, cbś]

Źródło: Centrum Szkolenia Policji

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Gdy ciemność nie jest Twoim sprzymierzeńcem » Wypróbuj smar do ruchomej części broni »
zasilanie smar do pielęgnacji broni

 


Cieszą się popularnością na całym świecice! Dlaczego? »

 


Bluza taktyczna w roli głównej - obejrzyj film z jej udziałem » Czego nie wiesz o binokularze noktowizyjnym »
bluza taktyczna gogle balistyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Jaką broń wybierają strzelcy wyborowi » Nie strać celu mimo ciemności »
bron palna oświetlenie taktyczne

 


Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego  »
kurs strzelecki

 


Namierz cel w ciemoności » Wypatrz swojego wroga z odległości »
hydrauliczny wyważacz

Spodnie taktyczne - zachowaj swobodę w najtrudniejszej sytuacji »
spodnie taktyczne

 


Nie daj się zaskoczyć w ciemności » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa bluza taktyczna

 

Na czym polega specyfika komunikacji w wojsku »

 


Sprzęt do wspinaczki, który zapewni maksimum swobody i bezpieczeństwa » Dobierz wyposażenie na miarę czasów  »
latarki czołowe

 


05/07/2020Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Trening medyczny w PKW UNIFIL

„Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju.” To zdanie, które zna każdy żołnierz Wojska Polskiego. Bez właściwego i profesjonalnego treningu nie osiągnie się celu operacyjnego w realnym...

Aktualny numer

2/2020
SPECIAL OPS 2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Ratownictwo taktyczne
  • - XX lat CBŚP
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl