Szkolenie funkcjonariuszy Grup Interwencyjnych Służby Więziennej w COSSW w Kaliszu

 Redakcja  /  02-02-2017
Fot. COSSW w Kaliszu

27 stycznia szkolenie specjalistyczne ukończyło 18 funkcjonariuszy Grup Interwencyjnych Służby Więziennej (GISW) z kilku jednostek penitencjarnych. Doskonalenie ich umiejętności, zakończone egzaminem, odbyło się w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Program szkolenia, które ukończyli funkcjonariusze GISW, obejmuje realizację m. in. takich zagadnień, jak: podstawy prawne i zasady funkcjonowania grup interwencyjnych, podejmowane działań grupy w sytuacjach zagrożenia, szkolenie strzeleckie, ratownictwo przedmedyczne i warsztaty umiejętności psychospołecznych.

Zobacz także: Ćwiczenia zgrywające służb na szpitalnym oddziale ratunkowym

Zajęcia są prowadzone metodami aktywnymi, opartymi na ćwiczeniach, symulacjach, warsztatach i inscenizacjach, bazującymi na wydarzeniach, które miały miejsce na terenie obiektów penitencjarnych lub bardzo prawdopodobnych. Głównym celem szkolenia jest w szczególności nabywanie i pogłębianie wiedzy i umiejętności zawodowych, przygotowanie funkcjonariuszy do pełnienia zadań służbowych, w czasie których uświadamia się funkcjonariuszom znaczenie odpowiedzialności za innych podczas działań.

W trakcie szkolenia dokonano apelu mundurowego, który miał na celu standaryzację umundurowania i wyposażenia GISW. Odbył się także alarm dla funkcjonariuszy GISW, który obejmował przejazd do Zakładu Karnego w Sieradzu, w celu dokonania kontroli wśród osadzonych za pomocą narkotestów.

Obejrzyj zdjęcia: Mistrzostwa Służby Więziennej w Technikach Interwencyjnych i Samoobronie & Tactical Prison Rescue 2016

W czasie kontroli obecni byli: przedstawiciele: biura ochrony i spraw obronnych Centralnego Zarządu Służby Więziennej w Warszawie - płk Artur Król i por. Robert Śliz, oraz dowódcy GISW i specjaliści Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej, zajmujący się zagadnieniami GISW. Kierownikiem szkolenia był mjr Piotr Jarczewski - kierownik działu organizacji i obsługi szkolenia, zaś wykładowcami prowadzącymi zajęcia - przedstawiciele zakładu technik interwencji i szkolenia strzeleckiego, zakładu szkolenia ochronnego i zakładu szkolenia penitencjarnego Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.  

Przeczytaj również: Ćwiczenia GISW i Policji w Nowej Soli

Szkolenie specjalistyczne stanowi uzupełnienie i rozszerzenie treści szkolenia zawodowego w zakresie przygotowującym funkcjonariusza do samodzielnej służby na stanowisku służbowym wymagającym kwalifikacji specjalistycznych.

Źródło: materiały Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu (autorstwa mjr Joanny Kempy)


Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  14

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Wybierz najlepszy pakiet ratunkowy dla czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Ćwiczenia sił specjalnych pk. Black Swan 2022

W czwartek 12 maja w bazie lotniczej Szolnok, położonej w środkowych Węgrzech zakończyły się międzynarodowe ćwiczenia sił specjalnych Black Swan 2022. W ćwiczeniach organizowanych przez NATO...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl