Współpraca kieleckiego ośrodka wystawienniczego ze służbami mundurowymi stale się rozwija. Targi Kielce od ponad ćwierć wieku są organizatorem Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO- trzecich największych targów obronnych w Europie. Częścią wydarzenia są branżowe targi LOGISTYKA, które niegdyś były oddzielną imprezą.
Nowe wydarzenie jest dedykowane Policji oraz wszystkim służbom odpowiedzialnym za szeroko rozumiane bezpieczeństwo publiczne i ochronę przed zagrożeniami występującymi głównie wirtualnie ale również w świecie rzeczywistym. Klientami targów poza Policją będą Służba Ochrony Państwa, Straż Graniczna, GOPR, WOPR, TOPR, służba więzienna, służby wywiadu, ochrony portów i lotnisk, agencje ochrony, agencje detektywistyczne, Straż Miejska, przedstawiciele władz samorządowych - miast, gmin, powiatów, uczelnie, szkoły policyjne i mundurowe.
- Celem targów POLSECURE jest stworzenie przestrzeni na prezentację innowacji w zakresie wyposażenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. W obliczu wyzwań, jakie współcześnie pojawiają się wobec pracowników i zarządców tych służb, powstanie takiej wystawy było nie tyle potrzebne, co wręcz konieczne - uważa dr Andrzej Mochoń , prezes Targów Kielce.
Przy współpracy z Komendą Główną Policji powstała idea organizacji konferencji. Spotkanie, w odpowiedzi na nowe zagrożenia, ma skupić się na bezpieczeństwie. Bezapelacyjnie należy wyróżnić wśród nich cyberprzestępczość. Z niebezpiecznymi zachowaniami w sieci ma styczność ponad 95% Polaków. Jak wynika z danych statystycznych policji za 2016 r., liczba stwierdzonych oszustw internetowych wyniosła 97 388. Najczęściej w niepowołane ręce wpadają imiona i nazwiska- 44%, hasła dostępu do adresów e-mailowych- 20% oraz dane finansowe- 17%. Te statystyki potwierdzają konieczność spotkań i wymiany doświadczeń wśród policjantów. Cyberprzestępczość będzie jednym z głównych tematów konferencji, której program wygląda następująco.
Przeczytaj także: Kondycja zbrojeniówki uzależniona od kontraktów >>
Pierwszy dzień konferencji (24 listopada 2020 r.) dedykowany będzie właśnie tematyce cyberbezpieczeństwa, a w szczególności:
- zapobiegania incydentom bezpieczeństwa informacji,
- ochronie danych w cyberprzestrzeni,
- trendów w rozwoju cyberbezpieczeństwa,
- ochronie przed cyberatakami,
- bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych WiFi.
Drugi dzień konferencji (25 listopada 2020 r.) upłynie pod znakiem modernizacji Policji, w ramach której zostaną zaprezentowane m.in.:
- podsumowania Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w aspekcie uzyskanych efektów rzeczowych osiągniętych w latach 2017-2020,
- proces unowocześniania wyposażenia Policji przekładającego się bezpośrednio na poprawę warunków służby funkcjonariuszy Policji (baza lokalowa, sprzęt i wyposażenie wykorzystywane do działań policyjnych),
- innowacyjne rozwiązania techniczno-technologiczne zastosowane w wyposażeniu polskiej Policji, w szczególności w obszarze transportu, uzbrojenia i techniki policyjnej oraz wyposażenia specjalnego stanowiącego wyposażenie ochrony osobistej policjantów,proces jakościowej i wizerunkowej zmiany umundurowania Policji,
- najbardziej perspektywiczne obszary prac rozwojowych w zakresie przyszłej modernizacji technicznej służb porządku publicznego podległych ministrowi spraw wewnętrznych i administracji.
I edycja Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE odbędzie się od 24 do 26 listopada w Targach Kielce. Zapraszamy.
Źródło: Targi Kielce
[targi POLSECURE, Kielce, Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego, policja, straż graniczna, służba więzienna, MSPO]