Special-Ops.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Zawody crossfitowe w 6 BPD

„Hero WoD” – hołd dla bohaterów

Krzysztof Mątecki | 2023-02-08
Funkcjonariusz GISW Kraków podciągający się na drążku w czasie Hero WoD. Fot. 6BPD

Funkcjonariusz GISW Kraków podciągający się na drążku w czasie Hero WoD. Fot. 6BPD

Od kilku lat spadochroniarze 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa organizują zawody z cyklu „Hero WoD”, które wzorowane są na crossfitowych zestawach ćwiczeń żołnierzy Armii Stanów Zjednoczonych. W ten sposób żołnierze czczą pamięć o swoich poległych przyjaciołach.

Zobacz także

Tomasz Łukaszewski Śladami komandosów z legendarnej jednostki

Śladami komandosów z legendarnej jednostki Śladami komandosów z legendarnej jednostki

Prawie 300 uczestników wzięło udział w XI edycji GROM Challenge – Siła i Honor, która odbyła się 16 września w Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze. Jak co roku wszystkie zadania przygotowane...

Prawie 300 uczestników wzięło udział w XI edycji GROM Challenge – Siła i Honor, która odbyła się 16 września w Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze. Jak co roku wszystkie zadania przygotowane zostały przez byłych komandosów GROM-u, będących wolontariuszami Fundacji NIEZAPOMNIANI – organizatora wydarzenia – i wymagały dużej sprawności fizycznej oraz umiejętności logicznego myślenia.

Redakcja V Międzynarodowe Sympozjum TBI & PTSD

V Międzynarodowe Sympozjum TBI & PTSD V Międzynarodowe Sympozjum TBI & PTSD

W dniach od 22 do 24 września 2023 roku, w Centrum Konferencyjnym Ministerstwa Obrony Narodowej, przy ulicy Żwirki i Wigury 9/13 w Warszawie odbędzie się piąta edycja Międzynarodowego Sympozjum TBI & PTSD.

W dniach od 22 do 24 września 2023 roku, w Centrum Konferencyjnym Ministerstwa Obrony Narodowej, przy ulicy Żwirki i Wigury 9/13 w Warszawie odbędzie się piąta edycja Międzynarodowego Sympozjum TBI & PTSD.

Redakcja Od 31 lat dla bezpieczeństwa!

Od 31 lat dla bezpieczeństwa! Od 31 lat dla bezpieczeństwa!

Służba bezpieczeństwu kraju, zwiększanie dostępu do światowych technologii, wymiana myśli i doświadczeń są nadrzędnymi celami przyświecającymi organizatorom Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego....

Służba bezpieczeństwu kraju, zwiększanie dostępu do światowych technologii, wymiana myśli i doświadczeń są nadrzędnymi celami przyświecającymi organizatorom Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Jego 31. edycja zgromadziła 711 wystawców z 35 krajów.

Czym jest „Hero WoD”?

Ćwiczenia sportowe z cyklu „Hero WoD” to bardzo intensywne treningi, często z obciążeniem w postaci kamizelki taktycznej z wkładami balistycznymi. Ich nazwa to połączenie pseudonimu lub imienia żołnierza z angielskim słowem hero (bohater) oraz akronimem od Workout Of the Day (WoD – trening dnia).

Głównym celem organizowanych przez spadochroniarzy 6.BPD zawodów z cyklu „Hero WoD” jest chęć kultywowania pamięci o poległych żołnierzach 6. bpd w związku z rocznicami ich śmierci. Każdorazowo, przed rozpoczęciem zdrowej i sportowej rywalizacji, w której uczestniczą dowódcy batalionów, a nawet dowódca brygady, jak miało to miejsce podczas „Saper” hero WoD w 2022 roku, zebrani zostają zapoznani z życiorysem i przebiegiem służby żołnierza, ku czci którego został ułożony dany trening.

Celem wydarzeń jest także spotkanie z rodziną poległych, propagowanie szeroko rozumianej kultury fizycznej, tak ważnej w jednostce powietrznodesantowej oraz integracja różnych rodzajów wojsk i służb mundurowych.

Do startu w zawodach sportowych z cyklu „Hero WoD” spadochroniarze 6.BPD zapraszają nie tylko przedstawicieli innych jednostek wojskowych, ale także różnych służb mundurowych, a nawet ratowników medycznych z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

W 6. BPD zaczęło się od „Mirona”

Pomysłodawcą inicjatywy „Hero WoD” w 6. bpd jest żołnierz 16. Batalionu Powietrznodesantowego, który w 2020 roku, wraz z zaprzyjaźnionym trenerem crossfit, przygotował pierwsze treningi dla poległych Spadochroniarzy. Zanim wspomniany żołnierz postanowił spróbować przenieść tę ideę do koszar 16. BPD, słyszał wcześniej o zestawie ćwiczeń o nazwie „Barcja”, który powstał ku pamięci polskich żołnierzy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy polegli 21 grudnia 2011 roku w Afganistanie.

Znał także jeden z prawdopodobnie pierwszych polskich Hero WoD’ów, który został umieszczony na oficjalnej stronie zawodów z cyklu „Hero WoD”: www.wodwell.com. Zestaw ćwiczeń ułożono w celu uhonorowania st. chor. szt. Mirosława Łuckiego „Mirona” – operatora zespołu bojowego C w Jednostce Wojskowej Komandosów z Lublińca, który zginął 23 sierpnia 2013 roku w Ghazni w Afganistanie, wskutek śmiertelnych ran odniesionych podczas wybuchu improwizowanego ładunku wybuchowego (IED).

Miron lubił biegi przełajowe oraz dużą intensywność crossfitowych treningów. Jego motto treningowe brzmiało: „100% albo nie warto się kłopotać”.

 

Upamiętnienie poległych kolegów

Foka” „Hero WoD”

Kolejne zawody z tego cyklu nazwane „Foka” „Hero WoD” (ang. Workout of the Day) miały na celu upamiętnienie żołnierza 16. Batalionu Powietrznodesantowego 6. Brygady Powietrznodesantowej – kpr. Piotra Marciniaka ps. Foka, który poległ 10 września 2009 r., wykonując zadanie bojowe w składzie patrolu QRF (ang. Quick Reaction Forces), czyli sił szybkiego reagowania podczas V zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) w Afganistanie.

Piotr Marciniak urodził się 8 kwietnia 1979 roku w Krakowie. Służbę wojskową rozpoczął w lipcu 1998 roku w 10. Batalionie Desantowo-Szturmowym w Rząsce. Od grudnia 1998 roku kontynuował swoją służbę w 16. Batalionie Powietrznodesantowym w Krakowie. W lipcu 1999 roku został skierowany do wykonywania zadań w ramach PKW SFOR w Bośni i Hercegowinie. W lutym 2002 roku ponownie, w ramach PKW SFOR w Bośni. Następnie w 2003 roku – w ramach III zmiany PKW w Iraku.

Od kwietnia 2009 roku służył w siłach szybkiego reagowania na stanowisku strzelca w składzie V zmiany PKW Afganistan. St. szer. Marciniak poległ 10 września 2009 roku podczas wymiany ognia, spiesząc z pomocą ostrzelanemu patrolowi amerykańsko-afgańskiemu. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego, a także Gwiazdą Iraku i Afganistanu oraz awansowany do stopnia kaprala. Wyróżniony wpisem do Księgi Honorowej Wojska Polskiego.

„Foka” WoD rozpoczyna się od kombinacji dwóch ćwiczeń, wykonywanych w parach: biegu na dystansie 400 metrów po wyznaczonej przez organizatora trasie i podporu leżąc przodem na wyprostowanych rękach, tzw. planka. Podczas gdy jeden z zawodników biegnie, partner czeka na niego w podporze leżąc przodem.

Po jednym okrążeniu następuje zmiana, którą kontynuuje się do momentu przebiegnięcia przez parę łącznie dystansu 2009 metrów. Następnie para zawodników musi wykonać łącznie 10 obwodów (po 5 obwodów na osobę), składających się z następujących ćwiczeń:

 • 10 padnij-powstań, tzw. burpee’s,
 • 10 podciągnięć nachwytem,
 • 9 przysiadów,
 • 9 przerzutów plecaka przez bark, podniesionego z ziemi.

Powtórzenia te można wykonać na dwa sposoby: zmiana z partnerem po każdym ćwiczeniu lub zmiana po całej serii czterech ćwiczeń (po pełnym obwodzie).

„Róża”„Hero WoD”

Zawody „Róża”„Hero WoD” mają na celu upamiętnienie żołnierza 16. Batalionu Powietrznodesantowego 6. Brygady Powietrznodesantowej – por. Daniela Różyńskiego, który poległ 12 września 2004 roku podczas wykonywania zadania w składzie III zmiany PKW Irak.

Daniel Różyński urodził się 18 stycznia 1980 roku w Gdańsku. W 2003 roku ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych jako prymus, wybierając na miejsce służby stanowisko dowódcy plutonu szturmowego w 16. bpd w Krakowie. 14 lipca 2004 roku rozpoczął służbę w PKW Irak w 1. Batalionowej Grupie Bojowej Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe na stanowisku dowódcy plutonu. Poległ 12 września 2004 roku w wyniku ataku terrorystów na patrol saperski. Został pośmiertnie awansowany do stopnia porucznika oraz wyróżniony wpisem do księgi honorowej Ministra Obrony Narodowej. Śp. por. Daniel Różyński był kawalerem.

Trening „Róża” hero WoD wykonywany jest z obciążeniem w postaci kamizelki typu „plate carrier” lub z plecakiem o wadze: kobiety – 6 kg, mężczyźni – 9 kg i w pełnym umundurowaniu, tj. bluza od munduru lub combat shirt, spodnie od munduru oraz wojskowe buty za kostkę lub trekkingowe w kolorze czarnym/brąz. Obowiązujący limit czasowy wynosi 24 minuty, które rozpoczyna pokonanie wspólnie przez parę zawodników biegiem 2004 metrów, a w pozostałym czasie wykonanie jak największej liczby obwodów, składających się z synchronicznych w parze powtórzeń:

 • 12 ugięć ramion w podporze (pompek);
 • 9 wykroków w marszu;
 • 12 wznosów kolan do klatki piersiowej będąc w zwisie na drążku;
 • 9 brzuszków ze złączonymi podeszwami stóp (tzw. power sit-ups).

„Słowik” „Hero WoD”

Zawody „Słowik” „Hero WoD” mają na celu upamiętnienie żołnierza 16. Batalionu Powietrznodesantowego 6. Brygady Powietrznodesantowej – st. kpr. Szymona Słowika, który poległ 26.02.2008 roku podczas wykonywania zadania w składzie II zmiany PKW Afganistan.

Szymon Słowik urodził się 20 maja 1974 roku w Żywcu. Służbę wojskową rozpoczął 26 stycznia 1995 roku w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Od 11 kwietnia 1995 roku pełnił obowiązki elektryka okrętowego w Grupie Okrętów Rozpoznawczych w JW 4118 w Gdyni. 24 kwietnia 1996 roku został przeniesiony do rezerwy. Do służby powrócił 1 września 2005 roku jako elew w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych. Po jej ukończeniu, 2 września 2006 roku, rozpoczął służbę w 16. Batalionie Powietrznodesantowym w Krakowie na stanowisku dowódcy drużyny.

Przeczytaj także: Warsztaty ratownicze w Twierdzy Modlin >>

II zmiana PKW Afganistan była pierwszą misją kpr. Szymona Słowika poza granicami kraju. 26 lutego 2008 roku około godziny 19:15 czasu lokalnego, podczas powrotu konwoju z akcji humanitarnej, jeden z jadących w kolumnie pojazdów typu Humvee najechał na minę. Do zdarzenia doszło około 3 km na południowy zachód od bazy Szarana w prowincji Paktika. W wyniku wybuchu kpr. Szymon Słowik poniósł śmierć.

Został pośmiertnie awansowany ze stopnia kaprala do stopnia starszego kaprala, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego oraz „Brązową Gwiazdą” Armii Amerykańskiej. Śp. Szymon Słowik zostawił żonę i dwoje dzieci.

Trening „Słowik” hero WoD został ułożony w systemie 26’ AMRAP (ang. as many rounds as possible), czyli jak najwięcej rund w ciągu 26 minut, wykonanych w parach.

 • 26 podrzutów plecaka nad głową;
 • 26 wznosów kolan do klatki piersiowej będąc w zwisie na drążku;
 • 2 km bieg (para biegnie jednocześnie, każdy zawodnik przebiega po 1 km);
 • 20 przysiadów z plecakiem;
 • 20 podciągnięć nachwytem;
 • 80 padnij-powstań-podskocz, tzw. burpee’s, z przeskokiem nad plecakiem (po 40 powtórzeń na jednego ćwiczącego).

 Podobnie jak podczas „Róża” hero WoD, trening ten wykonywany jest z obciążeniem i w pełnym umundurowaniu. Od początku do końca workoutu, każdy członek drużyny ma na sobie kamizelkę lub plecak o wadze 9/6 kg. Prawidłowe ukończenie wszystkich powtórzeń jednego zadania umożliwia przejście do kolejnego ćwiczenia.

Treningi z serii Hero WoD organizowane są w batalionach 6. Brygady Powietrznodesantowej nie tylko w celu upamiętnienia żołnierzy, którzy polegli podczas wykonywania obowiązków poza granicami państwa, ale także dla uczczenia tych, którzy oddali swoje życie wykonując zadania w kraju.

„Kubas” hero WoD

W sierpniu 2021 roku w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie po raz pierwszy zorganizowano trening „Kubas” hero WoD ku pamięci kpr. Krzysztofa Kubackiego, który zginął 11 lipca 2012 roku w wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas desantowania.

Tego dnia, st. szer. Krzysztof Kubacki wykonywał swój 25 skok ze spadochronem na lotnisku Pobiednik Wielki. Najpierw przekazano informację, że Krzysztof uległ poważnemu wypadkowi na skokach, a w godzinach popołudniowych dotarła wiadomość, że był to wypadek śmiertelny. 14 lipca 2012 roku mianowany pośmiertnie do stopnia kaprala, 

Krzysztof Kubacki został pochowany na cmentarzu w rodzinnej miejscowości Raciechowice. Kpr. Krzysztof Kubacki wstąpił w szeregi bordowych beretów 14 listopada 2006 roku, rozpoczynając służbę zasadniczą w 6. Batalionie Dowodzenia. Rok później przejął obowiązki na kompanii saperów w drużynie rozpoznania inżynieryjnego na stanowisku zwiadowca-nurek, gdzie służył jako żołnierz nadterminowy, a od 2009 roku jako żołnierz zawodowy.

Przełożeni pamiętają Krzysztofa jako żołnierza zdyscyplinowanego, zaangażowanego w służbę, sumiennie wykonującego obowiązki i chętnego do nabywania nowych umiejętności. Koledzy i koleżanki pełniący służbę z Krzysztofem wspominają go jako człowieka zawsze uśmiechniętego, pozytywnego i pełnego energii do działania, chętnego do pomocy, a do tego bardzo skromnego.

Trening „Kubas” hero WoD w systemie 25’ AMRAP (ang. as many rounds as possible), polega na wykonaniu w czasie 25 minut jak najwięcej obwodów, składających się z:

 • 400 metrów biegu,
 • 11 podciągnięć siłowych nachwytem,
 • wykroków na odcinku 70 metrów,
 • 11 podciągnięć siłowych nachwytem,
 • 70 ugięć ramion w podporze (pompek),
 • 11 podciągnięć siłowych nachwytem.

„Saper” hero WoD

Najnowszym treningiem z serii „hero WoD” w batalionach 6. Brygady Powietrznodesantowej jest „Saper” hero WoD, dedykowany Spadochroniarzom z 28. i 29. Patrolu Saperskiego z 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic. 8 października 2019 roku, saperzy 6. bpd otrzymali zgłoszenie o pociskach artyleryjskich znalezionych w lesie koło Kuźni Raciborskiej.

Kiedy żołnierze próbowali je unieszkodliwić, doszło do wybuchu. W wyniku eksplozji dwóch mężczyzn zginęło na miejscu, kolejny zmarł w szpitalu, trzej pozostali zostali ranni i do dzisiaj trwa ich rekonwalescencja. W Kuźni Raciborskiej najwyższą ofiarę na ołtarzu służby złożyli: kpr. Adam Olszówka, kpr. Krzysztof Chlewicki, st. chor. szt. Dawid Tokarski.

Kpr. Adam Olszówka urodził się 30 czerwca 1981 roku w Rudzie Śląskiej. W dniu 30 września 2003 roku został powołany do zasadniczej służby wojskowej w 6. Batalionie Powietrznodesantowym. Od 2009 r. służył w drużynie saperów w 6. bpd, a od kwietnia 2019 r. w patrolu saperskim. W 2012 r. uczestniczył w zmianie PKW w Afganistanie. Zginął 8 października 2019 roku w Kuźni Raciborskiej podczas podjęcia niewybuchu.

Kpr. Krzysztof Chlewicki urodzony 8 stycznia 1986 w Rudzie Śląskiej. 8 maja 2007 roku rozpoczął służbę w 6. Batalionie Powietrznodesantowym w Gliwicach w ramach zasadniczej służby wojskowej, następnie nadterminowej i zawodowej na stanowisku sapera. Od 2010 roku związany był z patrolem saperskim. Zginął 8 października 2019 roku w Kuźni Raciborskiej podczas podjęcia niewybuchu.

St. chor. sztab. Dawid Tokarski urodzony 26 czerwca 1983 roku w Rydułtowach. Zasadniczą służbę wojskową odbył na przełomie 2003 i 2004 roku, po której niedługo później ukończył Szkołę Podoficerską Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Pierwsze pół roku służby zawodowej spędził w 16. Brygadzie Zmechanizowanej, po czym przeniósł się do 6. bpd w Gliwicach.

Od 2012 roku wykonywał obowiązki w strukturze patrolu saperskiego. Zmarł 16 października 2019 roku w wyniku urazów poniesionych w trakcie usuwania niewybuchu, który eksplodował.

„Saper” hero WoD, trwający 20 minut 19 sekund, wykonywany jest w parach w systemie „I go – you go”, tzn. zawodnik nie może zacząć wykonywać ćwiczenia, dopóki jego partner nie skończy określonej liczby powtórzeń. Polega on na wykonaniu przez zespół jak największej liczby serii:

 • 8 podciągnięć siłowych nachwytem,
 • 10 pompek na poręczach,
 • 20 padnij-powstań-podskocz, tzw. burpee’s,
 • 19 przysiadów,
 • 2 x 107 metrów biegu z atrapą miny przeciwczołgowej.

Nie tylko „Hero WoD”

W 2021 i 2022 roku, spadochroniarze 6. BPD dołączyli także do organizowanego przez majora rezerwy Wojciecha Zacharków, ps. Zachar, wyzwania pod nazwą „Murph Challenge Poland”, którego celem jest uczczenie wszystkich poległych żołnierzy i weteranów poszkodowanych w misjach poza granicami państwa.

W krakowskich koszarach 16. BPD, dwukrotnie już odbyły się stacjonarne eliminacje do finału („Murp Challenge” odbywa się w dwóch formułach – stacjonarnej i online), w którym rywalizują ochotnicy z całej Polski, nie tylko ze służb mundurowych.

Źródło: 6BPD

Zdjęcia: 6BPD, Tomasz Qna Chochół

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Redakcja Ruszyły zapisy do udziału w Grom Challenge 2020

Ruszyły zapisy do udziału w Grom Challenge 2020 Ruszyły zapisy do udziału w Grom Challenge 2020

W tym roku, 12 września w Czerwonym Borze, już po raz VIII odbędą się zawody GROM CHALLENGE - Siła i Honor. To jedyny w Polsce bieg terenowy organizowany przez byłych żołnierzy GROM na terenie byłego poligonu...

W tym roku, 12 września w Czerwonym Borze, już po raz VIII odbędą się zawody GROM CHALLENGE - Siła i Honor. To jedyny w Polsce bieg terenowy organizowany przez byłych żołnierzy GROM na terenie byłego poligonu JW2305.

Redakcja Stołeczne obchody Święta Policji

Stołeczne obchody Święta Policji Stołeczne obchody Święta Policji

Tegoroczne Święto Policji obchodzone jest w 101. rocznicę powstania Policji Państwowej. Warto zauważyć, że rok ten jest szczególny również ze względu na dwie ważne dla naszego środowiska policyjnego rocznice....

Tegoroczne Święto Policji obchodzone jest w 101. rocznicę powstania Policji Państwowej. Warto zauważyć, że rok ten jest szczególny również ze względu na dwie ważne dla naszego środowiska policyjnego rocznice. W 2020 roku obchodzimy 100. rocznicę powołania Policji Rzecznej oraz 95. rocznicę utworzenia Policji Kobiecej.

Redakcja Centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej Centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego miały wyjątkowy charakter, ponieważ przypadały w 100. rocznicę wielkiego zwycięstwa Wojska Polskiego nad bolszewikami.

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego miały wyjątkowy charakter, ponieważ przypadały w 100. rocznicę wielkiego zwycięstwa Wojska Polskiego nad bolszewikami.

Pierwsza kobieta ukończyła SFQC

Pierwsza kobieta ukończyła SFQC Pierwsza kobieta ukończyła SFQC

W czerwcu 2020 r. pierwsza kobieta – żołnierz Gwardii Narodowej USA – pomyślnie ukończyła ćwiczenie Robin Sage, które jest końcowym elementem amerykańskiego szkolenia na Kursie Kwalifikacyjnych Sił Specjalnych...

W czerwcu 2020 r. pierwsza kobieta – żołnierz Gwardii Narodowej USA – pomyślnie ukończyła ćwiczenie Robin Sage, które jest końcowym elementem amerykańskiego szkolenia na Kursie Kwalifikacyjnych Sił Specjalnych (SFQC) w Forcie Bragg i od 9 lipca 2020 r. oficjalnie dołączyła do zespołu operacyjnego Dowództwa Operacji Specjalnych Armii USA.

Redakcja Jutro rozpoczyna się XI Festyn Komandosa w Dziwnowie

Jutro rozpoczyna się XI Festyn Komandosa w Dziwnowie Jutro rozpoczyna się XI Festyn Komandosa w Dziwnowie

Już w najbliższy piątek w Dziwnowie rozpocznie się XI Festyn Komandosa, który potrwa do niedzieli. Tegoroczna impreza odbywa się pod patronatem redakcji SPECIAL OPS. Poniżej możecie zapoznać się ze szczegółowym...

Już w najbliższy piątek w Dziwnowie rozpocznie się XI Festyn Komandosa, który potrwa do niedzieli. Tegoroczna impreza odbywa się pod patronatem redakcji SPECIAL OPS. Poniżej możecie zapoznać się ze szczegółowym programem tegorocznej edycji wydarzenia.

Redakcja Śladami gąsienic 1. Polskiej Dywizji Pancernej

Śladami gąsienic 1. Polskiej Dywizji Pancernej Śladami gąsienic 1. Polskiej Dywizji Pancernej

W dniach 22 – 23 sierpnia br. w Normandii miały miejsce uroczystości upamiętniające walki 1. Polskiej Dywizji Pancernej (1PDP) w sierpniu 1944 roku, w których uczestniczyli żołnierze Czarnej Dywizji.

W dniach 22 – 23 sierpnia br. w Normandii miały miejsce uroczystości upamiętniające walki 1. Polskiej Dywizji Pancernej (1PDP) w sierpniu 1944 roku, w których uczestniczyli żołnierze Czarnej Dywizji.

Redakcja 81. rocznica wybuchu II wojny światowej

81. rocznica wybuchu II wojny światowej 81. rocznica wybuchu II wojny światowej

We wtorek 1 września 2020 roku pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża w Gdańsku, z udziałem Prezydenta RP, szefa MON, żołnierzy Wojska Polskiego, kombatantów i harcerzy odbyły się uroczystości związane z obchodami...

We wtorek 1 września 2020 roku pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża w Gdańsku, z udziałem Prezydenta RP, szefa MON, żołnierzy Wojska Polskiego, kombatantów i harcerzy odbyły się uroczystości związane z obchodami 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Redakcja Wódz na MSPO 2020

Wódz na MSPO 2020 Wódz na MSPO 2020

Podczas tegorocznego MSPO na stoisku SPECIAL OPS będzie można spotkać wyjątkowego gościa. 9 września w godz. 12-15 swoją książkę "Zielona droga" podpisywać będzie Andrzej Kruczyński.

Podczas tegorocznego MSPO na stoisku SPECIAL OPS będzie można spotkać wyjątkowego gościa. 9 września w godz. 12-15 swoją książkę "Zielona droga" podpisywać będzie Andrzej Kruczyński.

Redakcja Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020

Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020 Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020

Dzisiaj, 8 września w kieleckim ośrodku wystawienniczym rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który potrwa do czwartku, 10 września. Podczas militarnego wydarzenia nie zabraknie podniebnego...

Dzisiaj, 8 września w kieleckim ośrodku wystawienniczym rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który potrwa do czwartku, 10 września. Podczas militarnego wydarzenia nie zabraknie podniebnego debiutu, gdzie w głównej roli wystąpi Bell 407 GXi. Partnerem Strategicznym targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Po raz kolejny Salon został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Redakcja Nadanie imienia śp. por. Daniela Różyńskiego Delegaturze Departamentu Kontroli w Bydgoszczy

Nadanie imienia śp. por. Daniela Różyńskiego Delegaturze Departamentu Kontroli w Bydgoszczy Nadanie imienia śp. por. Daniela Różyńskiego Delegaturze Departamentu Kontroli w Bydgoszczy

W dniu 9 września w Bydgoszczy odbyło się pierwsze w powojennej historii nadanie jednostce wojskowej imienia żołnierza poległego podczas służby poza granicami państwa.

W dniu 9 września w Bydgoszczy odbyło się pierwsze w powojennej historii nadanie jednostce wojskowej imienia żołnierza poległego podczas służby poza granicami państwa.

Radosław Tyślewicz Testy nowych prototypów płetw

Testy nowych prototypów płetw Testy nowych prototypów płetw

W czerwcu i lipcu 2020 r. odbywały się testy kolejnych modeli składanych płetw EXOTECH, w ramach projektu współfinansowanego z NCBiR Biodive-fin, realizowanego we współpracy z naukowcami z Akademii Marynarki...

W czerwcu i lipcu 2020 r. odbywały się testy kolejnych modeli składanych płetw EXOTECH, w ramach projektu współfinansowanego z NCBiR Biodive-fin, realizowanego we współpracy z naukowcami z Akademii Marynarki Wojennej. Korzystano przy tym z jedynego w Europie tunelu hydrodynamicznego (57 ton wody) oraz robota – nogi płetwonurka.

Redakcja Wódz na MSPO 2020

Wódz na MSPO 2020 Wódz na MSPO 2020

Podczas tegorocznego MSPO na stoisku SPECIAL OPS będzie można spotkać wyjątkowego gościa. 9 września w godz. 12-15 swoją książkę "Zielona droga" podpisywać będzie Andrzej Kruczyński.

Podczas tegorocznego MSPO na stoisku SPECIAL OPS będzie można spotkać wyjątkowego gościa. 9 września w godz. 12-15 swoją książkę "Zielona droga" podpisywać będzie Andrzej Kruczyński.

Redakcja Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020

Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020 Mocny debiut Bella 407 GXi podczas MSPO 2020

Dzisiaj, 8 września w kieleckim ośrodku wystawienniczym rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który potrwa do czwartku, 10 września. Podczas militarnego wydarzenia nie zabraknie podniebnego...

Dzisiaj, 8 września w kieleckim ośrodku wystawienniczym rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który potrwa do czwartku, 10 września. Podczas militarnego wydarzenia nie zabraknie podniebnego debiutu, gdzie w głównej roli wystąpi Bell 407 GXi. Partnerem Strategicznym targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Po raz kolejny Salon został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Redakcja 81. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

81. rocznica sowieckiej agresji na Polskę 81. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

17 września 2020 roku obchodzimy 81. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę.

17 września 2020 roku obchodzimy 81. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę.

Redakcja Podsumowanie Biegu Morskiego Komandosa 2020

Podsumowanie Biegu Morskiego Komandosa 2020 Podsumowanie Biegu Morskiego Komandosa 2020

XI edycja Biegu Morskiego Komandosa, która odbyła się w dniach 29-30 września 2020 r. w Gdyni przeszła do historii.

XI edycja Biegu Morskiego Komandosa, która odbyła się w dniach 29-30 września 2020 r. w Gdyni przeszła do historii.

Wojciech Jagielski Odbyły się zawody Long Range Europen Championship

Odbyły się zawody Long Range Europen Championship Odbyły się zawody Long Range Europen Championship

W dniach 04-06 września 2020 r. odbyły się na poligonie w Drawsku Pomorskim pierwsze Mistrzostwa Europy w strzelaniu długodystansowym. Tak wysoka ranga zawodów była możliwa dzięki owocnej współpracy polskiego...

W dniach 04-06 września 2020 r. odbyły się na poligonie w Drawsku Pomorskim pierwsze Mistrzostwa Europy w strzelaniu długodystansowym. Tak wysoka ranga zawodów była możliwa dzięki owocnej współpracy polskiego PZSS i niemieckiego związku BDS.

Redakcja VIII edycja GROM CHALLENGE- Siła i Honor - podsumowanie

VIII edycja GROM CHALLENGE- Siła i Honor - podsumowanie VIII edycja GROM CHALLENGE- Siła i Honor - podsumowanie

12 września br., już po raz ósmy Ośrodek Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze był miejsce realizacji najtrudniejszego biegu terenowego z przeszkodami - GROM Challenge – Siła i Honor.

12 września br., już po raz ósmy Ośrodek Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze był miejsce realizacji najtrudniejszego biegu terenowego z przeszkodami - GROM Challenge – Siła i Honor.

Redakcja Święto Wojsk Obrony Terytorialnej

Święto Wojsk Obrony Terytorialnej Święto Wojsk Obrony Terytorialnej

Wczoraj w Radomiu na Placu Corazziego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchody 81. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, Święta Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wręczenia sztandaru wojskowego...

Wczoraj w Radomiu na Placu Corazziego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchody 81. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, Święta Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wręczenia sztandaru wojskowego 6. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego. W uroczystości wzięli udział Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesław Kukuła, Dowódcy Brygad OT, kombatanci, parlamentarzyści, samorządowcy oraz żołnierze.

Redakcja On Duty – III Konferencja praktyków ratownictwa wodnego

On Duty – III Konferencja praktyków ratownictwa wodnego On Duty – III Konferencja praktyków ratownictwa wodnego

W dniach 16-17.10.2020 r. w murach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbędzie się III konferencja środowiska praktyków ratownictwa wodnego pt. On Duty. Jest to największa tego typu impreza wymiany dobrych...

W dniach 16-17.10.2020 r. w murach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbędzie się III konferencja środowiska praktyków ratownictwa wodnego pt. On Duty. Jest to największa tego typu impreza wymiany dobrych praktyk, pokazów i testów sprzęt u oraz technik ratunkowych organizowana przez Life Guard Gdynia, AMW i Polską Federację Ratownictwa Wodnego oraz Morską Bazę Mechelinki.

Redakcja Ekstremalna strzelnica Navala

Ekstremalna strzelnica Navala Ekstremalna strzelnica Navala

12 listopada ukaże się nowa książka napisana przez dwóch byłych operatorów JW Grom: Navala i Tyluta. Będzie to poradnik strzelecki pt. "Ekstremalna strzelnica Navala".

12 listopada ukaże się nowa książka napisana przez dwóch byłych operatorów JW Grom: Navala i Tyluta. Będzie to poradnik strzelecki pt. "Ekstremalna strzelnica Navala".

Redakcja 11 listopada - Święto Niepodległości

11 listopada - Święto Niepodległości 11 listopada - Święto Niepodległości

„Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Naczelnego...

„Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Naczelnego w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości” – głosiła ustawa z 23 kwietnia 1937 roku.

Redakcja 102. rocznica utworzenia Marynarki Wojennej

102. rocznica utworzenia Marynarki Wojennej 102. rocznica utworzenia Marynarki Wojennej

W sobotę, 28 listopada br., mięły 102 lata odkąd marszałek Józef Piłsudski wydał dekret, w którym rozkazał utworzyć Marynarkę Wojenną. Od tego czasu, nieprzerwanie, Marynarka Wojenna wykonuje zadania na...

W sobotę, 28 listopada br., mięły 102 lata odkąd marszałek Józef Piłsudski wydał dekret, w którym rozkazał utworzyć Marynarkę Wojenną. Od tego czasu, nieprzerwanie, Marynarka Wojenna wykonuje zadania na rzecz polskiej, morskiej racji stanu.

Redakcja Dzień Podchorążego na pamiątkę powstania

Dzień Podchorążego na pamiątkę powstania Dzień Podchorążego na pamiątkę powstania

Dzień Podchorążego to święto ustanowione na pamiątkę wydarzeń z 29 na 30 listopada 1830 roku, kiedy grupa słuchaczy Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie pod wodzą ppor. Piotra Wysockiego zaatakowała...

Dzień Podchorążego to święto ustanowione na pamiątkę wydarzeń z 29 na 30 listopada 1830 roku, kiedy grupa słuchaczy Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie pod wodzą ppor. Piotra Wysockiego zaatakowała Belweder, rezydencję wielkiego księcia Konstantego, rosyjskiego dowódcy polskiej armii W ten sposób rozpoczęło się Powstanie Listopadowe.

Redakcja Ogólnopolskie Warsztaty z reagowania na zamachy

Ogólnopolskie Warsztaty z reagowania na zamachy Ogólnopolskie Warsztaty z reagowania na zamachy

Kongres Safe Place został przełożony na kolejny rok. Jednak organizatorzy nie poddają się pandemii i przygotowali Ogólnopolskie Warsztaty z reagowania na zamachy i przygotowania obiektów na różnorodne...

Kongres Safe Place został przełożony na kolejny rok. Jednak organizatorzy nie poddają się pandemii i przygotowali Ogólnopolskie Warsztaty z reagowania na zamachy i przygotowania obiektów na różnorodne zagrożenia. Wydarzenie odbędzie się 17 grudnia w godz. 9.00-15.00 na platformie ZOOM w dostępie całkowicie bezpłatnym.

Wybrane dla Ciebie

Kompaktowy statyw taktyczny mniejszy niż jakikolwiek »

Kompaktowy statyw taktyczny mniejszy niż jakikolwiek » Kompaktowy statyw taktyczny mniejszy niż jakikolwiek »

Poznaj tajną broń letnich butów taktycznych

Poznaj tajną broń letnich butów taktycznych Poznaj tajną broń letnich butów taktycznych

Jaki sprzęt i wyposażenie są niezbędne do pokonywania zaawansowanych tras wspinaczkowych?

Jaki sprzęt i wyposażenie są niezbędne do pokonywania zaawansowanych tras wspinaczkowych? Jaki sprzęt i wyposażenie są niezbędne do pokonywania zaawansowanych tras wspinaczkowych?

Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »

Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami » Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »

Jakie są zasady noszenia naszywek garnizonowych »

Jakie są zasady noszenia naszywek garnizonowych » Jakie są zasady noszenia naszywek garnizonowych »

W czym wychodzisz sukces w misji?

W czym wychodzisz sukces w misji? W czym wychodzisz sukces w misji?

Kompletna ochrona balistyczna

Kompletna ochrona balistyczna Kompletna ochrona balistyczna

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach »

Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach » Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach »

Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych »

Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych » Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych »

Jaki statyw niezawiedzie?

Jaki statyw niezawiedzie? Jaki statyw niezawiedzie?

Jakim preparatem skutecznie wyczyścisz każdą broń

Jakim preparatem skutecznie wyczyścisz każdą broń Jakim preparatem skutecznie wyczyścisz każdą broń

Po czym rozpoznasz żołnierza nowej generacji?

Po czym rozpoznasz żołnierza nowej generacji? Po czym rozpoznasz żołnierza nowej generacji?

Jak skutecznie chronić wzrok na poligonie?

Jak skutecznie chronić wzrok na poligonie? Jak skutecznie chronić wzrok na poligonie?

Jakie korzyści ma licencjonowany Instruktora Sportu Strzeleckiego

Jakie korzyści ma licencjonowany Instruktora Sportu Strzeleckiego Jakie korzyści ma licencjonowany Instruktora Sportu Strzeleckiego

Czym wyróżnia się rodezyjski kamuflaż

Czym wyróżnia się rodezyjski kamuflaż Czym wyróżnia się rodezyjski kamuflaż

Jakiego oświetlenia potrzebuje ratownik

Jakiego oświetlenia potrzebuje ratownik Jakiego oświetlenia potrzebuje ratownik

Co zrobisz z tego poncho

Co zrobisz z tego poncho Co zrobisz z tego poncho

Zostań Instruktorem Strzelań Bojowych

Zostań Instruktorem Strzelań Bojowych Zostań Instruktorem Strzelań Bojowych

Jak poprawić celność strzału

Jak poprawić celność strzału Jak poprawić celność strzału

Jak oświetlić obiekt z tysiąca metrów

Jak oświetlić obiekt z tysiąca metrów Jak oświetlić obiekt z tysiąca metrów

Najnowsze produkty i technologie

Militaria.pl “Do broni, cel, pal!” - optyka strzelecka Bushnell

“Do broni, cel, pal!” - optyka strzelecka Bushnell “Do broni, cel, pal!” - optyka strzelecka Bushnell

Celem każdego strzelca jest oddawanie jak najbardziej precyzyjnych strzałów. Niezależnie od profesji strzelca, zarówno w służbach mundurowych, jak i w strzelectwie sportowym odpowiednia optyka strzelecka...

Celem każdego strzelca jest oddawanie jak najbardziej precyzyjnych strzałów. Niezależnie od profesji strzelca, zarówno w służbach mundurowych, jak i w strzelectwie sportowym odpowiednia optyka strzelecka wspiera celność strzałów. Rynek optyczny stale się rozwija, wprowadzając coraz to nowsze technologie w przyrządach optycznych. Znajdziemy tu między innymi urządzenia celownicze jak na przykład kolimatory czy urządzenia do obserwacji takie jak lunety i lornetki.

Krzysztof Miliński Bates GX X2 Tall Side ZIP – pierwsze starcie!

Bates GX X2 Tall Side ZIP – pierwsze starcie! Bates GX X2 Tall Side ZIP – pierwsze starcie!

Buty pretendujące do miana wysoce odpornych na wymagające warunki zewnętrzne z jednoczesną gwarancją swojej trwałości nie mogły zostać pominięte w rozkładzie redakcyjnych testów. Bates GX X2 Tall Side...

Buty pretendujące do miana wysoce odpornych na wymagające warunki zewnętrzne z jednoczesną gwarancją swojej trwałości nie mogły zostać pominięte w rozkładzie redakcyjnych testów. Bates GX X2 Tall Side Zip to obuwie taktyczne przeznaczone do pracy w wilgotnym i nieprzyjemnym dla operatora otoczeniu. Wykonanie krótkotrwałego zadania w trudnych warunkach spycha na tor boczny konsekwencje chwilowej ekspozycji organizmu i wyposażenia na wilgoć i mróz. Przetestowałem, na ile Bates GX X2 Tall Side Zip sprawdzą...

Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. Ultralekkie zwijane trójnogi taktyczne ROLATUBE

Ultralekkie zwijane trójnogi taktyczne ROLATUBE Ultralekkie zwijane trójnogi taktyczne ROLATUBE

Żołnierze i operatorzy wojsk specjalnych, a także funkcjonariusze służb porządku publicznego używają w trakcie działań operacyjnych sprzętu wymagającego podparcia lub zamontowania na dedykowanym maszcie...

Żołnierze i operatorzy wojsk specjalnych, a także funkcjonariusze służb porządku publicznego używają w trakcie działań operacyjnych sprzętu wymagającego podparcia lub zamontowania na dedykowanym maszcie lub trójnogu, które nierzadko są dość ciężkie i nieporęczne. Doskonałymi rozwiązaniami, zarówno z perspektywy zespołu bojowego, jak i pojedynczego operatora, żołnierza czy funkcjonariusza są nowoczesne, innowacyjne systemy rozwijanych masztów i trójnogów firmy ROLATUBE. Umożliwiają one zabezpieczenie...

Helikon-Tex Kultowy kamuflaż rodezyjski od Helikon-Tex

Kultowy kamuflaż rodezyjski od Helikon-Tex Kultowy kamuflaż rodezyjski od Helikon-Tex

Poznaj historię kamuflażu z Helikon-Tex i Rhodesian Camo. To niezwykły wzór, który wywodzi się wprost z klasycznych kamuflaży brytyjskich sił specjalnych z czasów II wojny światowej. Jest on dziś prawie...

Poznaj historię kamuflażu z Helikon-Tex i Rhodesian Camo. To niezwykły wzór, który wywodzi się wprost z klasycznych kamuflaży brytyjskich sił specjalnych z czasów II wojny światowej. Jest on dziś prawie niedostępny we współczesnej odzieży. Dlatego Rhodesian Camo od Helikon-Tex to prawdziwa gratka dla miłośników kamuflaży i odzieży militarnej.

Ewelina Grzesik, Newmax Nowak i Wspólnicy S.K. Light boot for hard work

Light boot for hard work Light boot for hard work

Buty damskie BATES Tactical Sport 2 Tall Side Zip DryGuard E03582 to nowy, ulepszony model serii Tactical Sport. Wysokie, taktyczne, profesjonalne obuwie, jak zapewnia producent, wyprodukowane zostało...

Buty damskie BATES Tactical Sport 2 Tall Side Zip DryGuard E03582 to nowy, ulepszony model serii Tactical Sport. Wysokie, taktyczne, profesjonalne obuwie, jak zapewnia producent, wyprodukowane zostało przy użyciu najnowszych i sprawdzonych w praktyce technologii.

Militaria.pl Jaką latarkę do broni wybrać? - przegląd modeli od Olight

Jaką latarkę do broni wybrać? - przegląd modeli od Olight Jaką latarkę do broni wybrać? - przegląd modeli od Olight

Odpowiednia latarka do broni umożliwia osiągnięcie przewagi na polu prowadzonych działań. Dobrej jakości latarka o wysokich parametrach między innymi usprawnia namierzanie celu czy ułatwia poruszanie się...

Odpowiednia latarka do broni umożliwia osiągnięcie przewagi na polu prowadzonych działań. Dobrej jakości latarka o wysokich parametrach między innymi usprawnia namierzanie celu czy ułatwia poruszanie się po zmroku lub w warunkach słabego oświetlenia. Latarka taktyczna do broni jest wytrzymałym, niezawodnym i ergonomicznym urządzeniem. Jedną z najlepszych firm na rynku latarek do broni jest marka Olight.

Krzysztof Lis PRO Blackout - jak się na niego przygotować?

Blackout - jak się na niego przygotować? Blackout - jak się na niego przygotować?

W życiu zdarzają się rozmaite sytuacje. Nawet jeśli mieszka się w dużym mieście, można doświadczyć problemów z dostawami energii elektrycznej. Warto zatem odpowiednio przygotować się na blackout, wykorzystując...

W życiu zdarzają się rozmaite sytuacje. Nawet jeśli mieszka się w dużym mieście, można doświadczyć problemów z dostawami energii elektrycznej. Warto zatem odpowiednio przygotować się na blackout, wykorzystując do tego rozwiązania dostosowane do zasięgu zaistniałej sytuacji.

Newmax Nowak i Wspólnicy S.K. DryGuard i DryGuard+, czyli autorska i innowacyjna membrana od BATES

DryGuard i DryGuard+, czyli autorska i innowacyjna membrana od BATES DryGuard i DryGuard+, czyli autorska i innowacyjna membrana od BATES

DryGuard i DryGuard+ to najnowsze rozwiązania w zakresie membran paroprzepuszczalnych opracowane przez producenta markowych butów taktycznych Bates. Wprowadzone obok membrany Gore-Tex w produktach firmy,...

DryGuard i DryGuard+ to najnowsze rozwiązania w zakresie membran paroprzepuszczalnych opracowane przez producenta markowych butów taktycznych Bates. Wprowadzone obok membrany Gore-Tex w produktach firmy, stanowią innowacyjne rozwiązanie uzupełniające ofertę butów tego producenta wyposażonych w membrany zwiększające wodoodporność i przez to komfort użytkowania obuwia.

Ewelina Grzesik TUNDRA - nowa czołówka od Mactronic

TUNDRA - nowa czołówka od Mactronic TUNDRA - nowa czołówka od Mactronic

„Czołówka” jest niezbędnym narzędziem pracy żołnierzy i medyków, ale nie tylko. Niektórzy sportowcy, turyści, miłośnicy kijów trekkingowych czy bywalcy biwaków nie wyobrażają sobie życia bez dobrej czołówki....

„Czołówka” jest niezbędnym narzędziem pracy żołnierzy i medyków, ale nie tylko. Niektórzy sportowcy, turyści, miłośnicy kijów trekkingowych czy bywalcy biwaków nie wyobrażają sobie życia bez dobrej czołówki. Dlatego przetestowaliśmy i sprawdziliśmy, czy warto zainwestować w latarkę TUNDRA THL0111 firmy MACTRONIC.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.special-ops.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.special-ops.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.