Special-Ops.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Predator Eye - przełom w dziedzinie technologii termowizji i transmisji obrazu

Nowoczesny zestaw nahełmowy opracowany w Polsce

Predator Eye - przełom w dziedzinie technologii termowizji i transmisji obrazu

Predator Eye - przełom w dziedzinie technologii termowizji i transmisji obrazu

Predator Eye jest nowatorskim rozwiązaniem w zakresie obrazowania termicznego. Predator Eye to nahełmowy zestaw zbudowany z kamery termowizyjnej przekazującej obraz na mikrowyświetlacz dooczny wraz z modułem zasilającym i transmitującym obraz w czasie rzeczywistym do zdalnej lokalizacji. Ten polski produkt to przełom w działaniach poszukiwawczych, operacyjno-śledczych oraz ratowniczych. Jego unikalna konstrukcja umożliwia użytkownikom pełną swobodę ruchów, jednocześnie zapewniając dostęp do zaawansowanej technologii obrazowania termicznego.

treść sponsorowana

Predator Eye - nowoczesna technologia opracowana w Polsce

W dzisiejszych czasach, gdy szybkość reakcji i efektywność są kluczowe w pracy operacyjnej, Predator Eye wyróżnia się jako narzędzie zwiększające bezpieczeństwo i skuteczność prowadzonych działań. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o specyficznych potrzebach służb prowadzących pracę operacyjno-śledczą, zwłaszcza w sytuacjach gdzie tradycyjne metody mogą być niewystarczające.

Dzięki zintegrowanej kamerze termowizyjnej użytkownicy mogą szybko identyfikować źródła ciepła, osoby potrzebujące pomocy, a także potencjalnie zagrożenia w trudno dostępnych lub niebezpiecznych miejscach. Opracowany i wyprodukowany w Polsce jest dowodem na to, że polska myśl technologiczna może konkurować na światowym rynku, dostarczając rozwiązania najwyższej jakości, które odpowiadają na rzeczywiste potrzeby użytkowników. Dowiedz się więcej >>

Zintegrowana kamera termowizyjna

Narzędzie wyróżnia się na tle innych rozwiązań dzięki swojej zaawansowanej technologii i funkcjom. Kluczowym elementem jest zintegrowana kamera termowizyjna, która umożliwia użytkownikom szybką identyfikację źródeł ciepła w trudnych warunkach, takich jak ciemność, zadymienie, zalesienie czy mgła.

Kamera termowizyjna o rozdzielczości od 400 × 300 pikseli w wersji standardowej do 1280x1024 pikseli dla wersji PRO oraz obiektywie o ogniskowej 19 mm pozwala na rozpoznanie obiektu o wielkości człowieka na dystansie ponad 500 metrów. Wymiary rdzenia kamery nie przekraczające 30x30x20 mm przy wadze poniżej 100g pozwolą uzyskać niewielkie gabaryty urządzenia, dzięki czemu kamera umieszczona na hełmie nie będzie obciążać operatora.

W ramach prac badawczo-rozwojowych skonstruowana została dedykowana obudowa, dostosowana do kształtu hełmu, zapewniająca opływowość całej konstrukcji oraz pozwalająca na wycentrowanie obrazu względem osi hełmu.

Kamera występuje w trzech wersjach:

  • wersja standardowa - stosowana w otoczeniu nienarażonym wybuchem,
  • wersja PRO – o zwiększonej rozdzielczości kamery termowizyjnej oraz module transmisji obrazu,
  • wersja iskrobezpieczna - stosowana w warunkach zagrożenia wybuchem np. gazu.

Predator Eye - funkcje i zalety

Innym istotnym aspektem Predator Eye jest jego wyświetlacz dooczny o rozdzielczości 1920x1080 umieszczony tuż przed okiem użytkownika. Technologia OLED zapewnia jasny i wyraźny obraz, co znacznie ułatwia orientację w ciężkim terenie oraz nie występuje efekt odbicia światła od ekranu. Porównanie z innymi rozwiązaniami, takimi jak kamery ręczne czy systemy montowane na hełmach pokazuje, że Predator Eye oferuje znacznie większą funkcjonalność, wygodę użytkowania bez użycia rąk oraz możliwość jednoczesnego wykonywania wielu czynności.

Kompaktowa konstrukcja i lekkość sprawiają, że jest on idealnym narzędziem dla służb prowadzących poszukiwania, rozpoznanie, zabezpieczenie terenu i mienia, a także czynności ratownicze. Innowacyjne podejście do projektowania i wykorzystanie najnowszych technologii czyni Predator Eye produktem wyprzedzającym swoje czasy i stanowiącym klucz do zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa w działaniach ratowniczych.

Predator Eye wyróżnia się również możliwością przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym do przełożonego, centrum dowodzenia lub będącego w tej samej grupie funkcjonariusza. Ta funkcjonalność umożliwia szybsze podejmowanie decyzji i koordynację działań w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowo zestaw jest wyposażony w moduł komunikacyjny COFDM, który umożliwia transmisję na odległości do 800 metrów, nawet w warunkach braku wzajemnej widoczności nadajnika i odbiornika. Sprawdź >>

Idealne narzędzie do pracy w terenie

Wszystkie rozwiązania zastosowane w Predator Eye czynią go narzędziem idealnym do pracy w terenie. W działaniach poszukiwawczych mamy możliwość szybszej lokalizacji osób zagonionych, nawet w trudno dostępnych miejscach. Z kolei w przypadku scenariuszy działań śledczych lub rozpoznawczych narzędzie zapewnia bezpieczeństwo użytkowania umożliwiając identyfikację zagrożeń z bezpiecznej odległości. Dzięki swojej wszechstronności i zaawansowanej technologii Predator Eye będzie niezastąpionym narzędziem w rękach służb mundurowych. Zdolność do adaptacji w różnych sytuacjach oraz warunkach sprawia, że jest to produkt nie tylko rewolucyjny, ale również niezwykle praktyczny w codziennym użytkowaniu.

Predator Eye będąc wynikiem polskiej innowacyjności i wizji stanowi istotny wkład w globalny rynek technologii ratowniczych. Jako produkt opracowany i wyprodukowany w Polsce, nie tylko świadczy o wysokim poziomie krajowej myśli technologicznej, ale również może stać się symbolem polskiej zdolności do tworzenia produktów konkurencyjnych na światowym rynku.

Wartość dodana tego projektu jest wielowymiarowa. Po pierwsze, stanowi dowód na to, że polskie firmy są w stanie opracować i wprowadzić na rynek całkowicie nowe rozwiązanie. Po drugie, jako produkt krajowy wspiera rozwój polskiej gospodarki i technologii otwierając nowe możliwości eksportowe, jednocześnie promując Polskę jako kraj nowoczesny i innowacyjny.

Podsumowanie

PREDATOR EYE to przełom w dziedzinie technologii termowizji i transmisji obrazu, który łączy innowacyjność, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Jego zastosowanie w różnorodnych scenariuszach - od poszukiwań, aż po działania operacyjno-śledcze i ratownicze, czyni go nieocenionym wsparciem dla wszystkich formacji mundurowych w Polsce i poza jej granicami. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązanie przyczyni się do znaczącej poprawy efektywności i skuteczności działań w sekcjach poszukiwawczych, śledczych, rozpoznawczych, a w przypadku grup ratowniczych pozwoli na zdecydowanie szybszy czas reakcji. Jutro zaczyna się dziś, dlatego stwórzmy razem bezpieczną przyszłość.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy >>

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Myśliwy Myśliwy, 26.12.2023r., 09:31:16 Rozebrali pewno dowolną termowizię do podglądu od chinczyka i zamocowali na chełmie, przedłużyli kabelki itd... Fajnie by było gdyby to urządzenie umożliwiało widzenie nokto w tym samym okularze i jeszcze w tej " nieznanej" technice.... do tego arcy aktywne słuchawki, wtedy to byłby hit !!!
  • Kk Kk, 26.12.2023r., 10:30:17 Takie rzeczy istnieją już od dawna. Ogniskowa 19mm nie napawa optymizmem obserwowania z większych odległości. Co w tym projekcie jest wyjątkowego?

Wybrane dla Ciebie

Gdzie przygotujesz się na najgorsze »

Gdzie przygotujesz się na najgorsze » Gdzie przygotujesz się na najgorsze »

Jak przeprowadzić skuteczna obronę »

Jak przeprowadzić skuteczna obronę » Jak przeprowadzić skuteczna obronę »

Podstawowe elementy do usprawnienia komunikacji w wojsku »

Podstawowe elementy do usprawnienia komunikacji w wojsku » Podstawowe elementy do usprawnienia komunikacji w wojsku »

Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »

Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »  Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »

Kamizelki taktyczne którą wybrać »

Kamizelki taktyczne którą wybrać » Kamizelki taktyczne którą wybrać »

Gdzie doposażysz się taktycznie »

Gdzie doposażysz się taktycznie » Gdzie doposażysz się taktycznie »

Kompletna ochrona balistyczna »

Kompletna ochrona balistyczna » Kompletna ochrona balistyczna »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach »

Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach » Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach »

Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych »

Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych » Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych »

Buty, butom nierównie - dowiedz się które Cię nie zawiodą »

Buty, butom nierównie - dowiedz się które Cię nie zawiodą » Buty, butom nierównie - dowiedz się które Cię nie zawiodą »

Spotkanie twarzą w twarz na Eurosatory

Spotkanie twarzą w twarz na Eurosatory Spotkanie twarzą w twarz na Eurosatory

Dobierz buty do warunków pogodowych »

Dobierz buty do warunków pogodowych » Dobierz buty do warunków pogodowych »

Buty odporne na wszystko »

Buty odporne na wszystko » Buty odporne na wszystko »

Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego »

Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego » Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego »

Czym bezpiecznie wypijesz wodę prosto z rzeki

Czym bezpiecznie wypijesz wodę prosto z rzeki Czym bezpiecznie wypijesz wodę prosto z rzeki

Które apteczki przyjdą Ci z pomocą »

Które apteczki przyjdą Ci z pomocą » Które apteczki przyjdą Ci z pomocą »

Najnowsze produkty i technologie

Radosław Tyślewicz MOSKITO TI - szwajcarska precyzja znowu w natarciu

MOSKITO TI - szwajcarska precyzja znowu w natarciu MOSKITO TI - szwajcarska precyzja znowu w natarciu

Francuski koncern zbrojeniowy Safran Defense po premierze swojego urządzenia na targach Eurosatory w Paryżu w 2014 r. oraz w Polsce podczas VII Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych...

Francuski koncern zbrojeniowy Safran Defense po premierze swojego urządzenia na targach Eurosatory w Paryżu w 2014 r. oraz w Polsce podczas VII Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech 2015, wprowadzał go w ostatnich latach na wyposażenie kolejnych armii świata. MOSKITO TI to produkt szwajcarskiej spółki Safran Vectronix AG, producenta specjalistycznego sprzętu optoelektronicznego – między innymi dalmierzy Vector (IV, 21, 23,...

BMF Centrum Specjalistycznego Sprzętu Mobilnego Profesjonalne rozwiązania dla służb od Winmate

Profesjonalne rozwiązania dla służb od Winmate Profesjonalne rozwiązania dla służb od Winmate

Firma BMF od 1998 roku dostarcza rozwiązania w dziedzinie specjalistycznego sprzętu mobilnego. To sprzęt dostosowany do pracy w trudnych i niekiedy bardzo wymagających warunkach. Od lat produkty oferowane...

Firma BMF od 1998 roku dostarcza rozwiązania w dziedzinie specjalistycznego sprzętu mobilnego. To sprzęt dostosowany do pracy w trudnych i niekiedy bardzo wymagających warunkach. Od lat produkty oferowane przez BMF trafiają m.in. do pojazdów wojskowych i specjalnych.

trzypiora.pl Czym powinna cechować się kamizelka taktyczna dla ratownika medycznego?

Czym powinna cechować się kamizelka taktyczna dla ratownika medycznego? Czym powinna cechować się kamizelka taktyczna dla ratownika medycznego?

Jeśli zastanawiasz się nad optymalnym rozwiązaniem w kontekście swojego wyposażenia jako ratownika medycznego podczas akcji, z pewnością na myśl przychodzi Ci kamizelka taktyczna. Czego powinieneś od niej...

Jeśli zastanawiasz się nad optymalnym rozwiązaniem w kontekście swojego wyposażenia jako ratownika medycznego podczas akcji, z pewnością na myśl przychodzi Ci kamizelka taktyczna. Czego powinieneś od niej wymagać? Co najbardziej się przyda? Co jest koniecznością? Jaka kamizelka taktyczna spełni wszystkie stawiane jej wymagania?

Militaria.pl Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem?

Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem? Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem?

Rozsądne rozłożenie ekwipunku może nie być łatwą sprawą, szczególnie kiedy bagażu jest sporo. Jednym z najlepszych sposobów na rozplanowanie umiejscowienia przedmiotów jest stosowanie się do zasad linii...

Rozsądne rozłożenie ekwipunku może nie być łatwą sprawą, szczególnie kiedy bagażu jest sporo. Jednym z najlepszych sposobów na rozplanowanie umiejscowienia przedmiotów jest stosowanie się do zasad linii oporządzenia.

Radosław Tyślewicz Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip

Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip

Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip testowaliśmy już dla was w warunkach trekkingowo-desantowych na polskim wybrzeżu („SPECIAL OPS” 3/2023). Jest to obuwie taktyczne przeznaczone do pracy w klimacie...

Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip testowaliśmy już dla was w warunkach trekkingowo-desantowych na polskim wybrzeżu („SPECIAL OPS” 3/2023). Jest to obuwie taktyczne przeznaczone do pracy w klimacie zimnym i wilgotnym, jaki panuje w Europie Środkowej i Północnej. Sprawdziły się przy zadaniach linowych oraz na portowych nabrzeżach i pokładach łodzi typu RIB. Nadszedł czas na weryfikację tego modelu w bardziej typowych dla Polski i całej niziny europejskiej warunkach, czyli w lesie i na niskich pagórkach.

Transactor Security Sp. z o.o. Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych

Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych

Ochrona granic stanowi jedną z podstawowych funkcji państwa. Ich nienaruszalność jest ważnym czynnikiem zapewnienia bytu narodowego i suwerenności kraju. Każde państwo dysponuje określoną organizacją do...

Ochrona granic stanowi jedną z podstawowych funkcji państwa. Ich nienaruszalność jest ważnym czynnikiem zapewnienia bytu narodowego i suwerenności kraju. Każde państwo dysponuje określoną organizacją do ochrony swoich granic, albowiem jest to jeden z najważniejszych czynników, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne.

Dariusz Leżała, Transactor Security Sp. z o.o. Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E

Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E

Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E, do których zaliczamy zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne, nuklearne oraz zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi, wymaga ciągłego...

Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E, do których zaliczamy zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne, nuklearne oraz zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi, wymaga ciągłego rozwoju sprzętu specjalistycznego umożliwiającego ich ujawnienie i identyfikację. Naprzeciw tym wymogom wychodzi firma Transactor Security Sp. z o.o., która w ofercie ma najnowsze rozwiązania sprzętowe firm VIDISCO Ltd. oraz Viken Detection.

Militaria.pl Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne

Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne

Wyposażenie medyczne w służbach mundurowych to kluczowy element ekwipunku taktycznego. Wyposażenie to obejmuje szeroki zakres narzędzi, sprzętu i środków, które służą do udzielenia pierwszej pomocy w warunkach...

Wyposażenie medyczne w służbach mundurowych to kluczowy element ekwipunku taktycznego. Wyposażenie to obejmuje szeroki zakres narzędzi, sprzętu i środków, które służą do udzielenia pierwszej pomocy w warunkach polowych, w tym także podczas sytuacji kryzysowych czy akcji ratunkowych. Bardzo ważne jest to, aby taktyczne wyposażenie medyczne było łatwe w transporcie i szybkie w użyciu. W tym artykule omawiamy najpotrzebniejsze wyposażenie medyczne, które warto mieć przy sobie.

Ha3o Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS

Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS

Współcześnie wszechstronnie używane okulary taktyczne mają za zadanie chronić oczy operatora, jak również pozwolić na dokładną i precyzyjną obserwację otoczenia. Od ich jakości oraz możliwości dostosowania...

Współcześnie wszechstronnie używane okulary taktyczne mają za zadanie chronić oczy operatora, jak również pozwolić na dokładną i precyzyjną obserwację otoczenia. Od ich jakości oraz możliwości dostosowania do warunków zależy jakość obserwacji przekładająca się na bezpieczeństwo indywidualne oraz powodzenie całego wykonanego zadania. I choć wydawać by się mogło, że obecne rozwiązania w zakresie optyki taktycznej oferują bardzo wiele, to okazuje się, że w tej materii można pójść jeszcze o krok dalej,...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.special-ops.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.special-ops.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.