Special-Ops.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Predator Eye - przełom w dziedzinie technologii termowizji i transmisji obrazu

Nowoczesny zestaw nahełmowy opracowany w Polsce

Predator Eye - przełom w dziedzinie technologii termowizji i transmisji obrazu

Predator Eye - przełom w dziedzinie technologii termowizji i transmisji obrazu

Predator Eye jest nowatorskim rozwiązaniem w zakresie obrazowania termicznego. Predator Eye to nahełmowy zestaw zbudowany z kamery termowizyjnej przekazującej obraz na mikrowyświetlacz dooczny wraz z modułem zasilającym i transmitującym obraz w czasie rzeczywistym do zdalnej lokalizacji. Ten polski produkt to przełom w działaniach poszukiwawczych, operacyjno-śledczych oraz ratowniczych. Jego unikalna konstrukcja umożliwia użytkownikom pełną swobodę ruchów, jednocześnie zapewniając dostęp do zaawansowanej technologii obrazowania termicznego.

treść sponsorowana

Predator Eye - nowoczesna technologia opracowana w Polsce

W dzisiejszych czasach, gdy szybkość reakcji i efektywność są kluczowe w pracy operacyjnej, Predator Eye wyróżnia się jako narzędzie zwiększające bezpieczeństwo i skuteczność prowadzonych działań. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o specyficznych potrzebach służb prowadzących pracę operacyjno-śledczą, zwłaszcza w sytuacjach gdzie tradycyjne metody mogą być niewystarczające.

Dzięki zintegrowanej kamerze termowizyjnej użytkownicy mogą szybko identyfikować źródła ciepła, osoby potrzebujące pomocy, a także potencjalnie zagrożenia w trudno dostępnych lub niebezpiecznych miejscach. Opracowany i wyprodukowany w Polsce jest dowodem na to, że polska myśl technologiczna może konkurować na światowym rynku, dostarczając rozwiązania najwyższej jakości, które odpowiadają na rzeczywiste potrzeby użytkowników. Dowiedz się więcej >>

Zintegrowana kamera termowizyjna

Narzędzie wyróżnia się na tle innych rozwiązań dzięki swojej zaawansowanej technologii i funkcjom. Kluczowym elementem jest zintegrowana kamera termowizyjna, która umożliwia użytkownikom szybką identyfikację źródeł ciepła w trudnych warunkach, takich jak ciemność, zadymienie, zalesienie czy mgła.

Kamera termowizyjna o rozdzielczości od 400 × 300 pikseli w wersji standardowej do 1280x1024 pikseli dla wersji PRO oraz obiektywie o ogniskowej 19 mm pozwala na rozpoznanie obiektu o wielkości człowieka na dystansie ponad 500 metrów. Wymiary rdzenia kamery nie przekraczające 30x30x20 mm przy wadze poniżej 100g pozwolą uzyskać niewielkie gabaryty urządzenia, dzięki czemu kamera umieszczona na hełmie nie będzie obciążać operatora.

W ramach prac badawczo-rozwojowych skonstruowana została dedykowana obudowa, dostosowana do kształtu hełmu, zapewniająca opływowość całej konstrukcji oraz pozwalająca na wycentrowanie obrazu względem osi hełmu.

Kamera występuje w trzech wersjach:

  • wersja standardowa - stosowana w otoczeniu nienarażonym wybuchem,
  • wersja PRO – o zwiększonej rozdzielczości kamery termowizyjnej oraz module transmisji obrazu,
  • wersja iskrobezpieczna - stosowana w warunkach zagrożenia wybuchem np. gazu.

Predator Eye - funkcje i zalety

Innym istotnym aspektem Predator Eye jest jego wyświetlacz dooczny o rozdzielczości 1920x1080 umieszczony tuż przed okiem użytkownika. Technologia OLED zapewnia jasny i wyraźny obraz, co znacznie ułatwia orientację w ciężkim terenie oraz nie występuje efekt odbicia światła od ekranu. Porównanie z innymi rozwiązaniami, takimi jak kamery ręczne czy systemy montowane na hełmach pokazuje, że Predator Eye oferuje znacznie większą funkcjonalność, wygodę użytkowania bez użycia rąk oraz możliwość jednoczesnego wykonywania wielu czynności.

Kompaktowa konstrukcja i lekkość sprawiają, że jest on idealnym narzędziem dla służb prowadzących poszukiwania, rozpoznanie, zabezpieczenie terenu i mienia, a także czynności ratownicze. Innowacyjne podejście do projektowania i wykorzystanie najnowszych technologii czyni Predator Eye produktem wyprzedzającym swoje czasy i stanowiącym klucz do zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa w działaniach ratowniczych.

Predator Eye wyróżnia się również możliwością przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym do przełożonego, centrum dowodzenia lub będącego w tej samej grupie funkcjonariusza. Ta funkcjonalność umożliwia szybsze podejmowanie decyzji i koordynację działań w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowo zestaw jest wyposażony w moduł komunikacyjny COFDM, który umożliwia transmisję na odległości do 800 metrów, nawet w warunkach braku wzajemnej widoczności nadajnika i odbiornika. Sprawdź >>

Idealne narzędzie do pracy w terenie

Wszystkie rozwiązania zastosowane w Predator Eye czynią go narzędziem idealnym do pracy w terenie. W działaniach poszukiwawczych mamy możliwość szybszej lokalizacji osób zagonionych, nawet w trudno dostępnych miejscach. Z kolei w przypadku scenariuszy działań śledczych lub rozpoznawczych narzędzie zapewnia bezpieczeństwo użytkowania umożliwiając identyfikację zagrożeń z bezpiecznej odległości. Dzięki swojej wszechstronności i zaawansowanej technologii Predator Eye będzie niezastąpionym narzędziem w rękach służb mundurowych. Zdolność do adaptacji w różnych sytuacjach oraz warunkach sprawia, że jest to produkt nie tylko rewolucyjny, ale również niezwykle praktyczny w codziennym użytkowaniu.

Predator Eye będąc wynikiem polskiej innowacyjności i wizji stanowi istotny wkład w globalny rynek technologii ratowniczych. Jako produkt opracowany i wyprodukowany w Polsce, nie tylko świadczy o wysokim poziomie krajowej myśli technologicznej, ale również może stać się symbolem polskiej zdolności do tworzenia produktów konkurencyjnych na światowym rynku.

Wartość dodana tego projektu jest wielowymiarowa. Po pierwsze, stanowi dowód na to, że polskie firmy są w stanie opracować i wprowadzić na rynek całkowicie nowe rozwiązanie. Po drugie, jako produkt krajowy wspiera rozwój polskiej gospodarki i technologii otwierając nowe możliwości eksportowe, jednocześnie promując Polskę jako kraj nowoczesny i innowacyjny.

Podsumowanie

PREDATOR EYE to przełom w dziedzinie technologii termowizji i transmisji obrazu, który łączy innowacyjność, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Jego zastosowanie w różnorodnych scenariuszach - od poszukiwań, aż po działania operacyjno-śledcze i ratownicze, czyni go nieocenionym wsparciem dla wszystkich formacji mundurowych w Polsce i poza jej granicami. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązanie przyczyni się do znaczącej poprawy efektywności i skuteczności działań w sekcjach poszukiwawczych, śledczych, rozpoznawczych, a w przypadku grup ratowniczych pozwoli na zdecydowanie szybszy czas reakcji. Jutro zaczyna się dziś, dlatego stwórzmy razem bezpieczną przyszłość.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy >>

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Myśliwy Myśliwy, 26.12.2023r., 09:31:16 Rozebrali pewno dowolną termowizię do podglądu od chinczyka i zamocowali na chełmie, przedłużyli kabelki itd... Fajnie by było gdyby to urządzenie umożliwiało widzenie nokto w tym samym okularze i jeszcze w tej " nieznanej" technice.... do tego arcy aktywne słuchawki, wtedy to byłby hit !!!
  • Kk Kk, 26.12.2023r., 10:30:17 Takie rzeczy istnieją już od dawna. Ogniskowa 19mm nie napawa optymizmem obserwowania z większych odległości. Co w tym projekcie jest wyjątkowego?

Wybrane dla Ciebie

Jak dostrzec człowieka w zadymionym budynku »

Jak dostrzec człowieka w zadymionym budynku » Jak dostrzec człowieka w zadymionym budynku »

Obrona i inspekcja to misja 24 godziny - jak ją przeprowadzić »

Obrona i inspekcja to misja 24 godziny - jak ją przeprowadzić » Obrona i inspekcja to misja 24 godziny - jak ją przeprowadzić »

Szukasz sprawdzonego sprzętu do prac na wysokości? Zajrzyj tu »

Szukasz sprawdzonego sprzętu do prac na wysokości? Zajrzyj tu » Szukasz sprawdzonego sprzętu do prac na wysokości? Zajrzyj tu »

Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »

Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »  Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »

Jakie są zasady noszenia naszywek garnizonowych »

Jakie są zasady noszenia naszywek garnizonowych » Jakie są zasady noszenia naszywek garnizonowych  »

W czym wychodzisz sukces w misji »

W czym wychodzisz sukces w misji » W czym wychodzisz sukces w misji »

Kompletna ochrona balistyczna »

Kompletna ochrona balistyczna » Kompletna ochrona balistyczna »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach »

Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach » Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach »

Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych »

Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych » Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych »

Zobacz, jakie buty nie zawiodą Cię podczas długich wypraw »

Zobacz, jakie buty nie zawiodą Cię podczas długich wypraw » Zobacz, jakie buty nie zawiodą Cię podczas długich wypraw »

Podpowiadamy, czym uzupełnić ekwipunek »

Podpowiadamy, czym uzupełnić ekwipunek » Podpowiadamy, czym uzupełnić ekwipunek »

Buty odporne na wszystko »

Buty odporne na wszystko » Buty odporne na wszystko »

Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego »

Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego » Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego »

Czym wyróżnia się rodezyjski kamuflaż »

Czym wyróżnia się rodezyjski kamuflaż » Czym wyróżnia się rodezyjski kamuflaż »

Dobierz wyposażanie do sytuacji zagrożenia »

Dobierz wyposażanie do sytuacji zagrożenia » Dobierz wyposażanie do sytuacji zagrożenia »

Czy wiesz, jak oświetlić cel »

Czy wiesz, jak oświetlić cel » Czy wiesz, jak oświetlić cel »

Wybierz plecaki z dożywotnim serwisem pogwarancyjnym »

Wybierz plecaki z dożywotnim serwisem pogwarancyjnym » Wybierz plecaki z dożywotnim serwisem pogwarancyjnym »

Najnowsze produkty i technologie

Griffin Group Defence Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych

Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych Nowe funkcje w termowizyjnych urządzeniach obserwacyjnych

Firma Griffin Group Defence posiada w swojej ofercie najwyższej klasy doręczne urządzenia termowizyjne, które umożliwiają obserwację w warunkach dziennych jak i nocnych. Dzięki wykorzystaniu termowizjii,...

Firma Griffin Group Defence posiada w swojej ofercie najwyższej klasy doręczne urządzenia termowizyjne, które umożliwiają obserwację w warunkach dziennych jak i nocnych. Dzięki wykorzystaniu termowizjii, pozwalają one na wykrycie nawet mało widocznych celów - w kamuflażu lub w otoczeniu, które utrudnia rozpoznanie.

Patryk Kościński Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania

Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania Buty Wojskowe Prabos Grizzly 933 – zimowy test użytkowania

Jak podaje producent, firma Prabos - Grizzly 933 to wytrzymałe zimowe buty wojskowe, skonstruowane z myślą o użyciu w skrajnie mroźnych warunkach. Przeznaczone są dla osób, które potrzebują wytrzymałego...

Jak podaje producent, firma Prabos - Grizzly 933 to wytrzymałe zimowe buty wojskowe, skonstruowane z myślą o użyciu w skrajnie mroźnych warunkach. Przeznaczone są dla osób, które potrzebują wytrzymałego i ciepłego obuwia na zimę. Polecane są dla żołnierzy, pracowników leśnych, służb mundurowych oraz osób, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu w zimie. Wykonane są ze skóry i materiału izolacyjnego Gore-Tex THERMIUM, który zapewnia dobrą izolację termiczną. Dzięki temu w butach można...

Militaria.pl Obierz jasny cel misji: przegląd latarek czołowych i kątowych

Obierz jasny cel misji: przegląd latarek czołowych i kątowych Obierz jasny cel misji: przegląd latarek czołowych i kątowych

Latarki czołowe i kątowe są praktycznymi urządzeniami, które znajdują szerokie zastosowanie podczas różnych czynności. Wiele profesji zawodowych i aktywności wymaga solidnego źródła światła, a przy tym...

Latarki czołowe i kątowe są praktycznymi urządzeniami, które znajdują szerokie zastosowanie podczas różnych czynności. Wiele profesji zawodowych i aktywności wymaga solidnego źródła światła, a przy tym możliwości dostosowywania kąta padania strumienia światła przy zachowaniu swobody ruchów. Wszystkie te udogodnienia zapewniają latarki czołowe i kątowe.

Instytut Nowych Technologii Sp. z o.o. Predator Eye - przełom w dziedzinie technologii termowizji i transmisji obrazu

Predator Eye - przełom w dziedzinie technologii termowizji i transmisji obrazu Predator Eye - przełom w dziedzinie technologii termowizji i transmisji obrazu

Predator Eye to nowatorskie rozwiązanie w zakresie obrazowania termicznego. Predator Eye jest to nahełmowy zestaw zbudowany z kamery termowizyjnej przekazującej obraz na mikrowyświetlacz dooczny wraz z...

Predator Eye to nowatorskie rozwiązanie w zakresie obrazowania termicznego. Predator Eye jest to nahełmowy zestaw zbudowany z kamery termowizyjnej przekazującej obraz na mikrowyświetlacz dooczny wraz z modułem zasilającym i transmitującym obraz w czasie rzeczywistym do zdalnej lokalizacji. Ten polski produkt to przełom w działaniach poszukiwawczych, operacyjno-śledczych oraz ratowniczych. Jego unikalna konstrukcja umożliwia użytkownikom pełną swobodę ruchów, jednocześnie zapewniając dostęp do zaawansowanej...

pcphunters.com Jak wybrać karabinek pneumatyczny dla siebie?

Jak wybrać karabinek pneumatyczny dla siebie? Jak wybrać karabinek pneumatyczny dla siebie?

W sprzedaży jest dostępnych kilka rodzai broni pneumatycznej. Różnią się wzajemnie m.in. sposobem zasilania, kalibrem czy możliwością zamontowania dodatkowego sprzętu ułatwiającego strzelanie. Jeśli interesuje...

W sprzedaży jest dostępnych kilka rodzai broni pneumatycznej. Różnią się wzajemnie m.in. sposobem zasilania, kalibrem czy możliwością zamontowania dodatkowego sprzętu ułatwiającego strzelanie. Jeśli interesuje Cię zakup karabinka pneumatycznego, powinieneś wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne typy wiatrówek oraz do czego będziesz ich używał. Czym jest karabinek pneumatyczny? Czym charakteryzują się poszczególne typy wiatrówek długich?

Helikon-Tex Guardian Plate Carrier

Guardian Plate Carrier Guardian Plate Carrier

Guardian Plate Carrier to nowoczesna kamizelka do przenoszenia płyt balistycznych z możliwością montażu dodatkowego wyposażenia, dzięki systemowi modułowemu zgodnemu z MOLLE/PALS. W skład serii produktów...

Guardian Plate Carrier to nowoczesna kamizelka do przenoszenia płyt balistycznych z możliwością montażu dodatkowego wyposażenia, dzięki systemowi modułowemu zgodnemu z MOLLE/PALS. W skład serii produktów Guardian wchodzi kamizelka oraz 16 elementów, które można dowolnie konfigurować. Kamizelka Guardian Plate Carrier umożliwia przenoszenie płyt w najbardziej popularnych standardach: E-Cut (SAPI/ESAPI), Swimmer Cut oraz Shooter Cut.

Militaria.pl Rękawice taktyczne - przegląd modeli Mechanix-Wear

Rękawice taktyczne - przegląd modeli Mechanix-Wear Rękawice taktyczne - przegląd modeli Mechanix-Wear

Rękawice są często niedocenionym elementem wyposażenia taktycznego, choć stanowią integralną część oporządzenia. Niezależnie od branży zawodowej czy podejmowanej aktywności, rękawice mogą znacząco poprawić...

Rękawice są często niedocenionym elementem wyposażenia taktycznego, choć stanowią integralną część oporządzenia. Niezależnie od branży zawodowej czy podejmowanej aktywności, rękawice mogą znacząco poprawić wydajność pracy i zapewnić bezpieczeństwo. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów profesjonalnych rękawic jest marka Mechanix-Wear. W artykule przyjrzymy się różnym modelom rękawic tej firmy, podpowiemy jakie technologie w nich zastosowano oraz do jakich celów warto się w nie wyposażyć.

Griffin Group Defence E-COSI i E-COTI - nowości dla żołnierza w zakresie nocnej obserwacji pola walki od GRIFFIN GROUP DEFENCE

E-COSI i E-COTI - nowości dla żołnierza w zakresie nocnej obserwacji pola walki od GRIFFIN GROUP DEFENCE E-COSI i E-COTI - nowości dla żołnierza w zakresie nocnej obserwacji pola walki od GRIFFIN GROUP DEFENCE

W tym roku znany na krajowym rynku dystrybutor i dostawca wyposażenia wojskowego, GRIFFIN GROUP DEFENCE, prezentuje kilka technologicznych nowości w dziale wyposażenia indywidualnego żołnierza w zakresie...

W tym roku znany na krajowym rynku dystrybutor i dostawca wyposażenia wojskowego, GRIFFIN GROUP DEFENCE, prezentuje kilka technologicznych nowości w dziale wyposażenia indywidualnego żołnierza w zakresie NVD (Night Vision Device). Trwający konflikt w Ukrainie, a szczególnie spektakularne sukcesy ukraińskich sił specjalnych, potwierdziły wpływ tego rodzaju wyposażenia indywidualnego na uzyskiwanie przewagi nad przeciwnikiem i w konsekwencji skuteczność w zakresie wykonywanych zadań w porze nocnej.

Militaria.pl “Do broni, cel, pal!” - optyka strzelecka Bushnell

“Do broni, cel, pal!” - optyka strzelecka Bushnell “Do broni, cel, pal!” - optyka strzelecka Bushnell

Celem każdego strzelca jest oddawanie jak najbardziej precyzyjnych strzałów. Niezależnie od profesji strzelca, zarówno w służbach mundurowych, jak i w strzelectwie sportowym, odpowiednia optyka wspiera...

Celem każdego strzelca jest oddawanie jak najbardziej precyzyjnych strzałów. Niezależnie od profesji strzelca, zarówno w służbach mundurowych, jak i w strzelectwie sportowym, odpowiednia optyka wspiera jego celność. Rynek optyczny stale się rozwija, wprowadzając coraz to nowsze technologie w przyrządach optycznych. Znajdziemy tu między innymi urządzenia celownicze, jak na przykład kolimatory czy urządzenia do obserwacji takie jak lunety i lornetki.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.special-ops.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.special-ops.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.