W latach 90. firma Bates wprowadziła do produkcji swych butów najnowocześniejsze technologie (DuraShocks, Thinsulate insulation, Gore-Tex itp.), z wykorzystaniem których przygotowała szereg modeli na rynek military-police, od klasycznych konstrukcyjnie trzewików wojskowych z nowoczesnymi podeszwami, przez obuwie specjalistyczne, po szeroki wybór lekkich butów taktycznych.
Od czasu pojawienia się pierwszych Hi-Teców Magnum, które zaoferowały dzięki zastosowaniu lżejszych materiałów znacznie wyższy komfort noszenia niż standardowe obuwie wojskowe, jednocześnie zachowując militarny charakter, tego rodzaju buty zdobyły olbrzymią popularność – zwłaszcza w działaniach miejskich. Przykładem takiego profesjonalnego obuwia taktycznego w ofercie firmy Bates jest seria Delta, której głównym przedstawicielem jest model 2348 o wysokości ośmiu cali, zaopatrzony w boczny zamek, przeznaczony dla użytkowników obu płci.
Czytaj też: Velocitor Bates >>>
Seria Delta została zaprojektowana równo 10 lat temu w kilku odmianach różniących się wykończeniem (np. 2368 zaopatrzono w membranę Gore-Tex) oraz wysokością i wciąż cieszy się dużą popularnością dzięki połączeniu klasycznego wyglądu z nowoczesnymi rozwiązaniami, w tym innowacyjnym, opatentowanym regulatorem amortyzacji ICS (Individual Comfort System). Dawniej właściwą sztywność buta zapewniała mu konstrukcja cholewki i podeszwa, wkładka wewnętrzna służyła zaś tylko w nieznacznym stopniu do poprawy komfortu noszenia i polepszenia amortyzacji.
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera! |
[wyposażenie indywidualne, buty, bates, obuwie]