One shot - one magazine! - SPECIAL OPS prezentuje "SNAJPERÓW"

wydanie specjalne 1/2016
 Redakcja  /  23-02-2016

Snajperzy – nie ma żołnierzy owianych większą tajemnicą, specjalistów w wojennym fachu, o których powstałoby więcej mitów i legend tworzonych nie tylko przez oczarowanych cywilów czy pasjonatów militariów, ale i samych wojskowych. Zgodnie z naszą tradycją, temat rozkładamy na części pierwsze i do naszych wydań specjalnych dołączają „SNAJPERZY” - publikacja, której lektura – niczym rozłożenie i złożenie karabinu oraz godziny na strzelnicy, pozwolą czytelnikowi poznać „mechanizm działania” legendarnych strzelców.

„SNAJPERZY”, podobnie jak np. wcześniejszy album poświęcony Jednostce Wojskowej GROM, to zbiór kilkunastu obszernych i bardzo szczegółowych artykułów, bogato ilustrowanych zdjęciami, stanowiących arsenał wiedzy o snajperach – arsenał o sile obalającej mity i legendy, które zrodziły się wokół snajperów czy strzelców wyborowych w ciągu dziesięcioleci kolejnych konfliktów, setek godzin produkcji filmowych, a ostatnio gier komputerowych, czy wreszcie w ludzkiej wyobraźni.  

Czytając kolejne rozdziały „SNAJPERÓW”, czytelnik pozna kulisy pracy „chirurgów pola bitwy”, zawartość ich „skrzynek z narzędziami” oraz historię tego wyjątkowego wojennego rzemiosła – bez ubarwiania hollywoodzką czy literacką fikcją, patetycznych opisów dokonań. „SNAJPERZY” to system zero-jedynkowy. One shot - one kill.

Autorzy „SNAJPERÓW” wyjaśniają znaczenie terminów, jak i różnice między strzelcem wyborowym (w tym także policyjnym) a snajperem czy spotterem, podając konkretne przykłady rodzajów powierzanych działań. W tym obszarze, na dalszych stronach, omawiane w kontekście snajperów są zagadnienia takie jak „force protection” czy strzał ratunkowy (wraz z odniesieniami do kwestii prawnych i wydarzeń, kiedy ów strzał zastosowano).

Najnowsze wydanie specjalne przybliża historię szkolenia, pierwszych oficjalnych i nieoficjalnych form edukacji i kształtowania snajperów, kursów na tyłach i frontowych szkół, włączają w to także tło historyczne tejże specjalizacji na naszym „rodzimym poligonie”.

Snajperzy - SPECIAL OPS EXTRA - Wydanie specjalne 1/2016
SNAJPERZY
SPECIAL OPS EXTRA

Wydanie specjalne 1/2016
Wydawca: Grupa MEDIUM
Rok: 2016
SPRAWDŹ CENĘ »
KUP w Księgarni Militarnej »

W trakcie lektury „SNAJPERÓW”, czytelnicy „wejdą” do snajperskiego arsenału, poznając 25 różnych rodzajów broni wyborowej stosowanej obecnie przez polskie wojsko i policję (Czytaj więcej o snajperach). Nie zabrało tam również opisów nietypowych modeli czy parawyborowych kbk.  W szczegółach zaś będzie można zapoznać się z HK417 oraz CheyTac Intervention.

Osobne artykuły poświęcono snajperskim „gadżetom”, czyli wszystkiemu, co prócz karabinu i talentu, pozwala snajperowi oddać celny strzał i prowadzić inne działania zgodnie z przeznaczeniem. Wśród omawianych elementów wyposażenia znalazły się m.in. celowniki optyczne Steiner Optik czy plecak Wisport

„SNAJPERZY” nie byliby kompletni bez materiałów traktujących o historii strojów ghillie oraz maskchałatów, a także omówienia poszczególnych etapów tworzenia indywidualnego stroju maskującego. I te tematy zostały omówione na łamach pierwszego w 2016 wydania specjalnego SPECIAL OPS.

Zobacz także: Jest w Polsce siła i jest takie wydawnictwo - 25 lat JW GROM

Powstało ono z inicjatywy i w ogromnej części dzięki pracy naszych redaktorów – Ireneusza Chloupka  i Mateusza Multarzyńskiego, których Czytelnikom magazynu SPECIAL OPS przedstawiać nie trzeba. Wsparli ich zewnętrzni autorzy, pasjonaci z równie bogatą wiedzą i doświadczeniem snajperskim, nabytym podczas służby w różnych jednostkach specjalnych. „SNAJPERZY” to dopełnienie redakcyjnej pracy nad kolejnymi numerami SPECIAL OPS, wydanie stworzone przez ekspertów, które z przyjemnością oddajemy Wam – w ręce naszych Czytelników.

Życzymy udanej lektury!

"SNAJPERÓW" możecie zamówić bezpośrednio w redakcji, kontaktując się z Anną Sergel (e-mail: ).

LUB

ALBO

 

Chcesz wiedzieć więcej, być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  14

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl