Special-Ops.pl

Zawodnik wagi ciężkiej

Mateusz Fijołek | 2017-10-12
NoteStar NB1502 dzięki zastosowaniu silnej konfiguracji pozwala na uruchamianie praktycznie dowolnego dostępnego na rynku oprogramowania. Zdjęcie: Mateusz Fijołek

NoteStar NB1502 dzięki zastosowaniu silnej konfiguracji pozwala na uruchamianie praktycznie dowolnego dostępnego na rynku oprogramowania. Zdjęcie: Mateusz Fijołek

Laptop to z założenia urządzenie mobilne, choć w większości wypadków oznacza to, że możemy zabrać komputer z pracy do domu, usiąść z nim na kanapie albo popracować w pociągu. Jednak gdy zachodzi konieczność pracy w naprawdę trudnych warunkach, na budowie czy wojskowym poligonie, a stawką jest nie tylko bezpieczeństwo sprzętu, lecz także danych, standardowe laptopy oddają pole sprzętowi klasy Ultra Rugged. Jednym z jej przedstawicieli jest laptop NoteStar NB1502, z którym mieliśmy okazję spędzić kilka dni.

Laptops are considered mobile devices, but generally it means that we can take our computer from work back home, sit with it on a couch or work on a train. However, when there is a need to work in really difficult conditions, at the building site or military range, and the price is not only the safety of the equipment, but also the data, standard laptops step back to make way for the Ultra Rugged class computers. One of them is the NoteStar NB1502 laptop that I had a chance to spend a few days with.

Zdjęcia: Mateusz Fijołek

Zobacz także

Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. Systemy łączności INVISIO – sprzęt dla nowoczesnego żołnierza

Systemy łączności INVISIO – sprzęt dla nowoczesnego żołnierza Systemy łączności INVISIO – sprzęt dla nowoczesnego żołnierza

Na współczesnym polu walki zapewnienie skutecznej, niezawodnej i bezpiecznej łączności na poziomie zespołów bojowych, a także między pojedynczymi operatorami jednostek wojskowych i policyjnych, należy...

Na współczesnym polu walki zapewnienie skutecznej, niezawodnej i bezpiecznej łączności na poziomie zespołów bojowych, a także między pojedynczymi operatorami jednostek wojskowych i policyjnych, należy do kwestii o kluczowym znaczeniu. Nowoczesne systemy łączności umożliwiają komunikowanie się w czasie działań operacyjnych i taktycznych, a także zabezpieczają przed hałasem o dużym natężeniu dźwięku i związanymi z tym urazami słuchu.

OPC Sp. z.o.o. Vademecum okularów przeciwsłonecznych

Vademecum okularów przeciwsłonecznych Vademecum okularów przeciwsłonecznych

Czas wiosenno-letni to zdecydowanie ta pora roku, kiedy większość z nas podchodzi do tematu zakupu nowych okularów przeciwsłonecznych. Silne natężenie szkodliwego promieniowania UV powoduje, że nasz wzrok...

Czas wiosenno-letni to zdecydowanie ta pora roku, kiedy większość z nas podchodzi do tematu zakupu nowych okularów przeciwsłonecznych. Silne natężenie szkodliwego promieniowania UV powoduje, że nasz wzrok zaczyna się intensywniej męczyć, doskwiera nam obniżony komfort widzenia, a kolory przybierają przekłamane barwy.

poza-domem.pl Jakie są rodzaje łuków strzeleckich?

Jakie są rodzaje łuków strzeleckich? Jakie są rodzaje łuków strzeleckich?

Łucznictwo to szlachetny sport, jego historia sięga początków cywilizowanego świata a może nawet dalej. Długo był podstawowym narzędziem wykorzystywanym podczas polowań. Łuki wyszły z łask dopiero wraz...

Łucznictwo to szlachetny sport, jego historia sięga początków cywilizowanego świata a może nawet dalej. Długo był podstawowym narzędziem wykorzystywanym podczas polowań. Łuki wyszły z łask dopiero wraz z momentem pojawienia się broni palnej. Jednak nie zniknęły całkowicie. Zmienił się charakter ich użycia. W dzisiejszych czasach wykorzystywane są w sportach strzeleckich, na olimpiadach, a także hobbystycznie. Jeśli interesuje Cię łucznictwo, to sprawdź jaki łuk na początek będzie najlepszym wyborem.

Poznajmy się…

Podobno najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Już biorąc NoteStar do ręki czujemy, że nie mamy do czynienia z zabawką. Wygodna gumowana rączka sprawdzi się, nawet jeśli mamy duże dłonie albo używamy rękawic.

Wygodny i stabilny uchwyt przyda się, bo sprzęt waży około 6,5 kg – nie jest to piórko i jak na 15-calowego notebooka to bardzo dużo, ale gdy spojrzymy na deklaracje producenta, jesteśmy w stanie to zrozumieć.

Laptop ma wojskowe certyfikaty MIL-STD-810G, MIL-STD-461F, a także klasę szczelności na poziomie IP65.

Najbardziej wymagający klienci mogą zamówić również wersję zabezpieczoną przed podsłuchem elektromagnetycznym, spełniającą rygorystyczne normy TEMPEST, co z pewnością ucieszy instytucje rządowe i wojsko.

Wygląd i wykonanie

 • Obudowa jest solidna i estetyczna, chociaż przy zagłębieniu się w detale wykończenia widzimy, że jest to sprzęt, który przede wszystkim ma działać, a nie wyglądać.
 • Gumowe zabezpieczenia na krawędziach i usztywniające przetłoczenia sprawiają, że komputer robi wrażenie muskularnego.
 • Korpus wykonany jest ze stopów metali lekkich o bardzo przyjemnej w dotyku matowej powłoce rozpraszającej światło, niestety dość łatwo ulega zarysowaniom.
  — Mimo krótkiego czasu, jaki miałem na zapoznanie się z tym sprzętem, i używaniem go w niezbyt wymagających warunkach, udało mi się go zupełnie nieświadomie w kilku miejscach zarysować.
  — Obudowa otwiera się po przyciśnięciu zatrzasku – jest to dobre rozwiązanie, wygodne, a jednocześnie skutecznie chroniące przed przypadkowym otworzeniem.
  — Po otwarciu naszym oczom ukazuje się ekran, nad którym umieszczono kamerę, a na dole po prawej stronie czytnik linii papilarnych.
  — Standardowo w korpusie mieści się włącznik, niewielka klawiatura, touchpad, kontrolki i mikrofon.
 • Wszystkie porty I/O są chronione metalowymi klapkami z uszczelnieniem i zamknięciem, które uniemożliwia przypadkowe otwarcie. Przy zamykaniu należy jednak zwrócić uwagę, by po dociśnięciu klapki przesunąć zatrzask do góry. Pewnie można by to lepiej rozwiązać, ale po przyzwyczajeniu nie sprawia to wielkiego problemu.
  Spodobało mi się, że wszystkie klapki można szybko i bez problemu wymienić, gdyby któraś uległa uszkodzeniu, ponieważ śruby mocujące zawiasy są na wierzchu. Wystarczy śrubokręt, by dokonać wymiany zawiasu lub klapki.
 • Korpus obudowy pełni również funkcję pasywnego chłodzenia, jest szczelny, nie ma otworów wentylacyjnych, które prowadziłyby do elektroniki i bezpośrednio odprowadza ciepło z procesora i elementów płyty głównej.
  W obudowie zamontowany jest również wodoodporny wentylator, jednak jego rola sprowadza się do chłodzenia elementów obudowy. Przyznam, że przy tego typu chłodzeniu spodziewałem się dużo większych temperatur na spodzie obudowy, ale zostałem pozytywnie zaskoczony. Niemiło zachowywał się natomiast wentylator, piszczał, świszczał i koniecznie chciał zwrócić na siebie uwagę. O ile w terenie to nie przeszkadzało, to w pomieszczeniach trzeba się było do tego przyzwyczajać. Możliwe, że akurat trafiłem na taki egzemplarz.

Komunikacja i złącza

 • Komputer standardowo wyposażony jest w kilka portów.
 • Na pokładzie znajdziemy aż dwa porty LAN RJ-45 pracujące z prędkością 10/100/1000M oraz dwa porty COM RS-232/422/485, których typ możemy ustawić w biosie.
 • Dodatkowo, jeśli zrezygnujemy z napędu optycznego, istnieje możliwość rozszerzenia konfiguracji o kolejne dwa porty COM, dodatkowe złacze PCI-E x1, moduł HDD lub porty USB.
 • Nie mogło oczywiście zabraknąć łączności bezprzewodowej, karta WLAN pracuje w standardzie 802.11a/g/n, Bluetooth, a także modemu 4G.
 • Moduł GPS nie występuje w standardowej konfiguracji, ale istnieje możliwość doinstalowania go za dodatkową opłatą. Za to w standardzie znajdziemy tu jeszcze duży wybór portów ułatwiających codzienną pracę – cztery USB, z czego dwa pracują w standardzie 3.0, port HDMI, VGA, line-out, a także wejście mikrofonowe.
 • Jak na laptop przystało, nie zabrakło również czytnika kart SD, slotu ExpressCard, a także czytnika Smart Card.
 • W dolnej części obudowy znajdziemy również złącze do stacji dokującej. Na pochwałę zasługuje zastosowane gniazdo zasilające z blokadą wysunięcia, co świetnie zabezpiecza przed przypadkowym rozłączeniem zasilania. Warto też zwrócić uwagę, że dodatkowy dysk twardy oraz akumulator są umieszczone pod klapkami podobnymi jak wszystkie łącza, co pozwala na łatwą i szybką wymianę.

Ekran

Matryca to zdecydowanie mocna strona NoteStara – dobry kontrast, równomierne podświetlenie ekranu i duże kąty widzenia sprawiają, że pracuje się na nim przyjemnie zarówno w nocy, jak i przy dużym nasłonecznieniu.

 • Producent deklaruje, że matryca wykonana jest w technologii Sunlight-Readable i trzeba przyznać, że w słońcu sprawuje się wyśmienicie.
 • Duża gęstość (1920x1080) pozwoliła uzyskać na ekranie 15,6-calowym zadowalającą przestrzeń roboczą.
 • Matryca jest błyszcząca i raczej należy unikać dotykania jej palcami.
 • Pokrywa otwiera się z wyraźnym oporem, trzyma się sztywno i nie powinna opadać podczas pracy od wibracji i lekkich wstrząsów.
 • Skoro jesteśmy przy ekranie, warto wspomnieć od razu o kamerze. Kamerka o rozdzielczości 2.0MP jest poprawna, ale nie zachwyca, pozwoli zidentyfikować rozmówcę podczas rozmowy na komunikatorze nawet w słabym oświetleniu, jest płasko wkomponowana w obudowę, działa i w zasadzie tyle.

Czytaj też: Ironclad EXO Tactical Pro >>>

Klawiatura, touchpad i dodatki

 • Zastosowana klawiatura jest wygodna, jeśli lubimy niski skok klawiszy. Mnie pisało się na niej przyjemnie.
 • Wielkość i rozstawienie klawiszy są standardowe dla naszego regionu, niestety nie zmieściła się klawiatura numeryczna, co w niektórych przypadkach może być dużą wadą.
 • Na szczęście z prawej strony zmieściły się jeszcze klawisze Home, PgUp, PgDn i End i nie trzeba do nich sięgać poprzez klawisze rozszerzeń.
 • O ile gołymi rękami na tej klawiaturze pisze się całkiem wygodnie, to obsługa na mrozie w rękawicach może nie należeć do najwygodniejszych, właśnie ze względu na niski skok klawiszy i niezbyt wyraźny feedback.
 • Producent oferuje również opcjonalnie klawiaturę silikonową z niebieskim podświetleniem.
 • Touchpad jest poprawny – niezbyt duży, z wyraźnymi brzegami, wyposażony w dwa gumowe klawisze, precyzyjny.
 • Będąc przy klawiaturze, warto też wspomnieć o czytniku linii papilarnych. Znajduje się on z prawej strony poniżej ekranu i sprawuje się wyśmienicie.
  Czytnik wyposażony jest w pole, do którego przykładamy palec, i przyznam, że dużo bardziej przypadł mi do gustu niż skanery, po których palec należy przesuwać.

Konfiguracja testowanego egzemplarza

• Intel® Core™ i7-4712HQ 2.3 GHz

• Chipset Intel® QM87

• Karty graficzne Intel HD 4600 + GeForce-a GT-730 2 GB DDR3 8 GB RAM DDR3 rozszerzalne do 12 GB Dysk SSD 120 GB

• Dysk HDD 500GB 2.5” SATA

• Napęd DVD

• Wyświetlacz 15.6” Sunlight Readable LCD, o rozdzielczości 1920x1080

• Bateria litowo-jonowa 8400 mAh

• Windows 10 Professional

Certyfikaty i bezpieczeństwo: MIL-STD-810G, MIL-STD-461F, IP65, TEMPEST (opcja), czytnik Smart Card, czytnik linii papilarnych

Waga i wymiary: Waga 6.5 kg, wymiary 534x370x272 mm

Komunikacja:
1 x VGA, 1 x HDMI, 2 x RJ-45 LAN, 2 x USB3.0 2 x USB2.0, 2 x serial port (RS-232/422/485, default RS-232) 1 x audio line out, 1 x Mic-In

Bezpieczeństwo

Patrząc na standardową konfigurację, jak i na możliwości rozbudowy, nie można nie zwrócić uwagi, że laptop może spełnić rygorystyczne wymagania służb i instytucji rządowych. Wspomniana wcześniej możliwość spełnienia norm TEMPEST, wbudowany czytnik kart mikroprocesorowych, czytnik linii papilarnych, czy też opcjonalny moduł TPM wspomagający szyfrowanie pozwolą zbudować bezpieczne mobilne stanowisko pracy.

Konfiguracja i praca

 • Praca na tym laptopie to czysta przyjemność, dzięki dyskowi SSD system ładuje się w kilkanaście sekund.
 • Dysk SSD w recenzowanej przez nas jednostce to 120 GB Kingston.
 • Dodatkowo na pokładzie był zainstalowany standardowy 2,5-calowy dysk, który jak przystało na sprzęt przeznaczony do pracy w trudnych warunkach, zainstalowany jest w antywstrząsowej kieszeni.
 • NoteStar został wyposażony w wydajny czterordzeniowy procesor Intela i7-4712HQ z bazowym taktowaniem 2.3 GHz (maksymalnie do 3.3 GHz) i układem graficznym HD 4600 rozszerzonym o GeForce-a GT-730 wyposażonym w 2 GB pamięci DDR3, ale producent deklaruje, że zestaw można rozbudować do GeForce-a GTX950M 2 GB GDDR5.
 • W testowanym egzemplarzu zainstalowane było 8 GB pamięci RAM (maks. 12 GB) i system operacyjny Windows 10.
 • W tej konfiguracji system, jak i uruchamiane aplikacje działały płynnie i bez zacięć.
 • Zainstalowana bateria o pojemności 8400 mAh pozwala na około 4 godziny średnio obciążającej pracy z włączonym Wi-Fi. Istnieje możliwość rozbudowy o dodatkową baterię o pojemności 6000 mAh.

Podsumowanie

NoteStar NB1502 dzięki zastosowaniu silnej konfiguracji pozwala na uruchamianie praktycznie dowolnego dostępnego na rynku oprogramowania.

 • Szerokie możliwości rozbudowy umożliwiają dopasowanie komputera do potrzeb i branży użytkownika.
 • Standardowe wyposażenie w podwójne porty COM i LAN doceni każdy, kto próbował rozbudować o tego typu złącza zwykłego cywilnego laptopa.

Zważywszy że NoteStar NB1502 to nie surwiwalowy gadżet, lecz sprzęt przeznaczony do profesjonalnej pracy w trudnych warunkach terenowych, wybaczyć mu można lekką nadwagę, gdyż w zamian otrzymujemy solidne i wszechstronne narzędzie o niepodatnej na uszkodzenia konstrukcji, mocnej konfiguracji i z atestowanymi zabezpieczeniami.

Czytaj też: Softshell do zadań specjalnych >>>

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

INCORSA Sp. z o.o. Konserwacja broni – na co zwrócić szczególną uwagę?

Konserwacja broni – na co zwrócić szczególną uwagę? Konserwacja broni – na co zwrócić szczególną uwagę?

Sezon strzelecki trwa w najlepsze, dlatego broń jest w ciągłym ruchu. Intensywnie eksploatowana, zazwyczaj przechodzi wiele w trudnych warunkach odciskających na niej swoje „piętno”. Dlatego, aby broń...

Sezon strzelecki trwa w najlepsze, dlatego broń jest w ciągłym ruchu. Intensywnie eksploatowana, zazwyczaj przechodzi wiele w trudnych warunkach odciskających na niej swoje „piętno”. Dlatego, aby broń służyła przez długi czas, należy przeprowadzać jej dokładny przegląd i konserwację. Oto kilka zaleceń, które sprawią że nasza broń będzie w doskonałym stanie w ciągu całego roku oraz gotowa na kolejne sezony.

Jerzy Bielecki Noże znad rzeki Kolumbia

Noże znad rzeki Kolumbia Noże znad rzeki Kolumbia

Noże marki CRKT (Columbia River Knife & Tool) nie zagościły chyba jeszcze na łamach „SPECIAL OPS” i właściwie trudno mi wytłumaczyć, jak to się stało. Być może pojawiły się w relacjach z targów, jednak...

Noże marki CRKT (Columbia River Knife & Tool) nie zagościły chyba jeszcze na łamach „SPECIAL OPS” i właściwie trudno mi wytłumaczyć, jak to się stało. Być może pojawiły się w relacjach z targów, jednak szerszego opisu chyba się nie doczekały. Tak czy inaczej warto to zmienić, co czynię niniejszym artykułem.

MACTRONIC Spółka z o.o. Sp.k. STREAMLIGHT TLR-7 i TLR-8 - nowe, kompaktowe latarki na broń

STREAMLIGHT TLR-7 i TLR-8 - nowe, kompaktowe latarki na broń STREAMLIGHT TLR-7 i TLR-8 - nowe, kompaktowe latarki na broń

Seria dobrze wszystkim znanych TLRek, czyli linii Tactical Light Rail-mounted marki Streamlight powiększyła się w tym roku o dwa kolejne modele: TLR-7 Tactical Weapon Light i TLR-8 Tactical Light with...

Seria dobrze wszystkim znanych TLRek, czyli linii Tactical Light Rail-mounted marki Streamlight powiększyła się w tym roku o dwa kolejne modele: TLR-7 Tactical Weapon Light i TLR-8 Tactical Light with Red Laser.

Globemaster Nowe szkiełko od Vortex Optics - Strike Eagle naciera

Nowe szkiełko od Vortex Optics - Strike Eagle naciera Nowe szkiełko od Vortex Optics - Strike Eagle naciera

Lunety celownicze to temat obszerny, szczególnie w przypadku lunet z tak zwanego segmentu budżetowego, bo do takiej kategorii można zaliczyć lunetę Strike Eagle 3-18x44 wyprodukowaną przez znanego producenta...

Lunety celownicze to temat obszerny, szczególnie w przypadku lunet z tak zwanego segmentu budżetowego, bo do takiej kategorii można zaliczyć lunetę Strike Eagle 3-18x44 wyprodukowaną przez znanego producenta optyki, firmę Vortex Optics. W naszym nadwiślańskim kraju dystrybutorem produktów tej amerykańskiej firmy jest sklep Kolba.pl, który również dostarczył nam do testów jej nowy model celownika optycznego.

Gadget Cover Jak zabezpieczyć smartfon przed awariami w czasie wakacji?

Jak zabezpieczyć smartfon przed awariami w czasie wakacji? Jak zabezpieczyć smartfon przed awariami w czasie wakacji?

Wakacje to okres, w którym dochodzi do częstych zalań i uszkodzeń smartfonów. Beztroska, a czasem i alkohol wypijany w plażowych barach, sprawiają, że Polacy zgłaszają się z telefonami do serwisów częściej...

Wakacje to okres, w którym dochodzi do częstych zalań i uszkodzeń smartfonów. Beztroska, a czasem i alkohol wypijany w plażowych barach, sprawiają, że Polacy zgłaszają się z telefonami do serwisów częściej niż wiosną, jesienią i zimą. Jak zabezpieczyć smartfon przez uszkodzeniem w czasie wakacyjnego wyjazdu?

Ireneusz Chloupek Merrell Moab 2 Tactical

Merrell Moab 2 Tactical Merrell Moab 2 Tactical

Obuwie trekkingowe i sportowe marki Merrell należy do bardzo popularnych na całym świecie, w tym w Polsce. Sam „schodziłem” przez lata wiele par „merelków” – od lekkich Waterpro Maipo, przez Accentory,...

Obuwie trekkingowe i sportowe marki Merrell należy do bardzo popularnych na całym świecie, w tym w Polsce. Sam „schodziłem” przez lata wiele par „merelków” – od lekkich Waterpro Maipo, przez Accentory, Moab Ventilator, Vent i Vapor, po Concordia Mid Wtpf. Jakość i wygoda Merrelli sprawiły, że np. modele Sawtooth, Refuge Core Mid, czy Moab Polar były chętnie wykorzystywane podczas treningów i misji bojowych, obok przepisowych butów służbowych, przez US Navy SEALs, a ich śladem wybierane także przez...

Mateusz J. Multarzyński Mały wojownik - Olight M2R Warrior

Mały wojownik - Olight M2R Warrior Mały wojownik - Olight M2R Warrior

Dzięki uprzejmości firmy militaria.pl, dystrybutora latarek marki Olight, do naszej redakcji trafiła latarka Olight M2R Warrior. W modelu tym jako źródło światła zastosowano diodę Cree XHP35 Cool White,...

Dzięki uprzejmości firmy militaria.pl, dystrybutora latarek marki Olight, do naszej redakcji trafiła latarka Olight M2R Warrior. W modelu tym jako źródło światła zastosowano diodę Cree XHP35 Cool White, która zapewnia strumień światła na poziomie 1500 lumenów i zasięg do 208 m. I to wszystko w niewielkiej, mierzącej zaledwie 13 cm i ważącej 155 g (z akumulatorem) latarce. Zdjęcia: Mateusz J. Multarzyński

P.S. Krzyżowiec TG

Krzyżowiec TG Krzyżowiec TG

Jeżeli miałbym wskazać najbardziej intrygujące mnie rozwiązanie stosowane przez producentów oporządzenia taktycznego, to do niedawna bez wahania wskazałbym – nieosiągalne dla większości osób zaopatrujących...

Jeżeli miałbym wskazać najbardziej intrygujące mnie rozwiązanie stosowane przez producentów oporządzenia taktycznego, to do niedawna bez wahania wskazałbym – nieosiągalne dla większości osób zaopatrujących się w tego typu sprzęt we własnym zakresie (głównie ze względu na cenę i dostępność) kamizelki firmy FirstSpear oraz system THOR firmy NFM. Dlaczego? Ano, ze względu na ich z „tubkowe” zapięcia. Biorąc pod uwagę opinie (zarówno znalezione w internecie, jak i wyrażone przez znajomych, mających możliwość...

Michal M. Benchmade 535 Bogout

Benchmade 535 Bogout Benchmade 535 Bogout

Benchmade – amerykańska marka, której nie trzeba przedstawiać. Wymieniana wśród pierwszych, gdy mowa o uznanych producentach noży, zwłaszcza rozmaitych „folderów”, czyli tych ze składaną głownią. Ale nie...

Benchmade – amerykańska marka, której nie trzeba przedstawiać. Wymieniana wśród pierwszych, gdy mowa o uznanych producentach noży, zwłaszcza rozmaitych „folderów”, czyli tych ze składaną głownią. Ale nie tylko, bo do sztandarowych produktów z logo w postaci charakterystycznego motylka należy przecież też np. ceniony, zgrabny, taktyczny „fixed” Nimravus. Niektóre Benchmady przeszły testy wojskowe i otrzymały oficjalny numer standaryzacyjny NSN. W aktualnej ofercie tej firmy warto zwrócić uwagę na...

Globemaster Dobra guma to podstawa

Dobra guma to podstawa Dobra guma to podstawa

Jakiś czas temu „wpadł mi na warsztat” ciekawy produkt firmy MASTON®, której oficjalnym przedstawicielem jest firma KTJ kolor, dystrybutor dobrze znanych w środowisku strzeleckim produktów marki BRUNOX. Zdjęcia:...

Jakiś czas temu „wpadł mi na warsztat” ciekawy produkt firmy MASTON®, której oficjalnym przedstawicielem jest firma KTJ kolor, dystrybutor dobrze znanych w środowisku strzeleckim produktów marki BRUNOX. Zdjęcia: Globemaster

Michal M. FENIX PD35 V2.0

FENIX PD35 V2.0 FENIX PD35 V2.0

Latarki Fenix przebiły się w ostatnich latach do czołówki najpopularniejszych marek w tej grupie produktów outdoorowych na polskim rynku, skutecznie konkurując z oferowanymi przez inne znane firmy, dzięki...

Latarki Fenix przebiły się w ostatnich latach do czołówki najpopularniejszych marek w tej grupie produktów outdoorowych na polskim rynku, skutecznie konkurując z oferowanymi przez inne znane firmy, dzięki solidnej, nowoczesnej budowie, wykorzystaniu dobrych podzespołów i będącej tego wynikiem niezawodności. Wytwarzane przez funkcjonującą od 2004 r. spółkę Fenixlight Limited z graniczącego z Hongkongiem Shenzhen, pokazują wytrzymałością, dobrym spasowaniem i estetyką zupełnie nową jakość, niemającą...

Ireneusz Chloupek TACTIX 1-DAY PLUS

TACTIX 1-DAY PLUS TACTIX 1-DAY PLUS

1-Day Plus w nazwie nowego plecaka amerykańskiej firmy First Tactical z serii Tactix sugeruje, że został on sklasyfikowany jako wystarczający do spakowania się na dzień lub ponad dzień. Jego bardzo solidna...

1-Day Plus w nazwie nowego plecaka amerykańskiej firmy First Tactical z serii Tactix sugeruje, że został on sklasyfikowany jako wystarczający do spakowania się na dzień lub ponad dzień. Jego bardzo solidna konstrukcja, ok. 40-litrowa pojemność, mnóstwo kieszeni, organizerów i możliwość rozbudowy przez dopinanie w wielu miejscach dodatkowych sprawiają, że to chyba jednak nadmiar skromności.

Jerzy Bielecki Boker Plus

Boker Plus Boker Plus

Wybór noża to temat, który nieustannie przewija się przez wszystkie fora i grupy militarne, survivalowe, bushcraftowe, turystyczne, żeglarskie i wszystkie inne, które są związane jakkolwiek z działalnością...

Wybór noża to temat, który nieustannie przewija się przez wszystkie fora i grupy militarne, survivalowe, bushcraftowe, turystyczne, żeglarskie i wszystkie inne, które są związane jakkolwiek z działalnością outdoorową. Najczęstszą odpowiedzią, która pada, gdy pojawi się pytanie: „jaki nóż wybrać w teren?”, jest: „kup Morę”. Jest to poniekąd dobra odpowiedź, ale jednak nie do końca. Różne są potrzeby użytkowników, różne są noże i faktycznie trochę trudno się w tym zorientować. Polecanie więc Mory nie...

RTcom NoizeBarrier™ - wysokiej rozdzielczości elektroniczne zatyczki do uszu

NoizeBarrier™ - wysokiej rozdzielczości elektroniczne zatyczki do uszu NoizeBarrier™ - wysokiej rozdzielczości elektroniczne zatyczki do uszu

Działające w wysokiej rozdzielczości (HD) elektroniczne zatyczki do uszu NoizeBarrier™ zapewniają niezrównaną świadomość sytuacyjną oraz wyraźną komunikację. Te dwutrybowe zatyczki oferują aktywną ochronę...

Działające w wysokiej rozdzielczości (HD) elektroniczne zatyczki do uszu NoizeBarrier™ zapewniają niezrównaną świadomość sytuacyjną oraz wyraźną komunikację. Te dwutrybowe zatyczki oferują aktywną ochronę słuchu przed hałasem oraz jego wzmocnienie, zapewniając skuteczną lokalizację i wykrywanie dźwięku.

Redakcja DUOSCAN™- Detektor Materiałów Wybuchowych i Narkotyków

DUOSCAN™- Detektor Materiałów Wybuchowych i Narkotyków DUOSCAN™- Detektor Materiałów Wybuchowych i Narkotyków

Każdy specjalista ds. bezpieczeństwa powinien posiadać skuteczny, poręczny, odporny detektor materiałów wybuchowych i narkotyków do wykrywania śladowych ilości substancji niebezpiecznych.

Każdy specjalista ds. bezpieczeństwa powinien posiadać skuteczny, poręczny, odporny detektor materiałów wybuchowych i narkotyków do wykrywania śladowych ilości substancji niebezpiecznych.

P.S. Koszule taktyczne i inne nowości

Koszule taktyczne i inne nowości Koszule taktyczne i inne nowości

Opisywane poniżej ubrania to nowe wersje sprawdzonych wzorów, stanowiące odpowiedź na zapotrzebowanie rynku i samych użytkowników. Odświeżenie podejścia do popularnych i lubianych przez wielu, sztandarowych...

Opisywane poniżej ubrania to nowe wersje sprawdzonych wzorów, stanowiące odpowiedź na zapotrzebowanie rynku i samych użytkowników. Odświeżenie podejścia do popularnych i lubianych przez wielu, sztandarowych wręcz produktów marki Helikon-Tex, czyli koszul Defender oraz spodni UTP (będących w pewnym momencie wręcz synonimem tej firmy) wydawało się czymś naturalnym i potrzebnym. Sprawdźmy zatem, jakich zmian doczekaliśmy się w nowej odsłonie tych ciuchów.

Ireneusz Chloupek Swiss+eye G-Tac

Swiss+eye G-Tac Swiss+eye G-Tac

Od czasu pojawienia się wersji ESS TurboFan z aktywnym systemem wentylacji mogło się wydawać, że w kategorii gogli taktycznych już  nic ciekawszego nie da się wymyślić. Tymczasem  w sprzedaży pojawił...

Od czasu pojawienia się wersji ESS TurboFan z aktywnym systemem wentylacji mogło się wydawać, że w kategorii gogli taktycznych już  nic ciekawszego nie da się wymyślić. Tymczasem  w sprzedaży pojawił się niedawno model G-TAC  firmy Swiss Eye International GmbH, który z powodzeniem łączy klasyczne, ale umiejętnie  dopracowane rozwiązania z unikalnym patentem  zmiany wizjerów. Zdjęcia: Ireneusz Chloupek, SwissEye, SpecBrands.pl

TARMAX Bates - obuwie taktyczne dla profesjonalistów

Bates - obuwie taktyczne dla profesjonalistów Bates - obuwie taktyczne dla profesjonalistów

Podstawą wyposażenia indywidualnego funkcjonariuszy każdej służby mundurowej są wygodne i dobrze dopasowane buty określane jako obuwie taktyczne. Od typowych wojskowych kamaszy odróżnia je waga oraz dostosowanie...

Podstawą wyposażenia indywidualnego funkcjonariuszy każdej służby mundurowej są wygodne i dobrze dopasowane buty określane jako obuwie taktyczne. Od typowych wojskowych kamaszy odróżnia je waga oraz dostosowanie do użytkowania w zróżnicowanym terenie, w tym szczególnie w terenie miejskim. Od lat wiodącym producentem obuwia taktycznego jest firma Bates, z której produktów korzystają zarówno służby mundurowe, jak i coraz częściej cywilni użytkownicy, którzy szukają obuwia wytrzymałego, skutecznego...

Jerzy Bielecki Nowe otwarcie

Nowe otwarcie Nowe otwarcie

Multitooli marki Leatherman chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to właściwie ikona tego typu narzędzi. Kto jednak pomyślał, że Leatherman nie tworzy nowości i tylko przerabia istniejące modele,...

Multitooli marki Leatherman chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to właściwie ikona tego typu narzędzi. Kto jednak pomyślał, że Leatherman nie tworzy nowości i tylko przerabia istniejące modele, jest w błędzie. W bieżącym roku pokazała się nowa seria narzędzi – FREE. Seria składa się z 8 modeli, z czego aktualnie w Polsce dostępne są dwa modele multitooli – P 4 i P 2. Szczegółowego opisu serii możecie spodziewać się niebawem, a póki co chciałem przedstawić kilka wrażeń na gorąco o modelu P...

Ireneusz Chloupek ESS CROWBAR

ESS CROWBAR ESS CROWBAR

Amerykańska marka ESS (Eye Safety Systems, Valley, Idaho), należąca do słynnej firmy Oakley inc. z One Icon Foothill Ranch w Kalifornii, której kilka sztandarowych produktów przedstawialiśmy już na naszych...

Amerykańska marka ESS (Eye Safety Systems, Valley, Idaho), należąca do słynnej firmy Oakley inc. z One Icon Foothill Ranch w Kalifornii, której kilka sztandarowych produktów przedstawialiśmy już na naszych łamach, jest tak rozpoznawalna i popularna w środowisku użytkowników profesjonalnych gogli oraz okularów balistycznych na całym świecie, że nie wymaga ponownego przedstawiania. Jej oferta, z której czerpią również żołnierze oraz funkcjonariusze polskich jednostek specjalnych, jest regularnie poszerzana...

MACTRONIC Spółka z o.o. Sp.k. Latarki dla profesjonalistów od Mactronic

Latarki dla profesjonalistów od Mactronic Latarki dla profesjonalistów od Mactronic

Stworzone z myślą o profesjonalistach, dla których światło jest niezbędne do wypełnienia obowiązków zawodowych, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Latarki produkowane przez firmę...

Stworzone z myślą o profesjonalistach, dla których światło jest niezbędne do wypełnienia obowiązków zawodowych, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Latarki produkowane przez firmę Mactronic spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

P.S. Husar Sarmatian

Husar Sarmatian Husar Sarmatian

Bielska firma Husar wchodząc przed kilkoma laty na rodzimy rynek oporządzenia taktycznego zaskoczyła swoją konkurencję bardzo nowatorskimi i (jak na ówczesne warunki) nowoczesnymi rozwiązaniami. Lata mijają,...

Bielska firma Husar wchodząc przed kilkoma laty na rodzimy rynek oporządzenia taktycznego zaskoczyła swoją konkurencję bardzo nowatorskimi i (jak na ówczesne warunki) nowoczesnymi rozwiązaniami. Lata mijają, a asortyment Husara sukcesywnie przechodzi kolejne modernizacje. Przyjrzyjmy się zatem bliżej ich najnowszemu dziełu – plate carrierowi SARMATIAN. Zdjęcia: P.S.

MILITARIA.PL sp. z o.o. sp. k. Co pokażą Militaria.pl na MSPO 2019?

Co pokażą Militaria.pl na MSPO 2019? Co pokażą Militaria.pl na MSPO 2019?

Na stoisku Militaria.pl na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego będzie można obejrzeć produkty wielu marek, które zapracowały już na dobre opinie najbardziej wymagających użytkowników. Wśród nich...

Na stoisku Militaria.pl na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego będzie można obejrzeć produkty wielu marek, które zapracowały już na dobre opinie najbardziej wymagających użytkowników. Wśród nich będą nowości prezentowane po raz pierwszy na targach. Nie zabraknie także klasyków z naszej stałej oferty. Przyjdź na stoisko nr 84 w hali D, aby obejrzeć je osobiście!

RTcom NoizeBarrier™ TAC Aktywne ochronniki słuchu z funkcją komunikacji

NoizeBarrier™ TAC Aktywne ochronniki słuchu z funkcją komunikacji NoizeBarrier™ TAC Aktywne ochronniki słuchu z funkcją komunikacji

Model NoizeBarrier™ TAC to pierwsze w pełni modularne słuchawki taktyczne z opcją komunikacji, wykorzystujące wiodące w branży rozwiązania z zakresu ochrony słuchu oraz zaawansowanej świadomości sytuacyjnej...

Model NoizeBarrier™ TAC to pierwsze w pełni modularne słuchawki taktyczne z opcją komunikacji, wykorzystujące wiodące w branży rozwiązania z zakresu ochrony słuchu oraz zaawansowanej świadomości sytuacyjnej 360° dla sprawniejszego podejmowania decyzji w środowisku taktycznym.

Wybrane dla Ciebie

Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia »

Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia » Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia »

Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach »

Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach » Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach »

Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach?

Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach? Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach?

Buty dla grotołazów - które wybrać »

Buty dla grotołazów - które wybrać » Buty dla grotołazów - które wybrać »

Co zmieści Crafter »

Co zmieści Crafter » Co zmieści Crafter »

Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie »

Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie » Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie »

Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »

Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »

Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt »

Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt » Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt »

Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź »

Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź » Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź »

Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? » Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach

Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach

Odzież taktyczna - zobacz najnowsze kolekcje »

Odzież taktyczna - zobacz najnowsze kolekcje » Odzież taktyczna - zobacz najnowsze kolekcje »

Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach

Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach

Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj

Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops