II edycja międzynarodowych konsultacji dla instruktorów wyszkolenia strzeleckiego

Wojciech Płoskonka  /  23-10-2015
archiwum KPP Racibórz

W dniu 23 października 2015 roku w Raciborzu odbyła się druga edycja międzynarodowych konsultacji dla instruktorów wyszkolenia strzeleckiego.

Na przedmiotowe konsultacje przybyli instruktorzy z JWK Lubliniec, jak i sekcji strzeleckiej Fundacji "SZTURMAN". Przyjechali oni na liczne  prośby uczestników pierwszej edycji konsultacji, którzy byli pod olbrzymim wrażeniem przekazywanej wiedzy i umiejętności. Wśród uczestników można było spotkać przedstawicieli takich formacji jak: SPAP Katowice, SAT Opole, CBŚP Katowice, policjanci z jednostek terenowych garnizonu śląskiego, instruktor z Centrum Szkolenia Policji Legionowo, funkcjonariusze Służby Więziennej, funkcjonariusze grup interwencyjnych Służby Ochrony Kolei oraz policjanci z Republiki Czeskiej.

Polecamy: Międzynarodowe konsultacje instruktorów wyszkolenia strzeleckiego

W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wyrobami firmy Mactronic specjalizującej się w produkcji i dystrybucji sprzętu oświetleniowego (taktycznego, survivalowego czy specjalistycznego). Na miejscu byli również obecni przedstawiciele firm SilSense i Yoshi, którzy testowali mający niedługo wejść do produkcji prototyp lekkiego bezzałogowego statku powietrznego (BSP), który z powietrza obserwował poczynania uczestników konsultacji.

Zajęcia zaczęły się o godz 10.00. Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu - insp. dr Paweł Zając, który objął imprezę swoim patronatem, w kilku słowach przywitał uczestników. Następnie przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa, wydano amunicję, podzielono uczestników na grupy i przystąpiono do zajęć. Zajęcia prowadzono, jak poprzednio, na dwóch osiach strzeleckich - 25 i 50 m. Na 25-ce prowadzono zajęcia z bronią krótką, natomiast na 50-ce: warsztaty z pistoletem maszynowym, plus z bronią krótką.

Przeczytaj również: Warsztaty snajperskie w Toruniu

Na początku instruktorzy odświeżyli uczestnikom tematy ćwiczone w trakcie pierwszej edycji. Następnie przystąpiono do właściwych zajęć. Instruktorzy zadbali o to, aby zajęcia nie były montonne. Ćwiczono i omawiano strzelania z różnych postaw, odległości i w określonych sytuacjach taktycznych. Uczestnicy strzelali z PM-u, a następnie przechodzili na broń zapasową. Musieli również doładowywać się taktycznie w trakcie prowadzenia ognia.

Symulowano atak na strzelca w wyniku którego znalazł on się na ziemi i musiał  prowadzić ogień w postawie leżącej do kilku celi. Po krótkiej przerwie rozpoczęto drugą część konsultacji. Odbywała się ona w zapadających ciemnościach, tak że uczestnicy mieli okazję przetestować wyroby wspomnianej już firmy Mactronic oraz własne umiejętności w sytuacji ograniczonej widoczności. Dodatkowymi utrudnieniami dla strzelających były lampy stroboskopowe, wybuchające petardy oraz komendy instruktorów, które przy ogólnej kanonadzie, zmęczeniu uczestników nie zawsze były dobrze słyszane.

Zobacz także: 30 godzin z życia snajpera, czyli zawody Sniper’s Mission w Wędrzynie

Na zakończenie każdy z uczestników musiał pokonać tor taktyczny, na którym musiał położyć "kilka" poperów, wymienić taktycznie magazynki, "zlikwidować" kilku papierowych wrogów. A wszystko przy pomocy dostępnej broni czyli PM-u oraz pistoletu. Cały tor pokonywany był przy akompaniamencie wybuchających petard, pracujących stroboskopów oraz palących się flar co skutecznie ograniczało widoczność i utrudniało wykonanie zadania.  Zajęcia zakończono około godz 21.00 i pomimo zmęczenia uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Wszyscy zajęcia ukończyli cali i zdrowi.

Oranizatorzy dziękują Florkowi, FIlipowi i Kiemolowi z JWK Lubliniec oraz Łukaszowi i Marcinowi z Sekcji Strzeleckiej Fundacji "Szturman".

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  22

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


Dostosuj mundur patrolowy do terenu »

Nowe kamizelki taktyczne poznaj ich zastosowanie »

linia taktyczna
kamizelka taktyczna

 


Jak postępować, gdy niebezpieczeństwo czai się na oceanie »
buty taktyczne

 


100% byczej skóry »

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Czeka Cię wyprawa po Tajdze? Czy wiesz, jakie ubranie wybrać »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

noktowizja

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »

Jakie funkcje powinny mieć latarki czołowe »


 


Niezbędnik żołnierza - co powinno się w nim znaleźć »
ubranie taktyczne

 Jak poprawić celność broni »  Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
broń konserwacja

 


Nie czekaj aż ktoś będzie lepszy zapisz się na trenig strzelecki »
kursy strzeleń

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Święto 6BPD

Dziś swoje święto obchodzi 6 Brygada Powietrznodesantowa im. gen. bryg. Stanisława Franciszka Sosabowskiego. Stacjonująca w Krakowie 6BPD jest doborowym, aeromobilnym związkiem taktycznym o wysokim...

17. promocji na 17. urodziny Kolby

Już od siedemnastu lat jesteśmy z Wami, wspierając Was wszystkich w realizowaniu hobby związanego z outdoorem, strzelectwem oraz myślistwem. Bez względu na to, czy jesteś strzelcem, turystą,...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl