30 godzin z życia snajpera, czyli zawody Sniper’s Mission w Wędrzynie

Błażej  Bierczyński  /  19-09-2015
Fot. Sniper's Mission

Wędrzyński poligon kolejny raz jest świadkiem pojedynku najlepszych par snajperskich. Dobiegające końca V edycja zawodów Sniper’s Mission sprawdzała nie tylko umiejętność oddawania celnych strzałów z dużej odległości, ale również sprawnego poruszania się na terenie wroga oraz odporność fizyczną i psychiczną. Nasz magazyn miał zaszczyt objęcia patronatu medialnego nad wydarzeniem.

Organizatorami Sniper's Mission V są Klub Sportowy CWS, Centrum Wyszkolenia Strzeleckiego oraz Sekcja Strzelecka Fundacji Szturman, wspierani przez Komendę Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie.

Zgodnie z przyjętymi zasadami, rywalizacje dwuosobowych zespołów snajperskich odbywają się w sposób ciągły, przez 30 godzin, co oznacza, że poszczególne pary uczestniczą w ciągu następujących po sobie konkurencji. Jedyną przerwą są kolejne kilkukilometrowe dystanse do pokonania.  Zawody sprawdzają przygotowanie pod kątem wytrzymałości fizycznej i psychicznej, orientacji w terenie w dzień i w nocy (bez możliwości używania termowizji i noktowizji), poruszania się niezauważonym na obszarze kontrolowanym przez wroga (infiltracji).

Snajperzy - SPECIAL OPS EXTRA - Wydanie 
specjalne 1/2016
SNAJPERZY
SPECIAL OPS EXTRA

Wydanie specjalne 1/2016
Wydawca: Grupa MEDIUM
Rok: 2016
SPRAWDŹ CENĘ »
KUP w Księgarni Militarnej »

Założeniem jest bowiem stworzenie realnych warunków misji snajperskiej i działań bojowych, podczas których może dojść m.in. do pojmania żołnierzy – wydarzeń, które uniemożliwiają jakikolwiek wypoczynek. Służy to odwzorowaniu sytuacji, kiedy wyczerpani strzelcy muszą zidentyfikować i zlikwidować sprawnie i szybko cele znajdujące się na różnych odległościach i w trudnych do przewidzenia okolicznościach, wymagających np. nagłej zmiany stanowiska snajperskiego.  

Do dyspozycji uczestnicy otrzymują dwa karabiny wyborowe lub karabin wyborowy i karabinek szturmowy, po 70 sztuk amunicji, ubranie masujące i system hydracyjny oraz mapy, kompasy, odbiorniki GPS i sprzęt optyczny.  

Zawody rozpoczęły się w piątek, 18 września, przed południem. Zgodnie z harmonogramem, zakończą się w sobotę, 19 września, około godziny 18:00. Oficjalne uroczyste zakończenie przewidziano na niedzielne przedpołudnie.

Szczegółe informacje można znaleźć na stronie: www.polishsnipers.org.

Chcesz wiedzieć więcej, być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Wybierz najlepszy pakiet ratunkowy dla czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Ukraińscy żołnierze ewakuowani z zakładów Azowstal w Mariupolu

Po długich negocjacjach, w które zaangażowany był m.in. ukraiński wywiad i Czerwony Krzyż wczoraj ze zniszczonego kombinatu Azowstal wywieziono 264 wojskowych, w tym 53 ciężko rannych.

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl