Dni NATO w Ostrawie

Krzysztof  Mątecki  /  SPECIAL OPS 5/2021  /  18-11-2021
Dni NATO w Ostrawie i Dni Sił Powietrznych Armii Republiki Czeskiej (cz. Armáda České republiky) to jedna z największych imprez lotniczych i militarnych w Europie, w której uczestniczą przedstawiciele 17. państw Sojuszu i krajów partnerskich.
Dni NATO w Ostrawie i Dni Sił Powietrznych Armii Republiki Czeskiej (cz. Armáda České republiky) to jedna z największych imprez lotniczych i militarnych w Europie, w której uczestniczą przedstawiciele 17. państw Sojuszu i krajów partnerskich. Zdjęcia: JW AGAT, NATO Days in Ostrava, Ostrava.cz

W dniach 18 i 19 września 2021 r. na lotnisku im. Leoša Janáčka w Mošnovie koło Ostrawy odbyły się „Dni NATO i Dni Sił Powietrznych Armii Republiki Czeskiej”. Jest to jedna z największych imprez lotniczych i militarnych w Europie, w której udział biorą przedstawiciele siedemnastu państw Sojuszu oraz krajów partnerskich.

Zdjęcia: JW AGAT, NATO Days in Ostrava, Ostrava.cz

Dni NATO w Ostrawie i Dni Sił Powietrznych Armii Republiki Czeskiej (cz. Armáda České republiky) są największym pokazem bezpieczeństwa w Europie. Imprezie od początku jej istnienia przyświeca motto „Nasze bezpieczeństwo nie jest oczywiste, a bez bezpieczeństwa nie ma pomyślnego rozwoju”. Głównym zadaniem wydarzenia jest zaprezentowanie szerokiej publiczności różnorodnej skali środków, jakimi dysponuje Republika Czeska i jej sojusznicy na płaszczyźnie zapewnienia bezpieczeństwa.

Program imprezy, która odbywa się na lotnisku Leoše Janáčka Ostrava, podzielony był na prezentacje lotniczych i dynamicznych pokazów szkolenia jednostek specjalnych oraz na prezentację statyczną najnowocześniejszego wyposażenia i sprzętu jednostek wojskowych, policyjnych oraz ratowniczych. Widzowie mogli z bliska zobaczyć i dotknąć nowoczesnego wyposażenia wojsk państw członkowskich NATO, a także krajów partnerskich. Swój sprzęt i możliwości prezentowali żołnierze z: Niemiec, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Litwy, Kanady, Hiszpanii, Belgii, Włoch, Francji, Słowenii, Danii, Grecji, USA i Polski.

Nasz kraj reprezentowali przedstawiciele Wojsk Specjalnych, Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych i Straży Granicznej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych gen. dyw. Sławomir Drumowicz oraz płk Artur Kozłowski dowódca Jednostki Wojskowej AGAT, która podczas wydarzenia, 18 września, otrzymała z rąk prezydenta Ostrawy wyróżnienie – wstęgę do sztandaru w podziękowaniu za współpracę w obszarze bezpieczeństwa.

Polską Policję reprezentowali operatorzy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Krakowa, którzy z kolegami z czeskiego Oddziału Interwencyjnego Policji z Ostrawy przeprowadzili pokazy uwalniania zakładników z autobusu.

Czytaj też: 60 lat JW4101 >>>

Wśród najnowocześniejszego sprzętu wojskowego widzowie mogli zobaczyć między innymi pojazdy opancerzone Oshkosh M-ATV należące do gliwickiego AGAT-u, platformę szturmową Concept C2 produkowaną w Bielsku-Białej, będącą na wyposażeniu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Krakowa oraz samoloty F-16 stacjonujące na co dzień w Łasku.

(...)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

[pokazy lotnicze, nato, Dni NATO w Ostrawie, Dni Sił Powietrznych Armii Republiki Czeskiej, lotnisko Leoše Janáčka Ostrava, prezentacje wyszkolenia żołnierzy]

Ten artykuł jest PŁATNY. Aby go przeczytać, wykup dostęp.
DOSTĘP ABONAMENTOWY
DOSTĘP SMS
Dostęp za pomocą SMS czasowo zawieszonyReklamacje usługi prosimy zgłaszać przez formularz reklamacyjny
Masz już abonament - zaloguj się:
:
:
zapomniałem hasła
Nie posiadasz konta - kliknij i załóż »
Nie masz abonamentu - wykup dostęp:
Abonament umożliwia zalogowanym użytkownikom dostęp do wszystkich płatnych treści na naszym portalu.
Dostępne opcje abonamentowe:
Pakiet: roczna prenumerata papierowa (6 numerów) + roczny dostęp do wszystkich treści portalu - 70,00 zł
Prenumerata + on-line w promocyjnej cenie. Zamów już dziś! ► ZAMÓW
Pakiet: dwuletnia prenumerata papierowa (12 numerów) + dwuletni dostęp do wszystkich treści portalu - 130,00 zł
Prenumerata + on-line w promocyjnej cenie. Zamów już dziś! ► ZAMÓW
Roczny dostęp dla prenumeratorów w specjalnej cenie! - 0,00 zł
Jeśli zakupiłeś roczną prenumeratę papierową, masz możliwość dokupienia dostępu do wszystkich treści elektronicznych w promocyjnej cenie (prosimy o podanie nr faktury lub nr klienta w uwagach do zamówienia. Po weryfikacji danych skontaktujemy się z Tobą). Dostęp na czas trwania prenumeraty papierowej!
Dwuletni dostęp dla prenumeratorów w specjalnej cenie! - 0,00 zł
Jeśli zakupiłeś dwuletnią prenumeratę papierową, masz możliwość dokupienia dwuletniego dostępu do wszystkich treści elektronicznych w promocyjnej cenie (prosimy o podanie nr faktury lub nr klienta w uwagach do zamówienia. Po weryfikacji danych skontaktujemy się z Tobą). Dostęp na czas trwania prenumeraty papierowej!
30 dniowy dostęp dla prenumeratorów w specjalnej cenie! - 0,00 zł
Jeśli zakupiłeś wydaniepapierowe, masz możliwość dokupienia dostępu do wszystkich treści elektronicznych w promocyjnej cenie (prosimy o podanie nr faktury lub nr klienta w uwagach do zamówienia. Po weryfikacji danych skontaktujemy się z Tobą). Dostęp na czas trwania prenumeraty papierowej!
Prenumerata elektroniczna (30 dni) - 15,00 zł
30 dniowy dostęp do wszystkich płatnych treści naszego portalu.
Prenumerata elektroniczna (365 dni) - 52,50 zł
Roczny dostęp do wszystkich płatnych treści naszego portalu.
Prenumerata elektroniczna (730 dni) - 97,50 zł
Dwuletni dostęp do wszystkich płatnych treści naszego portalu.
Regulamin korzystania z portalu Special-Ops.pl - zobacz regulamin
Uwagi prosimy zgłaszać na adres:
Artykuł pochodzi z: magazynu SPECIAL OPS nr 5/2021

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

78. Rocznica bitwy o Monte Cassino

Bitwa o Monte Cassino (zwana także bitwą o Rzym) to w rzeczywistości cztery bitwy stoczone przez wojska alianckie z Niemcami, które miały miejsce w 1944 roku w rejonie klasztoru na Monte Cassino....

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl