Konserwacja broni na wypadek dłuższego jej przechowywania

 Redakcja  /  17-12-2019
Konserwacja broni na wypadek dłuższego przechowywania
Konserwacja broni na wypadek dłuższego przechowywania Fot. DVIDS/ US Army Reserve Staff Sgt Christopher J. Sofia

Kiedy kończy się sezon strzelecki lub zwyczajnie przychodzi już czas na złożenie naszej broni do pudełka i zamknięcia jej na dłużej w szafie, pojawia się pytanie: co zrobić, aby właściwie zadbać o jej stan techniczny na przyszłość? Jak najlepiej zabezpieczyć broń w takim przypadku?  

Brak należytej dbałości o broń może przyczynić się do przedwczesnego zużycia jej elementów, pogorszenia niezawodności, a nawet awarii z uszkodzeniem mechanicznym powodującym niezdolność do oddania strzału w przyszłości. Dlatego na wypadek długotrwałego przechowywania broni bez jej użytkowania należy zadbać o właściwą konserwację, głównie należycie zabezpieczając broń przed korozją. Zapewnij broni odpowiednią ochronę >>

Olej do broni Ballistol

Na rynku jest wiele preparatów, które stanowią istotne wsparcie przy konserwacji naszych pistoletów i karabinków. Jednym z nich jest łatwo dostępny w specjalistycznych sklepach olej do broni marki Ballistol.

Konserwacja broni - Ballistol

W odróżnieniu od innych tego typu produktów czołowych marek, środek ten tworzy emulsję z wodą wykazując lekką zasadowość (pH 8-8,5), dzięki czemu potrafi neutralizować kwasy. Po odparowaniu wody środek pozostaje na miejscu i konserwuje metal, tworzywo sztuczne, jak również drewno. Olej ten nie ulega zżywiczeniu, w przeciwieństwie do większości innych tego typu produktów na rynku, które utwardzają się z upływem czasu. Olej Ballistol jest mniej podatny na starzenie, dzięki połączeniu w jego formule przeciwutleniaczy i olejków leczniczych.

Czyszczenei i konserwacja broni

Ten uniwersalny olej do broni dostępny jest w aerozolu, co umożliwia łatwe dozowanie. Jego receptura oparta jest na czystym oleju sosnowym oraz naturalnych składnikach - zawiera kwas oleinowy (C17H33COOH), olej parafinowy, alkohol C-5 i esencje zapachowe. Powyższa kompilacja komponentów zapewnia doskonałe właściwości czyszczące. Olej usuwa 100% zabrudzeń o kwaśnym odczynie, także takie, które pozostawiły po sobie inne środki konserwujące. Dzięki zastosowaniu naturalnych składników, jest on przyjazny dla środowiska i w pełni biodegradowalny. Zapewnia trwałość i należytą konserwację nawet podczas długiego okresu przechowywania broni bez jej użytkowania.

Konserwacja broni - Ballistol

INCORSA Sp. z o.o.

Ul. Marconich 3
02-954 Warszawa

+48 22 885 28 00
+48 882 006 670

sklep@incorsa.pl
www.sklep.incorsa.pl

 

[Incorsa sp. z o.o.,czyszczenie broni,konserwacja broni,produkty do czyszczenia i konserwacji broni,ballistol, olej ballistol, olej do broni]

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  5

Komentarze

0

Księgarnia Militarna Poleca Służby specjalne.Słownik


Chiny - zrozumieć imperium. Pulsujący matecznik cywilizacji Zielona droga 1990-2020. 30 lat doświadczenia byłego operatora JW GROM Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń
Książka Chiny – zrozumieć imperium Piotra Plebaniak, współautora i redaktora najnowszego przekładu Sztuki wojny wzbogaconego komentarzami ekspertów, to nieszablonowe połączenie poezji oraz historycznej, kulturowej i geopolitycznej wiedzy o Chinach. (...)
zobacz więcej »
Obchodzone 13 czerwca 2020 roku 30-lecie Specjalnej Jednostki Wojskowej GROM to doskonały moment, aby Andrzej Kruczyński pseudonim „Wódz” zabrał swoich czytelników w fascynującą drogę, którą najlepiej oddaje treść jego najnowszej książki (...)
zobacz więcej »
Traktat "Sztuka wojny" to w powszechnej percepcji najważniejszy traktat militarny kiedykolwiek napisany. O jego ponadczasowości decyduje wiele czynników, przede wszystkim okres historii Chin, w którym powstał. (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl