Wielopodmiotowe współdziałanie w sprawie prewencji terrorystycznej

 Redakcja  /  18-10-2021
Fot. Źródło: tpcoe.gov.pl

Możliwość wystąpienia zjawiska o charakterze terrorystycznym stanowi współcześnie jedno z poważniejszych zagrożeń w sektorze bezpieczeństwa. Działania państw członkowskich wspólnoty europejskiej w dziedzinie prewencji terrorystycznej stanowią jeden z kluczowych elementów przeciwdziałania ekstremizmowi. Inicjatywa podjęta przez Hiszpanię odzwierciedla pracę Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW.

Pod koniec września członkowie hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości spotkali się w ramach unijnego projektu w obszarze zapobiegania radykalizacji oraz międzynarodowej pomocy prawnej w wymiarze prawa karnego. Celem spotkania było ugruntowanie oraz pogłębienie wiedzy uczestników w związku ze zjawiskiem radykalizacji postaw, a także zapobiegania incydentom o charakterze terrorystycznym. Wśród poruszanych treści zwrócono uwagę na pogłębienie postaw radykalnych w zakładach penitencjarnych, a także możliwość wystąpienia incydentu o charakterze terrorystycznym w przestrzeni publicznej. Zagadnienia poruszane  podczas spotkania, wpisują się w dobre praktyki UE realizowane w Polsce przez Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW. Zarówno Polska jak i Hiszpania podkreśla uczestnictwo Wymiaru Sprawiedliwości oraz Służby Więziennej, celem międzyresortowej wymiany doświadczeń.

Przeczytaj także: Jak reagować na zamachy? Dobre praktyki i rekomendacje eksperta >>

Wszystkie podejmowane działania mają na celu kształtowanie kultury bezpieczeństwa poprzez budowanie świadomości antyterrorystycznej w społeczeństwie. Inicjatywa podjęta przez Hiszpanię jest tożsama z działaniami prowadzonymi przez CPT ABW, które bazując na współpracy międzynarodowej wypracowało system dobrych praktyk.

Źródło: tpcoe.gov.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

[terroryzm, Centrum Prewencji Terroyrystycznej ABW, ABW,  działania kontrterrorystyczne, Policja, Unia Europejska]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Wybierz najlepszy pakiet ratunkowy dla czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Ukraińscy żołnierze ewakuowani z zakładów Azowstal w Mariupolu

Po długich negocjacjach, w które zaangażowany był m.in. ukraiński wywiad i Czerwony Krzyż wczoraj ze zniszczonego kombinatu Azowstal wywieziono 264 wojskowych, w tym 53 ciężko rannych.

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl