Ćwiczenia Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

 Redakcja  /  17-10-2016
Funkcjonariusz Wydziału Zabezpieczania Działań podczas ćwiczeń w Centralnym Ośrodku Zurbanizowanym w Wędrzynie.
Funkcjonariusz Wydziału Zabezpieczania Działań podczas ćwiczeń w Centralnym Ośrodku Zurbanizowanym w Wędrzynie. Fot. Nadodrzański OSG

W pierwszej połowie października funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyli ćwiczenia z technik interwencji na pokładzie statku powietrznego oraz na terenie Centralnego Ośrodka Zurbanizowanego w Wędrzynie. W pierwszym przypadku, funkcjonariusze NOSG trenowali wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, zaś w Wędrzynie szkolenie zgrywające przeszli z przedstawicielami Wydziałów Zabezpieczania Działań Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W dniach 3-6 października na terenie Centralnego Ośrodka Zurbanizowanego w Wędrzynie (którego infrastruktura pozwala na realizację ćwiczeń taktycznych w oparciu o realne scenariusze działania), funkcjonariusze z Wydziałów Zabezpieczenia Działań Nadodrzańskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ćwiczyli doskonalenie technik indywidualnego i zespołowego postępowania w różnych sytuacjach taktycznych. Nacisk położono także na budowanie wzajemnego zaufania w zespole realizacyjnym, szczególnie w sytuacjach dużego zagrożenia, jak również ćwiczenie właściwej oceny sytuacji, rozpoznania przeciwnika, szybkości i trafności podejmowanych decyzji oraz gotowości do właściwych reakcji.

Zobacz także: Wspólne szkolenie MOSG i fińskiej Straży Granicznej

11 października zaś, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu–Ławicy i Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu ćwiczyli współdziałanie zespołów w przypadku konieczności podjęcia interwencji na pokładzie samolotu wobec agresywnych pasażerów. Uczestnicy ćwiczeń obezwładnili podróżnych niepodporządkowujących się poleceniom i zagrażającym bezpieczeństwu innych osób, wyprowadzili ich z samolotu, a następnie przeszukali i przetransportowali do pomieszczeń służbowych. Szkolenie miało na celu również ujednolicenie procedur działania Straży Granicznej i Policji, w szczególności wobec osób naruszających warunki bezpieczeństwa lotów.

Źródło: materiały Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  10

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


 Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia » 

kamizelka taktyczna

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zmieści Crafter »

plecak taktyczny

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

WOT i PKP S.A. – Razem Dla Bezpieczeństwa

25 maja br. Wojska Obrony Terytorialnej podpisały porozumienie o współpracy z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. Głównym celem porozumienia jest wzmocnienie zdolności obronnych Polski i...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl