SOF Delta CUP po raz VII

Radosław  Tyślewicz  /  14-05-2021
Fot. Źródło: CSzWS | fot. Tomasz Qna Chochół

W dniach 12-13 maja br. odbyły się już po raz siódmy zawody o Puchar Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych SOF Delta CUP 2021, które udało się przeprowadzić pomimo trudnego czasu pandemii COVID-19.

Ciekawostką tegorocznych zwodów była zmiana miejsca ich organizacji. W tym roku zawody odbyły się na północy kraju na poligonie będącym w dyspozycji Wojsk Specjalnych w Strzepczu na Kaszubach. Również formalny organizator uległ zmianie i w tym roku za zawody odpowiadało Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych. Do udziału w rywalizacji przystąpiło 16 zawodników (8 zespołów) z jednostek specjalnych wchodzących w skład KWS oraz podlegających ŻW i MSWiA (Jednostka Wojskowa NIL, Jednostka Wojskowa AGAT, Jednostka Wojskowa Komandosów, OSŻW w Warszawie i SPKP w Krakowie). 

Przeczytaj także: SOF Delta Cup 2018 >>

Rozegrano konkurencje dzienne na trzech torach oraz nocne. W ostatecznym rozrachunku, rywalizację w piasku, upale i ciemnościach księżycowego nowu wygrał zespół z Jednostki Wojskowej AGAT i to zarówno w kategorii indywidualnej jak i zespołowej. 

W poszczególnych konkurencjach zawodnicy musieli wykazać się nie tylko sprawnym posługiwaniem bronią służbową znajdującą się na ich indywidualnym wyposażeniu (pistolet, karabinek kal. 5,56) ale również zmierzyć się z „przygodnym” AK Ms kal. 7,62. Dodatkowym utrudnieniem dla zawodników były zadania sprawdzające fizyczne przygotowanie zawodnika do pokonania toru jak np. przenoszenie skrzynek z amunicją czy strzelanie z prawej i lewej ręki oraz identyfikacja celów podczas przedzierania się przez krzaki długiego, bagnistego wąwozu. Nie obeszło się również bez znajomości TC3. 

Pełna relacja z przebiegu zawodów ukaże się w kolejnym numerze SPECIAL OPS. 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

[SOF Delta Cup 2021, JW Agat, DKWS, CSzWS, Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych, JW NIL, JWK, OSŻW w Warszawie, SPKP w Krakowie, Wojska Specjalne, jednostki specjalne]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

78. Rocznica bitwy o Monte Cassino

Bitwa o Monte Cassino (zwana także bitwą o Rzym) to w rzeczywistości cztery bitwy stoczone przez wojska alianckie z Niemcami, które miały miejsce w 1944 roku w rejonie klasztoru na Monte Cassino....

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl