Wsparcie dla dzieci żołnierzy Wojsk Specjalnych

 Redakcja  /  29-09-2020
Fot. Źródło: Fundacja PRO PATRIA

Fundacja byłych żołnierzy Wojsk Specjalnych PRO PATRIA, pomimo trudności wynikających z bieżącej sytuacji epidemiologicznej, zorganizowała wypoczynek letni dla dzieci z rodzin żołnierzy jednostek Wojsk Specjalnych znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej.

Fundacja PRO PATRIA rozpoczęła swoją działalność w lutym 2020 roku w celu niesienia pomocy i wsparcia rodzinom żołnierzy i byłych żołnierzy Wojsk Specjalnych, jak również żołnierzom innych rodzajów sił zbrojnych i funkcjonariuszom innych formacji. 

Środowisko specjalsów, biorąc pod uwagę charakter wykonywanych zadań przez jednostki Wojsk Specjalnych oraz wieloletnie zaangażowanie w konfliktach zbrojnych w różnych częściach świata, a szczególnie w Iraku i Afganistanie, doświadcza dodatkowego stresu i cierpienia całych rodzin spowodowanego utratą zdrowia i życia żołnierzy. Swoimi działaniami Fundacja chce wspierać najbardziej potrzebujących, a także przekazać wiadomość, że nikt z żołnierzy nie zostanie sam w potrzebie.

Zorganizowanie wypoczynku było możliwe dzięki wsparciu Pana Dariusza Waligórskiego, właściciela Klubu Sportowego BÓR Toporzysko, który przekazał nieodpłatnie do dyspozycji Fundacji cztery miejsca na obozach konnych. Ponadto, Pan Dariusz Waligórski jest Rotmistrzem Kawalerii Ochotniczej i nie pierwszy już raz wspiera środowisko wojskowe.

Przeczytaj także: Dodatki dla specjalsów po nowemu >>

Dzieci wypoczywały podczas dwóch turnusów, w lipcu i w sierpniu. Klub zapewnił doskonałą opiekę, zarówno wychowawczą, jak i instruktorską. Bogaty program zajęć nie pozwolił na nudę. W przyjaznej atmosferze i pod czójnym okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej dzieci rozpoczęły swoją przygodę z końmi i jeździectwem, co było dla nich olbrzymią frajdą. Po obozach dzieci dzieliły sie swoimi wrażeniami: Julia: „Obóz w Toporzysku był bardzo fajnym obozem. Było to moje pierwsze doświadczenie z jazdą konną i bardzo mi się to spodobało. Poza tym ludzie byli bardzo mili. Były ogniska i gry terenowe. Chętnie pojechałabym jeszcze raz”. 

Dodatkowo, dzięki Panu Rotmistrzowi na początku września Fundacja mogła skierować na tygodniowy wypoczynek połączony z zajęciami z hipoterapii córkę żołnierza, posiadającą stopień niepełnosprawności. Pobyt także był nieodpłatny, a dziecko wypoczywało w towarzystwie ojca.

Ponadto, Fundacja uruchomiła także inne akcje, m.in. mające na celu wsparcie weteranów. Opracowała autorski program odreagowania psychologicznego, na który obecnie prowadzona jest zbiórka funduszy. 

[wojska specjalne, fundacja PRO PATRIA, wypoczynek dla dzieci, akcje społeczne, Klub sportowy Bór Toporzysko]

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  3

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

W ciemności przyda się pewne źródło zasilania  »

 


Najsłyniejsze misje specjalne » By broń nie wyślizneła się z ręki »
broń konserwacja

 


Zostań specem od bezpieczeństwa informacji »
studia wyższe

 


Jak poprawić celność broni » Czym powinny wyróżniać się latarki taktyczne »
broń konserwacja latarka taktyczna

 


Złóż własną broń »
bron składana

 Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego » Latarki na karabin - niewielkie gabarety duża moc - przekonaj się » 
zasilanie smar do pielęgnacji broni

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa spodnie taktyczne

 


Czyszczenie tłumika i innych części broni - krok po kroku »
studia wyższe

 


Jak wygląda praca w wojsku, w ochronie? Przejdź szkolenie » Poznaj najlepszego przyjaciela operatora bojowego »
broń konserwacja latarka taktyczna

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Straż Graniczna na kolejnej misji w Macedonii

W ubiegłym tygodniu kolejna grupa funkcjonariuszy Straży Granicznej wyjechała do Republiki Macedonii Północnej, w celu wsparcia tamtejszej Policji Granicznej w przeciwdziałaniu kryzysowi...

Aktualny numer

4/2020
SPECIAL OPS 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - 30 lat ZW
  • - GOI SOK
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl