Żołnierze 25. BKPow. ćwiczą przed XLII zmianą PKW KFOR

 Redakcja  /  16-12-2019
Fot. Źródło: 25. BKPow.

W zeszłym tygodniu na terenie garnizonu Łęczyca odbyły się zajęcia dobowe żołnierzy kompanii manewrowej XLII PKW KFOR, które miały na celu przygotowanie ich do wykonywania potencjalnych zadań w ramach misji w Kosowie.

Żołnierze, w ramach swoich plutonów, doskonalili umiejętności m.in.: wykonywania patroli, wystawiania posterunków kontrolnych, wzywania wsparcia lotniczego w celu udzielenia pierwszej pomocy medycznej z użyciem procedury MEDAVAC.

Żołnierze realizowali zadania w składzie sił szybkiego reagowania, w celu wsparcia pododdziałów będących w sytuacji zagrożenia oraz realizowali przemieszczenie do rejonu misji przy wykorzystaniu śmigłowców Mi-8/17 z 1. dywizjonu lotniczego z Leźnicy Wielkiej. Po wykonaniu desantowania i udzieleniu wsparcia zagrożonemu elementowi, plutony zmotoryzowane wykonały 20 km marsz do rejonu wyjściowego. Następnie kompania manewrowa zorganizowała tymczasową bazę. 

Przeczytaj także: Pożegnanie żołnierzy XLI zmiany PKW KFOR >>

Zajęcia były także okazją do rozwinięcia systemu dowodzenia i łączności oraz sprawdzenia jego działania przy znacznych odległościach. Wszystkie przedsięwzięcia cechowały się wysoką dynamiką i realizmem, jednak kompania doskonale poradziła sobie ze wszystkimi otrzymanymi zadaniami. 

Szwoleżerowie z Leźnicy Wielkiej stanowią trzon piątej zmiany PKW KFOR Kosowo przygotowywanej przez żołnierzy 25 BKPow.

Źródło: 25. BKPow.

[misja zagraniczna, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej, PKW KFOR, Kosowo, misja w Kosowie, XLII zmiana misji w Kosowie, kontyngent wojskowy, ćwiczenia kompanii manewrowych, kawaleria powietrzna]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl