Nowa broń dla SPKP i BOA

 Redakcja  /  08-11-2019
Pistolety Glock 17 - 3 generacji
Pistolety Glock 17 - 3 generacji Fot. Źródło: specshop

Komenda Główna Policji rozstrzygnęła dwa przetargi na nową broń dla jednostek kontrterrorystycznych Policji. Do SPKP i BOA mają niebawem trafić nowe pistolety Glock 17 - 3 generacji oraz karabinki HK416, które uzupełnią a w przyszłości zastąpią używane obecnie modele.

Przetarg na Glock rozstrzygnięty

Funkcjonariusze Samodzielnych Pododziałów Kontrterrorystycznych Policji oraz Centralnego Biura Śledczego Policji otrzymają do połowy grudnia nowe 9 mm pistolety samopowtarzalne Glock 17 - 3 generacji. Komenda Główna Policji podpisała umowę z warszawską firmą Kaliber na dostawę 1000 sztuk tej broni. 

Do przetargu stanęły dwie firmy Kaliber i Berlopak, która oferowała pistolet TARA TM-9. Ta oferta została jednak odrzucona z powodu niespełnienia warunku kompatybilności. Było to już kolejne postępowanie dotyczące dostawy tej broni dla jednostek Policji. 

Przeczytaj także: TARA TM-9 z nominacją do nagrody Defender >>

Kaliber dostarczy nowe pistolety Glock 17 wraz z czterema magazynkami na 17 i 19 nabojów oraz zestawami do czyszczenia.

Wartość zamówienia to 2,4 mln zł netto.

Karabinki HK416 dla SPKP i BOA

W przetargu kontraktowym na dostawę karabinków HK416 z 11-calowymi/279-mm lufami lub kompatybilnych brały udział dwie firmy: spółka UMO oraz Cenzin (wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej). KGP ostatecznie wybrała ofertę tej pierwszej i podpisała z nią umowę na kwotę 6 297 405,66 zł brutto na dostawę 546 karabinków automatycznych C.G. Haenel MK556 z lufami 279-mm/11-calowymi wraz z wyposażeniem.

Nowe karabinki trafią do funkcjonariuszy SPKP oraz BOA. 

Źródło: KGP

[komenda główna policji, samodzielne pododdziały kontrterrorystyczne policji, biuro operacji antyterorrystycznych, policja, przetarg na broń, Karabinki HK416, Glock 17, jednostki specjalne]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Wybierz najlepszy pakiet ratunkowy dla czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Ćwiczenia sił specjalnych pk. Black Swan 2022

W czwartek 12 maja w bazie lotniczej Szolnok, położonej w środkowych Węgrzech zakończyły się międzynarodowe ćwiczenia sił specjalnych Black Swan 2022. W ćwiczeniach organizowanych przez NATO...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl