„Ogień na ogień” 2019

Patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  06-08-2019
Fot. Materiał organizatorów

Jaka jest wytrzymałość siłowa polskich formacji i służb mundurowych? Przekonamy się już niebawem podczas zawodów „Ogień na ogień”, które odbędą się ponownie po dwóch latach przerwy.  Do trzeciej edycji imprezy, która odbędzie 12 września 2019 r. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach, zgłosiło się 30 drużyn reprezentujących formacje i służby mundurowe w kraju.

„Ogień na ogień” to Ogólnopolskie Mistrzostwa Służb Mundurowych w konkurencjach wytrzymałościowo- siłowych o puchar Komendanta Stołecznego Policji pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Pierwsze zawody, odbyły się w 2015 r. i skierowane były do funkcjonariuszy i żołnierzy sił specjalnych. Kolejna edycja objęła wszystkie służby mundurowe i przyjęła nazwę „Ogień na ogień”. W tegorocznych zawodach weźmie udział 90 zawodników reprezentujących 30 drużyn wystawionych przez formacje i służby mundurowe w kraju. Pojawią się m.in. funkcjonariusze: Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, SOP, ABW, CBA, wszystkich komend wojewódzkich Policji, jak również żołnierze: Jednostki Komandosów w Lublińcu, JW Agat, JW Formoza, 15. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka czy 6. Batalionu Powietrznodesantowego im. gen. dyw. Edwina Rozłubirskiego. 

W tym roku zawodnicy zmierzą się w czterech bojach sportowych, które wyłonią najlepsze trzy drużyny turnieju. 

- Skupiamy się na konkurencjach sprawdzających czystą wytrzymałość siłową i przygotowanie w tym zakresie naszych służb mundurowych - informują Marcin i Łukasz, policjanci którzy są pomysłodawcami zawodów „Ogień na ogień”. - Koronną konkurencją zawodów jest wykonywanie pompek w systemie pucharowym, na czas i ilość powtórzeń. Do tej pory było tak, że kiedy odpadał zawodnik z drużyny, to odpadała cała drużyna.

Przeczytaj koniecznie: Legionowo w płomieniach, czyli zawody OGIEŃ NA OGIEŃ >>

Podczas tej edycji zasady zostaną zmienione. Będą liczone punkty, a wygra ta drużyna, która uzyska największą liczbę wykonanych pompek. 

To nie jedyna zaplanowana zmiana. W tym roku organizatorzy chcą zrobić wyjątkowe otwarcie z oprawą wzorowaną na zawodach KSW, z odpowiednim zaprezentowaniem drużyn biorących udział w zawodach. W planach jest zaproszenie klas mundurowych, odbędzie się także pokaz działania robotów pirotechnicznych oraz pokazy sportów walki, a firmy wspierające, na stoiskach, wystawiać będą swoje produkty. 

Zawody „Ogień na ogień” nie mają wyłącznie aspektu sportowego. Podczas imprezy zbierane będą także fundusze na fundacje wdów i sierot po poległych policjantach, a sama impreza poświęcona jest ku pamięci: 

  • asp. KINGI KĘSIK (byłej wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy w fitnessie sylwetkowym), 
  • podkom. MARIUSZ KOZIARSKI „KOZI” (antyterrorysty, który oddał swoje życie w trakcie służby „Wiśnia Mała”),
  • podinsp. Piotr Brzezinka (zmarłemu w tym roku zastępcy dowódcy SPKP w Warszawie).

Organizatorem zawodów „Ogień na ogień” jest Komenda Stołeczna w Warszawie, Stowarzyszenie IPA – zrzeszające policjantów na całym świecie, NSZZP, Stowarzyszenie Lodołamacze oraz MOSiR Ząbki. Zawody odbywają się pod patronatem medialnym redakcji SPECIAL OPS.

Tekst: Tomasz Łukaszewski

[Ogień na ogień, zawody wytrzymałościowo-siłowe, Policja, 100 lecie Policji, Ząbki, Komenda Stołeczna Policji, jednostki specjalne, CBA, Agat, Formoza, 6. Batalion Powietrznodesantowy]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl