I Krajowa Konferencja Naukowa "Lessons Learned z udziału Wojska Polskiego w operacjach poza granicami państwa"

Patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  29-04-2019

15. Giżycka Brygada Zmechanizowana oraz Wydział Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej odpowiada za organizację I Krajowej Konferencji Naukowej "Lessons Learned z udziału Wojska Polskiego w operacjach poza granicami państwa", która odbędzie się 23-24 maja br. w hotelu Tajty w Wilkasach.

Wydarzenie będzie otwierało cykl konferencji skierowanych do uczestników operacji poza granicami państwa, a ich celem jest gromadzenie i rozpowszechnianie doświadczeń zdobytych przez polskich żołnierzy podczas realizacji zadań w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych. 

W związku z obchodami 20-leciem przystąpienia Polski do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego tegoroczna edycja poświęcona będzie operacjom prowadzonym w ramach NATO.

Przeczytaj także: Jak zarządzać bezpieczeństwem gospodarczym?

Od momentu przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego, Siły Zbrojne RP biorą aktywny udział w operacjach poza granicami państwa. Zdobyte indywidualne doświadczenie żołnierzy wpływało na charakter szkolenia i wyposażenia Wojska Polskiego, a sam udział w operacjach sojuszniczych powodował wzrost prestiżu i wiarygodności państwa na arenie międzynarodowej. Stąd podczas konferencji nastąpi wymiana poglądów dotyczących:

  • znaczenia NATO w kształtowaniu bezpieczeństwa międzynarodowego;
  • skuteczności zadań realizowanych przez polskich żołnierzy w ramach operacji NATO w aspekcie kształtowania bezpieczeństwa międzynarodowego;
  • wpływu doświadczeń z operacji NATO na rozwój Sił Zbrojnych RP. 

Gospodarzem konferencji jest Dowódca 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Norbert Iwanowski, a jej inicjatorem pani Paulina Rosłoń z Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali weterani i uczestnicy operacji poza granicami państwa, żołnierze zawodowi wszystkich rodzajów sił zbrojnych oraz kadra naukowa uczelni wojskowych (ASzWoj, AWL, WAT, AMW, LAW). Nad naukowym przebiegiem konferencji czuwać będą między innymi płk dr hab. Leszek Elak (Prorektor ds. dydaktycznych Akademii Sztuki Wojennej), płk dr inż. Jacek Narloch (Prorektor ds. dydaktycznych Akademii Wojsk Lądowych) oraz płk dr hab. inż. Tomasz Jałowiec (Dziekan Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej).

Wydarzenie patronatem honorowym objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski – pan Artur Chojecki. Patronat medialny nad konferencją sprawują: Special OPS, Defence 24, Polska Zbrojna oraz TVP 3 Olsztyn. 

Źródło: ASW

[konferencja, weterani, działania poza granicami państwa, wojsko, 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana, I Krajowa Konferencja Naukowa "Lessons Learned z udziału Wojska Polskiego w operacjach poza granicami państwa", Polski Kontyngent Wojskowy]

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  1

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl