Były dowódca JW GROM płk rez. Piotr Gąstał dołączył do fundacji Stratpoints

 Redakcja  /  14-03-2018
Fot. Stratpoints

Do grona ekspertów Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju STRATPOINTS dołączył płk rez. Piotr Gąstał, były dowódca JW GROM. To kolejne ważne wsparcie merytoryczne dla fundacji, której celem jest stworzenie platformy dla strategicznego myślenia o bezpieczeństwie, wspierającej instytucje publiczne i podmioty prywatne oraz działającej na rzecz weteranów i ich rodzin.

Pułkownik Gąstał ukończył m.in. studia magisterskie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowe studium bezpieczeństwa narodowego w Instytucie Stosunków Międzynarodowych UW i kurs oficerski w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Ukończył studia magisterskie z zakresu nauk bezpieczeństwa narodowego - zwalczania terroryzmu, polityki i strategiiw Naval Postgraduate School (Monterey, USA), kurs oficerów siłspecjalnych (SFOQC ) w JFK  Special Warfare Center and School (FortBragg, USA), kurs połączonych operacji specjalnych (CJSOTF) w NATO School (Oberamergau, Niemcy) oraz kurs zarządzania zasobami obrony w Defence Resource Management Institute (Monterey, USA), a także zawansowany kurs operacji specjalnych w zwalczaniu terroryzmu - Joint Special Operations University (Tampa, USA) oraz kurs wywiad w zwalczaniu terroryzmu  - National Intelligence University (Waszyngton, USA).

Dowiedz się więcej: Fundacja Bezpieczeństwa i Rozwoju STRATPOINTS chce pomóc weteranom

Piotr Gąstał uczestniczył w operacjach „Przywrócić Demokrację” w Republice Haiti (1994 r.), misji ONZ we Wschodniej Slawonii (UNTAES) wb. Jugosławii (1996 r.), misji OBWE KVM w Kosowie (1999 r.), operacji"Iracka Wolność" (2003 r.).

Nowy ekspert w fundacji Stratpoints w latach 2011 - 2016 dowodził Jednostką Wojskową GROM, w trakcie uczestniczył w licznych ćwiczeniach, treningach i warsztatach taktycznych z partnerami z sił specjalnych USA, Europy i Afryki. Doradzał w sprawach bezpieczeństwa i terroryzmu Polskiemu Prezydentowi, Premierowi, Ministrom Obrony Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Spraw Zagranicznych, Komendantowi Głównemu Policji oraz wykładał gościnnie na wielu polskich uczelniach.

Przeczytaj również: SPECIAL OPS EXTRA WYDANIE SPECJALNE 1/2015 25 LAT JW GROM

Pułkownik Gąstał został odznaczony m.in.: Krzyżem Zasługi za Dzielność, Gwiazdą Iraku, medalem za zasługi dla Policji, medalem Pro Patria, Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz na wniosek Kongresu Stanów Zjednoczonych flagą USA.

Źródło: Stratpoins

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl