Kompania Braci Mniejszych - znajdź swojego towarzysza!

 Redakcja  /  30-05-2017  /  2
Fot. pixabay.com

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny - ci prawdziwi, z życia codziennego, noszą m.in. mundury. Jednocześnie, w służbach mundurowych nie wszyscy bohaterowie mają dwie nogi i dwie ręce - niektórzy z nich mają cztery łapy. Jednak bohaterami są nie tylko "psy mundurowe", ale również te, które pomimo ciężkich doświadczeń i krzywd doznanych przez ludzi, nadal mają w sobie wiarę i odwagę, by ponownie zaufać człowiekowi. Bite, okaleczane, trafiają do schronisk, jak to w Skierniewicach, przy którym działa Fundacja Pomocy Zwierzętom ROKA, gdzie pracownicy i wolontariusze placówki starają się im pomóc. Te psy nie musiały uczestniczyć w operacjach policyjnych czy wojskowych, by toczyć bitwy - często codziennie, z winy nieodpowiedzialnych ludzi, toczyły walkę o swoje życie. Wiele z nich mogłoby pracować w służbach - "ramię w ramię" z człowiekiem - są duże, silne, wierne, spokojne i pełne zaufania. Redakcja SPECIAL OPS ma przyjemność przedstawić Wam psy ze schroniska w Skierniewicach - KOMPANIĘ BRACI MNIEJSZYCH, wśród których być może znajdziecie swojego "towarzysza broni", a może po prostu "towarzysza życia".

Poniżej będziemy regularnie prezentowali sylwetki kolejnych psów, w których widzimy "bojowego, mundurowego ducha", a takżę uaktualniali listę. Szczegółowe informacje o czekających na dom czworonogach znajdziecie na stronie Fundacji Pomocy Zwierzętom ROKA oraz pod numerem telefonu: +48 691 129 389, a także na stronie Schroniska w Skierniewicach. Zachęcamy Was do regularnego odwiedzania tego materiału oraz jego udostępniania na prywatnych profilach - być może wśród Waszych znajomych, przyjaciół lub członków rodziny jest ktoś, kto poszukuje swojego czworonogiego życiowego "towarzysza broni".

Wiele z psiaków przeszło przez piekło - z winy nieodpowiedzialnych ludzi, którzy nigdy nie powinni sprawować opieki nad żadnym żywym stworzeniem. Psy wymagają cierpliwości, ciepła, miłości, oddania, które same też oferują - prosimy, aby Wasz wybór (jeśli zdecydujecie się przyjąć pod swój dach nowego członka rodziny) był w pełni świadomą decyzją.

ZDJĘCIE NASZEGO BOHATERA,
A WASZEGO KOMPANA
OPIS, ALE ON NIE POWIE WAM WSZYSTKIEGO - NAJLEPIEJ, JEŚLI OSOBIŚCIE ODWIEDZICIE SCHRONISKO I SWOJEGO WYBRAŃCA

ZORRO

Zorro ma ok. 7-8 lat. Ładnie chodzi na smyczy. Dogaduje się bez problemu z sukami. To piękny pies, lubiący ludzi. Wymaga częstych spacerów i na pewno trzeba mieć go na oku - dużo potrafi i chyba jeszcze nie pokazał nam wszystkich swoich umiejętności. O owczarkach szwajcarskich (a wydaje nam się, że Zorro ma coś w sobie z tej rasy) piszą tak: "Biały owczarek jest odważny, ale nie agresywny, pełen temperamentu i zapału do pracy, szybko uczy się nawet skomplikowanych zadań. Jest spokojny i pewny" - idealny opis dla Zorro.

Zadzwoń, zapytaj i dowiedz się więcej: +48 691 129 389.

 

GREGOR

Gregor trafił do schroniska w lipcu 2012 r. Może mieć około 7 lat. To duży, sięgający do uda, silny, wesoły i kochający ludzi psiak. Z radości skacze na ludzi, ale to trwa chwilę, kiedy pierwsze emocje opadną, wówczas Gregor staje się naprawdę fajnym i mądrym psiakiem. Okazuje się, że potrafi robić „siad” (przy robieniu psom zdjęć przydaje się ta umiejętność), a nawet dawać głos (nie zawsze na komendę, ale to już dobry początek do pracy z nim). Gregor toleruje suczki, z psami bywa różnie. Będzie fantastycznym psem do domu z ogrodem, ale oczywiście musi mieć kontakt z ludźmi. To pies, który ceni sobie towarzystwo człowieka, zabawy, spacery i wspólne leniuchowanie.

Zadzwoń, zapytaj i dowiedz się więcej: +48 691 129 389.

 

HEKTOR

Hektor to około sześcioletni psiak. Rzeczywistość schroniska trochę go przerasta, ale Hektor robi postępy i zaczyna coraz lepiej funkcjonować. Psiak ładnie chodzi na smyczy. Na spacerach zdarza mu się „naskoczyć” na innego samca, dlatego poszukujemy dla Hektora domu bez innych psów tej samej płci. W stosunku do człowieka jest bardzo przyjazny.

Zadzwoń, zapytaj i dowiedz się więcej: +48 691 129 389.

 

IWAN

Iwan to dorosły psiak, może mieć około 7 lat. Toleruje suczki, jest łagodny w stosunku do ludzi. Pieszczoch z niego niesamowity. Potrafi chodzić na smyczy, zna komendę „siad” i „podaj łapę”.

Zadzwoń, zapytaj i dowiedz się więcej: +48 691 129 389.

 

SOKÓŁ

Sokół to wyjątkowej urody psiak. Ma około 6 lat. Ma w sobie trochę z haszczaka i to nie tylko jedno błękitne oko, ale i charakter. Sokół jest energicznym i żywiołowym psem, bardzo ciągnie na smyczy, ale szkolenie metodami pozytywnymi na pewno pozwoli Sokołowi opanować sztukę chodzenia na luźnej smyczy. W stosunku do ludzi to istna przylepa, ale niestety nie toleruje innych psów i suk. Szukamy dla psa doświadczonego domu, aktywnej rodziny, która nie założy psu kolczatki z nadzieją, że „magiczna” obroża zlikwiduje problem ciągnięcia na smyczy, ale poświęci psu czas, będzie pracowała z nim metodami pozytywnymi i wraz z Sokołem będzie czerpała radość ze wspólnej pracy.

Zadzwoń, zapytaj i dowiedz się więcej: +48 691 129 389.

 

NEPTUN

Neptun ma około 4-5 lat. Jest duży, silny, chętny do zabawy. Nie przepada za towarzystwem innych samców. Neptun uczy się chodzić na smyczy i z każdym dniem wychodzi mu to coraz lepiej. Podejrzewamy, że Neptun nie miał wesołej przeszłości. Każde podniesienie ręki powoduje, że psiak przywiera do podłoża, kuli się tak, jakby czekał na cios ze strony człowieka. Neptun potrzebuje mądrego właściciela, dzięki któremu znów zaufa i przełamie strach. Na pewno przyda się psiakowi szkolenie metodami pozytywnymi. Będzie to zarówno dla Neptuna, jak i jego opiekuna duża frajda.

Zadzwoń, zapytaj i dowiedz się więcej: +48 691 129 389.

 

TAJFUN

Tajfun to około czteroletni psiak w typie molosa. Jest radosnym zwierzęciem, chętnie bawi się szarpakami i uwielbia przeciąganie sznurem. Równie chętnie rozdaje buziaki i przewraca się na grzbiet w oczekiwaniu na pieszczoty. Tajfun reaguje na komendy „siad”, „waruj”, „zostań”. Przeszedł szkolenie metodami pozytywnymi i to z sukcesem.  Szukamy dla Tajfuna rodziny, która zadba o ułożenie psiaka, jego socjalizację. Rodziny, która nie założy psu kolczatki tylko dlatego, że pies ciągnie, ale podejmie pracę z psem. Tajfun może zamieszkać w mieszkaniu, jak i w domu z ogrodem. Wszystko tak naprawdę zależy od właściciela. Tajfun to pies przyjaciel, potrzebuje kontaktu z człowiekiem, zabawy, spacerów. Nauka metodami pozytywnymi sprawiała mu ogromną radość. Pies nie zostanie wydany do kojca jako nocy stróż ani na łańcuch.
Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=OPROsE7L3d8&feature=youtu.be
Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=VsDL40IpLCM&feature=youtu.be

Zadzwoń, zapytaj i dowiedz się więcej: +48 691 129 389.

 

MORGAN

Morgan to około siedmioletni, duży, silny psiak. Pozytywnie nastawiony do ludzi, uwielbia spacery, bardzo szybko się uczy, a z radości rozdaje buziaki. Niestety, nie przepada za innymi psami, nawet suki działają mu na nerwy.  Szukamy dla Morgana aktywnej rodziny, która lubi długie spacery, bieganie i spędzanie czasu na łonie natury. Taka rodzina to marzenie Morgana. Pies zostanie wydany do adopcji po zabiegu kastracji.

Zadzwoń, zapytaj i dowiedz się więcej: +48 691 129 389.

 

PARYS

Parys to młody pies bardzo pozytywnie nastawiony do świata i ludzi. Potrafi chodzić na smyczy, bardzo ładnie dogaduje się z sukami (z psami bywa różnie) i uwielbia towarzystwo człowieka. Wesoły, radosny i pełen nadziei na nowe, lepsze życie - oto Parys.

Zadzwoń, zapytaj i dowiedz się więcej: +48 691 129 389.

 

MARTENS

Martens, to duży pies w którego żyłach płynie domieszka ras północnych. Na spacerze początkowo wszystko go ekscytuje, ale pies jest do opanowania. W tym czasie daje sobie dotykać łapy, nie okazuje lęku lub strachu przed opiekunem. Mimo swojej dużej postury, Martens na lince nie ciągnie nadmiernie, choć mocniej interesuje go otoczenie niż kontakt z człowiekiem. Dopiero gdy opadną pierwsze emocje po opuszczeniu schroniska, czyli po ok. 30 min, bardziej lgnie do opiekuna. Martens jest wesołym i radosnym psem, który potrzebuje odpowiedniej ilości ruchu. Nie szukamy dla Martensa warunków kojcowych! Na spacerze chodził wspólnie z koleżanką schroniskową: suką w typie husky, która zazwyczaj niezbyt dobrze toleruje inne psy. Od początku psy reagowały pozytywnie na siebie, nie okazywały cech dominacji.

Zadzwoń, zapytaj i dowiedz się więcej: +48 691 129 389.

 

ODYS

Odys to dorosły samiec (sądzimy, że może mieć około 4-5 lat). Jak na typowego haszczaka przystało, Odys uwielbia spacery, bieganie, węszenie i uciekanie. Najlepiej wychodzić z nim na spacery w szelkach, ponieważ kiedy Odys wyswobodzi się z obroży, wówczas gwarantowana godzina zabawy w "złap mnie". ;-) Odys potrzebuje dużej dawki ruchu, biegania. Godzinny spacer dziennie dla Odysa to zdecydowanie za mało! W stosunku do innych psów Odys jest raczej obojętny. Nie znamy jego reakcji na koty. Szukamy dla Odysa rodziny, która ma doświadczenie z rasą husky, ludzi, którzy żyją aktywnie i dla których Odys nie będzie szczególnym wyzwaniem. Mądra adopcja pilnie potrzebna. Piękne oczy (jedno niebieskie, drugie brązowe) to za mało, żeby adopcja była świadoma, przemyślana i odpowiedzialna.
Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=EjVbNBlccUQ

Zadzwoń, zapytaj i dowiedz się więcej: +48 691 129 389.

Dodatkowe zdjęcia psów znajdziecie w galerii materiału poniżej.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  27

Komentarze

2
Aga / 31-05-2017, 09:28
Piekne pieski
sasgabi / 17-08-2017, 22:56
Ja u siebie mam beagla
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl