Special-Ops.pl

Redakcja news Kongres Safe Place 2022

Kongres Safe Place 2022 Kongres Safe Place 2022

W dniach 17-19 października 2022 r. w Centrum Konferencyjnym Kuźnia Napoleońska w Paprotni k. Warszawy odbędzie się V Ogólnopolski Kongres Naukowo-Techniczny SAFE PLACE 2022.

W dniach 17-19 października 2022 r. w Centrum Konferencyjnym Kuźnia Napoleońska w Paprotni k. Warszawy odbędzie się V Ogólnopolski Kongres Naukowo-Techniczny SAFE PLACE 2022.

Buty dla grotołazów - które wybrać »

Buty dla grotołazów - które wybrać » Buty dla grotołazów - które wybrać »

Radosław Tyślewicz Konferencja ratownictwa wodnego „On Duty” po raz IV!

Konferencja ratownictwa wodnego „On Duty” po raz IV! Konferencja ratownictwa wodnego „On Duty” po raz IV!

W dniach 20-21 czerwca odbywać się będzie w Akademii Marynarki Wojennej konferencja praktyków ratownictwa wodnego organizowana przez Lifeguard Gdynia.

W dniach 20-21 czerwca odbywać się będzie w Akademii Marynarki Wojennej konferencja praktyków ratownictwa wodnego organizowana przez Lifeguard Gdynia.

Ćwiczenie tygodnia – uginanie ramion ze sztangielkami na skośnej ławce

Paweł Piotrowski | 2015-03-31
Fot. Mateusz Piotrowski 

Fot. Mateusz Piotrowski 

Wykonywanie uginania ramion ze sztangielkami na skośnej ławce to jedno z klasycznych ćwiczeń na mięsień dwugłowy ramienia popularnie zwany bicepsem

Zobacz także

eobuwie.com.pl Jakie powinny być wygodne buty do biegania?

Jakie powinny być wygodne buty do biegania? Jakie powinny być wygodne buty do biegania?

Bieganie z roku na rok zyskuje w Polsce kolejnych miłośników. Coraz większa dostępność ubrań, butów i akcesoriów do biegania sprawia, że codzienny jogging może być przyjemniejszy i bezpieczniejszy dla...

Bieganie z roku na rok zyskuje w Polsce kolejnych miłośników. Coraz większa dostępność ubrań, butów i akcesoriów do biegania sprawia, że codzienny jogging może być przyjemniejszy i bezpieczniejszy dla Twoich stawów. Jak wybrać najlepsze i najwygodniejsze buty do biegania?

OPC Sp. z.o.o. Vademecum okularów przeciwsłonecznych

Vademecum okularów przeciwsłonecznych Vademecum okularów przeciwsłonecznych

Czas wiosenno-letni to zdecydowanie ta pora roku, kiedy większość z nas podchodzi do tematu zakupu nowych okularów przeciwsłonecznych. Silne natężenie szkodliwego promieniowania UV powoduje, że nasz wzrok...

Czas wiosenno-letni to zdecydowanie ta pora roku, kiedy większość z nas podchodzi do tematu zakupu nowych okularów przeciwsłonecznych. Silne natężenie szkodliwego promieniowania UV powoduje, że nasz wzrok zaczyna się intensywniej męczyć, doskwiera nam obniżony komfort widzenia, a kolory przybierają przekłamane barwy.

poza-domem.pl Jakie są rodzaje łuków strzeleckich?

Jakie są rodzaje łuków strzeleckich? Jakie są rodzaje łuków strzeleckich?

Łucznictwo to szlachetny sport, jego historia sięga początków cywilizowanego świata a może nawet dalej. Długo był podstawowym narzędziem wykorzystywanym podczas polowań. Łuki wyszły z łask dopiero wraz...

Łucznictwo to szlachetny sport, jego historia sięga początków cywilizowanego świata a może nawet dalej. Długo był podstawowym narzędziem wykorzystywanym podczas polowań. Łuki wyszły z łask dopiero wraz z momentem pojawienia się broni palnej. Jednak nie zniknęły całkowicie. Zmienił się charakter ich użycia. W dzisiejszych czasach wykorzystywane są w sportach strzeleckich, na olimpiadach, a także hobbystycznie. Jeśli interesuje Cię łucznictwo, to sprawdź jaki łuk na początek będzie najlepszym wyborem.

Ćwiczenie wykonywać można z wykorzystaniem sztangielek (zaletą jest w tym przypadku możliwość manipulacji obciążeń) lub odważnikami kulowymi (zaletą w tym przypadku będzie większa intensywność (napięcie) pracy bicepsów, szczególnie w fazie górnej ruchu czego nie gwarantują sztangielki). Generalnie w ćwiczeniu tym największy wysiłek występuje w dolnej fazie ruchu czyli sprzyja to pobudzeniu włókien mięśniowych w fazie ich dużego rozciągnięcia. Faz górna ruchu jest lżejsza – aby nieco zrównoważyć sytuację warto napinać dodatkowo bicepsy w tej fazie ruchu i w momencie zatrzymania przy całkowicie ugiętym ramieniu przez 2-3 sekund trzymać sztangielki w wymuszonym napięciu. Błędem jest skracanie ruchu (opuszczanie sztangielek nie do samego końca w fazie dolnej) ponieważ pozbawiamy się tej najbardziej wartościowej fazy ruchu, najtrudniejszej do wykonania. Czy istnieje idealny kąt pochylenia ławki skośnej?. Nie istnieje i dlatego warto go zmieniać albo co kolejną serię albo co kolejny trening. Przy czym jeśli ławka jest ustawiona pod kątem 90 stopni wtedy intensywność pracy bicepsów rozkłada się w miarę równomiernie w czasie całego ruchu w górę. Zmniejszając kąt oparcia ławki (w kierunku poziomu) powodujemy wzrost intensywności pracy bicepsów w fazie dolnej i równocześnie zmniejszamy intensywność pracy bicepsów w fazie górnej. Aby ćwiczenie miało wpływ na rozwój masy mięśniowej bicepsów należy wykonać co najmniej 2-5 serii z obciążeniem w zakresie 6-12 powtórzeń. Oryginalnym podejściem do wykonywania tego ćwiczenia jest następująca propozycja:

1 seria - ławka skośna pod bardzo małym kątem do poziomu (około 30 stopni) – 6 powtórzeń (obciążenie duże)

2 seria - ławka skośna pod średnim kątem do poziomu (około 45 stopni) – 6 powtórzeń (duże obciążenie)

3 seria - ławka skośna ustawiona pionowo (kąt 90 stopni) – 12 powtórzeń (obciążenie średnie)

4 seria - ławka skośna pod bardzo małym kątem do poziomu (około 30 stopni) – 12 powtórzeń (obciążenie średnie)

Przerwy pomiędzy seriami około 30-60 sekund. Czas wykonania pojedynczego powtórzenia od 3 do 5 sekund z zatrzymaniem na 1-2 sekundy w szczytowym punkcie z silnym napięciem bicepsów.

Komentarze

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops