Konsultacje strzeleckie dla instruktorów wyszkolenia strzeleckiego – edycja 2016

Wojciech Płoskonka  /  20-05-2016
Tematyka konsultacji strzeleckich obejmowała strzelanie z wykorzystaniem pojazdu i techniki pokonywania przeszkód oraz wejść do pomieszczeń.
Tematyka konsultacji strzeleckich obejmowała strzelanie z wykorzystaniem pojazdu i techniki pokonywania przeszkód oraz wejść do pomieszczeń. Roman Brauner

Konsultacje zostały objęte patronatem przez Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu, Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Fundację „SZTURMAN”.

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji – mł. insp. mgr Łukasza Krebsa, do Raciborza przyjechali przedstawiciele następujących jednostek policji i wojska: Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Katowic, Sekcji Antyterrorystycznej z Opola, Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowic, Aresztu Śledczego w Opolu, Zakładu Karnego w Kluczborku, a także przedstawiciele firmy szkoleniowej QLMS, policjanci garnizonu śląskiego oraz zaproszeni funkcjonariusze policji z Czech. W warsztatach czynnie uczestniczyli: zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. mgr Paweł Kopernik, Komendant Policji z Opavy Petr Castulik oraz dowódca Zasahovej Jednotki z Ostrawy.

Przeczytaj materiał z poprzedniej edycji: Międzynarodowe konsultacje instruktorów wyszkolenia strzeleckiego

W konsultacjach wzięli udział również przedstawiciele firm produkujących sprzęt i wyposażenie taktyczne, np. Red River z Gliwic i PWS z Lublina. Uczestnicy mieli okazję przetestować oferowany przez wyżej wymienione firmy sprzęt: kamizelki, ładownice, kolimatory czy celowniki optyczne.

Tematyka zajęć obejmowała strzelanie z wykorzystaniem pojazdu i techniki pokonywania przeszkód oraz wejść do pomieszczeń. Pierwsze zagadnienie przedstawili instruktorzy reprezentujący firmę QLMS w ramach specjalnego bloku tematycznego. Każdy z uczestników na wstępie „na sucho” przećwiczył każdy z elementów, a następnie miał okazję w praktyce wypróbować zdobytą wiedzę i umiejętności strzelając z wnętrza pojazdu (przez szyby) oraz wykorzystując samochód jako osłonę.

Zobacz również: Trzecie Światowe Seminarium dla Młodych Funkcjonariuszy

Blok poprowadzony przez komandosów z Lublińca był poświęcony forsowaniu drzwi i wejściom do pomieszczeń. Żołnierze, wykorzystując doświadczenie zdobyte podczas misji poza granicami kraju, przedstawili sposoby pokonywania przeszkód i „czesania” pomieszczeń, wykorzystując przywieziony specjalny sprzęt przeznaczony do wyważania drzwi. Uatrakcyjnieniem zajęć były dostarczone przez lublinieckich specjalsów cele 3D.

Na koniec zajęć, wszyscy uczestnicy warsztatów mieli okazję sprawdzić, jak amunicja różnych kalibrów (5,56 mm, 7,62 mm, 9 mm, .308 win, Loftka czy W8MP) oddziału na samochód i jakie są efekty jej użycia. Zajęcia oficjalnie zakończono uroczystym wręczeniem certyfikatów.

Organizaotrzy szczególne dziękują Łukaszowi i Marcinowi z firmy QLMS oraz Florkowi i Filipowi z JWK Lubliniec za pomoc, zaangażowanie i czas poświęcony uczestnikom warsztatów.

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  18

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Warsztaty z reagowania na zamachy

W dniach 24-25 maja 2022 roku w hotelu “Kuźnia napoleońska” w Paprotni koło Warszawy odbędą się II ogólnopolskie warsztaty ph. “Reagowanie na zamachy- dobre praktyki i rekomendacje” organizowane...

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl