Konsultacje strzeleckie dla instruktorów wyszkolenia strzeleckiego – edycja 2016

Wojciech Płoskonka  /  20-05-2016
Tematyka konsultacji strzeleckich obejmowała strzelanie z wykorzystaniem pojazdu i techniki pokonywania przeszkód oraz wejść do pomieszczeń.
Tematyka konsultacji strzeleckich obejmowała strzelanie z wykorzystaniem pojazdu i techniki pokonywania przeszkód oraz wejść do pomieszczeń. Roman Brauner

Konsultacje zostały objęte patronatem przez Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu, Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Fundację „SZTURMAN”.

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji – mł. insp. mgr Łukasza Krebsa, do Raciborza przyjechali przedstawiciele następujących jednostek policji i wojska: Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Katowic, Sekcji Antyterrorystycznej z Opola, Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowic, Aresztu Śledczego w Opolu, Zakładu Karnego w Kluczborku, a także przedstawiciele firmy szkoleniowej QLMS, policjanci garnizonu śląskiego oraz zaproszeni funkcjonariusze policji z Czech. W warsztatach czynnie uczestniczyli: zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. mgr Paweł Kopernik, Komendant Policji z Opavy Petr Castulik oraz dowódca Zasahovej Jednotki z Ostrawy.

Przeczytaj materiał z poprzedniej edycji: Międzynarodowe konsultacje instruktorów wyszkolenia strzeleckiego

W konsultacjach wzięli udział również przedstawiciele firm produkujących sprzęt i wyposażenie taktyczne, np. Red River z Gliwic i PWS z Lublina. Uczestnicy mieli okazję przetestować oferowany przez wyżej wymienione firmy sprzęt: kamizelki, ładownice, kolimatory czy celowniki optyczne.

Tematyka zajęć obejmowała strzelanie z wykorzystaniem pojazdu i techniki pokonywania przeszkód oraz wejść do pomieszczeń. Pierwsze zagadnienie przedstawili instruktorzy reprezentujący firmę QLMS w ramach specjalnego bloku tematycznego. Każdy z uczestników na wstępie „na sucho” przećwiczył każdy z elementów, a następnie miał okazję w praktyce wypróbować zdobytą wiedzę i umiejętności strzelając z wnętrza pojazdu (przez szyby) oraz wykorzystując samochód jako osłonę.

Zobacz również: Trzecie Światowe Seminarium dla Młodych Funkcjonariuszy

Blok poprowadzony przez komandosów z Lublińca był poświęcony forsowaniu drzwi i wejściom do pomieszczeń. Żołnierze, wykorzystując doświadczenie zdobyte podczas misji poza granicami kraju, przedstawili sposoby pokonywania przeszkód i „czesania” pomieszczeń, wykorzystując przywieziony specjalny sprzęt przeznaczony do wyważania drzwi. Uatrakcyjnieniem zajęć były dostarczone przez lublinieckich specjalsów cele 3D.

Na koniec zajęć, wszyscy uczestnicy warsztatów mieli okazję sprawdzić, jak amunicja różnych kalibrów (5,56 mm, 7,62 mm, 9 mm, .308 win, Loftka czy W8MP) oddziału na samochód i jakie są efekty jej użycia. Zajęcia oficjalnie zakończono uroczystym wręczeniem certyfikatów.

Organizaotrzy szczególne dziękują Łukaszowi i Marcinowi z firmy QLMS oraz Florkowi i Filipowi z JWK Lubliniec za pomoc, zaangażowanie i czas poświęcony uczestnikom warsztatów.

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  18

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

W ciemności przyda się pewne źródło zasilania  »

 


Najsłyniejsze misje specjalne » By broń nie wyślizneła się z ręki »
broń konserwacja

 


Zostań specem od bezpieczeństwa informacji »
studia wyższe

 


Jak poprawić celność broni » Czym powinny wyróżniać się latarki taktyczne »
broń konserwacja latarka taktyczna

 


Złóż własną broń »
bron składana

 Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego » Latarki na karabin - niewielkie gabarety duża moc - przekonaj się » 
zasilanie smar do pielęgnacji broni

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa spodnie taktyczne

 


Czyszczenie tłumika i innych części broni - krok po kroku »
studia wyższe

 


Jak wygląda praca w wojsku, w ochronie? Przejdź szkolenie » Poznaj najlepszego przyjaciela operatora bojowego »
broń konserwacja latarka taktyczna

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

SPKP wspiera działania CBŚP

Zlikwidowane laboratoria amfetaminy i BMK, przejęte narkotyki, prekursory oraz sprzęt służący do ich produkcji, to efekt ostatnich działań policjantów CBŚP, wspartych przez policjantów z Łodzi,...

Aktualny numer

4/2020
SPECIAL OPS 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - 30 lat ZW
  • - GOI SOK
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl