Szkolenie taktyczno-wysokościowe na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki
Zajęcia odbyły się w godzinach wieczornych 21 kwietnia na ścianie Pałacu Kultury i Nauki, na 30. piętrze. Do działań wysokościowych w terenie zurbanizowanym żandarmi zaprosili funkcjonariuszy Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji i strażaków z Grupy Ratownictwa Wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.
Mundurowi ćwiczyli działania w sytuacji zagrożenia terrorystycznego. Żandarmi, policjanci i strażacy doskonalili umiejętności: zjazdów z wykorzystaniem różnych przyrządów, wiązania węzłów i blokowania przyrządów wykorzystywanych podczas szkolenia wysokościowego oraz budowania stanowisk asekuracyjno-zjazdowych. Tematyka zajęć wpisała się w praktyczne działania wydzielonych sił i środków Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie w zakresie realizacji zadań systemu zarządzania kryzysowego.Zobacz galerie zdjęć z innych ćwiczeń:
Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie realizuje szeroko rozwinięty system przygotowań służb do lipcowych wydarzeń – Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży.
Źródło: aktualność na stronie Żandarmerii Wojskowej (autor: Sylwia Guzowska)