Walka z terroryzmem w Polsce

Fundamentalnym zagadnieniem związanym z walką z terroryzmem, tak jak w przypadku „regularnego” konfliktu zbrojnego, jest zdolność do gromadzenia, analizowania i wykorzystania informacji wywiadowczych.
Służby wywiadowcze niektórych państw zagrożonych terroryzmem przeszły z tego powodu szczególną ewolucję. Polska także zalicza się do krajów, które mogą stanowić cel terrorystów – poza czynnikami geograficznymi oraz politycznymi, na stopień zagrożenia zamachem terrorystycznym w naszym kraju wpływ mają także uwarunkowania taktyczne i techniczne, a więc możliwe metody dokonania zamachu terrorystycznego.
Grupy terrorystów liczące więcej niż pięćdziesiąt osób należą do rzadkości, a jeśli się zdarzają, to działają w rozproszeniu. Liczniejsze zaś (jak np. w Ameryce Łacińskiej) łączyły terroryzm z partyzantką wiejską. W polskich warunkach politycznych i geograficznych, są to niezwykle mało prawdopodobne scenariusze, jednak cały czas jesteśmy narażeni na zamach przeprowadzony przez terrorystów.
Czy potrafimy z nimi walczyć? Jeśli tak to w jaki sposób Polska walczy z terroryzmem? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź w naszym poradniku.