System Reconeyez - inteligentny monitoring mobilny dla wojska, służb i pracowników ochrony

System Reconeyez - inteligentny monitoring mobilny dla wojska, służb i pracowników ochrony
System Reconeyez - inteligentny monitoring mobilny dla wojska, służb i pracowników ochrony | Fot. TVprzemyslowa

System Reconeyez to mobilny monitoring ze sztuczną inteligencją, pozwalający na  wykrycie wtargnięcia, zapewniając brak fałszywych alarmów. Rozwiązanie zakorzenione jest w przemyśle obronnym - jego odpowiednik dla celów wojskowych działa aktualnie w 38 krajach. Monitoruje i informuje służby zabezpieczające granice kilkudziesięciu krajów, zapewniając całodobowy spokój lokalnym strażom, ale chroni także np. obwody rurociągów naftowych w Kolumbii, monitoruje linie przesyłowe wysokiego napięcia na Bałkanach i jest integralną częścią operacji antyterrorystycznych w Indonezji. Urządzenia Reconeyez zostały przetestowane także w najtrudniejszych warunkach - m.in. w Kazachstanie, gdzie temperatura wynosiła -42°C, ale także na granicy Afganistanu, gdzie temperatura momentami wynosiła +60°C. System jest bezpośrednim wynikiem rozwiązywania problemów, z jakimi boryka się współczesne wojsko, ochrona granic oraz inne służby mundurowe.

Detektor, mostek, syrena alarmowa i centrum zarządzania monitoringiem

Reconeyez składa się z detektorów, mostków i syren alarmowych, które połączone siecią mesh tworzą jeden system, który może być zarządzany z każdego miejsca za pomocą rozbudowanego, wielomonitorowego centrum monitoringu, ale również laptopa, tabletu lub telefonu.

Detektor to kamera z dwoma obiektywami (do pracy dziennej i nocnej) i diodami podczerwieni 940 nm. Czujka PiR jest w stanie wykryć ruch z 30 metrów, po czym następuje wykonanie zdjęć. Minimalny interwał między nimi to 0,1 sekundy, co oznacza, że w ciągu jednej sekundy detektor może wykonać 10 zdjęć. Ma to bardzo duże znaczenie w trakcie fotografowania szybko poruszających się osób i pojazdów, by uchwycić najważniejsze klatki – np. z widocznymi numerami tablicy rejestracyjnej lub detalami twarzy. 

Mostek to nadajnik, który jest odpowiedzialny za wysyłkę wykonanych zdjęć przez detektory - łączy się on z nimi drogą radiową 2.4 GHz. Jeden mostek może pracować w zestawie liczącym maksymalnie 8 detektorów, które mogą być ustawione od niego w odległości 500 metrów. Możliwość konfiguracji ułożenia detektorów i mostków jest dowolna, ponieważ detektory mogą pełnić rolę repeaterów i przekazywać zdjęcia również z innych urządzeń, które znajdują się w sieci, ale które nie mają komunikacji radiowej bezpośrednio z mostkiem. Możemy więc rozwiesić detektory tak, by były w podobnej odległości od mostka, lub ustawić system w linii. Zdjęcia przesyłane są na serwer z analityką obrazu przez mostek za pomocą modułu GSM (2/3/4G) lub linka radiowego 869/915Mhz. Mostek Reconeyez pracuje z kartami SIM każdego polskiego operatora komórkowego, mamy możliwość ręcznej zmiany APN – wystarczy tylko raz przeprowadzić konfigurację sieci.

Syrena alarmowa to opcjonalne urządzenie służące do dodatkowego zabezpieczenia. Nada ono odstraszający audiowizualny sygnał w momencie wykrycia intruza.

System Reconeyez

Oprogramowanie ze sztuczną inteligencją i analityką obrazu

Aplikacja do obsługi systemu jest czymś, co wyróżnia system Reconeyez. Zarządzanie domyślnie odbywa się przez konto użytkownika założone w chmurze na serwerze producenta - istnieje jednak możliwość postawienia serwera i oprogramowania u klienta (on-site). Aplikacja służy do przeglądania zdjęć, monitorowania statusu detektorów i mostków oraz do konfiguracji urządzeń. Użytkownik otrzymuje dostęp jako administrator i ma pełne możliwości w tworzeniu subkont dla kolejnych użytkowników. Może on nadać im różny stopień dostępu, a także przypisać dla nich konkretne urządzenia – możliwe jest więc rozdzielenie zadań i obowiązków nawet w bardzo rozbudowanych strukturach. Istotną funkcjonalnością systemu jest analityka obrazu, która przebiega automatycznie na każdym przesłanym zdjęciu. Wszystkie zdjęcia, na których zostaje wykryta osoba lub pojazd będą automatycznie oznaczone jako alarm. 

Analityka obrazu znacznie minimalizuje liczbę fałszywych alarmów i bardzo podnosi skuteczność systemu. Oszczędzi również czas operatorowi systemu, który może się skupić tylko na ważnych zdjęciach, pomijając te, na których złapały się np. zwierzęta i minimalizując czas na przeglądanie zdjęć z fałszywej detekcji. Dowiedz się więcej >>

Mobilny monitoring pracujący do 400 dni bez dodatkowego zasilania?

Akumulatory Li-Ion stosowane w systemie Reconeyez to ogniwa o pojemności 10200 mAh, które pozwalają na wykonanie aż 50 tys. zdjęć lub pracę przez 400 dni w trybie stand-by. Są to wartości nieosiągalne dla fotopułapek i innych kamer mobilnych. Detektor mieści jeden akumulator, a mostek aż cztery. Wymiana akumulatora jest niezwykle prosta i zajmuje kilkanaście sekund. Wszystkie urządzenia – mostki, detektory i syreny można podpiąć pod panel solarny, dodatkowy zestaw akumulatorów lub nawet podłączyć pod zasilanie z sieci. 

Długa praca na akumulatorach i możliwości dodatkowego zasilania sprawiają, że system jest w pełni autonomiczny. Reconeyez posiada mobilną aplikację ArmIt, za pomocą której można uzbroić i rozbroić urządzenia zdalnie, co jest wygodne.

System Reconeyez

Bezpieczeństwo danych - szyfrowanie

System Reconeyez korzysta z AES128 i ECC, więc wszystkie połączenia między detektorem a mostkiem i między mostkiem a serwerem są szyfrowane, a zdjęcia zapisywane w szyfrowanej pamięci wewnętrznej detektorów. Sprawia to, że korzystanie z systemu Reconeyez jest w pełni bezpieczne i daje pewność, że dane nie wpadną w niepożądane ręce.

Alarmy kradzieżowe

Monitoring mobilny zazwyczaj pozostawiany jest w miejscu obserwacji bez nadzoru. Na szczęście urządzenia Reconeyez są wyposażone we wbudowany akcelerometr, który reaguje na poruszenie i przesyła cichy lub głośny alarm do użytkowników. Dodatkowo, detektory w momencie poruszenia robią zdjęcie, co zwiększa szansę na rozpoznanie złodzieja. Akcelerometr można w bardzo dużym zakresie regulować (w każdym urządzeniu z osobna), co pozwala wykluczyć fałszywe alarmy czujnika antykradzieżowego. System można wzbogacić również o syreny alarmowe, które będą odstraszały intruzów. Sprawdź >>

Prosty montaż, skalowalne rozwiązanie

Reconeyez to prosty i łatwy w montażu system, będący w stanie wytrzymać najtrudniejsze warunki pogodowe i środowiskowe - jest także modułowy i łatwo skalowalny. W działaniach służb mundurowych nawet najbardziej wytrzymały sprzęt w końcu się zużyje, ulegnie uszkodzeniu, zniszczeniu lub po prostu zagubi się w akcji. Dlatego wymiana części systemu musi być szybka i łatwa, przy zachowaniu rozsądnych kosztów - system Reconeyez w pełni gwarantuje te wymagania.

Reconeyez

Co z fotopułapkami?

Od kilkunastu lat jesteśmy dystrybutorem fotopułapek (również z szyfrowaniem, zgodnych z RODO/DODO) - w dużej mierze dostarczamy je na potrzeby sektora publicznego, posiadamy też własny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Będąc liderem w dostarczaniu tego rodzaju rozwiązań dostrzegliśmy duży potencjał w Reconeyez, który pomimo pewnych podobieństw do fotopułapek, jest rozwiązaniem zupełnie innym. Reconeyez jest bardziej złożonym systemem, który oferuje szereg dodatkowych funkcjonalności, analitykę obrazu i zasilanie na okres, który dla fotopułapek jest nieosiągalny.

Jeśli są Państwo zainteresowani rozwiązaniem, to zachęcamy do kontaktu: kontakt@TVprzemyslowa.pl, +48 61 8750 476.

 

TVPrzemyslowa

TVprzemyslowa sp. z o.o. sp.k.

ul. Kórnicka 30, 61-141 Poznań

+48 61 8750 476

kontakt@TVprzemyslowa.pl

www.tvprzemyslowa.pl

 


[reconeyez,system reconeyez,tvprzemyslowa,mobilny monitoring,sztuczna inteligencja,szyfrowanie danych,monitoring dla służb,monitoring mobilny]

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  3

Komentarze

0

Księgarnia Militarna Poleca KRAVMAGA


LUBLINIEC.PL Cicho i skutecznie Tajemnice najstarszej jednostki specjalnej Wojska Polskiego Przygotowani przetrwają Sztuczki survivalowe
lubieniec przygotowani-przetrwaja balistyka-dla-snajperow
To nie tylko wznowienie książki, ale także akcja CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) byłych żołnierzy tej formacji, którzy obecnie świadczą usługi z zakresu bezpieczeństwa. To oni przekonali autora do uzupełnienia i wznowienia książki LUBLINIEC.PL (...)
zobacz więcej »
Bądź przygotowany. Chroń swoją rodzinę i przetrwaj! Nieujarzmiona natura, atak terrorystyczny albo zwykłe zdarzenie losowe mogą sprawić, że nasz świat skomplikowanych zależności zacznie się rozpadać (...)
zobacz więcej »
To nie tylko książka, ale stworzone z pasją narzędzie przetrwania. ToolBook zawiera: lusterko sygnałowe, soczewkę Frasnela, linijkę, zegar słoneczny, znaczniki trasy, podpałkę oraz praktyczną wiedzę, jak przetrwać (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Warsztaty z reagowania na zamachy

W dniach 24-25 maja 2022 roku w hotelu “Kuźnia napoleońska” w Paprotni koło Warszawy odbędą się II ogólnopolskie warsztaty ph. “Reagowanie na zamachy- dobre praktyki i rekomendacje” organizowane...

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl