Bo długość ma znaczenie! Seria wielozadaniowych lunet obserwacyjnych Kowa

 SPY SHOP Paweł Wujcikowski  /  24-04-2019
Seria wielozadaniowych lunet obserwacyjnych Kowa
Seria wielozadaniowych lunet obserwacyjnych Kowa KOWA

O istocie długości w życiu obserwatora można by dywagować długo. Zasięg potocznie nazywany długością w tej dziedzinie jest jedną z najważniejszych cech, która orzeka o przydatności i możliwości zastosowania lunety. Na polskim rynku coraz częściej pojawia się sprzęt marki Kowa, którego hybrydowe systemy pozwalają na dopasowanie sprzętu zarówno dla obserwatorów przyrody, wojska czy CBŚP.

Lunety Kowa - doświadczenie i wysoka jakość

Japońska firma Kowa coraz śmielej zaczyna rozpychać się łokciami na polskim rynku. I słusznie. Rozwiązania producenta biją na głowę największych graczy. To co innowacyjne w serii lunet obserwacyjnych TSN-88x to systemy wymiennych akcesoriów, rozszerzających możliwości. I tak, dzięki zastosowaniu ekstendera możliwe jest zwiększenie przybliżenia z 40 do nawet 96, a co ważne z zachowaniem tej samej jakości obrazu. To, co odpowiada za świetną jakość obrazu pozbawionego aberracji chromatycznych i wynikających z niej rozmyć, to czyste szkło fluorowe, sztucznie wytwarzane w opatentowanym procesie technologicznym producenta.

Kolejny pokłon należy się w kierunku podwójnego systemu focusa, składającego się z dwóch pierścieni. Większy w zaledwie dwóch obrotach pozwala na regulację ostrości od 5 m do nieskończoności natomiast drugi, mniejszy odpowiedzialny jest za precyzję, szczególnie istotną podczas nagrywania. A nagrywanie czy robienie zdjęć to pestka, przy wykorzystaniu odpowiednich adapterów montażowych. Dowiedz się więcej >>

Seria wielozadaniowych lunet obserwacyjnych Kowa Lunety KOWA
Lunety obserwacyjne Kowa Luneta Kowa


Za solidną konstrukcją stoi korpus wykonany ze stopów magnezu, optymalizujący wagę co za tym idzie również ergonomię lunety. Klasyfikacja ochronna rzędu JIS7 pozwala na pracę w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, a hermetyczne wnętrz wypełnione azotem zapobiega parowaniu soczewek.

Technologia wykorzystana w lunetach obserwacyjnych to efekt wielu lat doświadczenia w produkcji układów optycznych. System umożliwia wykorzystanie obiektywów o dużej średnicy, dających więcej światła i bardzo wysoki kontrast w porównaniu do lunet konkurencji. Ponadto materiały wykorzystane w produkcji optyki są bezpieczne dla środowiska – nie zawierają rtęci i innych szkodliwych substancji. Sprawdź >>

Możliwości wykorzystania lunety

 • prowadzenie obserwacji ręcznej
 • szybka konwersja do podłączenia aparatu DSLR i aparatów kompaktowych
  podłączenie smartfona jako ekranu / urządzenia do rejestracji video czy wykonania
  zdjęć
 • extender do obserwacji szczegółów z bardzo dużych dystansów
 • wymienne okulary
 • adaptery okularów do zastosowań w astronomii

Odwiedź dystrybutora KOWA na targach EUROPOLTECH - zapraszamy na stoisko firmy Spy Shop, I.27

 

Spy Shop

 

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  4

Komentarze

0
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

COVID-19: WCKMed szkoli żołnierzy do udzielania wsparcia medycznego

Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego otrzymało zadanie przeszkolenia żołnierzy zawodowych w zakresie uzyskania zdolności do wsparcia medycznego wojsk oraz organów administracji publicznej.

Aktualny numer

1/2020
SPECIAL OPS 1/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych
 • - Rangers z Lamego CTOE/FOE
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl