Special-Ops.pl

Mężczyźni też mogą grać w gry!

Skazani na Sukces | 2021-07-27
Mężczyźni też mogą grać w gry!

Mężczyźni też mogą grać w gry!

W społeczeństwie na szczęście zanika stereotyp, który mówi o tym, że w gry grają jedynie dzieci. Coraz częściej graczami zostają mężczyźni, którzy automatycznie po pracy siadają przy konsoli lub komputerze. Często jest to dużo bardziej rozwijająca pasja niż przesiadywanie przed telewizorem czy oglądanie seriali na platformach streamingowych. Dlaczego mężczyźni coraz częściej wybierają gry i jaki sprzęt jest do tego potrzebny?

treść sponsorowana

Dlaczego mężczyźni wybierają gry? 

Gry nie są już jedynie prostymi zręcznościówkami jak w czasach maszyn typu "Pinball". To bardzo rozbudowane światy, gdzie liczy się wiele pojedynczych szczegółów. Gry wymagają nie tylko zręczności, ale też sprytu, przemyślanej strategii i umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika. Element rywalizacji od zawsze był obecny w życiu mężczyzn. Zamiast jedna stawać na ringu - gracze wolą zmierzyć się w bardziej cywilizowany sposób, który zapewnia o wiele więcej zabawy. Tryb multiplayer oferuje spotkania z przyjaciółmi, a nawet pozwala spotkać przyszłe pary, które dzielą się wspólną pasją. 

Jaki sprzęt jest im potrzebny do grania? 

Wybór sprzętu gamingowego to indywidualna sprawa, a każdy wariant ma swoje plusy i minusy. Co prawda laptopy gamingowe przydają się do innych codziennych czynności, ale mają swoje ograniczenia w postaci przekątnej ekranu. Inni wolą z kolei sprzęt stacjonarny, gdzie atutem są duże monitory dla graczy, ale w tym przypadku ciężko zabrać swój sprzęt poza dom.

W obu przypadkach trzeba pamiętać o wysokiej jakości podzespołów. Nowoczesne gry typu "Red Dead Redemption 2" czy "Call of Duty: Black Ops Cold War" nie pokażą pełni swoich możliwości graficznych i nie będą płynne przy słabym sprzęcie. Podstawą jest wysokiej jakości karta graficzna, najlepiej marki Radeon lub GeForce. Do płynnego działania gry potrzebują sporo pamięci wewnętrznej, czyli tak zwanego RAMu. Powinno to być co najmniej 4 GB, choć występują też wersje 16 GB. Laptopy gamingowe i stacjonarne potrzebują jednak przede wszystkim porządnego procesora, który odpowiada za przetwarzanie informacji. 

Dodatkowy sprzęt do grania

Sprzęt gamingowy nie bazuje już jedynie na joystickach, jak to bywało w przeszłości. Fani gier wolą sobie kupić porządną myszkę do grania, klawiaturę i specjalistyczny fotel do siedzenia. Podstawą są oczywiście monitory dla graczy, które powinny mieć odpowiednio dużą przekątną i mieć wysoką jakość obrazu. Czasami takie szczegóły jak dokładność grafiki czy dźwięk mogą decydować o odpowiednio szybkiej reakcji w grze.

Bardzo ważną funkcję we współczesnych grach pełni myszka. To dzięki niej wykonuje się najdokładniejsze czynności, takie jak strzelanie czy poruszanie się postacią. Występują w naprawdę wielu wariantach, różniących się rodzajem sensorów np. laserowym i optycznym. Można się o tym przekonać przykładowo na stronie https://www.morele.net/, gdzie znaleźć można dodatkowo mnóstwo innego sprzętu dla graczy. Zaliczają się do niego również klawiatury, które można kupić zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i przewodowej. Te pierwsze są co prawda wygodniejsze, ale są odrobinę mniej wyczulone na szybkość reakcji gracza. 

Komentarze

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops