Minister Spraw Wewnętrznych: polskie służby gotowe do EURO 2012

 MD  /  16-05-2012

Takie oświadczenie wydał minister spraw wewnętrznych – Jacek Cichocki, oraz komendanci podległych MSW służb - w trakcie konferencji w Warszawie w dniu 15 maja br. Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna oraz Biuro Ochrony Rządu są w pełni przygotowane do zabezpieczenia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Minister oraz komendanci podległych resortowi służb potwierdzili pełną gotowość do rozpoczęcia imprezy. Stworzone i przećwiczone w minionych tygodniach plany operacyjne pozwalają optymistycznie spojrzeć na gotowość służb do zabezpieczenia mistrzostw.

Obecnie służby uzgadniają i wydają ostatnie opinie dotyczące miejsc rozgrywania meczów oraz stref kibiców. Stadiony w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu posiadają już pozytywne opinie policji, stadion w Gdańsku otrzyma stosowną opinię w najbliższych dniach.

Komendant Główny Policji – nadinspektor Marek Działoszyński – poinformował o gotowości tej formacji do rozpoczęcia imprezy. 10 tysięcy policjantów ma bezpośrednio zabezpieczać mistrzostwa w miastach gospodarzach. Będą z nimi współpracować funkcjonariusze z 21 państw. Poinformował o uruchomieniu w dniu 14 maja Centrum Dowodzenia Operacją w Legionowie.

Komendant poinformował o zrealizowaniu 1280 zadań w 18 projektach tematycznych w ramach przygotowań do turnieju.

Działania Państwowej Straży Pożarnej przed rozpoczęciem oraz w trakcie trwania turnieju omówił Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny PSP. Szczegółowe informacje o przygotowaniach przedstawione zostały ministrowi Cichockiemu, w trakcie spotkania 14 maja,  przez komendantów wojewódzkich PSP oraz komendantów szkół pożarnictwa. Komendant podkreślił, że strażacy prowadzili przygotowania do EURO 2012 już od dwóch lat i są dobrze przygotowani do wypełnienia czekających ich zadań.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Straż Graniczna w czasie trwania zawodów będzie angażować do swych działań 1300 funkcjonariuszy. Ich zadaniem będzie prowadzenie w określonym czasie i w stosunku do wytypowanych osób procedur związanych z przywróceniem tymczasowej kontroli granicznej – poinformował Dominik Tkacz, komendant główny Straży Granicznej. Na wewnętrznych granicach Unii Europejskiej z Polską mają zostać przywrócone kontrole w stosunku do wytypowanych osób.

W trakcie turnieju z polskimi funkcjonariuszami współpracować będzie 140 zagranicznych oficerów z 23 państw, wspierając pracę na granicach oraz w sztabach. Będą także obserwatorzy z wielu państw, między innymi z Rosji, Ukrainy i Chorwacji.

Komendant Straży Granicznej zaapelował do kibiców o konieczności posiadania dokumentów tożsamości w trakcie turnieju. Nadmienił także o udogodnieniach jakie zostały wprowadzone na granicy z Ukrainą – m.in.: wspólne kontrole, zielone pasy dla kibiców udających się na mecze.

Jak wynika z raportów i informacji złożonych przez szefów poszczególnych służb są one dobrze przygotowane do zabezpieczenia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 na terytorium naszego państwa. Współpraca ze służbami wielu państw ma przynieść wymierne rezultaty w postaci dobrze przygotowanego i zabezpieczonego turnieju.

Źródło: www.policja.pl

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Warsztaty z reagowania na zamachy

W dniach 24-25 maja 2022 roku w hotelu “Kuźnia napoleońska” w Paprotni koło Warszawy odbędą się II ogólnopolskie warsztaty ph. “Reagowanie na zamachy- dobre praktyki i rekomendacje” organizowane...

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl