Polska: intensywne przygotowania Straży Granicznej do EURO 2012

 MD  /  16-04-2012

Rozpoczęcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 zbliża się coraz szybciej. Już za niecałe dwa miesiące wszystkie służby odpowiedzialne za przygotowanie tej imprezy zaczną zdawać kolejne egzaminy z prawidłowego przygotowania się do nich.

Wśród nich znajdą się także funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej. W związku z tym trwają coraz bardziej nasilone działania mające na celu dopracowanie wszystkich szczegółów związanych z obsługą EURO.

W związku ze spodziewanym przyjazdem do Polski kibiców rosyjskich 12 kwietnia zakończyła wizytę w naszym kraju delegacja Federalnej Agencji ds. Zagospodarowania Granicy Państwowej Federacji Rosyjskiej. Delegacja ta gościła w Placówce Straży Granicznej Warszawa – Okęcie.

Delegacja rosyjska zapoznała się z infrastrukturą lotniska oraz specyfiką funkcjonowania PSG na lotnisku im. Chopina. Zapoznała się ze stanowiskami kontroli bezpieczeństwa, kontroli paszportowej oraz poznała pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Delegacja rosyjska odwiedzi również obiekty we Wrocławiu: dworzec kolejowy Wrocław Główny, Stadion miejski, lotnicze przejście graniczne Wrocław – Starachowice a także polsko-rosyjskie przejście graniczne w Grzechotkach.

Także 12 kwietnia  odbyły się ćwiczenia mające na celu skoordynowanie działań służb w przypadku zakłócenia porządku pubznego przez kibiców w rejonie przejścia granicznego.

Zorganizowano je  na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Medyce.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!


W trakcie ćwiczeń udział wzięło ponad 600 funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji, Straży Ochrony Kolei oraz Służby Celnej.
 Kolejny etap obejmował ćwiczenia na terenie kolejowego przejścia granicznego w Medyce, gdzie pseudo kibice zaatakowali funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.

W obydwu przypadkach sytuacja została opanowana i przywrócone zostało normalne funkcjonowanie obiektów.

Natomiast dniach 11-13 kwietnia, w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, odbyły się warsztaty z zakresu monitoringu powrotów cudzoziemców oraz małego ruchu granicznego i procedur postępowania w związku z realizacją zadań w ramach monitoringu ruchu granicznego.

W szkoleniu udział wzięło 15 osób, wśród których byli funkcjonariusze SG oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, w tym między innymi: Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Stowarzyszenia Interwencji Prawnej. Projekt, którego współorganizatorem był Zarząd ds. Cudzoziemców Komendy Głównej Straży Granicznej, był współfinansowany z Europejskiego Funduszy Powrotów Imigrantów.

Równolegle realizowany był drugi projekt szkoleniowy, dotyczący małego ruchu granicznego i procedur postępowania w związku z realizacją zadań w ramach mrg. Jest to skutek wejścia w życie w najbliższym czasie zapisów umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej o zasadach małego ruchu granicznego oraz przygotowaniami Straży Granicznej do misji ewaluacyjnej Schengen.

Zajęcia, w których udział wzięło34 osoby,  prowadzone były przez ekspertów Zarządu ds. Cudzoziemców Komendy Głównej Straży Granicznej, funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz przedstawicieli firmy Asseco Poland – głównego wykonawcę systemu Odprawa SG.

Źródło:  Komenda Główna Straży Granicznej

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Byli komandosi szkolą instruktorów 16 DBOT

Kolejna grupa żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, rozpoczęła intensywny kurs instruktorsko-metodyczny pod okiem byłych komandosów z jednostek Wojsk Specjalnych. Na obiektach...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl