Prezydent RP oraz Komendant Główny Policji z wizytą w Kosowie

 MD  /  03-04-2012  /  1

Przed zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy wizytę u polskich policjantów pełniących misję w Kosowie złożył Prezydent Rzeczypospolitej – Bronisław Komorowski wraz z delegacją rządową i przedstawicielami najwyższych władz policyjnych i wojskowych naszego kraju.

Stacjonujących we włoskiej bazie MSU BASE” policjantów XX rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji, pełniącymi służbę w ramach Kontyngentu Policyjnego Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie (EULEX), odwiedził Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z delegacją. Wizyta odbyła się wczoraj  2 kwietnia 2012r i miała na celu złożenie życzeń stacjonującym tam polskim policjantom, żołnierzom a także zorientowanie się w warunkach pełnionej służby poza granicami kraju.

Zobacz także: Medale dla policjantów za misję w Kosowie >>

Prezydent podziękował wszystkim funkcjonariuszom pełniącym trudną i odpowiedzialną służbę poza granicami kraju za ich zaangażowanie na rzecz utrwalania pokoju w Europie.

W trakcie spotkania z prezydentem udział wzięli także przedstawiciele pozostałych służb  delegowanych do Kosowa z Polski tj; funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celnej oraz żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR.

Zobacz także: Wizyty w Policyjnym Centrum Dowodzenia w Legionowie >>

W trakcie spotkania Dowódca Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie podinsp. Ireneusz Sieńko oraz Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR ppłk Dariusz Adamczyk przedstawili prezentację dotyczącą zadań polskich kontyngentów, policyjnego oraz wojskowego, na terenie Kosowa.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Na zakończenie wizyty odbyło się uroczyste spotkanie Prezydenta RP oraz polskich przedstawicieli rządu z Szefem Misji UE Eulex Kosowo, Zastępcą Dowódcy wojsk KFOR w Kosowie oraz Dowódcami Polskich Misji.

Zobacz także: ISAF - Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa >>

W składzie delegacji wraz z Prezydentem Bronisławem Komorowskim znaleźli się m.in.- Tomasz Siemoniak - Minister Obrony Narodowej; Przemysław Czyż - Ambasador Nadzwyczajny RP w Republice Macedonii; Stanisław Koziej - Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego; Grażyna Bernatowicz - Podsekretarz Stanu w MSZ; Michał Deskur - Podsekretarz Stanu w MSW; Krzysztof Krajewski - Ambasador, Dyrektor protokołu MSZ; gen. Mieczysław Cieniuch - Szef Sztabu Generalnego; nadinsp. Marek Działoszyński - Komendant Główny Policji oraz Dowódca Wojsk Lądowych, przedstawiciele Dowództwa Sił Zbrojnych, przedstawiciele Kościoła Katolickiego, jak i Prawosławnego oraz wiele innych osób ważnych dla bezpieczeństwa i obronności Państwa Polskiego.

(źródło: strona policja.pl)

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


 Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia » 

kamizelka taktyczna

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zmieści Crafter »

plecak taktyczny

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

WOT i PKP S.A. – Razem Dla Bezpieczeństwa

25 maja br. Wojska Obrony Terytorialnej podpisały porozumienie o współpracy z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. Głównym celem porozumienia jest wzmocnienie zdolności obronnych Polski i...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl