Dzień Kryminalistyki Laboratoryjnej na targach EuroLab 2011

Anna Kuziemska  /  SPECIAL OPS 1/2011  /  09-03-2011

Międzynarodowi eksperci z sektora kryminalistyki laboratoryjnej będą omawiać zagadnienia z zakresu „Technologii laboratoryjnych służących międzynarodowej wymianie danych kryminalistycznych” na seminarium przygotowanym przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji.

Będzie to główne wydarzenie „Dnia Kryminalistyki Laboratoryjnej” organizowanego 10 marca br. w Centrum MT Polska w Warszawie podczas XIII Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. Udział w seminarium jest bezpłatny po dokonaniu obowiązkowej rejestracji na miejscu lub on-line na www.targieurolab.pl/rejestracja.

Technologie laboratoryjne prezentowane podczas seminarium CLKP będą dotyczyły badań daktyloskopijnych i biologicznych. Wśród poruszanych tematów będą zagadnienia dotyczące nowoczesnych technologii wykorzystywanych w badaniach DNA. Przedstawiony zostanie projekt interfejsu PRÜM dla Polski wraz z omówieniem projektu w Europie, a przy okazji zaprezentowane będą nowości w dziedzinie daktyloskopii. Na zakończenie eksperci przedyskutują kwestie technik pobierania danych biometrycznych.

Wśród prelegentów seminarium znajdą się ważni przedstawiciele międzynarodowych organizacji, instytucji i firm związanych z sektorem kryminalistyki laboratoryjnej, m.in. Marcel van der Steen, doradca zarządu w Holenderskim Instytucie Kryminalistyki (NFI) i przewodniczący Europejskiej Akademii Nauk Sądowych. Na konferencji nie zabraknie również krajowych ekspertów w dziedzinie kryminalistyki laboratoryjnej, tj. prof. dra hab. Tadeusza Tomaszewskiego, prorektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Pawła Rybickiego, dyrektora Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i desygnowanego przewodniczącego Europejskiej Sieci Instytutów Nauk Sądowych.

Ponadto w wykładach będą uczestniczyć eksperci z Life Technologies Polska, Morpho - Safran Group oraz S&T Services Polska. Seminarium będzie tłumaczone symultanicznie z języka angielskiego na polski i z polskiego na angielski. Celem seminarium jest umożliwienie spotkania przedstawicieli nauki i biznesu zainteresowanych zagadnieniami związanymi z sektorem nauk sądowych. Z uwagi na zbliżający się termin polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej oraz tematykę wydarzenia, która nawiązuje do Traktatu z Prüm, seminarium z pewnością zainteresuje nie tylko przedstawicieli organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości.

Chętni do udziału w seminarium muszą dokonać rejestracji poprzez stronę www.targieurolab.pl/rejestracja lub na miejscu w godzinach otwarcia targów EuroLab. Osoby, które skorzystają z opcji rejestracji on-line, otrzymają bezpłatnie katalog targowy. XIII Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab odbędą się w dniach 9-11 marca 2011 r. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Aktualność pochodzi z: magazynu SPECIAL OPS nr 1/2011

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Pojazdy elektryczne na niedostępne tereny »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »

pojazd elektryczny
latarka na broń

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

3 miesiące operacji #SilneWsparcie

Minęło 90 dni jak żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzą operacją pk. „Silne Wsparcie”. „Lokalizuj – Izoluj – Zabezpiecz – Przekaż” to działania mające na celu wsparcie Straży Granicznej...

Aktualny numer

5/2021
SPECIAL OPS 5/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - „Born to fight” MD 530F Cayuse Warrior
  • - Skuteczni razem
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl