Silni naszą tożsamością narodową

 Redakcja  /  12-11-2018
Fot. wojsko-polskie.pl

Odzyskaliśmy wolność dlatego, że byliśmy silni naszą tożsamością narodową, byliśmy zdeterminowani, aby osiągnąć cel. Bądźmy tacy i dziś, bo dziś także wyzwania są olbrzymie. Jak będziemy czuli dumę z tego, że jesteśmy Polakami, to poradzimy sobie – powiedział Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej na pikniku „Służymy Niepodległej”.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 10 listopada br. w 17-stu polskich miastach, we wszystkich województwach, odbyły się zorganizowane przez MON pikniki pod hasłem „Służymy Niepodległej”.

Szef MON wspólnie z uczestnikami pikniku w Warszawie, z akompaniamentem orkiestry wojskowej i chórów wojskowych i szkolnych, zaśpiewał „Marsz Pierwszej Brygady” - pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego. O godzinie 16.00 w całej Polsce zaśpiewano tę pieśń dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zobacz: "Służymy Niepodległej" – zaproszenie na piknik

Minister Błaszczak z uznaniem wyraził się o uczestniczącej w tym wydarzeniu młodzieży: Jest moc – była to energia i siła, jak wtedy gdy w 1918 roku Polska odzyskała niepodległość (…). To naprawdę jest wartość, żeby stać w obronie innych. To jest duma z munduru Wojska Polskiego. Cieszę się z widoku klas mundurowych, harcerzy. To właśnie wy już teraz w młodym wieku kształtujecie swoje postawy, to wy jesteście naszą przyszłością. Pamiętajcie o postawach, które zachowywali ojcowie naszej niepodległości. Przekazujcie je i bądźcie wierni polskiemu przekazowi kulturowemu – podkreślił minister.

Podczas pikniku 1500 osób oddało krew. W ten sposób my ratujemy innych – tych, którzy potrzebują pomocy. To też jest postawa służby. Dziękując za obecność, zaangażowanie i życzę, aby ten czas były dla Państwa dobrym czasem – rodzinnym czasem dobrej zabawy – z uznaniem wyraził się o oddających krew osobach szef MON.

Podczas pikniku harcerze przekazali ministrowi obrony narodowej Ogień Niepodległości, który został zapalony pod Kostiuchnówką – miejscem jednej z najkrwawszych bitew polskich legionów z czasów, gdy Polska odzyskiwała swoją niepodległość.

W całej Polsce tysiące Polaków przyłączyło się do wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wspólnie uczciło pamięć naszych przodków, patriotów, dowódców i żołnierzy, którzy poświęcali życie, by Polska powróciła na mapę Europy.

Źródło: wojsko-polskie.pl

[piknik dla niepodległej, służymy niepodległej, 11 listopada, stulecie niepodległości, służymy niepodległej, święto niepodległości, odzyskanie niepodległości]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Byli komandosi szkolą instruktorów 16 DBOT

Kolejna grupa żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, rozpoczęła intensywny kurs instruktorsko-metodyczny pod okiem byłych komandosów z jednostek Wojsk Specjalnych. Na obiektach...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl