INSEC 2018 już za 2 tygodnie w Warszawie

 Redakcja  /  31-10-2018
INSEC 2018 już za 2 tygodnie w Warszawie
INSEC 2018 już za 2 tygodnie w Warszawie Fot. archiwum INSEC

Jak przebiega modernizacja służb mundurowych podległych MSWiA i jakie są dalsze plany zakupów w poszczególnych służbach? Jak inne kraje radzą sobie z wyzwaniami dla bezpieczeństwa granic i bezpieczeństwa wewnętrznego? Jak najbardziej efektywnie reagować na występujące coraz częściej klęski żywiołowe? Jak będą wyposażeni w przyszłości funkcjonariusze Policji, SOP, Straży Granicznej i Straży Pożarnej? To tylko niektóre z wiodących wątków INSEC 2018 – wystawy i konferencji, która odbędzie się już za 2 tygodnie w Warszawie.

INSEC to Międzynarodowa Wystawa i Konferencja Bezpieczeństwa Granic i Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2018 w Warszawie pod patronatem honorowym Pana Joachima Brudzińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pana Arkadiusza Czartoryskiego, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Jak co roku, podczas dwudniowego wydarzenia nie zabraknie zarówno możliwości wymiany wiedzy i doświadczeń w gronie najwyższej rangi ekspertów, jak i okazji do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami oferowanymi przez producentów sprzętu.

Program konferencji skupia się na najbardziej aktualnych zagadnieniach z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego i bezpieczeństwa granic i jest tworzony w konsultacji z czołowymi ekspertami. Tegoroczna konferencja, obok tradycyjnych wątków takich jak ochrona granic, modernizacja służb mundurowych podległych MSWiA czy zwalczanie przestępczości zorganizowanej, dotyka także tematów takich jak ochrona ludności i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, bezpieczeństwo transportu lądowego oraz wpływ nowych technologii na wyposażenie i wyszkolenie funkcjonariuszy służb odpowiedzialnych za ochronę granic i bezpieczeństwo wewnętrzne.

 Konferencja INSEC

Swój udział w tegorocznej konferencji potwierdzili między innymi Arkadiusz Czartoryski, Przewodniczący Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych; Renata Szczęch, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji; nadinsp. Piotr Walczak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej; gen. broni policji Laurenţiu Cicu, Dyrektor Straży Przybrzeżnej Rumunii; gen. broni Petro Oleksandrovych Tsygykal, Dowódca Służby Ochrony Granicy Państwowej Ukrainy; Gintautas Zinkevicius, Główny Doradca Służby Ochrony Granicy Państwowej Litwy; Berndt Körner, Zastępca Dyrektora, Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX; dr István Juhász, Główny ekspert ds. bezpieczeństwa wewnętrznego w Kancelarii Premiera Węgier; gen. dyw. Wiesław Kukuła, Dowódca WOT, Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej; Robert Kośla, Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa, Ministerstwo Cyfryzacji; Andrzej Świderek, Dyrektor Departamentu Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji; nadbryg. Marek Jasiński, Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej; nadbryg. dr hab. inż. Paweł Kępka, prof. SGSP, Rektor-Komendant, Szkoła Główna Służby Pożarniczej; płk SG Wioleta Gorzkowska, Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej; płk SOP Robert Nowakowski, Zastępca Szefa Służby Ochrony Państwa ds. Logistyki; płk Bernard Bogusławski, Zastępca Szefa, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego; insp. dr Marek Fałdowski, Rektor – Komendant, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie; insp. dr n. med. Radosław Juźwiak, Dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, Komenda Główna Policji; płk dr hab. inż. Witalis Pellowski, prof. AWL, Dziekan Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie, Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu; płk SG Adam Pacuk, P.O. Komendanta Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie; dr Krzysztof Liedel, Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas; dr hab. n. o zdr. Robert Gałązkowski, prof.nadzw., Dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego; Zbigniew Siemko, p.o. Komendanta Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei; Łukasz Bryła, Zastępca Głównego Inspektora Transportu Drogowego; Michał Domaradzki, Zastępca Dyrektora, Biuro Polityki Mobilności i Transportu, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Szczegółowe informacje o INSEC 2018 dostępne są na stronie www.insec.ztw.pl >>

 

[konferencja insec 2018,Międzynarodowa Wystawa i Konferencja Bezpieczeństwa Granic i Bezpieczeństwa Wewnętrznego,bezpieczeństwo granic,bezpieczeństwo wewnętrzne]

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  2

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

KURS INSTRUKTOR SPORTU STRZELECKIEGO PZSS »
kurs strzelectwa

100% byczej skóry »

Czy wiesz, jaka jest ulubiona latarka straży granicznej oraz myśliwych? 


Jakie parametry liczą się w goglach noktowizyjnych »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

noktowizja

sprzet bushcraft

 


Poznaj 1 sposób na ochronę Twojego smartphona »

Dla kogo latarka taktyczna z UV »


latarka taktyczna

 


Wyprawa po trudnym terenie?  Dobierz sprzęt »
biwak

 


Na czym polega przewaga butów taktycznych »

Jesteś aktywnym strzelcem? Gdzie zaspokoisz swoje potrzeby »


ubranie taktyczne

 


Kto chroni statki handlowe »

 


Jakie parametry liczą się w goglach noktowizyjnych »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

noktowizja

sprzet bushcraft

 


Jakie funkcje powinny mieć latarki czołowe »
latarki czołowe

 


Jakich butów nie porzucisz w akcji »

5 kluczowych zalet butów taktycznych »


 


 


Jak poprawić celność broni »  Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
broń konserwacja zegarki taktyczne

 


Dobierz buty do swojego hobby »
buty taktyczne

 Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego » Prosty sposób na wzmocnienie celności »
zasilanie latrki na karabin

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen policja ulica
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Pozycja opracowana dla snajperów, strzelców wyborowych, sportowych strzelców długodystansowych oraz myśliwych (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Straż Graniczna rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą

Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału SG rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, trudniącą się przemytem, produkcją i dystrybucją nielegalnych wyrobów tytoniowych. Zlikwidowano nielegalną...

17. promocji na 17. urodziny Kolby

Już od siedemnastu lat jesteśmy z Wami, wspierając Was wszystkich w realizowaniu hobby związanego z outdoorem, strzelectwem oraz myślistwem. Bez względu na to, czy jesteś strzelcem, turystą,...

Aktualny numer

3/2021
SPECIAL OPS 3/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - 15 lat CBA
  • - Filipińscy Strzelcy śmierci
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...

Przeczytaj także

Special-OPS TV


WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl