V Ogólnopolska Liga Strzelecka Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów

 Redakcja  /  08-06-2018
Fot. policja.pl

W czwartek 7 czerwca 2018 roku do stolicy przyjechali strzelcy różnych służb mundurowych, aby w trzyetapowych zmaganiach wyłonić spośród siebie najcelniejszego zawodnika. Zawody odbyły się na strzelnicy KGP.

Gospodarzem pierwszych zawodów V Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego była Komenda Główna Straży Granicznej. Całość przedsięwzięcia została rozłożona na trzy tury, którymi dowodzą: Gabinet Komendanta Głównego Policji przy pomocy Komendy Głównej Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa oraz Regionu CBŚ Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Dowiedz się więcej: IX Międzynarodowe Mistrzostwa Straży Granicznej w Strzelectwie

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: strzelaniu dokładnym (10 strzałów w 2 minuty na tarczy TS 4, ustawionej w odległości 25 m) i strzelaniu szybkim (12 strzałów w 20 sekund ze zmianą magazynka do tarczy TS 10 („czarny francuz”), ustawionej w odległości 25 m). Liczyła się suma zdobytych punktów.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Grzegorz Orłowski z SOP, drugie Maciej Mikołajczuk z zespołu KSP I, a trzecie Adam Hetman ze SP w Katowicach. Wśród pań najlepsza okazała się Dorota Dyjecińska z SOP. Za nią uplasowała się Agnieszka Szymanik z KSP, a trzecie miejsce wywalczyła Monika Szeremeta z zespołu KWP w Katowicach II. W tym roku po raz pierwszy w turnieju wzięli udział weterani służb, zmieniła się także nazwa ligi. Wśród weteranów pierwsze miejsce zajął Grzegorz Orłowski z SOP, drugie Jan Kot z BOA KGP, a trzecie Andrzej Idzikowski, reprezentujący Stowarzyszenie Weteranów Działań Poza Granicami RP. Drużynowo najwyższy stopień podium zajęli strzelcy z CSP w Legionowie. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z SP w Katowicach, a na trzecim reprezentanci WSPol. w Szczytnie.

Na strzelnicy swoją rywalizację w turnieju charytatywnym rozegrali także przyjaciele służb oraz VIPy. Przy okazji zawodów zebrano 2,5 tys. złotych na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Przekazania czeku z zebraną kwotą na ręce przewodniczącego Rady Fundacji nadinsp. w st. spocz. Władysława Padło dokonał dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji mł. insp. Sławomir Litwin.

Przeczytaj również: Bemowo z wystawą „Weterani Niepodległości 1918 – 2018”

Duszą i pomysłodawcą ligi jest Andrzej „Pułkownik” Kuczyński z Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Kolejne zawody V Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów odbędą się: 20 września – gospodarzem będzie Służba Ochrony Państwa i 29 listopada – honory gospodarza czynić będzie wtedy Komenda Główna Policji. Wszystkie zawody tegorocznej edycji rozegrane zostaną na strzelnicy KGP przy ul. Iwickiej w Warszawie.

Źródło: policja.pl

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  13

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Polowanie - w jakim plecaku będzie najwygodniej »
plecak

 


Jakie parametry liczą się w goglach noktowizyjnych »

Wybierz sprzęt bushcraft  »

noktowizja

sprzet bushcraft

 


W jakich warunkach noktowizja zawieść nie może  »
noktowizja

 


Jakich butów nie porzucisz w akcji »

Skąd pozyskać niezawodny sprzęt logistyczny »

buty wojskowe

sprzet logistyczny

 


W ciemności przyda się pewne źródło zasilania »

 Jak poprawić celność broni » Zegarki taktyczne, z którymi się nie zgubisz » 
broń konserwacja zegarki taktyczne

 


Dobierz rękawice do misji »
rekawice taktyczny

 Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego » Prosty sposób na wzmoznienie celności »
zasilanie latrki na karabin

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa spodnie taktyczne

 


Przejdź szkolenie wysokościowo - ratownicze »

 Ciekawostki z placu broni » Poznaj najlepszego przyjaciela operatora bojowego »
latarka taktyczna

 


Jak dopasować ring w butach »
buty taktyczne

 


 

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen policja ulica
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Pozycja opracowana dla snajperów, strzelców wyborowych, sportowych strzelców długodystansowych oraz myśliwych (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Zimowy poligon spadochroniarzy 16bpd

Z początkiem stycznia 2021 roku żołnierze 16 batalionu powietrznodesantowego rozpoczęli szkolenie na Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Dla Spadochroniarzy jest to poligon...

Aktualny numer

6/2020
SPECIAL OPS 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Droga cywila do WS
  • - 10 lat GISW
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl